Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Tylko nie wiem czy to koledze max35 coś pomoże, bo on kompletnie nie wie co robi.
  2. No przecież to skompresowane archiwum .rar, plik romu musi mieć rozszerzenie .zip trzeba to rozpakować, albo zapytać kolegi czy się nie pomylił przy archiwizowaniu i skompresował do rar zamiast zip.
  3. Oczywiście, to dla mnie obowiązkowy przycisk, a w Redmi3 pro i 3s które mają czytnik linii papilarnych, to klawisza power można praktycznie nie używać. Masz to w widżetach, przełączniki, blokada. Na dole prawy róg zrzutu.
  4. Ma chyba właściwe 3.0.0.0 na zrzucie widać, z romem na 4.4.4 to powinno działać.
  5. No nie jest, tak długo z tym walczysz, że w międzyczasie jest już następny nowszy rom dla 811 (działający na 817) xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.20_v8-4.4.zip Link np tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767103015 1.Ściągnij 2.wgraj na sd 3.uruchom telefon w twrp (3 sposoby: 1) w aktualizacjach trzy kropeczki, uruchom w recovery, 2) przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając wszystkie 3 klawisze, vol+ vol- i power, 3)przy wyłączonym telefonie włączasz go trzymając vol+ i power, uruchamia się menu w którym klikasz recovery. 4.w twrp install, wskaż wgrany plik romu na sd, odznacz opcję "Zip signature verification" i przesuń suwak na dole żeby uruchomić instalację. 5. Jak ci wywali jakieś błędy, to ponownie bez wychodzenia z twrp install . Jak to nie zadziała to być może w pliku romu jest zabezpieczenie w którym twój model nie jest uwzględniony (ale sam rom na tym modelu działa), wtedy bez modyfikacji pliku romu się nie uda, a sam tego nie zmodyfikujesz, bo nie dasz rady. Inna możliwość, to zainstaluj oficjalny rom global dev bo w twoim telefonie można, programem Miflash, będziesz miał automatyczne aktualizacje przez ota. Link do tematu na en.miui http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html
  6. Bo twrp to nie rom, tylko recovery i inaczej się nazywa to działająca z romem na androidzie 4.4.4, a inaczej dlaromów z androidem 5.1. Jak wgrasz miflashem nieodpowiedni rom to poza tym że najprawdopidobniej nie będą działały karty som to chyba nic się nie stanie, ponowne wgranie prawidłowego romu powinno się udać (doświadczalnie nie sprawdzałem).
  7. Ja już napisałem, może jakoś naokoło się da, ale najprościej doprowadzić do stanu uzywalności pc-ta z win 10.
  8. Nie da, musisz powalczyć z winzgrozą, miałem podobne problemy. Z win xp możesz sobie darować. Mi się w końcu udało, ale łatwo nie było i trudno cokolwiek doradzić.
  9. A to z tego postu przerabiałeś? Podobno najlepsze
  10. Niestety wzięło i się skończyło, może jeszcze wystawią: http://allegro.pl/nillkin-etui-futeral-xiaomi-redmi-3-pro-folia-i6512807369.html?snapshot=MjAxNi0xMC0xNlQxNzo1MjowMVo7YnV5ZXI7NmZhMjlhYzdmZWFhMGE5NTkyMGM3ZTJkYzNjNGU0YzZlZDkwZmVhY2E1OGIyYmRjNjA0MWNkZWQ4MzY1NWRkNw==
  11. Żaden dylemat, Frosted jest o wiele wygodniejsze. Ta klapka w Sparkle potrafi przeszkadzać, co prawda nie miałem w Redmi, ale w jakimś HTC, przeszkadzało, a potem odpadło. Frosted jest dobrze dopasowane, niewiele pogrubia, nie blokuje gniazd i przycisków, polepsza uchwyt i wygląda znośnie, na razie jedyna nakładka którą toleruję, a kilka już miałem (bo żona też używa Redmi3 i miała Ipaky). W Redmi 3s i pro, gdzie się odblokowuje palcem, a blokuje klawiszem ekranowym, to te trochę schowane przyciski zupełnie nie przeszkadzają. Jedyny dylemat to źródło zakupu, bo można taniej, kupiłem na alle za 21zł + wysyłka, kupiłem już kilka dla siebie i znajomych (koleżanka która miała oryginalne Xiaomi z klapką, też się skusiła) no i jak ktoś chce kupić koniecznie najtaniej.
  12. W tych telefonach potrafi wszystko działać "ot tak po prostu". Opanowanie Miui nie jest trudne, ale wymaga minimalnego wysiłku. To nie są telefony dla "lamerów", tym bym polecił jabłko ze śladami obecności Suareza, tam nie trzeba myśleć, samo się robi, a co to nie ma znaczenia.
  13. Tego nie wiem, jak Acid nie opatentował to może kiedyś Chińczycy skopiują pomysł. Zewnętrznej aplikacji trzeba by poszukać, ale wiem że bywają z niektórymi problemy na Miui. SMS-y to wymierający gatunek, rzadko z tego korzystam dlatego mi ten feler nie przeszkadza.
  14. Możesz nie szukać, nie ma takiej opcji w globalu. Jest w romach eu/pl, to jeden z kilku bonusów tych romów.
  15. Nic nie było przy sterowniku, wszystko normalnie, a poprzednie telefony widoczne i działające, a ten oporny był, ale upór był daremny, już mogę z nim robić co chcę i w każdym trybie. A jeszcze jedno, teraz komendą "fastboot oem edl" w cmd przechodzi do edl, czyli przynajmniej w moim przypadku był to problem dogadywania się komputera z telefonem. Nie blokują (na razie) edl w Redmi 3s!
  16. U mnie nawet konsola go nie wykrywa, "waiting for device". Próbowałem odinstalować sterownik i podłączałem ponownie, bz. Po kolejnym reboocie komputera zaskoczyło i jak go zobaczyło w cmd to i z unlockiem nie było problemu, ale jest zdecydowanie bardziej oporny w porównaniu do Redmi3 na każdym etapie, a przede wszystkim z tym wchodzeniem do edl.
  17. O tym że trzeba poczekać, to już wiele razy pisano. Ale o czymś innym chciałem napisać, a nie wiem czy to wcześniej było, w global dev 6.10.20 (Redmi3s) w opcjach programistycznych pojawiła się zakładka "Stan odblokowania Mi" Może skończą się pytania jak sprawdzić czy mój telefon jest zablokowany i wynikało by z tego że żadna zgoda na odblokowanie nie będzie wymagana? Chyba jednak będzie bo Miunlock sprawdza w trakcie "permission", ale odblokował! I pokazuje prawdę.
  18. A myślisz że nie próbowałem? Sterownik jest dobry bo Redmi3 podpinany dosłownie za chwilę w dowolny port usb jest widziany i wszystko działa. Przecież nie ma specjalnego innego sterownika dla 3s.
  19. Ja już zupełnie nie wiem o co chodzi z tym Redmi 3s international. Mam teraz global dev 6.10.20 i u mnie nic go nie widzi w trybie fastboot, znaczy widzi go tylko Windows i pokazuje prawidłowo. Po jakiejkolwiek komendzie czy fastboot device, czy fastboot oem edl wyświetla się tylko "waiting for device". To samo w MiUnlock device not detected i oczywiście wisi na 50%, ale tak to wisi nawet bez podłączonego telefonu, czyli po prostu go nie widzi. Miflash też go nie widzi (wiem że nic nie wgram w fastboot, ale powinien go wykryć!) Dwa inne telefony które mam czyli Redmi2 i Redmi3 są w fastboot momentalnie wykrywane i wszystko działa na tym samym kompie. Jak to wytłumaczyć?
  20. A pamiętasz jaki miałeś rom, bo z tego co ludzie piszą problemy pojawiły się na nowych wydaniach romów. Na wczesnych z 7.5 to działało, na 8.0.3 już niekoniecznie.
  21. Niestety, obawiam się że jak naprawdę w nowszych romach blokują tryb EDL, to jedynie wgranie starego romu Miflashem odblokuje, ale tego bez wejścia w EDL nie da się zrobić przy zablokowanym bl, czyli koło się zamyka. Kabelek to najprostsze rozwiązanie. W tym poście masz rozwiązanie twojego problemu:
  22. Może spróbować, rom jest tu: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=324467&highlight=7.5.8%2Bdownload oczywiście wersja recovery
  23. Nie wiem co ci doradzić, niestety nie jesteś pierwszą osobą która ma problem z wejściem w download, coś w tym modelu skopali to. Jakbyś miał ten wcześniejszy rom to by to prawdopodobnie działało. Jedynym pewnym i szybkim sposobem jest kabelek deep flash o którym w postach znajdziesz info.
  24. Nie, w fastboot to jakbyś miał odblokowany bootloader, u ciebie telefon przechodzi w fastboot ale nic w tym trybie nie zrobisz bo zablokowany, tylko w download (edl), najlepiej posiłkuj się miejscowym poradnikiem, jak ten tryb uruchomić Spróbuj podłączyć usb momentalnie po wciśnięciu download przy ciemnym ekranie w tym chińskim menu, powinien zostać ciemny ekran i miflash powinien go wykryć pod portem com. Jak się nie uda to metoda ze skryptem z kompendium wiedzy.
  25. Spróbuj Miflasha 2016.04.01 https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing ta najnowsza wersja jest kapryśna, a tel w trybie download (edl)? Albo link stąd: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=272376&highlight=miflash%2Bdownload
×
×
  • Dodaj nową pozycję...