Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Tak, zresztą będą one dodane w następnej wersji też. Tylko apka ogólna od tapet jest systemowa (ona chyba ma wbudowaną supertapetę z górami), resztę można normalnie zainstalować, bo one są w /cust. Można je też odinstalować normalnie.
  2. Raczej nie. Czasem może się tak zdarzyć że na początku kilka razy Google Play wywali, bo aktualizuje też siebie na przykład. To normalne moim zdaniem, potem powinno już być w porządku.
  3. Tego nie wiem, być może jest jakiś problem w twoim przypadku z fastbootem. Sprawdziłbym na innym kompie, może to kwestia kompa, a nie telefonu. Fix o ile pamiętam tylko dla Ryzenów.
  4. Procesor w laptopie? Na Ryzenach są jakieś problemy z fastbootem, trzeba ogarniać to fixem: Usb3fix.bat Niemniej wersja którą masz, po krótkim researchu wskazuje, że bootloader jest od Mi A1. https://c.mi.com/thread-1423839-1-0.html Tytuł wątku został skorygowany.
  5. Skoro masz wersję globalną to możesz pobrać Globala i wgrać przez MiFlash. Niemniej opcja z TWRP też powinna przejść bez większych problemów, jedynym może być kwestia zmiany regionu, bo partycja od tego na xiaomi.eu jest ciut inna niż to co na Globalu i poprawnie ta globalna wgra się tylko w trybie fastboot (zupełnie inna paczka). Być może coś fizycznie padło. Raczej bez sprawdzenia w jakimś serwisie się nie obejdzie jeśli chcesz go ratować.
  6. Przycisk Tak nie działa na tej wersji przed aktualizacją. Uruchom telefon ponownie w trybie recovery (vol+ i power) i zainstaluj aktualizację ręcznie. Po aktualizacji na kolejnych wersjach przycisk będzie działać tak jak wcześniej.
  7. 1. Global ma od Google, z ewentualnym wyjątkiem w postaci ROM-u na Tajwan albo Indonezję 2. Global możesz zainstalować też przez TWRP, ale jest małe ryzyko że będzie stać na logu Xiaomi i się nie odpali, a na pewno może być mały problem z wyborem regionu. 3. https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/surya/ albo https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/surya/ 4. Jeden powie tak, drugi inaczej - nie miałem okazji sprawdzać na Poco X3, więc nie ocenię
  8. Aktualizacja OTA do 12.0.7.0.QJGEUXM jest wstrzymana, jak chcesz to możesz sobie ściągnąć ręcznie i zainstalować, prawdopodobnie przejdzie (zapytanie o 12.0.7.0 zwraca link nadal, nie wycofali tego w całości): http://bigota.d.miui.com/V12.0.7.0.QJGEUXM/miui_SURYAEEAGlobal_V12.0.7.0.QJGEUXM_432dafc876_10.0.zip
  9. OK, znalazłem. Niestety nie będę mógł tego przetłumaczyć, zostanie jak jest...
  10. Nie wiem, gdzie widziałeś taką informację, ale nie ma żadnej nowej aktualizacji.
  11. Dzięki, postaram się dodac to jutro. Prawdopodobnie będzie ok dopiero w przyszłym tygodniu. edit 8.01 12:45 @SzczufFun z wyjątkiem tych poziomów dodałem, @Novladeknie mogę tego wychwycić, moze to był jakiś jednorazowy problem. spróbuję zobaczyć później.
  12. Changelog jest oczywiscie bledny, MIUI 11 nie ma control center.
  13. Wyświetlanie tej opcji jest uzależnione od spełnienia jednego z 3 warunków: albo urządzenie znajduje się na liście w kodzie apki AoD - spełnione dla telefonów: Mi 9 Lite, Mi 10 Lite, Redmi 10X 5G, albo ROM ma w pliku system/etc/device_features/nazwaurzadzenia.xml spełnioną (zwracającą wartość true) zmienną aod_support_keycode_goto_dismiss (nie mam dumpów wszystkich urządzeń, wiem że spełnia to np. Mi Note 10), albo spełniony jest warunek opisany poniższym kodem: int i = SystemProperties.getInt("ro.vendor.touchfeature.type", 0); if (((i >> 4) & 1) == 1) { return true; } return false; } W kwestii wyjaśnienia - kod zachowuje się następująco (przy okazji nauczyłem się trochę o operatorach bitowych, bo sam tego nie wiedziałem, mogę się mylić): - bierze wartość i z propa ro.vendor.touchfeature.type. dla Mi Note 10 wynosi ono 14, - przechodzi do realizacji i >> 4. >> to znak przesunięcia bitowego w prawo - zamieniamy 14 na bity (1110), przesuwamy bity o 4 miejsca w prawo - wychodzi 0000, czyli dziesiętnie wartość 0. - potem jak już ma ten wynik to przechodzi do & 1. & to znak AND, ustawia on wartość obydwu porównywanych bitów (w naszym przykładzie 0000 vs 0001) na 1, jeśli obydwa bity mają wartość 1. W naszym przypadku żaden nie będzie mieć takiej wartości, więc będzie dalej 0. - na końcu sprawdza czy z tego wszystkiego wychodzi nasze normalne 1. Dla Mi Note 10 nie wychodzi, więc wartość będzie false (dowód na screenie poniżej - wychodzić będzie dla wartości od 16 do 31 na przykład), ale ponieważ spełniało ono warunek drugi - ma zmienną aod_support_keycode_goto_dismiss zwracającą true - to ta opcja jest widoczna.
  14. Te dopiski są po to aby można było rozróżnić urządzenia, dla których TWRP było budowane w oparciu o źródła dla starych wersji Androida, z którymi one wyszły, stąd Mi 9 Lite ma dopisek 9.0. Dopisek 10 jest dla urządzeń które domyślnie - nie po aktualizacji - wyszły z Androidem 10 lub wyżej, bo od Androida 10 są duże zmiany typu dynamiczne partycje i stąd developerzy TWRP musieli to rozróżnić. Dla zwykłego człowieka różnica jest niezauważalna i nie powinna ona mieć znaczenia, o ile TWRP normalnie działa z ROM-em.
  15. Wersja MIUI? Wersja apki SMS? Wygląda na to że cierpisz na ten sam problem co wiele innych osób wcześniej - chyba Xiaomi dalej go nie naprawiło... https://miuipolska.pl/forum/topic/52022-nie-można-załadować-więcej-niż-50-sms-ów-wydzielone-z-20910/
  16. MIUI 12 V12.0.2.0.PEIMIXM http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.PEIMIXM/miui-blockota-whyred_global-V11.0.3.0.PEIMIXM-V12.0.2.0.PEIMIXM-b801e487d4-9.0.zip http://bigota.d.miui.com/V12.0.2.0.PEIMIXM/miui_HMNote5Global_V12.0.2.0.PEIMIXM_e714180088_9.0.zip
  17. Z recovery w zasadzie i tak korzystasz tylko po to by wykonać jedna z kilku opcji: zainstalować ROM/jakiegoś moda, wyczyścić telefon/cache, zrobić kopię, przywrócić kopię... Te rzeczy powinny działać normalnie na każdej wersji. Przynajmniej teoretycznie. Technicznie wystarczy tak jak napisałeś. Jakbyś nie miał już TWRP to musiałbyś je instalować z fastboota, tak jak za pierwszym razem.
  18. Jak chcesz to możesz wgrać te nowsze TWRP - nie jest ono wymagane, choć przy 11stce może być już potrzebne.
  19. Być może ktoś zrobił port na XDA, w innym przypadku raczej nie. Niemniej AOSP z tego co wiem na tym tablecie działa znacznie lepiej...
  20. Problem z napisem press key to shutdown wynika z problemu po stronie kompa, masz Ryzena? Trzeba chyba tam jakiegoś fixa zainstalować by fastboot działał poprawnie. Ktoś mial podobny problem: https://miuipolska.pl/miui-20-12-28-29/#comment-5208890049
  21. OK, dzięki, poprawiam zatem posta.
  22. Będzie dzisiaj
×
×
  • Dodaj nową pozycję...