-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Dzięki wielkie! Zwrócę uwagę na to, czy jest starszy od 5.12.17. Użytkowniczka skradzionego Virgo nic nie wspominała o rotacji. Może miała ją po prostu wyłączoną (ja w sumie też nigdy jej nie włączam, bo to dla mnie nie ma sensu). Narzekała tylko na GPS, ale to bez wątpienia była kwestia egzemplarza, więc są szanse ,że tym razem będzie lepiej -
Mam wrażenie, że ekran lekko wystaje ponad obudowę. Tak?
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Dzięki. Jako wieloletni na pewno bardzo doświadczony użytkownik tego telefonu, powiedz mi proszę, czy używałeś tylko "PL/EU" czy może też Globala, a jeśli tak, to jakie wrażenia? Ja do tej pory praktycznie nie miałem styczności z Globalem na żadnym tel., ale od 2 dni testuję Redmi 4x z Globalem Stable i przyznam, że jestem pod wrażeniem, jak fajnie zarządza RAM-em. Oczywiście nie mam pojęcia, czy to kwestia, że Global, czy że ten konkretny tel. Później wgram EU i porównam. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Aha, czyli – jak rozumiem – z miejsca Fastboot, wgranie TWRP i dalej to już wiadomo. Czasem jeszcze bywała w różnych modelach (np. Mi Pad) konieczność zmiany wielkości partycji (połączenia 2 partycji systemowych – ha ha, dual boot, dawne dzieje, już zapomniałem, że takie coś było), aby wgrać jakiś dużo nowszy system niż wiek urządzenia. Ale to chyba się robi po prostu wgrywając przez MiFlash na czysto stosowny, nowoczesny ROM china? Nie.. czasem inne sztuczki są potrzebne. Potem dopiero fastboot, TWRP itd... Nie wiem, czy Mi Note jest tym przypadkiem. Chyba nie. -
Tak, wiem to. Ale ja zamawiałem towar oznaczony wyraźnie jako "Italian stock", czyli już czekający w magazynie w Europie. Nie ma kwestii VAT-u wtedy w ogóle dla kupującego. Czasem cena jest nieco wyższa niż tego samego modelu wysylanego z Chin, ale za to koszt paczki jest niższy, no i ta róznica w cenie jest bez porównania mniejsza niż ew. VAT.
-
Nie ma możliwości, że doliczą VAT, gdy paczka idzie z kraju UE do Polski. A o jakości i skuteczności gwarancji nie decyduje kraj, w jakim jest realizowana, tylko inne czynniki. To jest pytanie do gwaranta, czyli w Twoim przypadku do Sferis. Uznanie gwarancji po odblokowaniu BL to kwestia dobrej woli sprzedawcy. Popularne chińskie sklepy nie robią z tym raczej problemów, ale w Polsce to już różnie może być.
-
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Może się nie znam, ale skoro chcieli ubić serię Note, to nie prościej i taniej byłoby po prostu nie wypuszczać tego MiNote3 w ogóle? Im więcej krytyujecie Mi Note 3 tym bardziej mam wrażenie, że to wcale nie taki zły model [abstrahuję całkowicie od ceny, bo pewnie długo będzie niekorzystna]. Należy po prostu myśleć o nim, jak o ulepszonym Mi Max-ie. Ulepszonym w sensie, że: troszkę mniejszy (Mi Max jednak nawet dla mnie za duży) ładniejszy z OIS Nie mogli go jednak nazwać Mi Max 3, bo mniejszy rozmiar. Myślę, że powinni go nazwać Redmi Note Pro i byłby zachwyt. -
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Nie podoba mi się ten "nagryziony" jak kanapka pasek powiadomień. Przecież niewiele się na nim przez to zmieści, a jest to taki specyficzny obszar, w którym wiecznie ciasno. No, ale cóz, Apple lubi "nadgryzanie". -
W tym, że: w niczym nie jest gorszy jest dużo nowszy, o wiele tygodni do przodu (a co za tym idzie - ma świeższe łatki bezpieczeństwa, wiec jest bezpieczniejszy)
-
https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Gold-381853.html
-
Wgranie ROMU MIUI 8 Xiaomi.eu z PL na Xiaomi Redmi 4x ROM MUI Global Stabilna
latet odpowiedział(a) na daro69 temat w Dyskusja ogólna
Witam, Temat wątku chyba upoważnia mnie do zadania tego pytania tutaj. Czy jest tu ktoś z R4x, kto się przesiadł z Global Stable na EU/dev i tego żałuje, lub może niekoniecznie żałuje, ale potrafi wskazać jakieś minusy takiej zmiany? Pierwszy dzień testuję R4x, na razie na Global Stable (8.2.10.0) i to, co mi się szybko rzuciło w oczy, to dobre zarządzanie RAM-em (porównuję do Mi5 na EU dev, który też ma 3 GB RAM). W przypadku R4x nie tylko że jest wiecej wolnego RAM (po otwarciu mniej więcej tych samym apek), ale też żadna apka nie została ubita albo "przymrożona", z czym się na Mi5 spotykam nieustannie (u mnie raczej "przymrażanie", ubijanie rzadko, ale dużo ludzi zgłaszało na forum ubijanie). Wiem, że to są 2 zupełnie różne telefony i nie wnioskuję z tego, że jak zmienię w R4x Global Stable na EU dev to się musi pogorszyć zarządzanie RAM-em. Pytam o Wasze doświadczenia i spostrzeżenia. Dzięki! -
Nie wiem, jaka by była atrakcyjna dla Ciebie - ja dałem 550 zł (wersja B20, 3/32) wysyłka z EU, więc 0% VAT
-
Dzięki, potestuję ze 2 tyg Glob Stable, potem ze 2 tyg. Glob dev, a potem EU. Będę wszystko notował i opiszę co ważne/ciekawe. Jak ktoś by chciał, abym zwrócił uwagę na coś konkretnego, to piszcie
-
Każdy jest inny i ma inne preferencje. Ja odwrotnie – lubię fajne, miękkie w dotyku etui. Nie wyobrażam sobie używanie tel. bez żadnego etui i nie wchodzi mi wcale o to czy się porysuje czy nie, tylko o to, jak mi leży w ręce.
-
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
To jedno, a wieczne skargi na przerywanie dźwięku, rozłączanie połączenia BT... setki tego tu na forum. Nie miałem jeszcze w reku Xiaomi ze snapem 660, ale mam pewne nadzieje.... Nie grzeje się tak jak 8xx, to może i throttling mniej go dusi, więc może, kto wie, może będzie stabilne FPS przy 4K? -
Przy okazji obalisz na własny użytek mit, że "stable" jest lepsze, w co niektóre małe dziewczynki wierzą
-
DHL, 9 zł (z Włoch). Nie wiem, dlaczego tak tanio. Wewnątrz Polski za DHL bym zapłacił pewnie 3x tyle.
-
Ok, dobre i to. Ja przedniego nie używam, ale to tel. dla córki, a ona i owszem, wiadomo. Już jest w moich rękach (szok, zamówiony w niedzielę wieczorem dotarł we wtorek rano), na razie będę go testował z tym co ma, czyli Global Stable, a potem zapewne "EU dev". Jest można jakiś specyficzny dla tego tel. problem, który występuje na Global Stable?
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Akurat fakt powrotu z Mi Note 2 do Mi Note to tylko potwierdza jakim niewypałem był MN2 Uśmiejesz się, ale taką właśnie decyzję podjęła znajoma, w której imieniu pytałem Ciężko kupić, ale wypatrzyła na Allegro za ~999zł. Nie mam pojęcia jaki ROM tam będzie, ale podjąłem się aktualizacji do najnowszego EU dev. Zapomniałem już – czy mam się spodziewać jakichś nietypowych problemów? Ten tel. chyba nie ma zablokowanego BL, ale czy nie ma innego "haczyka"? Dziękuję! -
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
Zapomniał wspomnieć o jakości rozmów w telefonie bez głośniczka usznego. Dla mnie to masakra, ale co kto lubi. Może jestem dziwny, ale uważam serię "Mix" za ciekawostkę, dziwaczny, zbyt drogi model do szpanowania, z beznadziejnym aparatem. Dobrze autor podsumował - pierwsze wrażenie na pewno robi dobre.... -
Głównie z wrażenia zaskakująco szybkiej dostawy
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Witam, Jaki Xiaomi polecilibyście osobie, której skradziono Mi Note? Była z niego zadowolona (szczególnie z jakości dźwięku w słuchawkach), doskwierały jej tylko problemy z GPS oraz mało pamięci. Coś o podobnym rozmiarze... Dzięki, -
Swojego czasu psioczyłem na ten sklep, bo miałem powody. Dziś chcę pochwalić. W niedzielę późnym wieczorem zamówiłem tam Redmi 4x, dziś (wtorek rano, niecałe 1,5 doby później – kurier przyniósł telefon!). Wybrałem towar z "Italian Stock" – dlatego tak szybko, dlatego tylko 9 zł za przysylkę, no i oczywiście wewnątrz EU nie ma mowy o VAT Łącznie 558 zł za wersję 3/32. Zastrzegam jednak: sklepy należy oceniać po tym, jak realizują gwarancję, a nie jak sprzedają. To mój drugi tel. z tego sklepu i nie mam żadnych doświadczeń z gwarancją tamże.
-
Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie
latet odpowiedział(a) na mrosi temat w Aktualności
To prawda, ale nie wyobrażam sobie, że może być gorzej niż w Mi Note 2 Spójrz: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300340&idCamera2=300332&idCamera3=300398 -
Przepraszam, pomyliłem działy :/
