Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Do 8.0.3 możesz chyba spokojnie aktualizować przez ota, nie miałem z tym problemu i zrobiłem od razu po pierwszym uruchomieniu. Problemy mieli nieliczni którzy dostali aktualizację 8.0.4 bo to była beta wysyłana losowo i na wersji international powodowała problemy.
  2. Nie nie będzie, trzeba samemu. U mnie przez ota nie było problemu na global dev. Problem był przy próbie aktualizacji z pliku dev na dev. Wyskakiwał komunikat że to rom beta i żeby sprawdzić uprawnienia konta do instalacji takiego romu. Po raz pierwszy taki komunikat widziałem, a po kilku godzinach samo przez ota pobrało i się zainstalowało.
  3. Tylko na romie xiaomi.eu nie bardzo jest po co przechodzi do download, wszystkie romy recovery (chyba że ktoś do globala chce wrócić). Coś w tym modelu Chińczycy pokopali z przechodzeniem do download i aktualizacjami z plików w swoich ostatnich romach (niestety). Jak pobrałeś z przed tygodnia to do najnowszej samo przez ota powinno przejść. Jak chcesz odblokować bl to też na tej odblokujesz, bo chyba właśnie na tej (na pewno na global dev) bez problemu odblokowałem bl. A link rzeczywiście nie działa.
  4. Flash all? Długo to flashowanie trwało? Niemożliwe żeby po flashu nie było zmian, może nie wszystko działać, bo wgranie złego romu coś popsuło, np partycję z imei.
  5. A próbowałeś go po prostu zresetować, albo podłączyć do ładowarki wyłączony? Może po prostu coś się tylko zawiesiło.
  6. 3s nie chce wchodzić w dowload z tego chińskiego menu, powód niaznany, po prostu tak ma. Pozostają komendy, albo kabelek którym łatwiej w ten tryb wejść niezależnie czy uceglony czy działający. Na en.miui zawsze jest temat z najnowszymi wydaniami romów z linkami. Jak wpiszesz "rom global beta 6.10.27" to znajdziesz.
  7. Lepiej nie rootować, a jak klikniesz w prawym górnym rogu to cię przeniesie do tematu podlinkowanego i tam działa. Link był wklejony przed zmianą w temacie i kierował do nieprawidłowej paczki którą skasowałem, dlatego nie działa.
  8. Bez udziału komputera nic nie zrobisz. Trzeba wgrać miflashem rom china dev do tego modelu (co powinno naprawić błędy złego romu), a potem rom eu/pl. Telefon się uruchamia, reaguje na coś? Jak da się go wprowadzić w fastboot albo download to powinien zostać wykryty i wgranie romu też powinno się udać. Nawet jak się nie uruchamia, a po podpięciu ładowarki ładuje, to też powinno się udać przywrócić do życia.
  9. Przecież namalowałem ładnie kolory, z pół godziny w PS-ie rzeźbiłem te rysunki. Ważne że się udało i działa.
  10. Nie wiem co tam wgrałeś, napisz co to ocenię. Tak będziesz miał ota ale nie za często. ja bym wgrał global dev ostatni czyli 6.10.27, bo moim zdaniem lepszy, aktualizacje ota co tydzień i można na nim odblokować bl
  11. Będzie dobrze, czekaj aż wstanie.
  12. Nie, trzeba przeczekać. Niestety na razie romy dla zwykłego Redmi 3 są stabilniejsze, wiem bo mam obydwa i na Redmi 3 to się nie zdarza, może raz od początku używania a to już ponad pół roku.
  13. Też dzisiaj miałem, tylko nie restart, a po prostu się sam wyłączył z X-komu, global dev 6.10.27 na razie tylko raz.
  14. Tak jak napisałem, jak daje się wyłączyć to wyłączony, jak nie to w fastboot i długo power.
  15. Jakkolwiek, byle był stykało i zaizolować, żeby nie było zwarcia. Po przecięciu kabla i odizolowaniu poszczególnych żył możesz po prostu skręcić ze sobą według schematu.
  16. Każdy robi to na własne ryzyko i w razie niepowodzeń, nie przyjmuję żadnych reklamacji, bo w skrajnych przypadkach może to się skończyć uszkodzeniem portów USB w komputerze lub samego telefonu!!! Schemat kabelka, dwie wersje, z przełącznikiem i bez, bo taka też wystarczy. Najłatwiej i chyba najpewniej, to przeciąć kabek usb np na środku. Odizolować przewody, są 4 i na zewnątrz ekran. W moim kabelku zgadzały się kolory (ale nie musi tak być dlatego wkleiłem zdjęcie dużej wtyczki USB ze stykami i widać które trzeba zewrzeć) i pomiędzy zielony i czarny trzeba wlutować przełącznik zwierający, lub w wersji uproszczonej (bez przełącznika) po prostu zewrzeć na stałe te dwie żyły. Oczywiście trzeba to potem zaizolować, żeby nie było nieprzewidzianego kontaktu, a najlepiej wcześniej zlutować (od biedy można po prostu tylko skręcić przewody). Generalnie kabelek podłącza się do wyłączonego telefonu i komputera z załączonym przełącznikiem i telefon zamiast w tryb ładowania przechodzi w tryb EDL (ciemny ekran). Trwa to chwilę (kilka sekund). Jak nastąpi przejście do EDL (mamy ciemny ekran bez ikony ładowania telefonu) to po zwolnieniu przełącznika (lub zmianie kabla na zwykły) usłyszymy w komputerze dźwięk znalezionego urządzenia. Z rozłączonym przełącznikiem kabelek działa jak normalny nie przerobiony i instalujemy rom w Miflashu. W opcji bez przełącznika, po podłączeniu i przejściu telefonu do trybu EDL, odłączamy kabelek i zastępujemy go zwykłym nie przerobionym kablem usb (telefon zostaje w trybie EDL) i instalujemy rom. Jak telefon nie wyłącza się a jest w trybie fastboot to też podłączamy go kablem ze zwartym wyłącznikiem i długo przytrzymujemy power, aż się zrestartuje i po restarcie powinien pojawić się ciemny ekran trybu EDL (przynajmniej u mnie testowane na trzech telefonach w tym Redmi 3s to działa). Zwalniamy przełącznik (lub wymieniamy kabelek na normalny) i instalujemy rom Miflashem. Cała filozofia. W jakichś toturialach używają jeszcze zworki z drutu wetkniętej do wtyczki USB, ale to chyba bardziej niebezpieczne i łatwiej spowodować jakieś zwarcie. A tak wygląda gotowy kabelek z przełącznikiem: A to obrazek kolegi z forum któremu też się udało pomimo braku wiary w umiejętności manualne, te odizolowane żyły trzeba skręcić razem, reszta pozostaje bez zmian.
  17. Jak wrócę do domu to spróbuję zrobić zdjęcie wtyczki usb kabla z opisem które styki trzeba zewrzeć, ale schemat tego znajdziecie i na tym forum, albo googlem deep flash usb cable.
  18. FromWP

    Mi Band 2

    Z tego co na szybko zauważyłem to w ustawieniach treningu zniknęły chińskie znaczki, ale nie sprawdzałem czy nadal gada głosem ponętnej Chinki, czy już po angielsku. Changeloga nie znam, na pewno nie jest gorzej. Już mówi po angielsku, co kilometr podaje czas od początku treningu i ostatniego przebytego kilometra. Chyba jak si człowiek nie przemieszcza to nic nie powie.
  19. FromWP

    Mi Band 2

    Pojawiła się nowa wersja MiFita 2.2.5, coś tam poprawili.
  20. Dokładnie, np. Play wykupił całą masę pozwoleń na stacje bazowe z b20 w dużych miastach. Wystarczy otworzyć mapkę z pozwoleniami i w Wa-wie aż gęsto od b20 z Playa.
  21. Nie, ale będziesz miał pewność że nie są z oficjalnej dystrybucji, oficjalnie na razie tylko wersja 2/16, mają dopiero wprowadzić 3/32.
  22. ABC Data, a detalicznie sprzedaje x-kom, na razie tylko wersję 2/16
  23. No to spróbuj zrobić kabelek, nie trzeba nawet przełącznika, wystarczy zewrzeć dwie żyły, albo zrobić zworkę we wtyczce usb. Jak wejdzie w tryb edl to podpinasz normalny kabel i instalujesz miflashem. Tylko użyj wersji 2016.04.01 bo sprawdzona.
  24. Tu masz linki do tematów z romami tego wietnamczyka, partycji z IMEI nie naprawią, ale jest działający root i będziesz mógł dalej kombinować (to są romy zrobione na bazie romów eu/pl) http://en.miui.com/thread-296187-1-1.html http://choimobile.vn/threads/locked-rom-tieng-viet-miui-8-v6-7-7-redmi-3-redmi-3-pro-khong-can-unlock-booloader-30-06.66360/
  25. Możesz wgrać rom wietnamczyka przerobiony pod edl, tam dograł supersu i root działa. Znajdziesz, jak nie w poradniku to na en.miui niejaki Manh_It, a ostatnie swoje romy nazywał spacex albo jakoś podobnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...