Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Odinstaluj sterownik pod którym się zgłasza telefon w trybie fastboot, zresetuj komputer i podłącz ponownie telefon w fastboot żeby ponownie zainstalował sterownik. U mnie pomogło. Najlepiej instalować twrp ręcznie komendami i jak po wydaniu komendy fastboot device znajdzie podłączony telefon to powinno zadziałać. Jak będzie waiting for device pomimo podłączonego w trybie fastboot, trzeba nadal kombinować ze sterownikami. U mnie działa prawidłowo pod Win10 z takim sterownikiem:
  2. Dzisiaj z czystej ciekawości spróbowałem na 3s i global dev odpalić twrp bez instalowania na stałe i uruchomiło się bez problemu. Supersu już nie wgrywałem bo nie jest mi potrzebne. Tylko było to twrp do Land czyli nowsze, może takie przy 3s jest potrzebne. Spróbuj ściągnąć twrp Land, zmień nazwę na recovery.img i zastąp nim ten w moim skrypcie i powinno zadziałać. Albo ściągnij twrp-land-jarekm95.zip rozpakuj. Będąc w rozpakowanym katalogu przytrzymaj klawisze shift i ctlr i kliknij prawy klawisz myszy, wybierz "otwórz okno poleceń tutaj". Powinna uruchomić się konsola MS w tym folderze, wpisz fastboot device, kliknij enter. Powinno wykryć telefon. Jak wykryje to wydaj komendę fastboot boot twrp.img i po chwili powinno się odpalić twrp. Edit W 3s działa to znaczy uruchamia twrp bez instalacji na stałe, ale tylko z twrp Land. Trzeba samemu zamienić plik TWRP. Sprawdziłem.
  3. Miałeś niefarta trafiłeś na rom który nie był najlepszy i były na ni między innymi problemy z galerią (6.9.29) Potem wgrałeś starszy i błąd pozostał bo po wgraniu starszego romu najlepiej zrobić wipe w twrp. Najprościej jest wgrać nowszą wersję romu z zip-a przez twrp, ale przed tym lub po w twrp wipe (faktory reset).Możesz wgrać rom eu np 6.10.27, albo już jutro nową wersję 6.11.... Romy eu musisz sam aktualizować z zip, nie ma tu ota i telefon sam niczego nowego nie znajdzie.
  4. To raczej nie miało znaczenia, u mnie bez włączenia tej opcji się uruchamia w twrp. A w zasadzie to na pewno nie miało znaczenia, bo wgrywasz, czy uruchamiasz twrp w trybie fastboot i co masz zaznaczone w systemie nie ma kompletnie znaczenia, bo system nie jest uruchomiony.
  5. To napisz co robiłeś nie tak, albo inaczej, co pomogło może innym się przyda.
  6. Sprawdziłem przed chwil a u siebie i wydanie komendy w konsoli będąc w folderze z instalką twrp "fastboot boot twrp.img" powoduje uruchomienie w twrp. Spróbuj, powinno i u ciebie zadziałać. Jak zadziała to w twrp install img tego samego twrp, wskazujesz partycję recovery i powinno się wgrać na stałe.
  7. A co ci pokazuje w opcjach programistycznych, bo teraz dołożyli tam status BL
  8. Skoro tak to powinno ci się to twrp wgrać, a nie chce.
  9. To znaczy jedynie że nie wgrało ci się twrp. A jak wpiszesz komendę przed wgrywaniem fastboot devices to coś się wyświetla"? Co do sprawdzania czy bl odblokowany to ten skrypt, komenda potrafi oszukiwać.
  10. Lepiej z tego bo musisz użyć MiFlasha, na ten rom co masz nic chyba przez updater się nie wgra.
  11. Dokładnie tak, pierwsza stabilna wersja global dev dla Redmi 3s to była 7.5.8.0MALMIDE. Czyli dla własnego bezpieczeństwa i spokoju musisz wgrać Miflashem oficjalny rom global, najlepiej dev a potem po ewentualnym odblokowaniu bl Miui Polska.
  12. A rozpakowałeś ten rom prawidłowo? Może to problem programu którym rozpakowujesz, czym to robiłeś?
  13. W Play nie mam żadnych problemów z przełączaniem pomiędzy LTE, 3G i 2G global dev 6.10.27. Jak czasami wpadnie w roaming np Tmobile też bezproblemowo wraca do LTE. 3s z X komu.
  14. Ty chyba potrzebujesz tłumacza z polskiego na polski, po raz kolejny zadajesz pytanie cytując odpowiedź na to pytanie, włącz myślenie.
  15. Używam Here i map googla, w jednym i drugim przypadku jest wybór gdzie ma zapisywać mapy offline w samych aplikacjach. To samo z muzyką w Tidalu, w opcjach jest gdzie ma zapisywać. Nic dodatkowo nie kombinowałem, po prostu działa.
  16. Możesz to podlinkować, w sumie to prawie toturial i powinno działać z każdym telefonen na snapdragonie. Kilku kolegów już skorzystało i chyba nikt niczego nie popsuł. Redmi 3s jest oporny i tu kabelek się przydaje.
  17. Niestety tu jest tylko external, nie ma wyboru i trzeba się z tym pogodzić. Chyba jedynym wyjściem jest zainstalowanie CM-a zamiast Miui. Używam kilku aplikacji które trzymają dane na sd jak nawigacje, mapy i z tym nie ma problemu. Jakbyś miał sd ustawioną jako internal to też każde wyjęcie karty, nawet bez wkładania do komputera powodowało by problemy. Przy takim ustawieniu w CM-ie z 6.0 też trzeba zapomnieć o wyjmowaniu karty bo staje się pamięcią wewnętrzną.
  18. Tak wystarczy zewrzeć (połączyć elektrycznie) zielony z czarnym.
  19. To teraz masz też twrp, z romem powinno się wgrać. Przez Mirecovery też by ci się rom zainstalował.
  20. To się nie łącz z wi-fi, chyba lepiej miuipolska wgrać. Z komunikatu wynika że adresu mac karty wifi też nie masz.
  21. Jak wgrasz rom i zrobisz wipe w twrp to powinna być możliwość uruchomienia bez karty sim.
  22. 1. Trzymając wszystkie 3 klawisze vol+ vol- i power przy włączaniu telefonu. 2. W aktualizacjach, trzy kropki na górze po prawej i uruchom w recovery 3. Uruchamiając telefon trzymając jednocześnie vol+ i power, uruchamia się chińskie menu i tam recovery.
  23. To dobre, czyli pobierz według tabelki rom HM2XWC.
  24. Mogłeś sobie uszkodzić partycję z IMEI, sprawdź w ustawieniach czy masz nr IMEI, jak nie to czeka cię sporo zabawy. Masz podobny wątek poszukaj, bo kolega szukał romu z rootem na zablokowany bl w celu odzyskania IMEI Już ci cukru odpowiedział
  25. Odpowiednie czyli jakie, bo w twoim przypadku najlepiej z rom z Androidem 4.4.4 wgrać (więcej wolnej pamięci będziesz miał). Ostatnie dwa są ok, czyli 6.10.20 i 6.10.27. TWRP potrzebujesz 3.0.0, bo najnowsze 3.0.1 jest do romów na Androidzie 5.1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...