Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Abstrahując od sensowności wypuszczania takiego Mi Note 3, czy od bezsensowności jego kupowania, to nie za bardzo się zgadzam, że jest gorszy od poprzednika. Sorry, ale Mi Note 2 to było największe rozczarowanie, jakie przeżyłem ze strony Xiaomi (szczególnie aparat). Mi Note 3 przynajmniej pod tym względem poprzednika powinien łatwo przewyższyć. Poza tym jest moim zdaniem całkiem ładny.
  2. Witam, Zamówiłem córce Redmi 4x, bo w jej obecnym Redmi 3s (z którego jest zadowolona) coraz bardziej popękał ekran. Pyta mnie, czy będzie lepszy aparat. Czy jest tu może ktoś, kto się przesiadł 3s-->4x i ma takie bezpośrednie porównanie? Dziękuję!
  3. Post do usunięcia, sorry.
  4. Jedna i ta sama funkcja (ubijanie apek w RAM) jest dostępna z dwóch różnych miejsc, w których jest zupełnie inaczej opisana. O ile się nie mylę, to chodzi o RAM, a nie o cache, więc ta druga wersja jest niewłaściwa, a w każdym razie ta rozbieżność może być myląca. Proponuję ujednolić, a także, jeśli to możliwe, dodać, że chodzi o pamięć RAM, aby nie było wątpliwości. Wszystko widać na obrazku:
  5. Tak, bez problemu wszedłem potem jeszcze raz w to TWRP, aby wgrać Dodatki MIUI PL. Wszystko działa pięknie. A czy może się w przyszłości jednak zdarzyć aktualizacja, która to TWRP "utrąci"?
  6. OK, potestuję w lepszym świetle, bo w pomieszczeniu na 100% żadnej poprawy nie ma. Potestuję na Mi5 ale też na Mi4c dziecka, bo dziś mu wgrałem najnowszy ROM. Dzięki @slimdick za wskazówki, dzięki którym poszło jak po maśle i bez konieczności odblokowywania BL.
  7. U mnie wi-fi działa w 100% OK.
  8. A czym się różni ten sklep od tamtego januszowego z Allegro, że temu chcesz bardziej ufać?
  9. W sumienie wiem i wiedzieć nie potrzebuję Stable jest na naiwnych
  10. Nie robimy imbecyli, ale tak to ludzie rozumieli, i były o to pytania na forum i wiele nieporozumień. Co do tej opcji na screenie, to czy aby nie chodzi o usunięcie zablokowania, a nie zablokowanych? Nie mam za bardzo na czym potestować - mam wyłącznie ważne SMS-y
  11. Yyyy... .to znaczy, że od lutego (7.2.9) do kwietnia (7.4.6) użytkownicy Mi4c ze świeżymi "dev" nie mogli nic zainstalować ze Sklepu Play, a Xiaomi naprawiało ten problem 2 miesiące?!?!?!?
  12. @farben – kiedyś tam było "zablokuj" i to było supermylące, bo wszyscy myśleli, że chodzi o dodanie do czarnej listy. A to coś wręcz przeciwnego - dodanie do "ulubionych". Proponowałbym, dla całkowitej jasności skorygować to tak: Ulubione --> Do ulubionych (albo "Dodaj do ulubionych") Nielubiane --> Usuń z ulubionych Serduszko jest tu jak najbardziej na miejscu, kłódka raczej by nie miała sensu i wprowadzała w błąd.
  13. Poproś sprzedawce o zdjęcie etykiety na pudełku, tam są zawsze podane pasma.
  14. latet

    Mi5 czy Mi5x

    Oj, to masz kłopot. Wątpię, aby jakikolwiek MIUI ją teraz zadowolił pod względem zdjęć (o filmach nawet nie wspominając). A już na pewno nie Mi5x. Pod względem zdjęć to przeciętniak, do tego bez OIS. Recenzje nie pozostawiają złudzeń:
  15. Złudzenie. Pewnie jest inne ustawienie czasu trwania animacji systemowych. Plus zwyczajny efekt "oczyszczenia" systemu.
  16. Z tego co wiem, to nie istnieją Mi Max 2 z obsługą B20. Więc sprzedawca wprowadza w błąd.
  17. Ok, to w takim razie nie rozumiem, czemu ten właściwy, potrzebny bootloader nie jest dołączany do wszystkich nowych wydań "EU" dla tego telefonu, a był włączony tylko raz w 7.2.9. Jeśli Ty to rozumiesz, to proszę, wyjaśnij.
  18. Napisałem tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/18199-sugerowana-lista-zmian/
  19. Proszę o zaktualizowanie cotygodniowych informacji na temat wyjątków w aktualizowaniu MIUI – chodzi mi o Mi4c. Obecna wersja brzmi: a to powoduje, że ludzie wgrywają najnowszy ROM i mają problem ze złym bootloaderem. Wzmianka o 6.12.22 też nie jest już za bardzo przydatna, raczej myląca. Przede wszystkim brakuje info o konieczności zainstalowania najpierw ROM-u 7.2.9 lub na temat alternatywnej sztuczki opisanej tutaj:
  20. Rozumiem, że nowsze od 7.2.9 wersje MIUI EU nie zawierają tego nowego boot-loadera, bo zapewne powodowałoby to blokowanie BL po każdej aktualizacji. Natomiast nie rozumiem, dlaczego nie jest zaktualizowana instrukcja na cotygodniowych stronach o aktualizowaniu? Bo w obecnym brzmieniu, to prosty przepis na problem:
  21. Dlaczego nie ma wzmianki o konieczności "pomostowania" via 7.2.9 na cotygodniowych stronach a aktualizacji? Jest tam tylko tak: Dlaczego tam wciąż jest "prosto na 6.12.22"? To sugeruje, że jak ktoś ma starszą wersję, to najpierw musi 6.12.22, a potem dowolną najnowszą, a to chyba nie jest prawda, skoro wymagana jest 7.2.9? Sprawdziłem. Wciąż jest jak było (niezależnie od rozdzielczości). Czyli nie szaleje aż tak jak na Mi4c w 1080p, ale stabilny to on nie jest. Dlatego nigdy go nie używam ciągłego AF, zawsze mam wybrany tryb ostrości "Dotknij" i wszystkim to polecam.
  22. Dzięki P.S. Nowa wersja testu pokazuje też temperatury (trzeba to włączyć w opcjach) – i zapamiętuje max. temp. najcieplejszego rdzenia. Są to dużo wyższe temp. niż te pokazywane przez tę zieloną apkę.
  23. Jak MIUI wstaje i działa a jest połączenie z netem, to znaczy, że słuchawka (IMEI?) nie była przypisana do konta Xiaomi lub została od niego odpięta. Dobrze mówię? P.s. Nie wiem, czy powyższa metoda zadziała przy syf-MIUI.
  24. Zwróciłbym uwagę na to, czy przypadkiem poprzedni właściciel nie zapomniał się wylogować na urządzeniu z konta Xiaomi.
  25. To tylko zmiana prędkości (czy raczej - czasu trwania) samej animacji. Tak sztuczka. Jak sobie na pececie puścić jakiś film w przyśpieszonym tempie, to nie znaczy, że komputer stał się szybszy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...