-
Postów
8 477 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Przecież ty masz prawie 6 godzin włączonego ekranu i jeszcze 44% baterii zostało! Coś szybko ci czas płynie przy telefonie i tego nie zauważasz. Nie ma takiej opcji żeby jakikolwiek inny telefon z baterią 1800mAh tyle wytrzymał. Pamięć to też normalka, 10Gb dla ciebie, na programy i ich dane. Reszta to partycja system. Podobnie jest w innych Androidowych telefonach.
-
Jak włączyć TWRP jako wiersz polecań
FromWP odpowiedział(a) na tasakamana temat w Problemy techniczne
Po podłączeniu do komputera i wybraniu przycisku "mount internal storage" komputer powinien go zobaczyć jako pamięć do której wgrywasz plik zip romu. Tam powinno być zaznaczone: data i cache (ewentualnie SDcard jak jest), reszta odznaczona..Oczywiście MTP ma być enable. -
Jak włączyć TWRP jako wiersz polecań
FromWP odpowiedział(a) na tasakamana temat w Problemy techniczne
Tak już wiem, że Mi5s. Co do poradnika to powinien wystarczyć ten Acida ze strony miuipolska https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Da się przerwać trzynmajśc dłuugo power, tylko nie wiadomo co zrobiłeś i jakie będą tego efekty. -
Jak włączyć TWRP jako wiersz polecań
FromWP odpowiedział(a) na tasakamana temat w Problemy techniczne
To jeszcze nie korzystaj z tego poradnika video dosłownie, a w szczególności nie rób "wipe system" w twrp. Nie wiem na czym instalujesz, ale po takiej operacji w niektórych telefonach mogą być problemy. -
Jak włączyć TWRP jako wiersz polecań
FromWP odpowiedział(a) na tasakamana temat w Problemy techniczne
Masz, tylko coś robisz nie tak. To pobierz tą paczkę minimaladbfastboot: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 zainstaluj, uruchom plik maf32.exe i sama konsola otworzy ci się w katalogu do którego powinieneś wgrać twrp.img. -
Problem z aktualizacją oprogramowania
FromWP odpowiedział(a) na karoleczko temat w Problemy techniczne
Wystarczy prawdopodobnie zmienić język systemu na angielski i się uruchomią. -
Problem z aktualizacją oprogramowania
FromWP odpowiedział(a) na karoleczko temat w Problemy techniczne
Dziwne by było jakby się zablokował. Jak kupiłeś go rok temu i nic nie robiłeś to masz prawdopodobnie stare twrp, a nowy rom na Androidzie 7 potzrebuje niowszego. Jeżeli instalowałeś najnowszy, to trzeba najpierw wgrać nowe twrp, to: https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298935188 i dopiero potem nowy rom. -
Problem z aktualizacją oprogramowania
FromWP odpowiedział(a) na karoleczko temat w Problemy techniczne
Na pewno. A w twoim przypadku, wzsystko zależy od tego jak ten bootloader był odblokowany, czego nie wiesz. Jak oficjalnie przez jakieś konto, to da się prawdopodobnie telefon uruchomić. Jak przez podmianę bootloadera, nieoficjalnie to gorzej. -
Problem z aktualizacją oprogramowania
FromWP odpowiedział(a) na karoleczko temat w Problemy techniczne
Przytrzymując bardzo długo klawisz power. Co do dalszych kroków to nie wiem co ci doradzić. Jeżeli ten bootloader nadal jest odblokowany, to można wgrać chiński rom fastboot MiFlashem, aplikować o zgodę na odblokowanie bl i wtedy po uzyskaniu zgody, odblokować bl, wgrać twrp i rom eu. Trochę zabawy i czasu na zdobywanie wiedzy co z tym zrobić. Albo skorzystać z usługi np. Acida i MiCenter. Niby wszystko proste, ale trzeba wiedzieć jak postępować. -
Problem z aktualizacją oprogramowania
FromWP odpowiedział(a) na karoleczko temat w Problemy techniczne
To powinno cię zaniepokoić. Możesz mieć "podmieniony" bootloader i to może powodować problemy. Trzeba by wgrać oficjalny chiński rom, odblokować bl normalnie oficjalnie i wtedy dopiero twrp i rom eu. Co teraz zrobić, to w sumie nie wiadomo, zależy w jakim trybie uda ci się go uruchomić, przerywając tą nieudaną instalację. -
Tobie jest potrzebny Samouczek MiuiPolska ze sklepu. Jak nie poznasz podstaw działania Miui i ustawień, to będziesz rozczarowany i problemów nie rozwiążesz. W tym modelu wybudzenia podwójnym kliknięciem nie ma, bo masz czytnik linii papilarnych. Brak, czy istnienie tej funkcji nie jest wyznacznikiem klasy telefonu. Ta funkcja jest np. w tańszym Redmi 4A gdzie tego czytnika nie ma.
-
Dalej to sprawdź jaki masz model, 811, 813, czy jeszcze jakiś inny. Powinno to być pod baterią. Najprawdopodobniej wgrałeś rom od innej wersji, dlatego masz brak usługi. Romy do różnych wersji są praktycznie takie same, ale różnią się tak jak telefony, plikami modemów. Jak się wgra rom z wersji o innym modemie to objawy są takie jak u ciebie. Nie ma to żadnego związku z rejestracją czy jej brakiem na koncie Xiaomi.
-
Mam takie i działa (w Redmi 3s), może ci pomoże. Niczego nie zmieniałem, samo się ustawiło. Nie wiem dlaczego, ale masz wyłączony APN, a zmiana tego niedostępna.
-
Ale krzaki oznaczające wyczyść dane te same.
-
W jakim trybie podłączyłeś telefon, w recovery? Tu masz jak zresetować https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/#comment-324876
-
Szybkie ładowanie tak (Xiaomi nazywa to fastcharge), bo ładowarka ma 2A. QC2.0, czy 3.0 nie, bo ładowarka tego nie wspiera, tylko 5V. Jak podłączysz do takiej która ma QC będzie działać QC. Szybkość ładowania od 0 do 100% niewiele się zmieni, ale od 0 do np. 30% będzie dużo szybciej.
-
Masz rację, tak było w jakiejś poprzedniej wersji. Tu dodali trzecią wartość.
-
Problem z wykrywaniem karty sim / brak IMEI / "brak usługi"
FromWP odpowiedział(a) na kuchar1987 temat w Problemy techniczne
To zostaje reklamacja (gwarancja). Najprawdopodobniej coś w tym slocie micro nie kontaktuje, skoro działa ale tylko czasami. -
"Zamknij" znaczy tu "nie używaj funkcji odblokowania". Można by lepiej przetłumaczyć, np "wyłącz", "nie używaj" albo jakoś inaczej. Pomyłeczka, dodali "close", czyli pierwsza wartość to raczej "bardzo blisko".
-
Ustawienia, Ekran blokady i hasło, Opcje zaawansowane, Tryb kieszonkowy (mogę nie pamię tać dokładnie po polsku, bo używam menu angielskiego).
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Kiedyś ci podmieni, ale nie wcześniej niż we wrześniu. -
Obsługuje, tylko w romach stable ikony QC jeszcze nie zrobili. Sprawdzałem miernikiem USB.
-
Dlatego napisałem na co ma zwrócić uwagę i będzie miał znaczek CE (wersje Redmi 4 International z B20). Masz jakieś złe doświadczenia z tym sklepem, oprócz tego że to konkurencja? Czy tylko wypunktowałeś niezgodności z naszym, czy unijnym prawem? Jak daje fakturę to tam są wszystkie dane i ona jest podstawą do wszeklich późniejszych sporów. Reszta czyli to czy ma prawo sprzedawać i na jakich zasadach to jego problem. Apple też daje (dawało) 12 miesięcy gwarancji na swoje produkty (niezgodnie z prawem), a ludzie to kupują. Mało tego, praktycznie nie płaciło podatków w UE. Sklep istnieje fizycznie, ma siedzibę, adres, możesz z gościem porozmawiać. Na tle innych Januszy na temat tego niewiele złego napisano.
-
Chcesz z rozbudowanym, zawiłym regulaminem i wypasioną grafiką? Mogę poszukać. Pytanie było o sprawdzony, ten sprawdzałem i mogę polecić.
-
Na przykład, tylko zwróć uwagę, żeby to była wersja global z b20 (LTE 800Mhz) http://fostertechnologies.pl/pl/c/Redmi-Note-4/118 Podobno na hasło "forum Miuipolska" dostaniesz 5% zniżki.
