-
Postów
948 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Treść opublikowana przez kris68
-
Czy wersji HyperOS / DEV nie będzie na Redmi Note 13 Pro 5G? Bo zawsze ta wersja była lepsza niż stable. A zaraził mnie tym MASTER, za co mu serdecznie dziękuje. Ale proszę o wyjaśnienie Kacprze, bo chyba nie mogę w swoim smartfonie tego instalować. Nie chciał, bym z fona zrobić cegły.........
-
Mnie osobiście smartfon Redmi Note 13 Pro 5G telefon dostał drugie życie. Może to po troszku wersja hardware, ale wystarczy tylko leciutko dotknąć ekranu, już jest odblokowany, to samo z odblokowanie twarzą. A najbardziej mi się podoba odblokowanie przy pomocy bluetooth : mam zegarek - Xiaomi Smart Band 8 PRO co prawda sprowadzany z ALI.....więc wersja chińska i nigdy się nie doczekamy wersji polskiej, ale znalazłem na Telegramie gościa, który zdalnie za 5 euro instaluje dowolny język w tym polski. Teraz jak tylko zegarek mam blisko smartfona to on się odblokowywuje. Dla mnie to niezła bajera, bo na Allegro chcieli za tą wersję 560 zł, z oczekiwaniem prawie 3 tygodnie a mi przyszedł w dwa tygodnie, a w promocji zapłaciłem za niego 212 zł. Jest delikatna różnica, prawda ? A jak aktualizowałeś smartfon, to dałeś tylko update, czy też, żeby wyczyścił wszystko ? Bo jeżeli to pierwsze to może dlatego bardzo muli. Spróbuj może jeszcze raz zainstalować na nowo, myślę, że się poprawi. Powodzenia.
-
Redmi Note 13 PRO 5G a logowanie odciskiem palca do aplikacji bankowych.
kris68 odpowiedział(a) na kris68 pytanie w HyperOS - korzystanie
Niestety nic to nie dało. Google coś miesza. -
Redmi Note 13 PRO 5G a logowanie odciskiem palca do aplikacji bankowych.
kris68 opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Jak może czytaliście zachciało mi się w tym telefonie zaktualizować Miui do HyperOS. I tu zaczęły się schody. Musiałem odczekać 18 dni na Mi Community, na szczęście wreszcie udało mi się przeszczepić konto ze starego RN 13 4G, ale to się udało, sam nie wiem jak po 18 dniach. Co ciekawe nie dało się potem odblokować już na moim laptopie gamingowym Asusa bo ma Windows 11 PRO i tylko wyjścia USB 3.0. Na szczęście mam w zapasie drugiego lapka HP ProBook 640 z Windowsem 10 i tam są wyjścia USB 2.0. Z tym że co dziwne musiałem czekać 72 h - dosyć dziwny czas. No ale wreszcie odblokowałem bootloader. Ale jakkolwiek przy odblokowanym bootloaderze o dziwne bez zabiegów żadnych działał mObywatel, ING i Milenium. No ale starym zwyczajem zainstalowałem Magiska , Play Integrity Fix i wtedy pokazywał roota. A wszystko zrobiłem według reguł w sumie przecież już ponad 10 raz. Dopiero jeszcze po doinstalowaniu - XiaomiEUModule_2024.05.22.apk wszystko ruszyło poprawnie. Tylko mam jeden problem, rzecz, która przedtem na samym Magisku działała-do aplikacji bankowych mogłem się zalogować odciskiem palca, teraz nie ma takiej możliwości a znów w mObywatelu to odblokowanie działa. Wiem, że teraz Xiaomi strasznie miesza, ale może ktoś ma sprawdzony sposób jak uruchomić to logowanie odciskiem palca w aplikacjach bankowych ? Byłbym serdecznie wdzięczny za pomoc, bo sam już tego nie ogarniam. TWRP (twrp-3.7.1_12-0-garnet-Nebrassy.img) zainstalowało się idealnie i co ważne działa. Dzisiaj w nocy pewnie z powodu tego gorąca nie mogłem spać, a że mam zdrowo ponad 130 aplikacji - więc poświeciłem cała noc, żeby to wszystko zainstalować, wpisać dane i ułożyć. No cóż, taki jestem i lubię mieć w smartfonie porządek. No ale prawie 7 h pracy poszło. Bardzo proszę jeszcze raz niech ktoś się odezwie jeżeli ma sposób. No bo zablokowanie bootloadera mnie nie interesuje - nie wiadomo co jeszcze Xiaomi wymyśli...... EDIT./ Portfel też normalnie działa, dało się dołożyć karty bankowe. -
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro 2nd Gen - nie działa manetka gazu
kris68 odpowiedział(a) na OmbrePL temat w Hulajnogi elektryczne
Może jakiś problem hardware, chyba nie ma się co oglądać tylko oddać na gwarancje lub rękojmię. Tak nie powinno być. -
Wyłączenie pasku wyszukiwania masz w ustawieniach.
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
kris68 odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
W moim Redmi Note 13 Pro 5G wreszcie po 20 dniach oczekiwania udało mi się odblokować bootloader no i co dziwne mObywatel i aplikacje bankowe chwile działały bez problemu. No ale swoim zwyczaje Magisk, Play Integrity Fix i zaczęły się schody, bo urządzenie zrotowane a robilem to 20 razy. Restart dalej to samo, wreszcie zastosowałem XiaomiEUModule_2024.05.22 i prawie wszystko się wyprostowało i działa poza jednym tak ING jak i Millenium nie da się zalogować odciskiem palca, bo urządzenie nie spełnia wymagań. Trochę to dziwne. Portfel tez po chwilowym pluciu się, ale po restarcie i działa. TWRP twrp-3.7.1_12-0-garnet-Nebrassy również. -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
kris68 odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Sprobuj jeszcze raz, mi kiedyś na MIUI wyskoczyło chyba 1400 h, ale się wkurzyłem, drugi raz spróbowałem odblokować i wyskoczyło 168 h, więc nie wiem, od czego to zależy, błąd skryptu czy złośliwość chinola. Gorzej jest z wersją HyperOS, bo mi się zachciało uaktualnić na tym sofcie, najpierw musisz być zarejestrowany na MI Community czekać miesiąc, a potem codzienni próbować aż chinol wyrazi zgodę (zawsze po 17). Niektórzy czekają kilka dni, ale mnie się udało o 18. Inna rzecz, że miałem drugie konto na drugim fonie 330 dni i po 18 dniach konto z poprzedniego modelu udało mi się włączyć na nowym. No i próbuje zdjąć myślę 168h a tu mi wywaliło 74h dziwne. To akurat dzisiaj a mi bardzo zależało, bo to o wiele lepszy telefon. No naprawdę to utrudnili i dużo zalezy od ich dobrej woli niestety....... -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
Marrik No to mnie zabiłeś, wczoraj ściągłem z regionu Szwajcaria 1.0.12.0 a Indonezja czy Tajwan to wersja 1.0.5.0 czyli nic z tego ? I na jakim filmiku ? Bo wstawiłes tylko link do strony MiCenter. I jak zmienić ta nazwę. Jak będę wiedział to spróbowalbym wgrać jednak to co sciągam. Filmik był wyżej nie zauważyłem sorry. -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
tak -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
Marrik jeszcze jedno pytanie podstawiłes wersję fastboot czy recovery, i czy zmieniałeś nazwe pliku ?? -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
Marrik no to w takim razie jeżeli w 13T tak się da zrobić to co w 13 PRO 5g - też jest taka opcja ?? Jak to zrobić ? -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
No system to już według uznania, ale ja i chyba większość użytkowników forum przeszła na HyperOS, bo z zasady jako nowy powinien być bardziej rozwinięty, mieć więcej funkcji i bezpieczniejszy niż MIUI, ale oczywiście można się ze mną nie zgodzić. Mając odblokowany bootoader można najpierw wgrać jeden potem drugi. Tylko, że nie zamykając bootloadera po wgraniu nowego softu będziesz miał problemy z aplikacjami wrazliwymi, czyli mObywatel, aplikacje bankowe i podobne. Ale na forum jest opisane ja sobie z tym poradzić. Ale pamiętaj, to jedno jest bardzo ważne, jeżeli masz telefon z chińskiej dystrybucji, to nigdy go nie zamykaj (bootloadera) na takim sofcie, bo zrobisz sobie prezent w postaci drogiego przycisku do papieru. Na poważnie uwalisz telefon -
13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów
kris68 odpowiedział(a) na ayala73 temat w Dyskusja ogólna
Xiaomi 13T ROM Download: latest update HyperOS 1, Android 14 (miuirom.org) i ściągnij Fastboot ROM, a potem jak ściągniesz plik tgz. rozpakuj 2 razy i miflash wgraj soft. Pod warunkiem że masz ściągnięty bootloader. I to wszystko a tu na stronie są dokładne tutoriale, które praktycznie prowadzą za rękę, jak czegoś nie jesteś pewna. -
quick response, szybkie odpowiedzi..jak?
kris68 odpowiedział(a) na Pppepp Ddfgudedd temat w Mi Band 8
Mam tę opaskę tylko wersję pro z PL językiem i nie ma takiej możliwości. -
Podbiję temat - czy da się z konta na drugim telefonie (RN 13 4G) na którym uzyskałem odblokowanie bootloadera, bo jak pisało można na jednym koncie odblokować 3 telefony rocznie zdjąć bootloader na Redmi Note 13 Pro 5G ?? I kwestia druga, mam naprawdę najnowszego znalezionego na regionie Szwajcaria HyperOS, a ciągle wywala mi:" The system is begin upgraded. Please try again leater ". Czy ktoś ogarnia w ogóle jak sobie z tym poradzić ??
-
Co chwilę sprawdzam, no bez przesady, i cały czas - " masz aktualne oprogramowanie", i teraz ani wgrać przez kabel , ani nie znajduje telefon..... Ok , znalazłem na regionie Szwajcarii, właśnie sie sciąga i mam nadzieję zaktualizuje, i moze ta opcja zaskoczy. Ale dalej nie wiem jak to sie ma do tego , że na jednym koncie mozna rocznie odblokować 3 telefony ?? No i tak na Szwajcarii zaktualizowało się do HyperOS 1.012.0 i ja szczęśliwy wchodzę do - Stan odblokowania MI a tam : " The system is begin upgaded. Please try again leater ". To już nie wiem mam przelecieć wszystkie kraje i szukać aktualizacji ? Zabawa z telefonami Xiaomi a przecież większość zwolenników firmy kupuje je dlatego, że można wgrywać trochę inne oprogramowanie niż fabryczne. To zaczyna być już, mówiąc bardzo subtelnie, denerwujące.....
-
Kacper no przecież wiem, ale wyskakuje mi od 2 tygodni: " The system is begin upgaded. Please try again leater ". Owszem tak przy niektórych telefonach poprzednich 1-2 się zdażyło, ale tu robiłem to 200 razy i cały czas to samo. Więc co jest nie tak, telefon zepsuty, bo przestaje pomału widzieć inną opcję.
-
Tylko jedno, ale jak czytałem w ciągu roku ?? Można odblokować 3 telefony, więc nie do końca nie rozumiem jak to jest, przecież nikt nie będzie 3 razy odblokowywał jednego telefonu, więc logicznie myśląc (chyba, ze się mylę) można odblokować na jednym koncie Mi Community 3 różne telefony. Tylko jak to zrobić ?? Chyba że w moim rozumowaniu jest coś nie tak. A to konto na Mi Community mam 1044 dni. Master wiem dostałem priv ale tamto zawsze pierwsze odhaczam.
-
Udało mi się po chybz 50 próbach uzyskać odblokowanie bootloadera tylko teraz każą mn przejsc do ustawień developera i jestem w kropce bo nie wiem co zrobić. Jezeli ktos moze to prosze o pomoc.
-
Kacper, czyli rozumiem, że dopóki nie minie te 30 dni, no w moim przypadku chyba 23 dni to nie uda mi się w telefonie zgrać telefonu z kontem ?? Bo będę próbował, tak jak radził mi @Acid, ale nie wiem, czy to coś da, czy na to ma wpływ apka Xiaomi Community i bez tego nic ?? Co do Mi Unlocka - ciekawa sprawa - w moim gamingowym laptopie mam tylko USB 3.0, na szczęście nie pozbyłem się jeszcze starszego HP - tam na USB 2.0 ruszyło i miałem nadzieję, że wyskoczy te 168 h, ale nie napisało mi o tym błędzie połączenia konta i telefonu. Bardzo chciałem mieć akurat ten model, ale Xiaomi zaszalało, trochę z przegięciem......
-
Master dziękuję no dokładnie miałeś rację chodziło o tą synchronizację SMS, próbowałem, próbowałem - zresetowałem smartfona i wreszcie zaskoczyło. Widać teraz i numer konta XIAOMI i numer telefonu. Ale dalej nie da się połączyć konta i urządzenia, spróbuję zrobić tak jak radził mi @ACID, czyli po 18, ale zdziwię się, jak to wreszcie wejdzie, co daj Boże. Bo chyba bez tego nie ruszę. Spróbowałem użyć Mi Unlock zalogowałem się, potem wpisałem kod i jak zwykle - czarna plansza z obracającym się kółeczkiem z kropką ponad 20 minut i dalej nie przechodzi. Nie rozumiem polityki Xiaomi, coraz bardziej utrudniają zdjęcie bootloadera a wiesz jak to jest nam użytkownikom forum potrzebne . Przecież gorące nowe softy naszej ekipy czekają. No i nie wiem albo po 18.00 da się wreszcie połączyć to konto z telefonem, albo znów wyskoczy to bzdurne zdanie.... no wtedy wygląda na to, że będę musiał czekać ponad miesiąc. Tylko jedno jest niejasne - w poradniku, do którego link podał mi Kacper pisze jak byk HyperOS - a ja mam przecież MIUI 14 - co oni to rozszerzyli to również na tą wersję MIUI ?- nigdzie nic o tym nie pisze, ale naprawdę utrudniają, jak mogą.... Dziękuję.
-
Master mialeś dokładnie , dokładniutko te same objawy co ja, co do punktu. Teraz padam na nos. Ale jutro jeszcze raz spróbuje, do oporu. Może się uda. Pozdrawiam.
-
Kacprze i Master oczywiście macie rację, ale jedno mnie zastanawia - przecież w Redmi Note 13 Pro 5G ja mam MIUI 14, a nie HyperOS ?? To też do tego odblokowania należy ?? No jednak się pomylilem - strona pomyliła mi się z apka, wiec - bo pisze, że konto musi być zarejestrowane 30 dni więc jeszcze ze 2 tygodnie mnie czeka - a potem jeśli się uda jeszcze 168 h, czyli 7 dni-ależ to utrudnili - szkoda bo nie mogę prawie przez miesiąc instalować i ustawiać aplikacji, bo i tak się wszystko skasuje przy unlocku i wgrywaniu HyperOS. Szkoda, ale muszę wytrzymać. Master owszem zsynchronizowałem SMS-y, ale to nic nie dało - jest numer konta, ale pod spodem pisze - Telefon. Nie połączono. Nie rozumiem tego. Ale nic, bardzo Wam dziękuję za okazaną pomoc. A gdyby wam coś jeszcze przyszło do głowy, jak przypisać ten numer telefonu to proszę, piszcie. Tego właśnie na screenie nie rozumiem i nie wiem, jak to zmienić.
