-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
aplikacje same się wyłączają [MIUI 8.0.3.0]
FromWP odpowiedział(a) na patrykt temat w Problemy techniczne
Nie podałeś podstawowej informacji czyli na jakim romie to się dzieje. To że nie wgrywałeś nowego niewiele wnosi w temacie. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Czyli (201)630 to inna niż moja (201631) na której problemu nie ma (u mnie!) -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
A u mnie pisze na pudełku i na naklejce i ma znaczek CE z numerem certyfikatu (na pudełku i naklejce) -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Zadaj koledze pytanie co ma napisane na pudełku, znaczy jaką wersję, 201631, czy 201630. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Dobrze to nie wygląda, u mnie na 3s z tym samym Miflashem trwało około 170 sekund. Nie bardzo wiem co ci doradzić. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
W Redmi2 nawet chińskiej brakuje tylko LTE 800, mam taką 813 -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Czyli na starych romach -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Nie ma sprawy -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Może to różnie działać na różnych wersjach, nie wiem, może po prostu wobec mnie niektóre urządzenia czują i w moich rękach działają (często tak miewam) a ten mój to 2016031. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
To niestety może być potwierdzenie istnienia różnych wersji z różnymi obsługiwanymi pasmami. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
No tak, nabyty w x-komie. Zmień na global dev, albo xiaomi.eu/pl na stable nie używałem. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Ja mam od kilku dni i nie zauważyłem tego problemu. Wersja z polskiej oficjalnej dystrybucji, na razie miałem dwa romy, global dev 6.9.22 a teraz 6.10.13 a sieć to Play. Oczywiście używam intensywnie LTE. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Piszą że International, to powinien mieć pasmo LTE b20, powinien być dobry, a jaki ma wyświetlacz to się okaże dopiero jak go będziesz miał (różnice w wyświetlaczach nie są duże). W każdym jak chcesz mieć rom xiaomi.eu/pl będziesz musiał odblokować bl. W pl kupisz np w x-komie, ale na razie tylko wersję 2/16Gb, za to gwarancja 24 miesiące w pl. Bez odblokowania na romie global dev też da się tego używać, mam dwa, Redmi3 z romem xiaomi.eu/pl i 3s z global dev. Są pewne różnice, plusy i minusy tych romów, ale nie jakieś bardzo istotne. -
A próbowałeś tylko tych komend? Rozumiem że ściągnąłeś twrp dla land, zmieniłeś nazwę pliku .img na twrp.img. Na zwykłym Redmi3 wystarczało, ale nie wiem jak to jest z tym szyfrowaniem w Androidzie 6. Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID) Następnie: fastboot flash recovery twrp.img Na koniec fastboot boot twrp.img Tu jeszcze masz jakiegoś gotowca, podobno działa: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2Bredmi%2B3s Nie wiem czy to ci pomoże, spróbować można.
-
Niestety coś Chińczycy pokopali w ostatnich romach global, w szczególności w 3s z b20 są trudności z wgraniem twrp, a czasami z uruchomieniem trybu edl. Na pierwszym global stable 7.08 to chyba jeszcze normalnie działało.
-
Chyba to twrp ci się nie wgrało bo po ostatniej komendzie telefon powinien uruchomić się w twrp. Po wgraniu uaktualnienia romu global przez aktualizacje nie powoduje ponownego zablokowania bl. Jedynie wgranie od podstaw całego romu z opcją flash all Miflashem może spowodować ponowne zablokowanie bl, ale to nie problem bo się ponownie odblokowuje w chwilę.
-
Informacje różnych źródeł są sprzeczne, rzeczywiście Plus oficjalnie zadeklarował że nie będzie rozwijał b20, ale w tej chwili używa i chyba współpracuje z Aero.
-
Niestety nie liczył by na to, nie robili by specjalnych wersji international. Na razie problem braku b20 jest marginalny, ale chyba w najbliższej przyszłości brak tego pasma będzie zauważalny.
-
Źródło kłamie, właśnie Plus coraz częściej używa. Nie do końca tak z tymi mniej zaludnionymi obszarami jest. Tu macie mapę z konkretnymi pozwoleniami na stacje bazowe LTE800 w Warszawie i okolicach:
-
Da się i zawsze chyba się dawało tylko musisz otworzyć dostęp do opcji programistycznych w ustawieniach. Klikasz 7 razy w wersję Miui w informacjach o telefonie, *stajesz się programistą" i w opcjach programistycznych ustawiasz jak domyślnie ma działać połączenie przez usb.
-
Masz przecież lokalny poradnik, którego chyba nie czytałeś o czym świadczą screeny i twój opis. Robisz wszystko bez sensu. Może najpierw zacznij od wgrania romu global dev, potem zajmiesz się odblokowywaniem itd. Miflash już masz tylko starą wersję, w poradniku masz link do wersji 2016.04.01, potrzebny jeszcze komputer z win64Bit od win7 w zwyż i najnowszy plik romu fastboot global dev stąd: http://en.miui.com/thread-383442-1-1.html To jest rom w formacie .tgz musisz to rozpakować np 7zip najprawdopodobniej dwa razy, umieścić folder z rozpakowanym romem bezpośrednio na c: i ten folder wskazać w miflashu, wybrać na dole flash all. Telefon musi być w trybie download do którego wchodzisz z tego chińskiego menu serwisowego które cię przeraziło, ale jak tam klikniesz klawisz drugi od dołu po prawej to się zrobi po angielsku. Telefon w trybie download (inaczej zwany EDL) ma ciemny ekran i nic nie wyświetla, a Miflash wykrywa go pod jakimś portem com. To w skrócie najważniejsze punkty, resztę doczytasz.
-
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Można ale jak poczytasz wyżej to widać że lepiej z full wipe i odtworzyć dane np z kopi lokalnej. -
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
Tak -
Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja
FromWP odpowiedział(a) na adam_12 temat w Dyskusja ogólna
To to trochę spory przeskok, dodatkowo z Miui7 na 8, ja bym zrobił full wipe. Możesz jeszcze zrobić tylko w "advanced wipe" cache i Dalvik/art, po tym nie stracisz żadnych danych (jak masz twrp, bo jak Mirecovery to nie wiem co tam można, bo nie używałem)
