-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Tak, co innego myślę, co innego piszę. W drugom temacie który zacytowałeś też napisałem z błędem, tam już poprawiłem.
-
Jak operować przy uceglonym to nie wiem, bo uceglonego jeszcze nie trenowałem. Najlepiej podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem, czeka się kilka sekund, w sumie do dźwięku systemu oznajmiającego że urządzenie zostało wykryte, telefon ma czarny ekran i już jest w trybie edl. Żeby dalej instalować zwalnia się przełącznik i kabel działa jak normalny. Zasada działania tego kabla polega na tym, że zapobiega wejściu wyłączonego telefonu w tryb ładowania po podłączeniu do komputera (czy ładowarki) i telefon po wykryciu napięcia przechodzi w tryb edl. Przetestowałem i jak telefon jest w fastboot to też działa, trzeba podłączyć ze zwartym przełącznikiem i długo przytrzymać power, po restarcie wchodzi w edl. Ale u ciebie to ewidentnie wina sterowników a w zasadzie ich działania, bo miałem podobnie że w fastboot nie był wykrywalny. Ale nie był wykrywany tylko 3s, jak podłączałem Redmi3 i Redmi2 to były widziane. Pomogło: w panelu sterowania "odinstaluj sterownik urządzenia", reboot i ponowne podłączenie w fastboot, sterownik się zainstalował ponownie i już działało fastboot device i po komendzie fastboot oem edl przechodził do edl. W którymś momencie jeszcze w panelu sterowania zrobiłem " przywróć poprzedni sterownik", ale bezpośrednio po tym nic się nie zmieniło z wykrywalnością, dopiero po odinstalowaniu, reboocie i ponownym zainstalowaniu zaczęło działać. Dopóki reaguje na cokolwiek i wchodzi w fastboot to jeszcze nie uceglony, wyjdziesz z tego.
-
Ja wybieram global dev, na pewno jest lepiej od stable. Może pojawić się problem przy wgraniu po raz pierwszy, potem ota już działa, ale z pliku nie chciał się z aktualizować.
-
Wszystko cacy tylko z tym przechodzeniem na global dev nie musi być tak łatwo. Niekoniecznie da się przez aktualizacje, a ostatnio nawet z global dev na nowszego global dev z pliku nie chciało u mnie zadziałać. Co do restartów, to nie są jakoś często i na dev mniej, z czasem to wyeliminują, nie jest to problem sprzętowy. Zwykły Redmi 3 czy pro jest pod tym względem stabilniejszy, ale są inne rzeczy których nie ma
-
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
W notatniku to nawet trudno znaleźć co jest pierwszą linijką, przynajmniej taki notepad++ by się przydał, ale nie o to chodzi , bo ludzie którzy wiedzą o co chodzi to sobie poradzą, gorzej z resztą. -
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
To niestety dobrze i źle np. dla właścicieli wersji 817 (działa tu rom od 811), bo po wgraniu twrp nie będą mogli aktualizować następnych romów eu z powodu wprowadzenia weryfikacji. Chyba że potrafią sobie zmodyfikować plik w romie odpowiadający za weryfikację, wykasować pierwszy wiersz. jkby zostało Mirecovery, nie było by problemu. Acid wspominał że w raz z romami wgrywa się recovery w Mi5, jak widać nie tylko. -
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
A po wgraniu romu eu wgrało ci się twrp które jest zawarte w romie zastępując Mirecovery, tak? Bo w ostatnich romach na 4.4.4 jest w romie i się samo wgrywa. -
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
Wygląda na prawidłowy, nie wiem czy przez Mirecovery (aktualizacje) wgra się rom eu. TWRP dla 813 pod Androida 5.1 masz tu: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995314651 chyba lepiej od razu wgrać to twrp i po prostu wipe (factory reset) w TWRP. -
Tak załatwi, ale to nie jest zablokowany tryb edl, tylko wina sterowników w win. Sterownik do edl działa z reguły poprawnie, bo jest niepodpisany cyfrowo i nie ma odpowiednika na który mógłby być zamieniony.
-
Spróbuj w konsoli ms będąc w folderze z tym skryptem ręcznie wpisać komendę "fastboot oem device" przy podłączonym telefonie w trybie fastboot. Powinien przejść do download (czarny ekran).
-
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
A który pobrałeś, bo fajnie google tłumaczy, ale to chyba to: "ryż czerwony telefon 2 Telecom/Unicom udoskonalona wersja najnowszej wersji rozwojowej wire brusz Fastboot pełny pakiet pobrania" -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Asystent dotyku jest już Asystentem dotyku, poprawiają niektóre rzeczy, tłumaczenia nie jest już jakimś problemem na globalu. Gdzieś głęboko w ustawieniach, czy np. pogodzie można znaleźć jakieś angielskie słowo, ale trzeba się starać. -
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
Wszystko jest zauważalnie lepsze, aparat i wyświetlacz też. Powiedział bym że to telefon o jedną klasę wyżej. -
Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047
FromWP odpowiedział(a) na drabollo temat w Dyskusja ogólna
Wpisz w wyszukiwarce na en.miui "Redmi 2 flashing guide" to znajdziesz temat z linkami do romu fastboot dla 813. Ten model nazywa się tam Redmi 2 enhanced. Wkleił bym ci linka ale niestety w stockowej przeglądarce wklejanie nie do końca działa, a odpisuję z telefonu. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Jeżeli na początku udało ci się wgrać twrp to znaczy że rzeczywiście masz odblokowany bl. Chyba musisz spróbować na innym komputerze, albo z innym Miflashem. Jak Miflash nie widzi go w trybie download to niczego nie wgrasz, niezależnie od romu który wgrywasz. Powinien go widzieć nawet bez wskazania romu pod portem com. Jak go widzi w fastboot to powinien wgrać, oczywiście rom fastboot (pobrany format .tgz i rozpakowany) global dev np. stąd: http://en.miui.com/a-234.html Nie napisałeś którego miflasha użyłeś, najlepiej wersję 2016.04.01. Jak Miflash nie widzi w trybie download to nawet specjalny kabel usb nie pomoże bo on służy jedynie do łatwego wprowadzenia telefonu w tryb download. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Wiem że nie oznacza tylko tego, ale raz uruchomiona aplikacja nie jest ubijana, a chyba o to chodziło. A w opcjach programistycznych lepiej zarządzania pamięcią nie zmieniać i zostawić umiarkowane. Oczywiście zarządzanie oszczędzaniem baterii ma priorytet w Miui i po włączeniu funkcji ubijania procesów w tle po zablokowaniu ekranu, pomimo autostartu będzie ubijana. Trzeba w oszczędzaniu baterii ustawić nie blokuj. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
To najlepiej założyć kłódkę i dopisać do autostartu, nigdy nie będzie ubijana i będzie startowała automatycznie po uruchomieniu telefonu. Nie trzeba nic w opcjach programistycznych zmieniać. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Tej pamięci na razie wystarcza nawet przy wersji 16Gb (jak się używa karty sd). Ze wszystkim zainstalowanym czego używam, nadal mam około 5Gb wolnego na globalu. Bez SD na razie też bym dał radę, tylko trzeba by zmniejszyć ilość zdjęć i filmów trzymanych w telefonie. -
Mifit - brak opcji treningu biegania
FromWP odpowiedział(a) na pierwszy temat w Dyskusje o aplikacjach
Mam 2.2.4 i jest ikonka biegnącego człowieka którą to się uruchamia. Sprawdziłem przed chwilą i jak najbardziej działa. -
A próbowaliście wyłączyć "Ok Google" w usługach googla? Podobno to często powoduje problemy ze słyszalnością po drugiej stronie na niektórych romach. U siebie nigdy nie miałem tego problemu, ale nie używam "Ok google" i sprawdziłem mam to w ustawieniach wyłączone. Tu źródło z rozwiązaniem tego problemu, co prawda dla Redmi 2 ale problem i Miui to samo: http://techsarjan.com/2016/04/redmi-2-mic-problem-solved.html
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Na globalu też pokazuje 10,49 całkowitej, reszta z 16 to system, 10.49-8,24=2,25 to aplikacje ich dane. Ja tak to rozumiem. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Jak znam życie to jakiś wipe system zrobiłeś w twrp, zupełnie niepotrzebnie. Tak jak radzi kolega MiD zainstaluj jeszcze raz z zipa. -
Było takie samo ja wipe (factory reset) w twrp, tu bym przyczyny restartów nie szukał. Za tydzień będziesz miał nowy rom.
-
Ta opcja jest przy wgrywaniu Miflashem, a ty jak rozumiem wgrałeś przez aktualizację z pliku i tu nie masz na to wpływu, ale przy wgrywaniu dev na stable samo się chyba zresetowało do ustawień fabrycznych. Twój telefon nie jest z oficjalnej dystrybucji Xiaomi z ABC-Daty, Media Expert to sprowadza jakimś innym kanałem i trzeba by się ich zapytać jak wygląda gwarancja (bo tu oni są gwarantem) przed ewentualnym odblokowaniem bl i wgraniem custom romu. Do wgrania oficjalnego romu nawet dev przyczepić się nie mogą.
-
Teraz tak, ale pisał o restartach na global stable 8.0.3 a na tym były sygnały o restartach i różnych innych rzeczach.
