Jump to content

cointreau

Użytkownicy
 • Content Count

  304
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About cointreau

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podkarpackie

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3/xiaomi.eu

Recent Profile Visitors

898 profile views
 1. Dałeś emotikonę, więc nie wiem, czy żartujesz, czy nie... Pierwszy lepszy link z google https://mobilefoto.pl/fototest-xiaomi-mi-9t/ i autor opisuje w naszym modelu tryb makro. Zatem o co chodzi? Jest oddzielny tryb, czy też przez zdjęcia makro mam rozumieć, to że któryś z obiektywów w MI9T potrafi złapać ostrość obiektów z bliskiej odległości?
 2. Jeśli full, to 18:9, czyli te proporcje są bliższe trybowi kinowemu 21:9, zatem na tv powinno ładniej wyglądać zdjęcie full...tak jak piszesz. Tylko, czy to nie jest kosztem jakości zdjęcia? Zdjęcie ma mniejszą pojemność, jest jakby kadrowo "przybliżane" do obiektu...Widzę, że rozdzielczość horyzontalnie zmniejsza się z 2250 na 1846px. Tylko powiedz jak w zrobić z ciekawości takie zdjęcie? W systemowym...co masz na myśli? Nie instalowałem GCam.
 3. No, ale tryb 16:9 będzie się chyba "lepiej" wyświetlał na TV niż full?
 4. Pytania podstawowe, ale może ktoś pomoże: - 48MB/pix to chyba chwyt marketingowy, bo używając tego trybu można zrobić zdjęcia maksymalnie w 12MB? Pytam, bo włączając 48MB otrzymuje właśnie zdjęcie tylko o pojemności 12MB. - będąc w trybie głównym 1x klikam po prawej w kropkę 2x (teleobiektyw) lub po lewej 0,6 (szerokokątny)...Gdzie znajduje się tryb makro? - tryby portret korzysta z aparatu głównego, czy teleobiektywu? W trybie noc nie można użyć aparatu szerokokątnego? - w ustawieniach aparatu wybieramy kadr: full, 1:1, 3:4, 16:9. Jakiego kadru używacie?
 5. Przyłącze się do pytania kolegi i od razu dopytam o jeszcze jedną rzecz...Które z wyżej wymienionych etui (poza kwestią odklejania szkieł) nie powoduje winietowania w aparacie? Niektóre opinie na allegro sugerują, że nillkiny właśnie powodują winietowanie...Jak jest faktycznie?
 6. Aplikacja kontakty oraz wiadomości jest zaktualizowana...Mimo wszystko ciągle nie ma wsparcia. Rozumiem zatem, że nie ma żadnej możliwości aby importować wiadomości i kontakty z chmury Xiaomi, ale dlaczego w menu kontaktów nie pojawia się informacja o której pisałem (wczytywanie/kopiowanie z nośnika)?
 7. No, ale z czego to wynika, że akurat w tym telefonie są automatycznie wiadomości i kontakty od Google, a na pozostałych moich telefonach nie było takiego problemu i od razu po zakupie miałem synchronizację z Xiaomi na czym mi zależy. Czy da się odinstalować (wiadomości i kontakty) od Google, a jeśli tak, to czy po deinstalacji automatycznie pojawią mi się wiadomości i kontakty od Xiaomi?
 8. Kupiłem żonie Redmi Note 8 Pro i już na starcie mam problemy z konfiguracją. Otóż nie wiem w czym tkwi problem, ale w porównaniu do 3 innych telefonów (Redmi 3, Redmi Note 3, Mi9T): 1. Nie jestem w stanie dokonać importu wiadomości sms z konta Xiaomi. Po zalogowaniu się na konto na PC widzę w chmurze, że wiadomości tam się znajdują, ale z poziomu telefonu importowanie nie działa. Również po wejściu w ustawienia/chmura xiaomi w ogóle nie wyświetla się: "wiadomości", "kontakty", więc być może z tym wiąże się problem? 2. Po wejściu w kontakty nie działa przytrzymanie lewego przycisku fu
 9. Dwa tygodnie używania MI9T i mam pytania: 1. Podczas rozmowy słyszę drugą osobę trochę za cicho...Jak porównuje do Redmi 3 Pro, to różnica znacząca...Tak jest też u Was? 2. Po przytrzymaniu lewego przycisku funkcyjnego ukazuje się między innym dostęp do widżetów, a tam nie ma możliwości wybrać "GPS". Na Redmi 3 miałem taką możliwość. To kwestia MIUI, czy Androida? 3. Automatyczna jasność w Redmi 3 działała w ten sposób, że po ustawieniu jej np. na 30% dostosowywała jasność automatycznie pod wpływem otoczenia i to mi odpowiadało, natomiast w Xiaomi MI9T nie mam możliwości ustawie
 10. Piszecie o tym, że Nillkin XD CP+MAX, to najlepsze szkło....Niestety ono kosztuje mniej więcej 50zł, a przecież istnieje tańsza alternatywa aż o 20zł...Chodzi o Mocolo TG+ 3D. Szkło idealnie pokrywa cały telefon, posiada klej na całej powierzchni i dodatkowo po przyklejeniu nie zmniejsza skuteczności działania czytnika linii papilarnych. To są ogromne plusy, natomiast minusem jest to, że przy klejeniu tego szkła trzeba uważać...Ono jest bardzo mocno przyklejone do papieru z którego się je odkleja, nie można dotknąć wewnętrznej części szkła...po prostu odrywamy jednostajnie, ale bardzo mocno tr
 11. Słyszałem, że gdzieś dzwoni biją...Zatem to chodzi o wersję Android, a nie MIUI? Przy aktualizacji do adroid 10 stracę możliwość o którą pytałem?
 12. Mam obecnie MIUI 10, przyszła mi aktualizacji do MIUI 11. Czy to prawda, że po aktualizacji stracę możliwość nagrywania rozmów?
 13. Tak jak wcześniej pisałem sugerowałem się specyfikacja na gsmarena.com, a tam piszą tylko o: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 40(2300), 41(2500) Skoro jednak sprawdziliście fizycznie, że jest inaczej, to...cieszy mnie to, bo B20 to podstawa w małych miejscowościach.
 14. Zazwyczaj na gsmarena nie mylą się w specyfikacji, ale wolę się upewnić..Już miałem zamiar kupować telefon, ale wszystko wskazuje na to, że Redmi Note 8 Pro nie obsługuje pasma LTE B20 (800MHz) ?
×
×
 • Create New...