Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Zwykły kabel działa normalnie jak zwykły, w przejściu do edl nie pomoże. Spreparowanie takiego to zadna filozofia, trzeba po prostu wlutować przełącznik zwierający dwa z raptem czterech przewodów w zwykłym kablu usb. Jak ktoś umie się posługiwać lutownicą to chwila pracy. Można też kupić gotowy "deep flash usb cable" czegoś takiego trzeba szukać.
  2. Tak, kupiłem wczoraj. Na razie nie instalowałem romu eu/pl tylko global dev 6.9.22 i jak na razie wszystko działa, zero problemów z LTE, przełączaniem sieci, czujnikami ekranem itd. Instalowałem Miflashem w edl bo nie chciał się zainstalować przez aktualizacje (a powinien). Do edl rzeczywiście opornie wchodzi, ale przezornie wcześniej zrobiłem sobie odpowiedni kabelek i zero problemu. Flashowanie trwało dokładnie 176 sekund, komunikat sukces, po odłączeniu przytrzymanie power i system startuje. Na razie jestem zadowolony (bo zamieniłem Redmi2 na 3s).
  3. W Miflashu masz wszystkie potrzebne sterowniki.
  4. No z tego chińskiego menu serwisowego nie chce, chyba że rzeczywiście trzeba w odpowiednim momencie szybko podpiąć usb. Redmi3 wchodzi na stałe, nie trzeba się wykazywać refleksem. Ważne że dało się i działa.
  5. Szczerze, to lepiej na globalu sobie darować, jak już musisz to lepiej wgrać rom eu/pl. Tego swojego sposobu na 3s nie sprawdzałem, powinno niby działać, ale od tego czasu jest nowsze twrp dla 3s.
  6. Niestety nie zawsze jest tak różowo, teoretycznie przy tej samej linii oficjalnego romu czyli w tym przypadku global powinno się udać z aktualizować przez aktualizacje z pliku. Czasami nie wiedzieć czemu to nie przechodzi, a Redmi3s jest wyjątkowo oporny. Dzisiaj nabyłem Redmi3s wersję international 2/16 i nijak nie chciało zaakceptować aktualizacji z pliku do global dev 6.9.22 z global stable 8.03. (nie można zweryfikować pliku). Z Miflashem w trybie download 176 sekund wgrywania i gotowe, bez kombinowania (oprócz tego że magiczny kabelek sobie spreparowałem, bo czytałem już wcześniej o problemach z wejściem do download z menu serwisowego).
  7. W systemie nie ma, może jakiś niezależny program bazujący na czujniku zbliżeniowym i akcelerometrycznym, ale wątpię żeby to mogło dobrze działać.
  8. HMPro to raczej Redmi Pro czyli zupełnie inny telefon. HM3 to twój Redmi 3 , (pro, prime to ten sam rom).
  9. Da radę, a tak na marginesie to advanced wipe z wyborem tylko cache i dalvik/art nie kasuje żadnych danych i nie zmienia ustawień, jedynie potrafi naprawić jakieś drobne błędy systemu. No może tapeta ekranu blokady ci się zmieni, ale to chyba niewielki problem.
  10. Miflashem możesz wgrać na każdy, z opcją flashall nie będzie żadnego śladu po starym romie.
  11. To pierwszy i chyba ostatni rom z Miui7 dla tego modelu i już nowszych nie będzie. Ja bym zainstalował global dev 6.9.22 bo dużo nowszy, poprawione niektóre błędy i nowsze funkcje. Znajdziesz całą masę wpisów na tym forum, że wersje stable są stable tylko z nazwy i najczęściej dev są stabilniejsze bo nowsze (może oprócz ostatniej 6.9.29 której należy unikać).
  12. Wyszukaj na en.miui "Miui 7 global stable Redmi 3s" i będziesz miał 7.5.9, tylko nie mam pewności czy to dobry pomysł.
  13. Tak na globalu jest OTA (na wersjach dev co tydzień w piątki, nie ma przymusu, można aktualizować ręcznie). Link do romu to ten, nazwa kodowa Redmi3 to ido, a czy fastboot, czy recovery, to zależy z jakim romem masz tel. jak oficjalny global, to wgra się normalnie przez aktualizacje lub z pliku romu recovery. Miui 8 to może być Android 4.4.4, lub 5.1 lub 6.0. W Redmi 3 na razie jest 5.1 zarówno w Miui 7 jak i 8. W Redmi 3s jest 6.0 ale w Miui wersja androida nie ma większego znaczenia. Mam w Redmi 2 Miui8 na 4.4.4, funkcje są takie same jak na 5.1 a w praktyce z romem na 4.4.4 działa płynniej. "Global: Plusy: +mniej zabawy z instalacją, +aktualizacje OTA" tak, jeszcze brak roota przez co przynajmniej teoretycznie większe bezpieczeństwo i przedstawia się jako oficjalny rom, a nie custom rom. Niestety dużo preinstalowanych aplikacji googla których nie można wywalić (można nie używać). Nie tyle kiepsko przetłumaczony co miejscami inaczej niż romy Miuipolska, nie ma z tym większego problemu.
  14. Dział prawny mają zdecydowanie najlepszy i najbardziej rozbudowany, wszystko dla "dobra klienta". Co do Plusa, to niestety już miejscami używają B20, ale na razie raczej poza dużymi miastami. Warto też sprawdzić czy karta nie jest zbyt stara i czy umowa zapewnia dostęp do LTE bo nie jest to w Plusie takie oczywiste.
  15. A magiczny kabelek by nie pomógł? To trochę mniej inwazyjne od zdejmowania obudowy.
  16. To wina T-Mobile, u mnie jest spora różnica w Play, w Plusie będzie jeszcze większa. A 4G+ to nie wiem co to za zwierze, 4G to potocznie LTE.
  17. Na przykład tu: http://miuif.celogeek.com/6.9.22/
  18. Nie mamy, tym bardziej że napisałeś posta w dziale nie twojego telefonu.
  19. Wystarczy po prostu wipe, nic tam nie trzeba dodatkowo zaznaczać, bez wchodzenia w zaawansowane ustawienia.
  20. Zrób po prostu wipe (factory reset) i wgraj tą poprzednią wersję. Niestety aplikacje i dane aplikacji musisz potem odtworzyć z jakiejś kopii zapasowej.
  21. Nie, tego romu co masz nie ma w wersji fastboot czyli do instalacji miflashem. Powinno wystarczyć wipe w adwanced wipe w twrp z zaznaczeniem cache i dalvik/art cache. Jak nie wystarczy to factory reset i najlepiej wgraj poprzednią wersję czyli eu 6.9.22. Nikt chyba nie zgłaszał problemów z aparatem w 6.9.29, ale inne tak. To nie jest udana kompilacja, ta którą podałem jest moim zdaniem dużo lepsza.
  22. Idiotów nie sieją, sami się rodzą, a cała masa sprzedawców niekoniecznie zna urządzenia które sprzedaje i żyje w nieświadomości.
  23. Wystarczy wgrać rom w formacie zip na kartę, lub do pamięci telefonu i uruchomić aktualizację z pliku. Nic nie trzeba odblokowywać.Tylko jak sam czytałeś, nie ostatnią wersję a 6.9.22 stąd: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=363928&highlight=global%2Bbeta%2Brom%2B6.9.22 i jak przechodzisz ze stable na dev, albo wgrywasz straszą wersję na nowszą, to lepiej zrobić kopię danych.
  24. Nijak, kliknąć end. Co do romu na zablokowany bl to global dev 6.9.22 linki do pobrania tu:http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=363928&highlight=global%2Bbeta%2Brom%2B6.9.22 Oczywiście wersja fastboot dla Redmi 3.
  25. Tak, masz felerną wersję romu w której galeria źle działa. Działa wysyłanie bodajże z eksploratora plików. Dwa wyjścia, albo poczekasz tydzień na nowy rom, albo możesz się cofnąć do wersji global dev 6.9.22. Rom recovery w formacie zip znajdziesz na en.miui. Ale najlepiej odczekać tydzień bo cofanie do poprzedniej wersji może wymagać resetu danych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...