Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Ładuj normalnie na full, podladowanie krótsze też nie szkodzi. Ja normalnie zostawiam na całą noc już od dawna w różnych telefonach i nic się nie dzieje. Najbardziej szkodzi głębokie rozładowanie.
  2. Nie, to wynika bezpośrednio z budowy tylnej pokrywy, połączenia aluminium z tworzywem. Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z kontrolą jakości, taka konstrukcja i tyle.
  3. W razie problemów to ten czujnik można jeszcze kalibrować, przez to chińskie menu serwisowe które się uruchamia włączając telefon z przytrzymaniem vol+ i power. Sama funkcja zapobiegania przypadkowemu odblokowaniu jest bardzo pomocna, jak działa prawidłowo.
  4. Jak masz rom global dev, a prwdopodobnie 6.9.29 to wina romu. Wystarczy uruchomić aktualizacje i powinien pobrać 6.10.13 i zacznie normalnie działać. Oczywiście musisz go uruchomić bez kart sim, bo z sim się nie da.
  5. No to zrozumiałeś dobrze, ale dajesz screena na którym usiłujesz wgrać rom xiaomi.eu Miflashem. Ten xiaomi.eu wgrasz dopiero jak zainstalujesz w telefonie twrp. W którym punkcie teraz jesteś? Wgrałeś tego global dev i odblokowałeś bl?
  6. Fajnie że byś chciał, ale tego miflashem nie wgrasz. Eu/pl to są romy recovery wgrywane przez twrp. Najpierw musisz wgrać rom fastboot dev, global lub china żeby odblokować bl (jak masz na to zgodę od Xiaomi). Link do takiego już masz. Poczytaj kompendium wiedzy, bo nie czytałeś albo nie zrozumiałeś o co w tym wszystkim chodzi.
  7. Tak ma być, czekaj, będziesz miał sensowny rom, właśnie go testuję i na razie jest ok.
  8. Tak Tak
  9. Twój telefon można wprowadzić w download (inaczej edl) z tego chińskiego menu serwisowego. Menu uruchamia się włączając telefon trzymając jednocześnie vol+ i power. Tam drugi klawisz od dołu po prawej przełącza język na ang i masz tam tryb download. W tym trybie ekran jest ciemny, a Miflash wykrywa telefon pod portem com. Reszta w kompendium.
  10. Możesz wgrać najnowszą stąd oczywiście dev recovery i powinna się zainstalować przez aktualizacje z pliku http://en.miui.com/thread-382869-1-1.html Jak nie będzie chciało to wersję fastboot i Miflash według poradnika. Rozumiem że chcesz odblokować bl, wgrać twrp i rom eu/pl.
  11. Się nie zastanawiaj tylko wgraj dzisiejszą i zniknie root.
  12. Chyba pobrała ci się wersja 7.5.9 bo na niej niektóre wersje 3s łapały bootloopa. Jak się rozładował i wyłączył, to go nie uruchamiaj, tylko najpierw naładuj. Potem przestudiuj w kompendium wiedzy i problemach technicznych jak przejść z trybu fastboot do download i zainstalować rom Miflashem. Ściągnij rom fastboot global stable 8.0.3 ( nie 8.0.4 bo też trefny) i miflasha 2016.04.01. Przy wyłączonym telefonie wejdziesz w fastboot uruchamiając go przytrzymując vol- i power. Najłatwiej było by użyć kabla usb deep flash, wtedy od razu można uruchomić tryb download (edl) i wgrać działający rom.
  13. To może jakaś inna aplikacja ściąga to coś, tłumacz googla, rozpoznawanie mowy, inna nawigacja?
  14. Wygląda na to że instalujesz sobie chińskie wskazówki głosowe Automapy. Może nie ma uprawnień do pobierania dlatego czeka na pozwolenie. Musisz w ustawieniach Automapy sprawdzić.
  15. BOE to oznaczenie ekranu nie pasma LTE. W Redmi 3 montowali dwa rodzaje, lepszy to ten BOE i taki jest w Redmi3s przynajmniej z polskiej dystrybucji.
  16. Jednoczesne przytrzymanie przycisku wstecz i vol+ powinno pomóc. W ustawieniach ekranu blokady można wyłączyć "zapobiegaj przypadkowemu użyciu". Ale to doraźnie, trzeba sprawdzić czy ten czujnik działa prawidłowo w diagnostyce, ewentualnie skalibrować. Może to być też problem romu, po aktualizacji może działać prawidłowo.
  17. Chyba trafiła ci się wadliwa aktualizacja i tylko przy pomocy komputera z win64bit uda się z tego wyjść instalując od nowa rom Miflashem, ale to sporo zabawy. Nie wiem jak go wyłączyć i chyba nie da się w prosty sposób. Można wymusić przejście do trybu fastboot, a potem przez komendy czy używając skryptu do trybu download i w tym trybie wgrać rom. W lokalnym poradniku w dziale Redmi3, kompendium wiedzy są wskazówki jak wgrywać romy przez Miflasha.
  18. Dopóki reaguje to szanse są. Potrzebny tylko dobrze skonfigurowany komputer z Win64Bit i powinien przejść z fastboota do download komendą. Jak nie to można użyć kabla usb "deep flash". Postawienie systemu od nowa miflashem powinno się udać.
  19. Nie myli cię,tak zawsze to działało, ale tu niestety nie chciało, a stable był oryginalny, sam się wgrał przez ota. Trzy razy ściągałem zip-a myśląc że może coś poszło nie tak, straciłem cierpliwość i wgrałem fastboota.
  20. Miui się nie nudzi, Chińczycy ciągle nad tym pracyją, co tydzień nowe fiuczery, poprawki i błędy. A jak się przyzwyczaisz to nic innego cię nie zadowoli.
  21. Musisz przejść do download (edl) skryptem, albo komendami z trybu fastboot, znajdziesz w tym wątku. Podobno jak z tego menu serwisowego uruchamiasz download i momentalnie przy ciemnym ekranie podepniesz kabel usb to telefon będzie w download. Nie sprawdzałem tego ale czytałem, możesz spróbować.
  22. To lepiej zainstaluj rom eu/pl, rootujesz bez problemów, a i zbędnych aplikacji nawet bez roota mniej.
  23. Już do mnie dotarły, jak na douszne to wrażenia pozytywne. Grają nieźle, chyba najlepiej z dotychczas posiadanych (a trochę tego miałem) Wykonanie podobne do Pistonów V3 a może nawet trochę lepsze. W porównaniu z Pistonami trochę mniej basu (ale to zależy z jakimi nakładkami bo z gąbkami jest podobnie), ale bardziej szczegółowe i przestrzenne. Dla kogoś kto nie lubi być zatkany dokanałowymi mogę spokojnie polecić.
  24. U mnie też w 3S szarym z b20 jest na szczęście BOE, Zrobisz ale to nie ma sensu. Jak bardzo chcesz to tu masz gotowy automat dla 3s http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=root%2Bredmi%2B3s
  25. U mnie nie chciał zweryfikować zip-a z global dev 6.9.22 a z aktualizował się wcześniej do stable 8.03 przez ota. Nie to że źle przebiegała aktualizacja, tylko nie potrafił zweryfikować pliku i nie można było nijak wymusić aktualizacji z pliku. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem napisałem że zwykły nie pomoże, po to się używa właśnie "niezwykłego". Chodzi tylko o to żeby nie trzeba było się bawić komendami przy uruchamianiu trybu edl z fastboot. Na wystąpienie lub nie bootloopa po błędach w miflashu to nie wpływa. W zwykłym Redmi 3 można wejść w edl z chińskiego menu serwisowego. W 3s też to jest tylko nie do końca działa prawidłowo. Podobno trzeba podpiąć usb w którymś momencie i wtedy działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...