-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Na tym global stable to restarty mogły się pojawiać z powodu romu. Na 6.10.13 też w przeglądarce stockowej raz mi się zrestartował. Na 6.10.27 tego nie uświadczyłem. Jak to się zdarzyło tylko raz i w trakcie przesyłania plików z PC to bym się tym bardzo nie przejmował. Raczej problem softwarowy, trochę powoli im idzie dopracowanie romów, ale jest coraz lepiej. Wipe dalvik, nawet jakbyś miał możliwość wykonania raczej by tu nie pomógł.
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
No bo po wgraniu TWRP trzeba od razu wgrać rom eu, bez restartu do systemu. Ewntualnie tylko restart w twrp do twrp (recovery). Band b20 działa normalnie, nic nie trzeba dogrywać. -
A instalowałeś dodatki miuipolska? Jak tak to masz przyczynę, bo tam jest blokowanie reklam, tych które chciałbyś zobaczyć również. Jeżeli nie, to jeszcze w ustawieniach przeglądarek masz opcje czy javascript ma być włączone i blokowanie wyskakujących okienek. Jak skrypty javy są wyłączone i zablokowane wyskakiwanie okienek, to nie wszystko otworzysz.
-
Nie przeczytałeś też tego co napisane na drugim screenie pod Miui8. "Sprawdź dostępność aktualizacji na miuipolska.pl". Samo się nie z aktualizuje, trzeba ręcznie.
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Ale żeby odblokować bl to i tak musisz zapanować nad prawidłową widocznością w fastboot, bo w tym trybie odblokowujesz. A w przypadku romu china dev, to nie brak polskiego jest problemem, tylko chińskie usługi i brak usług googla. Od tego to jest lepszy global dev i xiaomi.eu 6.10.13 w zwyż, bo nowsze z poprawionymi błędami i lepszą funkcjinalnością. Szybszy nie jest. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Jaki rom wgrywałeś Miflashem to nie ma znaczenia, a 3s i nowe romy global są wyjątkowo oporne na wszelkie działania. Dzisiaj nie chciała mi się wgrać aktualizacja global dev na global dev z pliku, bo nie chciał jej zweryfikować. Z ota się wgrało. -
Czujnik zbliżeniowy w połączeniach przychodzących nie działa Redmi 3
FromWP odpowiedział(a) na sewo85 temat w Problemy techniczne
To może podpowiem, innym mniej doświadczonym też się może przydać. 1. Uruchamiamy wyłączony telefon trzymając jednocześnie klawisze vol+ i power. Uruchamia się takie menu serwisowe: Żeby zmienić język na angielski klikamy drugi od dołu po prawej klawisz zaznaczony na tym obrazku na czerwono: Zmienia nam się język na normalny i mamy dostęp do różnych funkcji: Jak klikniemy w sensor test to odpali się menu testowania i kalibracji sensorów: W tym przypadku interesuje nas Proximity sensor, klikamy i mamy: I tu możemy sprawdzić, ewentualnie skalibrować. Z innymi funkcjami, testowaniem, kalibracją podobnie. Po angielsku już trochę łatwiej, trzeba się tylko chwilę pobawić. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Skrypt przy ty modelu nie działa, trzeba ręcznie wpisać komendę "fastboot oem edl" uruchamiając konsolę w katalogu z programami edl. -
Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie
FromWP odpowiedział(a) na afro001 temat w Problemy techniczne
Tak nad tym niebieskim, dużo czasu upłynęło, bo nie zauważyłem pytania, ale mam nadzieję że sobie poradziłeś. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Nie znam sposobu na wyłączenie, to chyba nie takie proste. A co do kabla to nawet jak nie masz przełącznika, a jakiś kabel na stracenie, to wystarczy zewrzeć na stałe w takim kablu dwie żyły według schematu i jak już przejdzie do download to po prostu podłączyć sprawny nie przerabiany kabelek. Trochę zabawy i nawet bez lutownicy da się taki kabelek ze zwartymi dwoma żyłami zrobić, po prostu skręcając żyły ze sobą po przecięciu kabla. Albo kawałkiem drutu w dużej wtyczce USB zrobić zworkę i wetknąć w gniazdo komputera (trzeba uważać żeby nie zrobić zwarcia przy takiej operacji, bo szlag trafi port USB, albo nawet kontroler USB). -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Ja więcej pomysłów nie mam, kabelek załatwił by sprawę od ręki. Nawet jak jest w fastboot, to podłącza się ze zwartymi dwoma żyłami, przytrzymuje długo power aż się zrestartuje i już jest w download, potem rozłączasz wyłącznik, albo podpinasz normalny kabel usb i instalujesz w download. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Podłącz go fastboot, odinstaluj sterownik który mu windows przypisał, zrebootuj komputer i podłącz ponownie żeby jeszcze raz sterownik się zainstalował. Wtedy powinna zadziałać komenda fastboot oem device. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
FromWP odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Nie, na global dev nie ma takiej opcji, na china dev chyba można. -
Po prostu wysyła miniaturkę, ale to nie rom to robi tylko messenger.
-
Wygląda jak prewka, a nie właściwe zdjęcie. Przyczyny trzeba chyba szukać w ustawieniach tych aplikacji które tak robią. Zmiana na nowszego androida raczej tu nie pomoże.
-
No to jest najnowsze z wczoraj, tylko pytanie kiedy instalowałeś, pobierałeś rom. Jak po 9.30 dzisiaj to jest ok, jak wcześniej to raczej nie, bo pierwsza paczka romu była z błędami. Nie sądzę żeby po zmianie na androida 5.1 było lepiej.
-
Na jakość zdjęć w aplikacjach zmiana na nowszego androida raczej nie pomoże, prędzej nowszy rom, czyli nowsze Miui. Możesz wgrać najnowszy rom HM2XTD 6.10.27 normalnie wgrywając pobranego zipa do telefonu i instalacja z pliku. Jak chcesz nowszego androida 5.1 to pobierasz HM2XTDpro, ale wtedy musisz najpierw zainstalować nowsze twrp 3.0.1. Ja bym pozostał przy 4.4.4 bo działa płynniej mniej błędów i łatwiej wgrasz bo bez zmiany twrp powinno się udać.
-
Brak rozświetlenia ekranu po odłożeniu telefonu od ucha po rozmowie
FromWP odpowiedział(a) na afro001 temat w Problemy techniczne
Prawy drugi od dołu (guziczek) -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
W efektach, czyli lewy dolny klawisz funkcyjny (chyba że sam sobie te klawisze zdefiniowałeś inaczej) i efekty przejścia jak o to ci chodziło. -
Nie wiem dlaczego ludzie piszą że tylko czasami pokazuje pomiar. Jak najbardziej pokazuje, oczywiście w trybie treningu. W normalnym (przynajmniej z dedykowaną aplikacją pomiar pulsu trzeba uruchomić ręcznie i wtedy trzeba się zatrzymać trzymając łapę nieruchomo).
-
Jak jest dłuższe po lewej stronie to lepiej bo tam jest czujnik zbliżeniowy którego na czarnym froncie nie widać. Odsłonięty działa dokładniej.
-
Bo 813 to tylko chiński model i nawet na anglojęzycznej en.miui w romach fastboot go nie ma. W pierwszym linku masz nazwy i romy do wszystkich Redmi 2.
-
Twój link nie prowadzi do żadnego konkretnego romu, a twój telefon (811) to po prostu Redmi 2 (lub Redmi 2 Prime jak masz 2Gb pamięci). 813 na en.miui nazywają Redmi 2 Enhanced. Chińskich romów trzeba szukać na en.miui. W tym temacie masz linki do różnych romów fastboot http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html A tu wszystkie najnowsze fastboot (dla Redmi 2 są tu tylko do 811, normalnego-1Gb i Prime-2Gb) http://en.miui.com/a-234.html
-
Jeszcze sprawdź czy masz tą funkcję włączoną, Jak masz uruchomiony dialer, klikasz menu (dolny lewy klawisz funkcyjny) i w ustawieniach rozmów przychodzących masz wygaś ekran przy twarzy. Sam czujnik można też kalibrować i sprawdzić jego działanie w menu serwisowym odpalanym przytrzymaniem vol+ i power przy włączaniu telefonu. Masz dosyć stary (jak na ten telefon) rom, aktualizacja do najnowszego global dev może pomóc jak ta funkcja źle działa.
-
Może mieć, 6.10.13 i 6.10.20 są chyba lepsze, to co wkleiłem to 6.10.20 z ciągle sparowaną opaską.
