Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Jak wgrywasz od nowa twrp i rom eu/pl to na pewno nie. Jakbyś wgrywał miflashem rom global to mogło by tak być, ale ponowne odblokowanie nie wymaga dodatkowej zgody i trwa chwilę.
  2. To już problem komputera, musisz zainstalować chociażby Miflasha, albo minimal adb co i tak jest niezbędne do ponownej instalacji twrp.
  3. Lepiej zostawić, czasami usunięcie czegoś pozornie nieważnego może spowodować problemy.
  4. Oprócz kabla usb i telefonu w trybie fastboot to innego sposobu nie ma. No jeszcze w trybie download, tylko trzeba go jakoś w ten tryb wprowadzić, a piszesz że tylko masz fastboot.
  5. To zainstaluj ponownie twrp, w trybie fastboot, bo może partycję recovery też wyczyściłeś. Zupełnie nie rozumiem jak można wyczyścić system, a potem się dziwić ze go nie ma.
  6. Przy aktualizacji, wgrywaniu nowego romu nic nie tracisz. Po prostu wgrywasz pobranego zipa romu do telefonu i w twrp install, bez żadnych wipe. Kopię można na wszelki wypadek zrobić, najlepiej nie telko danych ale całego systemu np. w twrp. W razie problemów otworzysz wszystko. Można też zrobić lokalną kopię Miui, prawie wszystko zachowa, tylko niestety potrafi dane niektórych aplikacji wykasować już w momencie robienia. Nie wiem co to unlock sim oznacza, też kiedyś się nad tym zastanawiałem (wyłączenie żądania pinu jest w innym miejscu).
  7. To jest Miui, tu nowsza wersja androida nie wnosi żadnych nowych funkcji, a wersję Miui masz najnowszą i prawdopodobnie jutro będziesz miał jeszcze nowszą. A dlaczego ta na 5.1 nie chce się odpalić to naprawdę nie wiem.
  8. Nie musisz, od razu wgrywasz Miui8 a system sam ci się zresetuje, tylko szukaj porad i poradników w dziale dla twojego modelu, bo tu o innym modelu i z innym procesorem. Tu masz link na en miui z romem i linkami do poradników jak to wgrać: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=337252&highlight=miui%2B8%2Bglobal%2Bstable%2Bredmi%2Bnote%2B2
  9. Rom masz oficjalny, cytaty i fragmenty tłumaczeń są zaczerpnięte z twórczości Acida i jest w stopce romu o tłumaczeniach. Przywrócenie do ustawień fabrycznych odpowiada opcji wipe all w twrp, którego nie masz, ale to nie jest potrzebne. Powinien się z aktualizować z pliku zip wgranego do tel. oczywiście global dev bo na tym odblokujesz. Może wydać komunikat że rom jest starszy i że stracisz wszystkie dane (sam zrobi wipe all). Niestety nie zawsze to działa, u mnie nie chciał zweryfikować pliku aktualizacji i musiałem wgrywać rom fastboot Miflashem, ale ja mam wersję 2/16 international.
  10. Jak wybierzesz rom global to tak, jak china to nie.
  11. Jak się przy tym upierasz to trudno, ale naprawdę lepiej działa na 4.4.4 ten: xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip tylko do tego potrzebne to twrp TWRP_HM2014813, Tylko daj mu szansę i poczekaj trochę dłużej jak to Mi się wyświetla.
  12. Mam dokładnie ten sam telefon i nie miałem takich problemów, a przechodziłem kilka razy z romu 5.1 na 4.4.4 i odwrotnie. Długo czekasz z tym logo Mi? Po raz pierwszy rzeczywiście potrafi długo wisieć, nie pamiętam jak długo, ale kilka minut na pewno. W samym twrp tego LP nie ma, jest w nazwie pliku. A instalowanie innej wersji twrp najłatwiej jest robić w samym twrp, instalując install img i wybierając partycję recovery. Ja osobiście i tak wróciłem do romu 6.10.13 na 4.4.4, bo telefon na tym androidzie działa zauważalnie płynniej. Tylko żeby zainstalować rom na 4.4.4 musisz wrócić do twrp TWRP_HM2014813, na tym nowym będzie znowu komunikat że to inny model telefonu. Nie instaluj 6.9.29, bo jest niedorobiony, ściągnij 6.10.13 dużo lepszy!
  13. No to wszystko się wyjaśniło. Używałeś twrp dla androida 4.4.4 a chciałeś wgrać xiaomi.eu/pl z androidem 5.1 (LP) a do tego potrzebne jest inne nowsze twrp 3.0.1 z LP w nazwie. HM2013813 i wt86047 to ten sam model, tylko HM2013813 to nazwa z androidem 5.1, a wt86047 z anroidem 4.4.4. Tu masz linki do twrp: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 powinieneś użyć wt86047-TWRP3.0.0-1_LP.zip, a użyłeś TWRP_HM2014813.zip . "jakis mod "ResurrectionRemix" z androidem 6.0.1" nie wymagał nowszego twrp i się zainstalował. Romy xiaomi.eu/pl mają od pewnego czasu wstawioną weryfikację modelu i jak to się nie zgadza to nie chcą się instalować i wyświetla się komunikat że to inny model, a to tylko inna nazwa tego samego modelu zmieniona po wprowadzeniu nowszego androida.
  14. Miflashem możesz na każdy rom wgrać, również przy zablokowanym bl, byle by to był rom do twojego telefonu
  15. Plik już ściągnąłeś, bo niestety w pośpiechu napisałem że fastboot zamiast recovery, a poradnik masz w kompendium wiedzy dział Redmi 3 Prawdo podobnie rom który masz teraz wgrany nie jest oryginalny stąd problemy. Aktualizacje ota są z reguły przyrostowe, czyli paczki po kilkadziesiąt Mb, czasami przy dużych zmianach są to pełne romy.
  16. Ja użyłem przełącznika bistabilnego i jakiegoś kabelka kątowego, bo to miałem pod ręką, bez wychodzenie z domu. Może 10min (starannego lutowania i izolowania) i działa. Nawet kolory żył w kabelku się zgadzały z tymi ze schematu.
  17. Sam telefon ci podpowiada, posłuchaj go, to może się zainstaluje. Rom masz tu: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=370826&highlight=global%2Bstable%2B8.0.3 oczywiście fastboot, w formacie zip, pobierasz całą paczkę i uruchamiasz w aktualizacjach aktualizację z pobranego pliku.
  18. Człowieku, trzeba się wykazać minimalny przebłyskiem rozumu. Jak nie rozumiesz po angielsku, to skorzystaj z jakiegoś tłumacza. Zainstalowali za ciebie twrp i wystarczy tylko zezwolić temu czemuś żeby mogło zadziałać! Przesuń suwak na dole żeby zezwolić i potem zainstaluj rom. Najpierw może poczytaj co to za cudo to twrp i jak tego używać.
  19. Otworek na górze jest tylko jeden, po prawej to jest obiektyw aparatu i otworka nie ma, po lewej czujnik oświetlenia i zbliżeniowy, którego w wersjach z czarnym frontem nie widać (widać na białych i złotych), cała filozofia otworkowa.
  20. Trzeba było skorzystać z lokalnego poradnika, bo jest stworzony właśnie dla twojego telefonu: Jedyną drogą przy tym romie co masz jest wgranie nowego przez Miflasha w trybie download (inaczej zwany EDL) i to ciebie interesuje w poradniku. Najlepiej wgraj najnowszy rom global dev, bo na nim da się normalnie używać telefonu i odblokować bl. Na twoim odblokowanie się nie uda. Linki do najnowszych romów global dev masz tu: http://en.miui.com/thread-382869-1-1.html oczywiście wybierasz link dla Redmi3 wersja fastboot.
  21. Poproś o pomoc w dziale twojego telefonu, bo zabłądziłeś i dopisz na jakim romie, może to pomóc w udzieleniu pomocy.
  22. To niestety może być jeden z powodów nadmiernego zużycia. Ale zdrowy rozsądek można mieć bez wiedzy, kabel nie ma tu nic do rzeczy (niezależnie od długości czy grubości).
  23. Ale nawrzucanie do systemu różnych dodatkowych rzeczy, z rootowanie i wywalenie potrzebnych, może mieć wpływ na zużycie.
  24. A usługi i programy googla, sklep play wgrywałeś sam, czy już były? Jak były to rom modyfikowany. Tak czy inaczej musisz wgrać normalny rom, najlepiej ostatni global dev, lub odblokować bl i xiaomi.eu/pl. Nikt na tym forum nie używa chińskich romów (no moze kilka osób na parę tysięcy).
  25. A masz język polski? Bo wygląda jakbyś miał wgrany chiński rom i nie wiadomo czy oficjalną wersję czy modyfikowaną przez sprzedawcę. Najprostrzym rozwiązaniem byłoby wgranie romu global według lokalnego poradnika miflashem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ten rom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...