zagrobelny

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About zagrobelny

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 5 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. vipe dalvik i wipe cache to zawsze robiłem po upgrade softu na nowszy aby system szybciej działał, choć tutaj na któreś stronie koledzy mieli z tym problem. Mój system jest dość mocno skonfigurowany pode mnie, więc wiele rzeczy mam poblokowanych lub powycinanych w sensie blokady dostępu do powiadomień, internetu i brak automatyzacji itd. bo nie lubię jak smartfon muli lub w tle ciągle coś działa i utrzymuje łączność z siecią lub jakieś zadania.
 2. Jak wygląda sytuacja po upgrade softu do niniejszego na xiaomi note 5 pro (whyred)? Co popsute? Zwyczajowo po wgraniu nowego softu robię wipe dalvik cache oraz cache a tutaj czytałem że po tym system miui 11 nie wstaje. A mam nadal miui10. To jak?
 3. Jak wyjdzie miui 11 to trzeba będzie robić WIPE wszystkich ustawień ? Jak sądzicie? /Redmi note 5 Pro whyred
 4. Rozwiązanie problemu wymyśliłem sam na wkurzające pływające okno po nieodebraniu połączenia w tle: jest następujące (przyjmniej u mnie działa na xiaomi note 5 pro whyred i 9.8.29: Wchodzimy w aplikacje -> wyszkujemy "dialer" i powinny się pojawić 3 aplikacje wbudowane w system zawierająca w sobie słowo "dialer" wschodzimy w ustawienia każdej z nich (ConfDialer, Conference...Dialer i Kontakty i Dialer) i opcjach każdej aplikacji gdzie mamy powiadomienia tej aplikacji wyłączamy "pływające powiadomienia". Pozostałe powiadomienia zostawiamy jak jest domyśłnie. Przestaje wyskakiwać. Samo wyłączenie pływających powiadomień w "dialer i kontakty" lub coś w tym stylu nic nie daje ponieważ są 3 rodzaje dialerów systemowych i we wszystkich trzeba usunąć pływające powiadomienia. Może istnieje jakiś inny szybszy sposób ale nie znalazłem a ten sposób mój dla mnie działa.
 5. Dziękuję, rzeczywście w tej opcji menadżera plików jest dostęp do FTP i innych. nie mogłem sam do tego dojść.
 6. @mihail1 Dziękuję za klawiaturę W nowym menadżerze plików znikneła opcja uruchamiania serwera FTP przez który przegrywałem pliki po wifi. Czy coś w zamian jest takiego czy jest ta opcja ukryta?
 7. @zoltan78, @mihail1 Jak mogę właczyć /zainstalować klawiaturę w menu bo nie mam funkcji wyboru klawiatury jedynie wbudowana jedna gboard i to wszystko... W moim note 5 pro nie mam wyboru mozliwości dodania klawiatury... A emoi klawiatura fajnie wygląda
 8. Co ile wychodzi aktualizacja opaski?
 9. Mam mi band 4 potrzebuję jak najprostrzą aplikację do obslugi opaski która bedzie nie zamulać telefonu, działać stabilnie oraz będzie lekka. Potrzebuję jedynie powiadomienia o połączeniach tel., sms, alarmch, sterowanie muzyką innych rzeczy fitnesowych, obsluga snu, kroki, statystyki nie potrzebuję wogóle. Do tej pory używałem jedynie Mi-FIt
 10. @frrancuz Mam wszystko w oryginale w sensie xiaomi.eu, stockowy sms, staram się używać jak najmniej dodatkowych aplikacji które obciążają system smartfona. EDIT: ROZWIĄZAŁEM mój problem: Zawartość SMS nie pokazywała się ponieważ w aplikacji SMS ma być zaznaczona (ON) opcja "Podgląd na ekranie blokady" tak jak w zdjęciu zrzucie poniżej. Nic do tego nie ma opcja globalna o nazwie zbliżonej do "Pokazuj powiadomienia wszystkie na ekranie blokady" którą mam wyłączoną czyli nic mi nie pokazuje. Dziękuję za sugestie i pomysły.
 11. OK, dziękuję ja znalazłem przed momentem jeszcze inną aplikację do obsługi opasek w tym mi band 4 i nie tylko. Nieoficjalną z otwartymi źródłami o nazwie Gadgetbridge która obsluguje wiele opasek i ta aplikacja nie występuje w google play a jest dostępna tutaj: http://gadgetbridge.org/. - Lista obsługiwanych funkcji: https://codeberg.org/Freeyourgadget/Gadgetbridge/src/branch/master/FEATURES.md - Lista zmian (widać obsługę mi band 4): https://codeberg.org/Freeyourgadget/Gadgetbridge/src/branch/master/CHANGELOG.md Wygląda na to żę gadgetbridge nie wymaga mifit aani żadnej innej rozbudowanej aplikacji a może przesłać sporo różnych informacji na opaskę w tym również zadane firmware. Być może to ciekawa alternatywa. Czy ktoś testował? @zalko Fajnie, spróbuję Twojej instrukcji na Notify bez MiFit https://www.freemyband.com/. Wygląda na to że tą procedurę freemyband trzeba wykonać i tak przy gadgetbridge i przy innych zewnętrznych aplikacjach do obsługi mi band. @zalko, @frrancuz Jeszcze wracając do powiadomień smsów które na mojej mi band 4 nie pokazują treści, jakie macie ustawienia wchodząc w domyślną aplikację SMS . wejście poprzez: SMS -> u góry po prawej stronie 3 kropki -> Ustawienia: EDIT: ROZWIĄZAŁEM mój problem: Zawartość SMS nie pokazywała się ponieważ w aplikacji SMS ma być zaznaczona (ON) opcja "Podgląd na ekranie blokady" tak jak w zdjęciu zrzucie poniżej. Nic do tego nie ma opcja globalna o nazwie zbliżonej do "Pokazuj powiadomienia wszystkie na ekranie blokady" którą mam wyłączoną czyli nic mi nie pokazuje. Dziękuję za sugestie i pomysły.
 12. @frrancuz Chętnie był zrobił to samo co Ty czyli zainstalował notyfy &fitness bez miFit bo potrzebuję tylko powiadomienia bez innych głupot. Nie znalazłem instrukcji do samodzielnego działania N&F a na stronie aplikacji N&F pisze: "Mi Band 4 support (official app required)" Sama aplikacja MiFit jest bardzo ciężka prawie 200MB wiec wolałbym się jej pozbyć i używać wyłacznie N&F. Więc gdzie znajdą tą instrukcję instalacji/ moda z jakiej strony pobrać bo @zalko na tą chwilę nie odezwał się?
 13. Działają mi powiadomienia inne i alarty pogodowe ale nie wyświetlają się treści SMS (zawartość) pisze tylko przy każdej sms przychodzącym "nieprzeczytane". Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić.... macie pomysł? . .
 14. Czy na tą chwilę można używać Notify & Fitness nie mając zainstalowanego MiFit? Nie używam treningów i GPS zależy mi tylko na powiadomieniach z różnych rzeczy. @zalko O jakim modzie piszesz i wspominasz?
 15. Co dziwne nadal nie otrzymuję w mi band 4 treści (zawartości) powiadomień SMS ale dostałem alert pogodowy gdzie treść jest pokazana jak na zdjęciu. Nadal nie wiem co jest grane mimo wgranego najnowszego softu. @Kamil Kupiec Mam tak samo jak Ty: miesiąc i dzień pojawia się jako: R 7.8. na domyślnej tarczy ustawianej po resecie opaski. Co jeszcze mogę zrobic? Co sprawdzić? Czy macie takie same ustawienia w MiFit gdzie Wam działają SMS jak trzeba?