cointreau

Użytkownicy
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About cointreau

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podkarpackie

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3/xiaomi.eu

Recent Profile Visitors

547 profile views
 1. Może inaczej to ujmę... https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-6-128gb-inaczej-redmi-k20-globaleu-8150889308 Przykładowa (pierwsza z brzegu aukcja)...Tutaj kupujemy Xiaomi MI9T, czy Redmi K20? Jak odróżnić (mieć pewność w 100%), czy to co kupiliśmy to Xiaomi MI9 T, czy Redmi K20 ?
 2. Czy jest jakiś sposób, aby przed lub po zakupie sprawdzić w sposób wiarygodny, czy MI9T/Pro posiada B20? Może jest jakiś kod serwisowy, który nam to ułatwi? Czy też pozostaje jedynie zaufać konkretnemu sprzedawcy...tzn. kupić od pośrednika AbcDaty?
 3. Różnice pomiędzy MI9T Pro, a MI9T: - lepszy procesor z grafiką - opcjonalnie większa pamięć - trochę szybciej ładująca się bateria - aparat z lepszą matrycą, tzn. Sony IMX 582 / Sony IMX 586 Czy coś pominąłem? Jeśli tak, to pomóżcie... Ciekawi mnie też jaka jest konkretnie różnica w tych matrycach Sony. Pytam o to co na papierze...
 4. Domyślam się, że po zainstalowania aplikacji GCam działa ona w ten sposób, że robiąc zdjęcie włączam tą aplikację lub wyłączam i wtedy robię zdjęcie w standardowym trybie aparatu. Innymi słowy, żeby zrobić zdjęcie bez GCam...nie muszę odinstalowywać tej aplikacji?
 5. Jestem zszokowany, że tak mało osób pisze na ten temat...Czy nie działające 5GHz w tym telefonie to problem poważny, dotyczący większości modeli, czy też wyjątkowa sytuacja której doświadczyli nieliczni w tym użytkownik Perty?
 6. Gdzie w takiej cenie kupiłeś wersję EU?
 7. Wracam tutaj po dłuższej przerwie i mam nadzieję, że pomożecie... Przymierzam się do zakupu MI8 i z tego co rozumiem są 3 wersje tego modelu: china, global z odblokowanym bootloaderem (czyli zmodyfikowany china) i czysty global. Nezumi sugerujesz, że sprzedawca OnePlus oferuje modele z czystym globalem, natomiast patrząc na komentarze, które posiada mam wątpliwości...jest tam mowa o dystrybucji brytyjskiej (faktycznie chińskiej, o zamianie ładowarki na CE itp, czyli o tych kwestiach, które były poruszane w tym w temacie. Każdy sprzedawca może zamienić ładowarkę chińską z przejściówką na CE, każdy może powiedzieć, że oferuje czysty global, a w praktyce może być to zmodyfikowany china. W związku z powyższym, czy istnieje jakaś wiarygodna metoda, aby móc sprawdzić, czy telefon, który kupujemy (obojętnie od jakiego sprzedawcy) faktycznie posiada czysty global, czyli wersję EU z zablokowanym bootloaderem? Chodzi tu o obiektywną metodę, która może być podstawą do zwrotu telefonu., jeśli sprzedawca celowo wprowadza w błąd.
 8. Czy ktoś coś wie na temat tego projektu? Telefon miał się pojawić w sprzedaży pod koniec 2 kwartału, ale od dłuższego w mediach cisza na ten temat. Projekt został zamknięty, czy nadal...trzeba czekać?
 9. <bartek1608> - Jakich konkretnie aplikacji nie udało Ci się wyłączyć?
 10. Nie było już nic w koszu, być może faktycznie za późno tam zajrzałem... W każdym razie od czasu tamtego problemu (przypadkowa synchronizacja zdjęć) postanowiłem się zabezpieczyć, zamontowałem żonie kartę microSD i teraz regularnie będę kopiował zdjęcia do laptopa. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz...minimum 2 razy dziennie wyskakuje jej taki komunikat jak na screenie? Jak go wyłączyć? Nie mogę nigdzie znaleźć powiadomień odpowiedzialnych za ten proces. Wiem, wiem, ona ma global, a nie xiaomi.eu, ale może pomożesz(-cie)?
 11. Założyłem żonie to nowe konto...No i ona mnie chyba zabije przez splot niefortunnych wydarzeń. Otóż, wcześniej korzystałem z konta na swoim telefonie, synchronizując jedynie kontakty, wiadomości...pozostałe opcje miałem zawsze wyłączone. Telefon żony po wyjęciu z pudełka konfigurowałem po północy razem z kontem MIUI, no i musiałem nie skończyć wszystkiego dobrze poustawiać, tzn. domyślam się, że nie powyłączałem automatycznej konfiguracji, ani powiadomień z chmury itp. Na drugi dzień żona otrzymała kilka różnych powiadomień, w tym z chmury w celu synchronizacji...Musiała poklikać coś na szybko i pechowo włączyła również tą synchronizację. Po jakieś godzinie woła mnie, że wyskoczył jej komunikat o utworzeniu kopii w chmurze. Zareagowałem na szybko, żeby się tym nie przejmowała, że może to usunąć, że później skończę konfigurować telefon. Po godzinie żona wchodzi w telefonie na galerię i okazuje się, że ze 100 zdjęć zostało jej tylko 2 !! Czy ta synchronizacja faktycznie tak działa, że zdjęcia z telefonu (wycina i przenosi) na chmurę? Myślałem, że zdjęcia, czy jakiekolwiek dane mogą być tylko skopiowane, dlatego powiedziałem, żeby skasowała tą kopię. Natomiast teraz jestem w czarnej d*pie...Kopia skasowana, więc zdjęć nie odzyskam. Nigdy bym się nie domyślił, ze tak działa synchronizacja kopii?
 12. Koledzy, przypomnijcie mi jak wygląda sytuacja w przypadku chęci korzystania z chmury MIUI na dwóch różnych telefonach Xiaomi? Otóż mam założone 1 konto przypisane do swojego numeru, natomiast ostatnio żona kupiła sobie Redmi Note 3 i chciałbym, żeby jej się również synchronizowały kontakty, smsy itp. Czy muszę założyć drugie konto specjalnie dla niej (pod jej telefon), czy też mogę dopisać jej numer telefonu do mojego konta?
 13. 155$, to dobra cena za ten telefon...można go wtedy sprowadzać z aliexpress, natomiast obecnie kosztuje już 180$ i to jest już niezbyt opłacalne, skoro w PL z roczną gwarancją, z B20 i u rzetelnych sprzedawców można go kupić za 800zł...Oczywiście każdy liczy indywidualnie, ale według mnie 180, to za stanowczo za dużo.
 14. Kolego pomyliłeś działy...Tutaj nie rozmawiamy o Note 4 do którego podałeś link.
 15. Może jest nieaktywne, bo nie masz włożonego pendrive'a?