Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Jak wyżej pisałem - OIS bez zmian. Jednym działa lepiej, innym gorzej, choć mam pewne podejrzenia, że tym, co piszą, że im działa OK, to się tylko tak wydaje. Napisz proszę, w jakim miejscu czy raczej w jakiej sytuacji odczuwasz, że MI5 z MIUI się ślimaczy? Jak dla mnie to wszystko śmiga jak munja.
  2. Sprawdziłem właśnie i jestem w ciężkim szoku: https://pasteboard.co/GGvxgYl.jpg Jest 30 fps w 4K! Jest też wyższy bitrate dźwięku. Bitrate video bez zmian, co nie znaczy, że nie może być poprawy w ilości artefaktów – ale to spróbuję na spokojnie ocenić potem. Natomiast co do OIS to u mnie bez zmian - nadal marność totalna. Ewidentnie zachowanie OIS zależy od egzemplarza.
  3. latet

    Aparat w Mi6

    A to chyba łatwo sprawdzić zasłaniając palcem raz jeden, raz drugi obiektyw
  4. Bo wtedy, jak sądzę, naliczyli VAT od ceny zadeklarowanej przez nadawcę (zapewne znacznie niższej niż realna), a teraz chcą wycisnąć z Ciebie ile się da
  5. latet

    Aparat w Mi6

    Ha, ha, a Maciarewicz zapisał się do KOD-u :-)))
  6. Ja mam cały czas na Mi5 to włączone i tez nie widzę żadnego drenażu... Tak więc to nie jest kwestia modelu, a raczej wielu innych czynników.
  7. No właśnie - "wszystko sprawne i ok". Sklep niech oceniają Ci, którym się tam kupiony tel. popsuł. Wtedy dopiero wychodzi prawdziwa jakość sklepu i podejście do klientów. Bo tak, to jakby lekarza oceniał zdrowy, który nigdy nie musiał do niego iść.
  8. A jak się spisuje serwis oficjalnego dystrybutora? Do tej pory na pewno jest już wiele doświadczeń (ale jakoś nic nie słyszałem, ani dobrego, ani złego).
  9. Może wysyłają do naprawy do Acida, wtedy to może być prawda
  10. Akurat tej nie używam. Ale masę ludzi używa i raczej wszystko ok.
  11. Nie potwierdzam. Mój Mi5 działa jak błyskawica. Nie jest to tel. bez wad, nie jest, ale akurat na płynność działania nigdy nie narzekałem. Zapewne winna jest jakaś apka albo określona konstelacja gryzących się między sobą apek.
  12. Zdarzyło się Wam, że tel. zadzwonił, nie odebraliście, a na liście połączeń ani śladu? Dziś tak miałem. W dodatku był wyciszony, a zadzwonił głośno. Tak jakby ktoś zdalnie odpalił funkcję służącą do znalezienia tel. w mieszkaniu, ale wykluczam taką możliwość.
  13. Witam, Trochę chyba niewłaściwy dział, za co przepraszam, ale nie ma tu działu na pisanie o problemach związanych z operatorami sieci komórkowych (co jest dziwne, skoro są działy np. o pecetach czy o iOS). Ale są wakacje i pomyślałem, że takie ostrzeżenie może się komuś, kto będzie podróżował, przydać. Otóż spotkała mnie taka sytuacja. Jestem abonentem T-Mobile, wyjechałem w lipcu samochodem na Węgry. Korzystałem tam (oraz po drodze na Słowacji) z obecnego w mojej taryfie pakietu nazwanego w aplikacji "Mój t-Mobile" - Limit danych UE. Nie musiałem tego wcześniej aktywować, czy wykupywać, po prostu już to miałem, nawet nie będąc tego świadomym. Są to 3 GB do wykorzystania w krajach UE w każdym miesiącu rozliczeniowym (w Polsce mam 8GB/mies.). Internet za granicą działał mi bardzo dobrze. Wyłączyłem jednak upload zdjęć i filmików do chmury Google Photos, ponieważ, jak to na wyjeździe, troszkę tych filmików kręciłem i pomyślałem, że 3GB raczej nie wystarczy, a żadnego wi-fi tam nie miałem. Wracając do Polski sprawdziłem ile mam tych materiałów - było niecałe 3GB. Niemniej jednak nadal nie włączałem uploadu do chmury. Jakaś godzinę po przekroczeniu w drodze powrotnej polskiej granicy (jakieś 50 km wgłąb Polski) zatrzymałem się na postój, upewniłem się, że jestem już zalogowany w polskiej sieci macierzystej (nie ma najmniejszych wątpliwości, że tak było!) i wtedy włączyłem upload zdjęć i filmów do chmury, jako że mój polski limit 8GB/mies. miałem prawie cały niewykorzystany i wiedziałem, że go nie wykorzystam do końca okresu). Prowadząc auto i tak nic nie robię w tel., więc pomyślałem, niech sobie te materiały spokojnie lecą do chmury. Zanim dojechałem do Warszawy, wszystkie moje materiały były już w chmurze. Sprawdzam w apce "Mój t-Mobile" zużycie pakietów i tu szok – polski pakiet nietknięty, a pakiet "EU" zużyty w 99%! Na szczęście nie wybieram się już za granicę w najbliższym czasie, więc mi to wisi (a nawet lepiej, bo mam cały polski pakiet wolny), ale gdybym w tym samym okresie rozliczeniowym planował jeszcze jeden wyjazd do kraju UE, to nie miałbym już pakietu z powody - jak sądzę - błędu po stronie operatora. Podejrzewam, że problem nie dotyczy podróżujących samolotami, bo wyłączenie tel. na czas lotu i włączenie go dopiero w Polsce prawdopodobnie wyklucza wystąpienie tego błędu. Mój telefon był cały czas włączony, oczywiście. Więc moja rada do osób wracających do PL samochodem, a chcących zachować "pakiet UE" na kolejną podróż, jest taka, aby uważać na to, co opisałem i ew. zrestartować tel., gdy już będzie w polskiej sieci. No i monitorować na bieżąco zużycie pakietów apką od operatora i w razie czego wyłączyć transfer danych. Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Dzięki.
  14. Heyah to T-Mobile, o ile pamiętam, a więc tylko własne nadajniki, a nie roaming krajowy.
  15. latet

    Aparat w Mi6

    Jeśli nadzieja jest, to ja jej nie widzę.
  16. Potwierdzam. Prawie nie ma rozmowy, aby rozmówca nie narzekał, że kiepsko mnie słychać, proszę powtórzyć, itp itd. Natomiast ja najczęściej słyszę rozmówców całkiem dobrze.
  17. latet

    Aparat w Mi6

    Jak już pisał @dave i inni, zdjęcia przy słabym świetle, to nie tylko nocne w nocy, ale większość zdjęć w pomieszczeniach przy sztucznym świetle. A takich to ludzie jednak robią całkiem sporo.
  18. Ja też się ciesze, bo link do Twojego posta uratował mnie przed gniewem osoby, która podejrzewała, że ja rozmyślnie nie chcę jej przesłać pewnej fotki, a akurat chwilowo jedyny kanał komunikacji to Messenger lite (w zamian usłyszałem jednek, że to moje Xiaomi to jakiś złom :-))
  19. Faktycznie nie działa... nie da się też załączyć zdjęcia spośród już istniejących (chyba że tej funkcji nigdy nie było w ML?). Ale trzeba im przyznać, że on jest naprawdę Lite, nie tylko z nazwy. Na liście zużycia baterii w ogóle go nie ma, nawet na szarym końcu.
  20. Na Mi5 nie trafiło mi się takie połączenie jeszcze nigdy. Może to przez moją sieć (T-Mobile)?
  21. Niestety, Acid, ale nie jest to prawda uniwersalna i chyba zależy to konkretnego egzemplarza telefonu. Mi się trafił taki, gdzie miedzy 6.11.10 a obecnymi EU jest ogromna różnica - na tym starszym kalibracja ("ręczna") dawała odczuwalny, pozytywny efekt. Teraz tego nie ma. Potwierdzam za to, że na MIUI7 było najlepiej pod tym względem.
  22. latet

    Aparat w Mi6

    Nie wiem dokładnie, jak to tam się robi, ale chyba m.in. na tego typu zmianach polega tworzenie wersji 'EU' - takich stałych modyfikacji jest tam zapewne sporo i robią to raz ustawione skrypty. Może więc to nie jest problem, a może jest. Liczę, że się Acid wypowie. Zawsze był otwarty na sensowne propozycje.
  23. latet

    Aparat w Mi6

    @Acid, czy nie byłoby możliwości modyfikacji w ROM-ach 'EU' tego parametru kompresji JPG na bardziej korzystny dla jakości? A może przynajmniej w Dodatkach MIUI PL? Albo jako dodatkowy dodatek do wgranie przez TWRP, bez potrzeby posiadania root-a?
  24. latet

    Aparat w Mi6

    Czasem używam apki Camera FV-5, ale to przede wszystkim ze względu na funkcję bracketingu ekspozycji (potem uzyskane kilka zdjęć o różnym naświetleniu łączę w 1 HDR na pececie... nie znalazłem jak na razie żadnej ciekawej apki do robienia tego w telefonie).
  25. Różne softy się zdarzają po wyjęciu z pudełka, także, niestety, tzw. syf-MIUI.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...