Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Cóż, nie dziwię się, bo o to jest setki pytań, a artykuł z wykazem różnic jest łatwo dostępny na stronie głównej: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ Nie jest to jednak pełna lista. Na Forum znajdziesz sprzeczne opinie. Jedni twierdzą, że wolą Global. inni że "EU". Ja wolę "EU" głównie dlatego, że jest (bo być musi) TWRP, co mi daje poczucie, że w razie problemów (jak uceglenie), łatwo sobie poradzę. Albo w razie takich problemów jak ostatnio opisane odkrycie folderu pełnego (tysiące) screenów wykonywanych bez wiedzy użytkownika i składowanych nie wiadomo po co. Mając TWRP - sekudna, i usunięte. Mając Globala (zablokowanego, bez roota) - nie zrobisz z tym nic. Niby można mieć TWRP i przy Globalu, ale czytałem opinie, że taki układ się "gryzie". Nie wiem, czy to prawda.
  2. Może czas pomyśleć o przesiadce na "EU"?
  3. Serio to jest aż tak ważne? Ładowarki, które daje Xiaomi są zupełnie "zwyczajne", nie ma w nich nic szczególnego. Nawet już dwa razy trafiłem na wadliwą. Nie lepiej sobie kupić jakąś porządną? Łatwo powiedzieć. Tylko skąd taką pewność wziąć? Komentarze i opinie zwykle są mieszane i w większości niewiele warte.
  4. Normalnie, palcem przesunąć. Tylko musi być wolne miejsce na pasku. W negatywnych komentarzach znalazłem tam takie coś:
  5. Potencjalny haczyk jak zwykle tkwi w gwarancji. Zapytaj, czy nie robią problemów, gdy zepsuje się tel., do którego wgrasz MIUI "EU".
  6. Mam "EU", 7.8.31, ale o ile wiem, to nie jest żaden dodatek ROM-ów EU, więc powinien być na Globalu też. Może tam jego polska nazwa jest jakaś nie-teges dziwaczna?
  7. Nie potrzeba do tego zewnętrznych apek. Systemowy przełącznik "Blokada" też można przenieść sobie na ten dolny pasek.
  8. Albo po prostu mieć na pulpicie ikonkę "Blokada". Wprawdzie to dokładnie nie to samo co dwa puknięcia gdziekolwiek, bo trzeba w nią trafić, no ale za to wystarczy 1 puknięcie.
  9. Może zrestartuj telefon, a potem odczekaj spokojnie, najlepiej, aż wykres temp. baterii się porządnie "spłaszczy". Jak już otworzysz apkę CPU Throttle, to nie naciskaj natychmaist "START", tylko odczekaj parę chwil obserwując te 8 pól na dole pokazujących obciążenie rdzeni. Idealny moment na "START", to gdy obciążenie wszystkich spadnie do bardzo niskiego. Podczas testu zwróć uwagę, czy wszystkie 8 pól jest fioletowe w całości (pełne obciążenie wszystkich rdzeni). Oczywiscie w miarę wygrzewania, któryś rdzeń może zostać wyłączony, to normalne (throttling to nie tylko płynne ograniczanie MHz, to także wyłączanie całych rdzeni), ale przynajmniej w pierwszych sekundach testu powinny być wszystkie rdzenie aktywne i obciążone na maksa. Jeśli tak nie jest, jeśli od początku jakiś rdzeń nie pracuje, to znaczy, że coś nie jest ok i wynik testu będzie zaniżony. Może właśnie tak się stało u Ciebie. Byłoby naprawdę super, jakbyś tymczasowo doinstalował coś, co zarejestruje temp. CPU
  10. Dzięki @kozak123 Bardzo dziwne jest, że Twój wynik różni się tak od wyniku @meccaryn – przy bardzo podobnym stopniu throttlingu (84% vs. 85%) jest spora różnica w wydajności CPU: 42,73 GIPS max, 39,99 GIPS średn. 64,93 GIPS max, 58,83 GIPS średn. To wygląda jak wyniki z dwóch różnych telefonów, o podobnej "gospodarce cieplnej", ale o różnej wydajności CPU. Inne możliwe wyjaśnienie – zacząłeś test, gdy tel. nie był dobrze wystudzony. Wtedy ani przez chwilę nie było pełnego taktowania CPU – w takim wypadku wykres w tej apce mógłby właśnie tak wyglądać, bo apka uznaje za 100% najwyższą chwilową wydajność w czasie testu i "nie wiem", że powinna być wyższa.
  11. latet

    Zamiana Mi5 64GB na?

    Nie znam tego sklepu, więc zapytam: ceny tam są tylko podane w PLN czy rzeczywiście płaci się w PLN (tzn. z Paypala są pobierane PLN, dokładnie wg podanej ceny?) jak idzie z Holandii, to wiadomo, że bez VAT. Ale niektóre modele wysyłają tylko z Chin. Czy wtedy oferują jakąś "metodę" bezvatową? jak wygląda kwestia gwarancji, a szczególnie – jeśli nasz takie info – w prakyce? za co konkretnie ten zwrot 9% się dostaje? Dziękuję! Oraz – czy możesz podać link do tej oferty, bo ja znalazłem tylko tą: https://www.tomtop.com/xiaomi-5/p-pz0041b-us-64.html a tam nie ma opcji wysyłki z/przez Holandię...?
  12. latet

    Zamiana Mi5 64GB na?

    Skąd i za ile, jeśli można?
  13. latet

    Zamiana Mi5 64GB na?

    Nie żartuj... Choćby sam brak OIS czyni go gorszym.
  14. latet

    Mi5 czy Mi5x

    Zapewne mi5. Natomiast jeśli chodzi o filmy to bez dwóch zdań Mi5.
  15. Czy wersja "oficjalna" z X-Kom ma B20? Nie chwalą się tym w opisie telefonu (a w przypadku innych modeli - mocno to podkreślają).
  16. Dzięki @meccaryn 85% to dobry wynik! Śmiało można powiedzieć, że ten telefon całkiem dobrze radzi sobie z ciepłem. Przynajmniej w takich – normalnych – warunkach. > temperaturę po teście odczytałem z wykresu = 39°C Jeśli natychmiast po zakończeniu testu przeskoczyłeś do CPUMonitora i uważnie popatrzyłeś na wykres (który bardzo szybko się przesuwa, a temp. bardzo szybko spada), to prawdopodobnie była to właśnie max. temp. dla tego CPU, do jakieś dopuszcza throttling. 39 st. brzmi wiarygodnie. CPUMonitor ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.stark ) rejestruje historię, ale nie pokaże Ci jej w ciągu pierwszej godziny od zainstalowania. Potem zaś pokazuje nieaktualną, ale jak zamkniesz tę apkę i wrócisz do niej, to wtedy się wykres (historii) aktualizuje (widać przedział godzin od .. do... więc wiadomo). Pogmatwane, wiem, ale prawdopodobnie, jak tam teraz (czy za parę godzin) wejdziesz, to zobaczysz na wykresie górkę, która odpowiada testowi, a także info o max. temp., która odpowiada pułapowi pilnowanemu przez throttling. Zapewne są inne apki, które robią to wygodniej, ale nie polecam tej: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp mimo, że na oko wygląda super - robi jednak problemy, sama obciąża i źle pracuje w tle. Przynajmniej na moim Mi5. Jak Ci się chce, to powtórz test, uwzględniając wykres temp. baterii. Dla zaciekawionych tematem badania wpływu temp. na wydajność załączam screeny z dwóch testów zrobionych na Mi5 – pierwszy w temp. pokojowej, w domu, na stole, drugi zaś w samochodzie – telefon przypięty magnesem do "kratki" wentylacyjnej, z której dmuchało zimne powietrze klimatyzacji. Różnica bardzo widoczna na wykresach. Warto jednak zwrócić uwagę, że w obu przypadkach max. temp. jaką osiągnął CPU w czasie testu jest praktycznie taka sama (57°C w teście w pokoju, 59°C w teście "chłodzonym" – tak, to nie pomyłka, to jest logiczne!).
  17. Witam, Zaciekawił mi wątek grzania się tego telefonu. Czy mogą Was prosić o testy, które rzucą nieco konkretnego światła na problem temperatur i throttlingu w tym modelu? Przede wszystkim: https://play.google.com/store/apps/details?id=skynet.cputhrottlingtest&hl=pl (prośba o test tą apką przy ustawieniach: 50 threads, 10 minut.). Ważne, aby zacząć test, gdy telefon jest wychłodzony, np. przez godzinę spokojnie sobie leżał. Ważne, aby podczas testu nie wychodzić z apki (dramatycznie wpływa to na wykres) i aby w tle nie działało nic, co konkretnie obciąża. Jednak taki wykres sam w sobie to za mało. Potrzebna jest też informacja o temperaturze otoczenia oraz o temperaturze, jaką osiągnął CPU w czasie testu, czyli o max. temperaturze na jaką pozwolił throttling, oraz jak się zmieniała temp. baterii. Wielkie dzięki! Dołączam (jako przykład) komplet screenów uzyskany na Mi5, w temp. pokojowej (ok. 23°) w czasie 10-min testu. Na wykresie temp. CPU te 10 minut to tylko ta ostania mała górka.
  18. Witam, Po pierwsze – ten wątek jest z maja, teraz wrzesień i MIUI9. Pytanie do osób stosujących opisane sztuczki – jak to teraz wygląda? Po drugie – dlaczego "renderowanie na GPU" nie jest domyślnie włączone? To trochę podejrzane. Jaka może być tego przyczyna? Niedawno (już na MIUI9) przez parę dni testowałem zarówno wyłączenie tajemniczej "Optymalizacji MIUI" jak i nieco mniej tajemniczej "Optymalizacji pamięci" (czyli zRAM). Szczerze...? Nie odczułem żadnych istotnych różnic. Wróciłem do ustawień domyślnych. Od dziś testuję wyłączenie wszystkich 3 typów animacji systemowych. Wizualnie średnio mi odpowiada poruszanie się po systemie bez tych animacji. Trochę to dezorientujące miejscami. Są też inne skutki uboczne, jak np. nieprzyjemna dla oka skokowość automatycznej regulacji głośności, czy skokowość niektórych suwaków. Ale chce sprawdzić, czy cokolwiek to zmieni jeśli chodzi np. o baterię (no bo raczej nie o RAM). Na razie wydaje mi się, że nic. A jak Wy sądzicie? Będę wdzięczny za komentarz do tych punktów.
  19. Jeśli robiło się update 8→9 jako zwykłą aktualizację, a zapewne tak zrobiło i zrobi 95% użytkowników, to sam katalog nadal jest i są w nim te wszystkie screeny, tyle że już w nim nie przybywa nowych. Fajnie, ale średnie pocieszenie dla kogoś, kto ma tam 10 tys. archiwalnych screenów i nie ma pojęcia, jak je usunąć (bo nie ma roota ani TWRP). Ale kto wie, może teraz są po prostu zapisywane gdzieś indziej? Przecież nadal ta funkcjonalność działa, a nawet jest teraz obowiązkowa – nie można już mieć ikonek na liście "ostatnich", tylko muszą być te "widoki ekranów", czy jak to tam nazwać.
  20. Co właściwie chcesz pokazać nam pod tym linkiem? Tam jest tabelka z nazwami 9 telefonów, w których wykryto ten folder. Tak to rozumiem. Dobrze rozumiem? Wszystkie 9 to Xiaomi zresztą. Co to jest za strona w ogóle? Nie mam czasu się w nią zagłębiać, ale wygląda na stronę o opisem struktury folderów systemowych w różnych urządzeniach. Zapewne bardzo przydatna dla developerów aplikacji – normalnych i złośliwych.
  21. Folder ten ma tak ustawione uprawnienia, że mogą. This directory have a permissions 0775 user (system): read, write, execute; group (system): read, write, execute; others: read, execute; Ja nie mam roota, a mogę tam zaglądać apką "Root browser" i widać zawartość.
  22. Kolejny powód, by nie używać Globala, tylko "EU" Powinni go dopisać do listy tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ I kolejny dowód na słabe i chwiejne podstawy twierdzenia "zablokowany bootloader = większe bezpieczeństwo".
  23. Powodem było wyczerpanie się indywidualnego limitu 48.83 MB – łącznie na wszystkie przesłane załączniki we wszystkich postach. Trzeba wejść w ustawienia swojego konta i tam w sekcji "Moje załączniki" pousuwać trochę (np. największych, najstarszych czy najmniej ważnych). Nie jest to za wygodne, bo trzeba pojedynczo. Temat do zamknięcia.
  24. Rozjeżdża się słowo "Powiadomienia" we właściwościach apek, co może, choć nie musi mieć związku z polskim stringiem.
  25. Mi się wyświetla: Przeciągnij pliki do przesłania lub wybierz pliki... Maksymalnie wszystkich plików 0.01MB 0,01 MB to potwornei mało - nie jestem w stanie załączyć nawet 1 screena z tel. Ale inni to robią. Jak? Czy ja mam jakiś specjalny super niski limit????
×
×
  • Dodaj nową pozycję...