Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ustawiłem sobie wzór przy odblokowywaniu telefonu i teraz po aktualizacji MIUI (global na zablokowanym bootloaderze) wzór który podaję się nie sprawdza. Przywrócenie do fabrycznych ustawień coś da, czy może jest to jakoś zsynchronizowane z moim kontem MIUI? Jak przywrócić go do tych ustawień z poziomu recovery? Czy może lepiej użyć miflasha?

PS 

Mam teraz blokadę 30 minutową, czy może mi się smarfon zablokować pernamentnie czy coś?

Edytowane przez Kosarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosarz5 Też to miałem jakiś czas temu, z tym że nie po aktualziacji, a po przywróceniu backupu z TWRP. Niestety nie udało mi się odblokować, Trzeba robić Wipe Data w recovery, z tym że wtedy wyczyścisz telefon z wszelkich ustawień i aplikacji.

Edytowane przez grabtom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wyciągnięcie na pulpit ikony, która włączałaby Hotspot, czy trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia ?

Na pulpicie dłuższe przytrzymaj przycisk menu, widżety, przełączniki i znajdź hotspot i wybierz, i już jest na pulpicie

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzegorz.lki napisał:

Na pulpicie dłuższe przytrzymaj przycisk menu, widżety, przełączniki i znajdź hotspot i wybierz, i już jest na pulpicie

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Dzięki ;) Wiedziałem, że to gdzieś jest, ale czasem bywa tak, że zapominam ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przymierzam się do zakupu Redmi 3 i mam kilka pytań.

Czy jeżeli kupię telefon z Global romem, to będą jakieś problemy z telefonem? Przy kupowaniu MI5 wgrali mi jakiś szajs i musiałem potem bawić się z edl bodajże, wolałbym tego uniknąć.

Gdzie w tym momencie najkorzystniej kupić ten telefon? Znalazłem coś takiego: link.

Czy warto dopłacać około 100zł do wersji pro?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amularix napisał:

Xiaomi już oficjalnie w Polsce, jak sądzicie, odblokują w Redmi 3 Band 20 (bądź będziemy mogli sami to zrobić, albo będzie w romie global), czy też raczej nie i tylko 3S (wiem nie ten dział) będzie miał band 20?

3s ma mieć b20, a co do odblokowania to chyba się nie da programowo, potrzebny inny modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piocze napisał:

Cześć!

Przymierzam się do zakupu Redmi 3 i mam kilka pytań.

Czy jeżeli kupię telefon z Global romem, to będą jakieś problemy z telefonem? Przy kupowaniu MI5 wgrali mi jakiś szajs i musiałem potem bawić się z edl bodajże, wolałbym tego uniknąć.

Gdzie w tym momencie najkorzystniej kupić ten telefon? Znalazłem coś takiego: link.

Czy warto dopłacać około 100zł do wersji pro?

Dzięki za pomoc!

Od 3 tygodni jestem posiadaczem Redmi 3 Pro. To jest mój pierwszy telefon tej marki, długo się nosiłem z zamiarem kupna ale w końcu się przełamałem i spędziłem sporo czasu na forum. Nie zapeszając, niech hula tak dalej, ale jestem narazie bardzo z niego zadowolony, oby tak dalej. Mam wgranego Globala. Poprosiłem sprzedawcę, żeby mi wgrał, a kupowałem na ibuygou. Fakt tam ceny są trochę wyższe, ale jak naczytałem się o podróbkach w innych sklepach, o znikających paczkach itd. wolałem dopłacić trochę, wykupić ubezpieczenie, gwarancja jak coś jest w Polsce. Telefon wysłali do mnie w sobotę DHLem a we wtorek już miałem telefon !!! aaa, i co do linku, tam masz 2GB RAMU i 16 GB pamięci. Jak już kupujesz to 3/32 takie moje zdanie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez dyszlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koło nazwy operatora występuje u mnie często znacznik "R". Co on oznacza?

Screenshot_2016-09-26-10.png

2. Od początku korzystam z dwóch kart sim: 1-microSIM-PLUS, 2-nanoSIM-PLAY)

Ciekawi mnie dlaczego w pierwszym gnieździe nie mogę połączyć się z siecią LTE? Wybieram preferowaną sieć: SIM2-PLAY-2G, natomiast SIM1-Plus4G, po wybraniu mam komunikat "zarejestrowano w sieci", ale PLUS wskakuje maksymalnie na HSPA+

Przez chwilę pomyślałem, że może w Redmi 3 tylko jedno gniazdo obsługuje LTE, ale przełożyłem drugą kartę SIM-nano do gniazda pierwszego i Play załapał LTE. Zatem dlaczego w Plusie nie mogę złapać sygnału pomimo, iż jestem w miejscu w którym sygnał LTE jest silny (próbowałem w kilku miastach)?

Gdzie leży problem? To chyba musi być kwestia karty SIM?

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USIM?

Właściwie to karta służbowa, używam ją od ponad roku, ale dopiero teraz pierwszy raz próbowałem na niej uruchomić internet. Nie widzę różnicy między nią, a każdą inną kartą microSIM. Sugerujesz, że między usim, a microSIM jest jakaś różnica?  Jeśli tak, to jak to odróżnić?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

1. Koło nazwy operatora występuje u mnie często znacznik "R". Co on oznacza?

 

Literka R oznacza że nie jesteś zalogowany do macierzystej sieci tylko w innej z którą twój operator podpisał umowę roamingową i masz roaming (krajowy). Co do LTE to jakbyś miał starą kartę Orange, to by na pewno była wina karty. Nie wiem jak to jest w Plusie, ale jest wielce prawdopodobne, że podobnie. Możliwe też że jesteś w zasięgu B20 (LTE800) a twój telefon tego pasma nie obsługuje. Najlepiej zadać to pytanie Plusowi (tylko trzeba trafić na kogoś kumatego co może być trudne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cointreau odnośnie 2. pytania o LTE w Plus to wejdź na stronę Plusa i zakładkę Konfiguracja Telefonu i wybierz konfiguracja ręczna. Ustaw APN jak tam jest napisane i powinno hulać 4G w Plus. A i zrób po tym reset telefonu

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Nie zapomnij zapisać ustawień

====

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FromWP, grzegorz.lki, dudek > Właściwie myślałem, że uda się aktywować LTE z poziomu telefonu, ale skoro trzeba się kontaktować z PLUSem lub logować na stronę, to takie rozwiązania odpadają. Musiałbym posiadać dane dostępowe, a tym zajmuje się osoba z centrali firmy. Trzeba byłoby dosłownie komuś zawracać du...Uwzględniając, że mam służbowy laptop oraz tablet na którym działam po Wifi, to na telefonie tak naprawdę nie potrzebuje już internetu, tym bardziej, że tak jak wcześniej pisałem na drugiej karcie SIM (prywatny PLAY) mam LTE...Mimo wszystko dzięki Wam za uświadomienie, bo byłem ciekawy w czym tkwi problem: czy w moim telefonie, czy w kartach sim...

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<bergmen> Sugerowałem się tym, co pisał grzegorz.lki, aby wejść na stronę plusa i właśnie tam konfigurować.

Skoro nie ma znaczenia gdzie dokona się tej zmiany APN, to zrobiłem to tak jak piszesz na poziomie telefonu, ale niestety nic to nie dało.

Tak się zastanawiam, czy ktoś z użytkowników również miał takie problemy z łapaniem LTE w Plusie? Być może problem tkwi w tym co sugerował FromWP, tzn. że Plus wysyła silniejszy sygnał na 800MHz, niż na 1800MHz, a tej pierwszej częstotliwości nie mamy na Redmi. Z drugiej strony są inne częstotliwości, więc dlaczego max transfer to 3G+...nawet w różnych miastach na podkarpaciu.

Dzisiaj w pracy rozmawiałem z koleżanką, która na Redmi 3 Pro ma taki sam problem, z tym, że ona korzysta z Virgin Mobile...Bardzo rzadko jest się w stanie połączyć z LTE w jakimkolwiek rejonie kraju. Wcześniej...w Playu nie miała problemów.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie pytanie ale chodzi o aktualizację bez utraty danych (obecnie mam MIUI z zeszłego tygodnia).

Normalnie robię tak:

-twrp, backup,

-restart, instalacja przez apkę aktualizacja, telefon uruchamia się automatycznie w twrp, wgrywa, uruchamia, aktualizacja systemu (dalvik cache - co niestety trwa dość długo),

-znów twrp, wgrywanie xposed, root, ponowne uruchomienie i znów aktualizacja plików dalvik (i znów trwa to strasznie długo)

 

Próbowałem instalację romu przez twrp bezpośrednio ale niestety czyści moje dane.

 

Można przyspieszyć proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...