-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Możesz nic nie czyścić.
- 6 239 odpowiedzi
-
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
To ostatnie pytanie – czy na pewno po restarcie telefonu (oraz po zabiegach typu czyszczenie RAM) odpalasz Skype ręcznie? Czasem jest tak, że jak się tego nie zrobi, to apka nie wstanie, chocby miała nie wiem jakie uprawnienia i autostarty. Takim przypadkiem są np. Google Photos. Ale jak raz ręcznie odpalę, to potem już działa cały czas (mając kłódkę, autostart i wszelkie inne tego typu liczne luksusy). Skype nie używem. Kiedyś testowałem , ale nigdy nie dzwonił i nie powiadamiał, jak ktoś próbował nawiązać połączenei ze mną, więc dałem sobie spokój. -
A których konkretnie pasm/częstotliwości używanych w PL ten model nie ma?
-
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Nie ma? No to go tam dodaj. Pomoże, albo nie pomoże. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Ogólnie na pewno lepiej 4x, ale - jak pisałem - ja go tylko do testowania B20 potrzebuję, nie do normalnego użytku. Potem pewnie dam jakiemuś dzieciakowi w rodzinie. -
Chyba tylko w sytuacji, gdy bateria była rozładowana do zera i w takim stanie długo poleżała. Ale pewnie tak nie było. Nie przejmowałbym się.
-
Ha, ha, no bo przecież Panel Sterowania pokazuhje temp. baterii, a ta apka - temp. CPU. Może tak być. Ten test grzeje tylko procesorem. W realnym świecie jednocześnie ostro dogrzewać mogą też nadajniki i inne komponenty. Prawdopodobnie system to wszystko śledzi i odpowiednio manipuluje throttlingiem, stąd różne jego masksymale pułapy. Jak robiłem testy w lodówce, to throttling pozwalał na wyższą temp. CPU, tak jaki "widział", że warunki umożliwią szybkie wychłodzenie. Z kolei jeśli jest naprawdę bardzo gorąco (słońce w aucie, ładowanie, nawigacja, dane....) to w końcu nawet przy drastycznym obcięciu częstotliwości całość (wraz z CPU) i tak się rozgrzeje bardziej niż throttling miał zamiar pozwolić (bo chyba ma zaprogramowany jakiś umiar i nie zdusi MHz do zera). Więc tak, jest to test syntetyczny i wybiórczy, niemniej jednak – bardzo ciekawy.
-
To musisz mieć inaczej skonfigurowany throttling. Albo rozgrzałeś go tak w jakichś cieplarnianych warunkach, albo w bardzo zimnych. Albo różne apki różnie pokazują temp. CPU, co bardzo możliwe. Albo 60 to była temp. któregoś z rdzenie, a nie średnia CPU. Albo nie wiem Fajnie jakbyś poparł to 60° screenem z tej apki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.stark
-
Czy ja wiem? Są to przecież opcje aplikacji Kontakty. Nie wiem, gdzie indziej niż tam mogłeś tego szukać? Co drugiej uwagi, to racja. Mogli to zrobić łatwiej jakoś.
-
Dzięki, z zielonego wykresu widać, że limit temp. CPU, którego pilnuije throttling to w Twoim tel. to ok. 41°C (w "normalnych warunkach"). 82% to nadal bardzo zadowalający wynik tego testu, choć średnio on koresponduje z kształtem wykresu. Na oko powinien być wyższy (wynik). Na wykresie meccaryna znacznie większa część jest obniżona, a ma wynik 85%. Dziwne. Różnic w wynikach wydajności zmierzonej tym testem pomiędzy Twoim telefonem a meccaryna też wyjaśnic nie umiem.
-
@mudol Myślę, że właśnie o to chodzi. Skopiuj kontakty z SIM na konto Xiaomi. Na screenie - druga funkcja od góry.
-
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Możliwe... Ja mam zwyczaj restratowania tel. raz na dobę i moim zdaniem to sporo pomaga. -
Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Strawqens temat w Dyskusja ogólna
Mam pytanie do posiadaczy Redmi 4A. Jak się sprawuje LTE? Robił ktoś testy szybkości? A może nawet szybkości w zależności od używanego w danym momencie pasma? Chciałbym kupić ten telefon do testów pasma B20. Czy Redmi4A ma modem z funkcją "integracji pasm LTE" (nei wiem jak się to fachowo nazywa), chodzi o to, że łączy się w kilku pasmach na raz, co zwiększa transfery. Chcę na własny użytek (choć oczywiście się podzielę wnioskami) przekonać się, czy ta cała sprawa braku B20 w wielu telefonach, to rzeczywiście w praktyce jest istotna wada. Szczególnie w mieście. Mieszkam w Warszawie i często mam (Mi5) słaby "zasięg" LTE wewnątrz różnych budynków. Nie mam pojęcia – to chcę waśnie sprawdzić eksperymentalnie – czy gdyby mój tel. miał to słynne B20, to byłoby lepiej. -
Żaden Xiaomi nie umie rejestrować 60 fps, nawet Mi6, choć sprzęt spokojnie by na to pozwolił. Taka decyzja (albo nieudolność) twórców MIUI. Ale wątpię czy sprzęt z Redmi 4A by do tego wystarczył.
-
Witam, Jaki jest obecnie najtańszy telefon naszej ulubionej firmy z obsługą (realną, nie na papierze) pasma B20? Potrzebuję kupić takowy w celu zabawy w testowanie* w terenie oraz w grubych murach w mieście – czy i gdzie LTE na telefonie z B20 będzie miało lepszy sygnał niż mój Mi5 (oczywiście w tej samej sieci) oraz czy lepszy sygnał przy niższej częstotliwości przełoży się na szybszą transmisję danych, bo wcale to nie jest takie oczywiste. Dlatego też – choć pytam o najtańszy – mam jednak na myśli model, który sprosta opisanemu zadaniu, a nie np. się okaże, że owszem, ma B20, ale z powodu ogólnej miernoty sprzętowej (generacja modemu, słaby procek) nie nadaje się do takich porównań. Chyba najtańszy teraz będzie Redmi 4A, ale ...no właśnie – wątpliwości j.w. Wątpię czy ma on funkcję "łączenia pasm LTE" w celu zwiększenia szybkości. * - takie mam hobby, nie każdy musi zbierać znaczki czy interesować się sportem
-
Niestety to nie seriale, ale życie mnie nauczyło.
-
Nie chodzi tylko o apki bankowe. Możliwości zaszkodzenia człowiekowi mając do dyspozycji kilka tys. screenów z jego aktywności w telefonie jest bardzo dużo. Pierwszy przykład z brzegu – szantaż groźbą ujawnienie komuś-tam treści wybranych SMS-ów. Albo screena z nawigacji pokazującego, gdzie był lub gdzie nie był danego dnia o danej porze. Albo co kupował i za ile. Możliwości są miliony.
-
W takim razie łatwo je ten system rozdaje. Wystarczy mieć jakieś resztki po SU sprzed miesięcy.
-
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
To chyba – mniej beznadziejne? -
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Gdybym miał 2 egz. identycznego modelu, to bym chętnie potestował 1:1 EU vs. Global, no ale chwilowo nie mam takich możliwości. W Globalu denerwują mnie te białe obramowania wokół ikon w motywie domyślnym (o ile jeszcze tak to obecnie wygląda). -
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Np. niski bitrate dźwięku w filmach video. Zdaje się też (nie mam tu pewnosci), że możliwość kalibracji OIS w Mi5 jest tylko w EU. -
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Najlepiej sam oceń. Używasz globala od jakiegoś czasu, to po przesiadce na EU będziesz mieć porównanie. Ja zawsze byłem na PL/EU, z Globalem ledwie się zetknąłem na cudzych telefonach, więc nie mam wystarczająco kompletnych doświadczeń. Jedno jest pewne - błędy były, są i będą w obu "liniach". Czasem to są te same błędy, czasem różne. -
60%, no to całkiem mocno go ten throttling przycina. Czy na pewno był wychłodzony przed testem? Jaka temp. otoczenia i warunki? Szkoda, że bez info o temp. CPU, ale spoko. Przede wszystkim widzę, że nawet min. GIPS jest wyższe niż max. na moim Mi5 i takiej informacji przede wszystkim szukałem, bo to oznacza, że nawet rozgrzany Mi6 nie powinien gubić klatek podczas kręcenia 4K, tak jak to robi Mi5 gdy się nieco rozgrzeje. Czy mógłbyś to ostatecznie potwierdzić w praktyce, np w taki sposób - tuż po zakończeniu testu CPU Throttling rozpocznij nagrywanie filmu 4K o długości ok. 3 minut, a potem sprawdź jego FPS. Jeśli to nie kłopot, oczywiście. Dzięki!
-
Nie wiem, czy na pewno do mnie to pytanie? Nie przeżyłem przesiadki Mi5→Mi6. Wciąż siedzę na Mi5. Ale gdybym dziś musiał zmienić telefon, to na pewno bym wybrał Mi6, choć daleko mu do idealnego telefonu moich marzeń.
-
Xiaomi Mi Max 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na Grothgar temat w Dyskusja ogólna
Do tego chyba potrzebny jest odblokowany BootLoader, dobrze myślę? Nie wiem czy przez TWRP, być może, ale na pewno przez MiFlash.
