Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Xymox4AD napisał:

Hmmm. To na taki używany (nie fabrycznie nowy) i powracający z Chin telefon też potrafią dołożyć VAT? 

Majfriend powinien zaznaczyć, że telefon wraca z naprawy gwarancyjnej więc de facto nie jest to urządzenie nowe, więc vatu być nie powinno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damek255

Nie byłbym taki pewien. Jak pierwszym razem nie płaciłem a złapaliby teraz to musiałbym zapłacić.

Dokładnie. Gdyby tak było jak kolega pisał wcześniej to wszyscy by pisali że używany.

Generalnie jest zasada jeśli przy wprowadzaniu do obrotu nie było zapłaconego VATu to przy takich odsyłkach trzeba płacić w przypadku zatrzymania paczki przez celników. Nie wnikam w przepisy. Taka jest praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mesjasz22 napisał:

kiedyś na różnych telefonach bujałem się z call recorderami i nigdy nie było ok. paradoksalnie najlepiej nagrywało mi rozmowy na nokii e52 pod symbianem. a najlepszy ficzer w xiaomi dla mnie to właśnie było bezproblemowe nagrywanie rozmów. i czuję różnicę na minus względem redmi2 / 1s. potestuję jeszcze trochę.

Zapomniałem napisać, bo są różne call recordery. A ich jakość też jest różna. Chodziło mi konkretnie o aplikację "Nagrywanie rozmów" od firmy Appliqato. Możesz w niej zwiększyć np. głośność nagrywanie bez utraty jakości. Potestuj. Ona naprawdę jest the best.

Screenshot_2016-04-27-10-51-46_com.android.vending.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Guziiik napisał:

7.1.3 jest póki co najlepszy. 

Potwierdzam - ładowałem do pełna dwie doby temu i mam 90% a przez noc schodzi mi po 2 - 3 % (włączone wifi). Wczoraj miałem 97% i aż sam do siebie dzwoniłem z innego numeru żeby potwierdzić że jest w trybie czuwania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem ROM ze strony: https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911972288
Wrzuciłem go do stworzonego przez siebie nowego folderu. Wchodzę w narzędzia - aktualizacje i tam potem, aby "zainstaluj aktualizacje z pliku .zip". Na dole pojawia się potem napis z paskiem "Sprawdzanie aktualizacji..." po czym po 5 sekundach wyrzuca do Narzędzia. Ktoś wie, co może być nie tak? Bootloader odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Redmi 3 jednak mam kilka pytań.

  1. Jak wiadomo nie ma jeszcze oficjalnego języka polskiego dla tego telefonu, z tego co mi wiadomo dostępny jest jedynie angielski oraz chiński. Czy w kupionym w Chinach telefonie (w typ przypadku Goldway) będzie odrazu dostępny język angielski czy tylko chiński? I aby mieć angielski to trzeba coś dodatkowo wgrywać? 
  2. Jaka była tendencja cen telefonów gdy dany telefon został wydawany w wersji multi językowej ?  Czy ceny danego modelu taniały, drożały czy pozostawały bez zmian? 
  3. Jeśli zostanie wydana oficjalna wersja oprogramowania z językiem polskim na ile kłopotliwe będzie wgranie jej na obecną wersje systemu dla tego telefonu? Czy straci się wtedy jakieś funkcje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Z tego co wiem nie ma romu w wersji global dla Redmi 3 (oficjalnego) 

Z tego co czytałem wersja na xiaomi.eu jest nie oficjalna i niektórzy na tym forum pisali, że nie jest polecana w instalacji ponieważ mogą nie działać niektóre funkcje/programy a także nie ma automatycznej aktualizacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cukru napisał:

@eloelo1 przez aktualizacje nie zainstalujesz Xiaomi.EU, zrób to przez TWRP.

Próbowałem właśnie zrobić, jak napisałeś, zgodnie z Kompedium (https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompedium-wiedzy-redmi-3-rom-root-recovery-bootloader-faq/).
Przy wgrywaniu Recovery TWRP mam na sam koniec komunikat, jak w załączniku i nic dalej się nie dzieje. Postanowiłem więc sprawdzić, czy na pewno mam bootloader odblokowany (gdy pytałem XFS, to napisali, że sprzedają z odblokowanym), tutaj również korzystam z Kompedium, jedynie Diplay panel wyskakuje jako OK, pozostałefalse = zablokowany, czy odblokowany bootloader?

CHECK.jpg

TWRP1.jpg

Edytowane przez eloelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubas napisał:

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Redmi 3 jednak mam kilka pytań.

  1. Jak wiadomo nie ma jeszcze oficjalnego języka polskiego dla tego telefonu, z tego co mi wiadomo dostępny jest jedynie angielski oraz chiński. Czy w kupionym w Chinach telefonie (w typ przypadku Goldway) będzie odrazu dostępny język angielski czy tylko chiński? I aby mieć angielski to trzeba coś dodatkowo wgrywać? 

Mam Redmi 3 od Technosa i zapewniam Cię, że xiaomi.eu to dobry ROM z działającymi funkcjami i językiem polskim.

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubas napisał:

Czytałem o jakiś problemach z działaniem kart SIM czy to prawda? Może ktoś przybliżyć temat?

ja nie mam problemu z SIM ale mam z kartą SD (żeby nie było używałem kilka kart formatowanych na wszystkie możliwe sposoby). W momencie gdy jest jest podłączona to jest widoczna wraz z zawartością a w momencie gdy chcę coś na niej zapisać pojawia się komunikat o nieoczekiwanym wysunięciu nośnika a później konieczności jego sformatowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, areh napisał:

MiPilot.

Błagam. Fakt, nie działa... na najstarszym romie jaki wyszedł. Na nowszych jest poprawiony.

Tak w ogóle moim zdaniem wszyscy tak chwalą ten 7.1.3, bo każdy go testował na zablokowanym bootloaderze, a na najnowszych dev faktycznie bateria słabiej trzyma. Ale większość pewnie nie testowała takiego ns 7.2.7 stable,który moim zdaniem jest równie dobry na baterii.

Ktoś testował 7.2.7 i nadal uważa że najlepszy jest stary 7.1.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

(...)

Ktoś testował 7.2.7 i nadal uważa że najlepszy jest stary 7.1.3?

Kilka osob na forum pisalo, ze jednak na 7.2.7 bateria dziala gorzej. Ile w tym prawdy, nie wiem. Wiem jedynie, ze na pewno lepiej trzyma na 7.1.3.0, niz na nowych dev bo sam sprawdzalem u siebie. Moze faktycznie nowsze stable dzialaja rownie dobrze jesli chodzi o baterie. Jesli ktos to potwierdzi to sam chetnie zmienie 7.1 na 7.2. :) Chociaz powoli pojawiaja sie kolejne stable 7.3, to pewnie niedlugo bedzie tez i dla R3. :)

Co do MiPilot, przeciez jest na forum plik do osobnej instalacji, wiec wystarczy zaktualizowac i dziala pieknie na kazdej wersji romu. :)

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kajfasz napisał:

:shock: wreszcie :) gdzie to ?

Najnowsze MIUI: http://xiaomi.eu/community/threads/6-4-28.31333/page-5#post-289236

Aczkolwiek - jak widzimy w ostatnim poście - muszą jeszcze poprawić kilka rzeczy i dopiero wtedy zostanie udostępniona wersja dla Redmi 3/Pro. Jak możesz zauważyć - na MIUIPolska nie masz aktualnie możliwości pobrania ROM-u dla tych telefonów. 

Edit: "The public release for the above-mentioned 3 devices will be suspended this week. Please stay tuned. Thanks for understanding."

Edytowane przez man_of_the_oak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Redmi 3 od Technosa albo od xiaomi.com.pl. Gdzie lepiej kupić (najbardziej to chyba chodzi o rozpatrywanie gwarancji) ?

Jaką wersję oprogramowania dostanę (może ktoś się oreientuje) xiaomi.eu ale czytam wyżej że najlepsza 7.1.3 i czy taką teraz wgrywają ?
Kiedyś złożyłem prośbe do xiaomi o odblokowanie bootloadera i mam zgodę. Czy warto to robić, czego nie będę miał jak nie odblokuje? Brak aktualizacji automatycznych bez utraty danych czy jak to wygląda (bo tu jestem zielony) ?

I takie błache pytanie od uzytkowników redmi 3. Czy jak macie nieodebrane połączenie lub sms to coś mruga albo widać na wygaszonym ekranie że coś takiego miało miejsce czy muszę odblokować telefon żeby zobaczyć czy było jakies zdarzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W xiaomi.com.pl ostatnio potaniał z tego co widziałem, obecnie dostępny za 639 zł. W tym sklepie wgrywają 7.1.3 na zablokowany bootloader. Czy coś tracisz jak nie odblokujesz... Póki co możliwość wgrywania innych ROMów niż chińskie stable. :P Dużo osób nadal siedzi na xiaomi.eu 7.1.3 przy zablokowanym BL, bo ten ROM najlepiej się na codzień spisuje (a przynajmniej najdłużej trzyma na baterii). Aktualizacje automatyczne masz tylko na oryginalnym, chińskim sofcie.

Tak, jest wielokolorowa dioda powiadomień, więc jesteś w stanie nawet rozróżnić, czy przyszedł SMS, komunikator, bądź nieodebrane połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca86a ogladales w ogole jakies recenzje/unboxingi tego telefonu? :) Na dole ekranu jest dioda powiadomien. Miga/swieci w roznych kolorach w zaleznosci jaki sobie ustawisz dla polaczeen, dla smsow i tez dla powiadomien z aplikacji.

Wersja jaka bedzie wgrana to prawdopodobnie ta na zablokowany bootloader czyli 7.1.3, albo jakas bez polskiego jezyka w co watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem recenzje i nie było o tym wzmianki a było coś takiego że przyciski na dole nie są podświetlane dlatego zwątpiłem.

A jak będę chciał aktualizować to robię kopie telefonu jakąś (pewnie jest taka funkcja) i po aktualizacji z tej kopii wszystko odzyskam co miałem na tel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...