Skocz do zawartości

kris68

Użytkownicy
  • Postów

    948
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Treść opublikowana przez kris68

  1. Kacper jestem zalogowany na Xiaomi Community już bardzo dawno, ale tam tylko czytałem posty a nic nie pisałem. Bardzo Cię proszę wytłumacz mi w paru słowach jak zdobyć te uprawnienia bo nie miałem o tym pojęcia. Przecież w telefonie jest MIUI !$ a nie żadna wersja HyperOS-a. Wcześniej z półtora miesiąca temu ściągałem bootloader w moim drugim telefonie Redmi Note 13 4G i idealnie jak zwykle poszło, a tutaj po półtora miesiąca taki problem z Redmi Note 13 PRO 5G - kupiłem go ze względu na optykę , nie jest flagowcem ale ma matrycę 200 mpix i optyczną stabilizację obrazu - a , że jestem z zawodu fotografem więc bordczo mnie to cieszyło i na tym zależało. Tak zdjęcia robione z ręki jak i film który nagrałem z samochodu i oglądałem w powiększeniu jest taka brzytwa, że plakat mógłbym z tego wydrukować. Zreszta mam dosyć drogą drukarkę Canona też do druku zdjęć i jak wydrukowałem zdjecia wychodzą niesamowite. Poprzednik w porównaniu nawet się nie umywa. Raz tylko zdradzilem Xiaomi i kupiłem któregoś z nowszych modeli iPhona już nie pamiętam którego, to tylko z nim zdjęcia mozna porównać. Ale inne jego wady przeważyły i za miesiąc go sprzedalem. Sorry za offtop. Kacprze jeżeli możesz tylko bardzo Cie proszę - wytłumacz co mam zrobić i pomóż. HyperOS czeka na dysku a ja nic nie mogę z tym ruszyć.
  2. No normalnie coś mnie trafi. Moze ktoś powie co zrobić. Konto Xiaomi 3 dni temu założone ale nie pokazuje numeru telefonu. Włączam opcje programisty - schodze niżej i próbuje połączyć konto z telefonem. Próbuje po 17 po 18 jak mi doradziliscie i 3 dzien cały czas : :" The system is being upgraded.Please try again later." No nic jak ktoś doradził próbuję wejść w soft mi Unlock na PC - wpisuję cyfrowy numer konta, wpisuję prawidłowe hasło, potem następna plansza sie pojawia która żąda kodu z mojego maila, mam czas ale w parę sekund wpisuję - daję dalej - i pojawia się czarna plansza z kółeczkiem w środku która potrafi się kręcić pół godziny i nic. I tak juz około 30 razy przez te 3 dni. Telefon podłączony oczywiście w trybie fastboot. Ktoś może pomóc i powiedzieć co z tym zrobić. Bardzo proszę. Sprawdzone na różnych wersjach mi Unlock - począwszy od najnowszej - po tą która mi zawsze działala chyba przy 12 telefonach ??
  3. Zawsze się udawało dodać do konta Xiaomi nr telefonu. Teraz w Redmi Note 13 Pro 5G nowym kupionym wczoraj nie ma takiej możliwości. Przeszukałem pól neta, forum przeglądnąłem siedzę nad tym od 5.00 rano i nic. To trochę pilne, bo te 168 h. Gdyby ktoś wiedział, miał informacje, bardzo proszę o pomoc.
  4. Wczoraj w Playu po długich męczarniach, bo niestety nie stać mnie za gotówkę kupiłem Redmi Note 13 Pro 5G. No przede wszystkim chodziło mi o optykę. Pierwsze próby wyszły super. Podszedłem do tego jak zawsze do kolejnego modelu Redmi i tu poważny problem. A nigdy tego nie miałem. System to MIUI 14, a nie żaden HyperOS. Tymczasem wyskoczyło mi:" The system is being upgraded.Please try again later.". Wiem, przejrzałem i Youtube gdzie piszą, że trzeba założyć konto na Mi Community i tam prosić o odblokowanie, ale to przecież dla HyperOS ??. Wczytałem sie w nasz wątek o tym telefonie i znalazłem zdanie, że wyżej jest wytlumaczenie, ale nie znalazłem tego, bo tam jest aż 212 stron. Jednego czego się doczytałem to, że jeżeli wyjdzie:"The system is being upgraded.Please try again later." to trzeba próbować po godzinie 17 naszego czasu, to może się uda. Oczywiście konto Xiaomi założone i wszystko ok, tylko podczas próby przypisania konta i urządzenia wyskakuje wyżej opisane hasło. Proszę serdecznie moderatora o nieusuwanie tego posta. Jeżeli ktoś miał takie przejścia i je rozwiązał, będę wdzięczny za pomoc, na którą szczerze mówiąc, czekam, bo sam nie poradzę - a poradniki na Youtube nic nie pomagają, bo mimo automatycznego tłumaczenia jest misz-masz, a te poradniki są w j.hindi.
  5. Mam w tym momencie Redmi Note 13 4G i chcę kupić coś lepszego. Czy warto zmienić go na Redmi Note 13 Pro 5G ? No bo dużo lepszy procesor, optyka 4x mocniejsza, optyczna stabilizacja obrazu i jeszcze kilka rzeczy. Nie jest bardzo drogi i w tej chwili jest w moim zasięgu. Miał ktoś może oba te telefony i ma porównanie czy warto zrobić taką zamianę ? Albo w podobnych pieniądzach lub trochę większych kupić coś innego, ale chodzi mi o to, żeby miał Snapdragona. Może ktoś odpowie, byłbym wdzięczny.
  6. Też jeden z moich telefonów to Redmi 12 w sieci Play i od początku wszystko jest ok, nic nie znika. Teraz otwarłem bootloader i zainstalowałem HyperOS i dalej spokojnie trzyma APN-y. Wiec albo wgraj inny system, albo z fonem coś walnięte. No i pamiętaj, ze jeżeli chcesz wgrać coś innego musisz odblokować bootloader.
  7. Elcamimoo ale jeżeli pojawia Ci się "nie można flashować tej stabilnej pamięci Rom".. to masz to sciagnięte normalnie przez aktualizację czy też masz to sciągnięte ze strony z softami. Bo raz jeżeli tak to nie wiadomo czy pobraleś opcję recovery czy fastboot to raz, dwa, że przy obu opcjach masz ściągnięty bootloader, bo jeżeli masz blokadę to normalne że nic nie wgrasz. I tak jak Ci napisał Master najlepsza opcja to jednak zaczekanie tydzień i odblokowanie bootloadera wtedy wgrasz sobie co chcesz oczywiście dla twojego modelu. No i kwestia czy masz wersję telefonu europejska czy chinską. Jeżeli europejska to nie ma problemu bo jeżeli nie chcesz mieć problemu z wrażliwymi apkami typu mObywatel czy aplikacje bankowe to po wgraniu softu blokujesz bootloader i masz spokój. Natomiast jeżeli chcesz częściej aktualizować oprogramowanie telefonu to pasuje nie blokować bootloadera ale wtedy musisz zainteresować się Magiskiem i TWRP a tu juz musisz poświęcić czas na poczytanie instrukcji a jest tego trochę ale potem pozostaje przyjemność, że mozesz robić z telefonem różne rzeczy i mieć fajne funkcje ,ktorych inni nie mają. Ale to powtórzę się jeżeli chcesz to robić to trzeba czytać, czytac i jeszcze raz czytać , no niestety coś za coś a najlepiej przy okazji poprosić o pomoc bardziej doświadczonego usera myśle, że każdy Ci pomoze. Ale wtedy naprawde masz opcje w telefonie których inni nie mają i z ich przydatności możesz się cieszyć. Natomiast jak masz wersję chińską telefonu to naprawdę potrzebny ci ktoś bardziej doświadczony, żeby ci pomogl choćby na priv bo latwo z tego telefonu zrobić cegłę. Tak więc Xiaomi to naprawdę extra telefon ale żeby się nim że tak to nazwę "bawić" to naprawdę trzeba gleboko wejść w temat. Jeżeli masz jakieś problemy czy pytania to pisz na priv do mnie czy myślę też że w miarę wolnego czasu do Mastera to ci pomożemy. Ok więcej nie piszę bo nie chcę ci namieszać w glowie, za dużo informacji na raz to też czasem niedobrze. .
  8. Czy ja wiem czy nigdy mi na Xiaomi 13 wychodziły super filmy, no ale to zupełnie inna półka cenowa.
  9. Mnie i owszem, ale na Smart Mi 8 Pro, tzn. przychodzą.
  10. Nie znam twojego modelu, ale jak w swoich 2 różnych modelach Xiaomi mam HyperOS i używając go średnio często, muszę go doładować co półtora dnia. Więc nie narzekam. Może masz coś z bateria, a nie systemem ??
  11. Master wiesz, tak czytam posta i tak mi przychodzi do głowy, co mnie Kacper kiedyś nauczył, że jak masz jakąkolwiek apkę do SMS-ów i MMS-ów trzeba wejść w aplikacje i nadać tej aplikacji wszystkie uprawnienia, wystarczy nie odznaczyć na zielono jednego ptaszka i masz kichę. Ja stary chłop i tyle lat siedzący w tym - miałem prawie miesiąc problemy z MMS-ami, bo jak napisałem, nie odznaczyłem dosłownie jednego ważnego ptaszka. Może akurat pomogłem moim pomysłem. Oby. Pozdrawiam.
  12. Sorry nie znam się na tym, ale tam masz połączenie Wi-Fi ?? No bo ja mam całkiem co innego internet z PLAYA 1 GB/s ale u mnie zawsze idzie po kablu, dobrym kablu i krótkim. Nigdy nie mam wi-fi. Tak, że u mnie wszystko chodzi i się nie przycina, filmy 4K na 50'' są jak brzytwa aż kłują w oczy. no ale nie wiem jakie jest to twoje urządzenie chciałem tylko stwierdzić. Inna rzecz , że w ciągu 6 miesięcy 5 razy wymieniałem dekoder bo były problemy z głosem a wczoraj to już byly normalne jaja. Zadzwoniłem do BOX - pojechałem do salonu- wymieniłem, przywożę do domu a tu dekoder w ogóle nie startuje, tak więc znów do salonu i wymienili mi w ciągu jednego dnia 2 razy. to czysto China więc podejrzewam, że jak ludzie przynoszą uszkodzone to nawet tego nie naprawiaja bo się nie opłaca tylko wszystko idzie do utylizacji. No ale oni to sciagaja z Chin kontenerami.
  13. Takie moje pytanie kupiłem tę wersję na ALi jak jeszcze nie było wersji Global, zresztą nie wiem, czy jest u nas w sprzedaży. Mam wersję CN. Oczywiście postarałem się o język polski, kosztowało 5 euro, czyli tanio, tylko tak się zastanawiam czy jak przyjdzie aktualizacja ogólna telefonu, to nasz język nie zniknie ?? Co prawda mam kontakt na telegramie więc za paczkę papierosów znów będę miał wersję PL, ale mnie to interesuje, bo to płacenie przez PayPal, choć go używam od lat. I dwa czy komuś, kto kupił wersje CN, a tam były opcje płacenia zegarkiem, czyli NFC, niestety tylko do chińskich banków, zdobył taką wersję, gdzie w zegarku jest w ogóle opcja NFC ? Co prawda na Ali jest już Global w tej samej cenie, ale nie jestem pewien tych płatności no i czekanie prawie 3 tygodnie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Interesuje mnie zwłaszcza obsługa banków ING i Milenium, bo tam mam konta.
  14. Raczej nie ma możliwości odblokowania bootloadera z jak piszesz obejściem konta Mi. Chyba pozostaje tylko serwis, bo nawet po twoim opisie trudno coś doradzić.
  15. Naprawdę robicię sobię niepotrzebne problemy wystarczy otwarcie bootloadera i zmiana softu, przeciwnikom mówię, ze wszystko można cofnąć. A nie niepotrzebne i zajmujące czas szukanie programów które niby nagrywają a w 99,99% nie działają nawet płatne.
  16. Nie obsługuje.
  17. Jakie telefony mają Wi-Fi 6? Przykładowe telefony z Wi-Fi 6 i obsługą pasma 5 GHz: modele Samsung, np. z serii Galaxy S20, S21 i S23, iPhone, np. iPhone serii 12, 13 i 14, Oppo, np. Reno6 Pro, Reno7, realme, np. GT2. Znajdz tu telefony za 1000 zl z groszami. Tu masz telefony Redmi Note 13 Pro 5G 8/256GB Global z ALI. To dla ciebie tez gówniany sklep ?? To kupuj iPhone 14 bedziesz zadowolony. Tak samo nie chcesz reklam, kup sobie AdGuard Lifetime na 3 urządzenia, bo tak sprzedają za 350 zł. Ja akurat mam, bo była promocja. Masz wymagania jak ukraińska ....... jak pierwszy raz przyjechała do Polski na dorobek.... Ewentualnie kup sobie telefon z procesorem Mediatek Dimensity gdzie nie stąd tylko z Patreonu będziesz sobie ściągał płatny soft. Możliwości jest mnóstwo. A przeglądałeś w ogóle telefon z mojej propozycji i jego możliwości za tą kasę, bo chyba nie. Ale cóż: "De gustibus non disputandum..." Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 8/256GB : Redmi Note 13 Pro 5G ma flagowy aparat główny 200 MP i obsługuje Super QPD, zapewniając szybsze i bardziej dokładne przybliżanie. Wydajne połączenie OIS i EIS znacznie poprawia stabilizację. Oprogramowanie System operacyjny Android 13 Wyświetlacz Wielkość wyświetlacza 6.67 cala Rodzaj wyświetlacza CrystalRes AMOLED Rodzdzielczość wyświetlacza w pikselach 1220 x 2712 Rozdzielczość wyświetlacza 1.5K Ilość kolorów wyświetlacza 67,7G Dotykowy wyświetlacz Tak Częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz Parametry techniczne Pamięć RAM 8 GB Pamięć wewnętrzna 256 GB Model procesora Snapdragon® 7s Gen 2 Typ procesora 8 rdzeni Taktowania procesora do 2.40 GHz Aparat Aparat główny 200 Mpix Typ aparatu głównego 200 Mpix Aparat główny 2 8 Mpix Typ aparatu 2 głównego 8 Mpix Funkcje aparatu głównego 2 Szerokokątny Aparat główny 3 2 Mpix Typ aparatu 3 głównego 2 Mpix Funkcje aparatu głównego 3 Pomiar głębi Aparat przedni 16 Mpix Typ aparatu przedniego 16 Mpix Funkcje aparatu przedniego Portretowy Funkcje dodatkowe NFC Tak HD voice Tak Funkcja face unlock true Czytnik linii papilarnych Tak / w ekranie Odporność na pył i wodę IP54 Łączność GPRS Tak EDGE Tak port Irda Tak Bluetooth Tak Wersja Bluetooth 5,2 Wi-Fi Tak Standard Wi-Fi 2.4GHz, 5GHz GPS Tak 2G Tak 3G Tak LTE Tak LTE kategoria CAT16 5G Tak VoLTE Tak Rodzaj karty SIM nanoSIM Dual SIM Tak Kabel do transmisji danych Tak Złącza Typ USB USB typ C Jack Tak Zasilanie Ładowarka Tak Ładowarka - moc 67W Kabel USB Tak Kabel USB - rodzaj USB typ A - USB typ C Bateria Pojemność baterii 5100 mAh Gwarancja Długość gwarancji 24 miesiące Inne Zawartość zestawu Redmi Note 13 Pro 5G / Zasilacz / Przewód USB typu C / Igiełka do wysuwania karty SIM / Etui ochronne / Skrócona instrukcja obsługi / Karta gwarancyjna. I to jest zły telefon ?? Ma OIS czy za te pieniądze coś więcej potrzeba ?? A z tym WIFI 6 chcesz ściągać torrenty na komórkę czy jak ? Owszem Master zaproponował ci dobry fon, ale bez OIS i z procesorem Mediatek Dimensity. Chcesz kupić tani telefon i bardzo dobrya tani. Jedno przeczy drugiemu. Na to forum trafiają ludzie, którzy przeważnie mają zamiar bawić się oprogramowaniem. Więc nie wiem oszczędzasz, a chcesz płacić za płatny soft do niektórych modeli ? A jak nie masz potrzeby grzebać w sofcie to kup sobie Samsunga albo jak ci napisałem iPhone 14, które ma twoje wymarzone WiFi które nic mi nie dało, bo miałem ten telefon i wróciłem do Xiaomi. Opinie
  18. Po pierwsze proszę, pisz po polsku, bo trudno cię zrozumieć a po drugie jak masz jakieś problemy najwyraźniej z softem, to trzeba go wgrać jeszcze raz albo jak jest nowszy to nowszy. Na forum jest pełno tutoriali jak to zrobić.
  19. Alejak odblokujesz bootloader, mozesz go w każdej chwili zablokować i śladu nie ma, a zrootowanie telefonu jest sorry proste jak konstrukcja cepa, a pomaga przy wielu problemach.
  20. Naprawdę nigdy nie miałem takich problemów a modeli Xiaomi miałem koło 20, zawsze rozdzielczość była prawidłowa.
  21. kris68

    szkło ochronne

    Dobre szkło też nie jest czasem dobrym wyjściem. Kupiłem jakiś czas temu Redmi Note 13 4G z czujnikiem odcisku na dole ekranu- jednak w tym modelu to jest bubel - lepiej byłoby, jak by czujnik odcisku palca był w przycisku power. A teraz tak, zresztą sam nie zakładałem szkła, tylko pani w punkcie, sam się bałem. Ściągnęła folie, założyła szkło i teraz żałuje. Da się ustawić odciski palca nawet wzór 1, wzór 2 i pisze OK. Szkło kupiłem jak dla mnie bardzo drogie, bo koło 100 zł Spingen. Mam co prawda 2 w zapasie, ale raz , ze noszone od początku w skórzanym etui-książeczka, więc nie miało prawa się odklejać, a tu już odklejone u góry na całej długości dobre pół centymetra. Ale konkluzja - jest ustawiony do odblokowania aplikacji typu mObywatel i w ogóle włączenia telefonu i przepraszam hujnia - albo musze odblokować pinem a nieraz przy aplikacjach drażliwych czekać 5 minut na ponowne próby, co jest szczególne fajne w urzędzie, banku, aptece. Na smartfonie jest chyba Gorilla Glas i jak się dziś wkurzę to ściągnę to szkło. Ale to nie wina szkła tylko ciulowego czujnika pod ekranem. Tak napisałem do przemyślenia.....
  22. Netoper a AdGuard tylko pełna wersja nie wystarczy ?? Ja używam mam wersję lifetime na 3 urządzenia i jakoś reklamy mnie nie gnębią. A czy nie lepiej to : https://www.ceneo.pl/161117779. Redmi Note 13 Pro 5G 8/256GB Czarny - 1278. ja się na to czaję.
  23. Owszem da się utworzyc kopie programem firmy obym nie sklamał Wondershare, ale raz , że w 100% nie możesz być pewien dokładności kopii, a po drugie i tak wszystko łacznie z ustawieniami i pozycją ikonek musisz sam ustawiać, ale dla mnie to wystarczyło. Co do robienia backupu TWRP raz , że musisz zapytac kogoś kto tego używa, dwa wiadomo zrobiony bocklooader. Co do programu firmy Wondershare nie wiem, czy masz ochotę wyrzucić 50-70 $ ( rzucam z pamieci ) na scrackowane wersje nie licz, po drugie kupować dwa takie same telefony , żeby mieć kopię w razie awarii zakrawa... jeżeli już kupilbym drugi to wyższej generacji smartfon, ale ty chyba masz naprawdę za dużo kasy, ale to twoja sprawa i mnie nie interesuje. I po drugie nie obraź sie przeważnie pomaga się osobom , które maja problemy np. interpretacji opisu jak sie ustawia Magiska czy TWRP. Ale jak ty zadajesz normalnie wybacz w 20 podpuntach czym różni się jedno od drugiego i jak się zachowa to nikomu w takie pisanie nie chce się bawić. Pomoc doraźna , ze tak napiszę to pomoc dla majacych problemy naprawdę. a od reszty jest internet tam jest prawie wszystko. No czasem trudno znaleźć. A pytanie czym się rózni Magisk 27 od Magiska Delta to już trzeba sprawdzać samemu metodą prób i blędów, uwalisz albo nie. Każdy przeważnie stosuje to co na pewno działa. I nikt nie ma tyle czasu, żeby na własnym smartfonie instalować wersje Magisk Delta i odpowiadać. To już musisz zrobić sam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...