Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka
Mam na swoim redmi 3 wersje androida 5.1.1 LMY47V i miui 7.1.3.0 (LHPCNCK) android 5.1.1 
To jest aktualna wersja miui? Czy jest coś nowszego ?Czasami telefon przycina jak piszę sms i chciałem coś pokombinować.

Nie mogę zrobić automatycznej aktualizacji bo nie pokazuje nic na przycisku do pobrania(jest puste okienko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wieszOCB napisał:

Siemka
Mam na swoim redmi 3 wersje androida 5.1.1 LMY47V i miui 7.1.3.0 (LHPCNCK) android 5.1.1 
To jest aktualna wersja miui? Czy jest coś nowszego ?Czasami telefon przycina jak piszę sms i chciałem coś pokombinować.

Nie mogę zrobić automatycznej aktualizacji bo nie pokazuje nic na przycisku do pobrania(jest puste okienko)

No i nie zrobisz, bo to wersja bez ota i dosyć stara, pierwsza którą można było zainstalować na zblokowany bl. Odsyłam do kompendium wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, FromWP napisał:

No i nie zrobisz, bo to wersja bez ota i dosyć stara, pierwsza którą można było zainstalować na zblokowany bl. Odsyłam do kompendium wiedzy. 

Czyli musiałbym od nowa instalować roma, odblokowywać wszystko i instalować dopiero najnowszą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szaman15 napisał:

Panowie, odwaliłem jakąś kaszanę. Po aktualizacji OTA na Globalu zniknął mi root więc chciałem go znowu zrobić tym sposobem z jednorazowym TWRP i teraz telefon wpadł w bootloop. Jest jeszcze jakiś ratunek czy trzeba instalować system od zera?

Wystarczy zainstalować ponownie tego samego globala Miflashem z opcją zachowania danych, najlepiej w trybie fastboot (jak masz odblokowany bl). I nie bawić się w rootowanie globala, bo to bez sensu, chyba że powstrzymasz się z aktualizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szaman15 napisał:

@FromWP Wiesz co, bawiłem się w rootowanie ponieważ nie mogłem sobie poradzić z drenażem baterii. Ale owszem, widzę też minusy...

Jak zrobisz ponownie miflasha z zachowaniem danych to wszystko powinno wrócić do normy, robiłem to wielokrotnie jak testowałem rootowanie globala, ale miałem odblokowany bl i to było proste bo do trybu fastboot przy bootloopie przechodzi się w chwilę.

Edytowane przez FromWP
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, udało mi sie wgrać nowszego roma. 
Teraz jest MIUI 8 Global 6.9.29/beta
Może zostać taki czy lepiej odblokować bt i zainstalować miui polska?

EDIT:
Chyba zostawię Globala, miunlock nie chce wykryć mi telefonu. I zauważyłem, że po ponownym właczeniu urządzenia ustawienia debugowania wracają do wyłączonych.

Edytowane przez wieszOCB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Nie znalazłem podobnego problemu więc zapytam.

Chcę sprawdzić status bootloadera wg: ,,1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot: przez kombinację przycisków: głośność-dół + power (trzymać razem do momentu pojawienia się fastboot).

Mnie po takiej kombinacji klawiszy robi screenshota

Mam wersję 7.3.1.0.0

 

poproszę o rady

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niko91 napisał:
4 minuty temu, niko91 napisał:

Chcę sprawdzić status bootloadera wg: ,,1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot: przez kombinację przycisków: głośność-dół + power (trzymać razem do momentu pojawienia się fastboot).

Mnie po takiej kombinacji klawiszy robi screenshota

 

 

Bo to trzeba robić przy wyłączonym telefonie przy włączaniu jak już zdążył cukru napisać. A dwa sprawdzanie tym sposobem możesz sobie darować, jest nie miarodajne w przypadku tego telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru, dzięki

Pewnie masz rację...

W tym trybie po komendzie fastboot oem device-info program nie znajduje urządzenia... 

 

@FromWP czyli muszę postępować jak w pierwszym poście z :

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK  ?

 

pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez niko91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, niko91 napisał:

 Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 

Jak tego sam jeszcze nie robiłeś to niestety tak. W międzyczasie możesz sobie zainstalować rom global dev (tylko nie najnowsze wydanie, ale 6.9.22) Całą wiedzę masz w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że nasz telefon umożliwia wysyłanie sms'ów w chmurze:

Wiadomości w chmurze.png

Testowo wysłałem smsa do osoby, która również posiada telefon xiaomi...Po otrzymaniu przez nią smsa, wyświetliła mi się adnotacja "wiadomości w chmurze".

Nie zamierzam korzystać z tej usługi w kraju z oczywistych względów...To nie jest początek lat 2000, kiedy puszczało się "sygnałki", żeby zaoszczędzić na pisaniu, czy dzwonieniu :)

Ciekawi mnie jednak użyteczność tej funkcji przy korzystaniu z telefonu za granicą:

- czy ta usługa dotyczy wyłącznie sms, czy również mms?

- czy usługa działa w roamingu? Koszty sms oraz mms w strefie 2, czy 3 poza euro mogą wynosić nawet 6zł. Osoby posiadające xiaomi, po aktywacji tej usługi będą mogły bezpłatnie wysyłać wiadomości?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego jeden minus. W momencie kiedy odbiorca, do którego wysyłamy smsa, nie ma dostępu do neta, nie dostanie wiadomości dopóki nie włączy neta. Dla mnie ta usługa byłaby przydatna gdyby wiadomość dochodziła jako zwykły sms.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się tym, co pisał grzegorz.lki, aby wejść na stronę plusa i właśnie tam konfigurować.
Skoro nie ma znaczenia gdzie dokona się tej zmiany APN, to zrobiłem to tak jak piszesz na poziomie telefonu, ale niestety nic to nie dało.
Tak się zastanawiam, czy ktoś z użytkowników również miał takie problemy z łapaniem LTE w Plusie? Być może problem tkwi w tym co sugerował FromWP, tzn. że Plus wysyła silniejszy sygnał na 800MHz, niż na 1800MHz, a tej pierwszej częstotliwości nie mamy na Redmi. Z drugiej strony są inne częstotliwości, więc dlaczego max transfer to 3G+...nawet w różnych miastach na podkarpaciu.
Dzisiaj w pracy rozmawiałem z koleżanką, która na Redmi 3 Pro ma taki sam problem, z tym, że ona korzysta z Virgin Mobile...Bardzo rzadko jest się w stanie połączyć z LTE w jakimkolwiek rejonie kraju. Wcześniej...w Playu nie miała problemów.

Ja nie pisałem o logowaniu się na stronie plus, tylko znalezieniu zakładki (linka) do strony Konfiguracja Telefonu w Plus, i tam są podane ustawienia dla internetu i mms dla każdej wersji systemu (android, ios, Windows Phone, symbian) wybierasz swoją wersję i przepisujesz ustawienia APN do telefonu.
Ja też na firmowej karcie sim w Plus, też nie miałem LTE do kwietnia, dopiero jak większość pracowników mobilnych zaczęło się w dziale IT dopominać o LTE, to zweryfikowali umowę z Plusem i okazało się, że podpisali bez dostępu do usługi LTE. Więc przedyskutowali umowę na nowo z Plusem i od maja LTE działa

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wyslesz sms przez chmure a znajomy/a wylaczy neta w tym momencie to sms za pare chwil przemieni sie w zwykly sms i ta osoba dostanie Twoja wiadomosc jako zwykly sms, nie z chmury.
Tak jest na 100%
Druga opcja jesli osoba nie ma wlaczonego neta i dostepu do konta xiaomi z siecia to nie wyslesz smsa z chmury tylko jako zwykly.
A jesli chodzi Ci o to zeby nie naliczalo kosztow tylko szlo jako ten z chmury a dochodzilo jako zwykly sms tradycyjna droga to niby kto mialby za to placic? Pomysl troche. Chinczycy?
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Testowałem i nie szło jako sms kiedy odbiorca miał wyłącznego neta.
Chyba, że za krótko czekałem. Dużo później może taka wiadomość się przekształcić w zwykły sms?
Dla wyjaśnienia: zdaję sobie sprawę, że dochodzi w takiej formie w jakiej jest wysłana wiadomość. Nie chodziło mi o to :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redmi 3 pro,  w telefonie jest orginalny soft 8. china, zablokowany bot. a  chce wgrać soft 8. global, który ściagnałem z oficjalnej strony, znalazłem taki poradnik na oficjalnej stronie:

http://en.miui.com/a-232.html

zanim zaczne to chciałbym spytać czy to dobra instrukcja do mojego przypadku bo nie chce uwalic telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Też macie tak, że jak korzystacie z transmisji danych, następnie ją wyłączycie i przejdziecie na korzystanie z wifi, to gdy chcecie wrócić do korzystania z danych komórkowych to wam one nie działają? Pomaga dopiero restart fona lub chwilowe włącznie trybu samolotowego.

Mam podobny problem do Ciebie od mniej więcej miesiąca...W wydaniach lipcowych xiaomi.eu (nie pamiętam konkretnie których) ten błąd nie występował. W każdym razie u mnie objawia się to tak, że raz na kilka dni po przejściu z wifi na dane internetu w ogóle nie ma...Natomiast czasami jest też tak, że internetu nie ma na kilku różnych przeglądarkach, a na youtube już jest.

Pomaga tak jak u Ciebie restart telefonu, nie muszę nawet czyścić cache. Przyznam, że jest to uciążliwe i czekam niecierpliwie na kolejne aktualizacje z nadzieją, że problem zniknie.

Właściwie jest to jedyny problem z jakim spotkałem się na moim Redmi 3 Pro od samego początku korzystania z telefonu...

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...