Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0 https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.i

Oto moja przygoda z Mi4c. Zakupiłem na IBG bez problemów i bez problemów celnych (czyli bez akcyzy i vat). Model z 3Gb Ram i 32GB Rom. Telefon otrzymałem z ROM xiaomi.eu więc nie było proble

Nawet odpaliło Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Posted Images

Słuchajcie, zauważyłem / zaobserwowałem ostatnio coś u siebie dziwnego. Mianowicie podczas rozmów z niektórymi osobami mam takie dziwne "charczenie", jakby głośnik nie wyrabiał. Zauważył ktoś coś takiego u siebie?

Ja mam to samo charczenie (mi4c), jak ktoś ma grubszy głos to charczy mocniej. Jest to irytujące aczkolwiek nie jest to chyba wina zepsutego głośnika, tylko jakieś zakłócenia tak mi się wydaje. Mam ten problem na trzech romach 6.1.21,6.4.21,6.5.5 i najnowszy również. A może i wina głośnika hmm.

Edited by luki82b

Korzystałeś może z aplikacji: "Samouczek MIUIPolska", tam jest funkcja: diagnostyka, mówisz do mikrofonu a on w głośniku zwraca to co mówisz. Jak zacznę się "bawić" głosem to też osiągam to charczenie. Tylko teraz pytanie, wina głośnika, wina softu, czy jeszcze coś innego?

Nie korzystałem niestety. Ale dziwny fakt tego charczenia, jak docisne z tyłu obudowy palcem lub mocniej tel. do ucha przycisnę to jest mniejsze ale to żadne rozwiązanie. Zmniejszenie głośności też nic nie daje.

Gdzieś w tematach tez pisano o podobnym problemie ale nie pamiętam czy to było mi4c.Lipa, z tym charczeniem bo samemu nie sprawdzę czy to luz w głośniku. Patrząc u mnie że jest to na kilku romach więc może się okazać że to jakaś mechaniczna przyczyna. Druga sprawa to jak się puknie palcem w tylną obudowę to słychać brzęczenie, może optyka aparatu. 

Edited by luki82b
Nie próbowałem, ale jest takie coś w Ustawienia->Urządzenie->Przenoszenie danych. Może się uda. Daj znać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Przeniosłem plik backup i przywróciłem. Sms, historia połączeń ustawienia itd działa. Nie backopowalem aplikacji.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Pewnie gdzieś już było ale nie dokopie się... Prośba o podanie w v. 2gb ram / 16 gb rom ile ramu zostaje dla użytkownika po włączeniu tel. I ile miejsca na aplikacje przy czystym systemie miui polska

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Hej, zastanawiam się nad kupnem telefonu, jako że budżet mam ograniczony (do 1000 zł) to wybór padł na Xiaomi Mi4C w wersji 3/32 GB. 

I tak kilka pytań;

1. Gdzie kupić? Chciałbym kupić raczej z przesyłką z Polski, na tę chwilę znalazłem sklep xiaomi.com.pl który jest chyba najtańszy (z tych polskich). 

2. http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-332gb-lte/ I tu jest pytanie, czy warto dopłacać 80 zł za Miui Polska? (w sensie wgranie)? Czym się różni chińska wersja Miui? Jak jest z aplikacjami google? Trudno samemu zainstalować Miui Polska? 

3. Jak działa LTE i ogólnie połączenia? Są problemy? 

4. I tak prozaicznie, duża jest ta przejściówka ładowarki? 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Just now, Hassanx77PL said:

A co jest nie tak z tym sklepem? :shock: 

Ostatnio słyszałem o zablokowaniu Mi4C, więc się pytam. Czym wgl się różni Miui Polska od wersji Chińskiej? Tylko językiem? 

1)Niby jest temat że sklep w nie polecanych aczkolwiek z tego co widać w temacie to więcej gadania niż dowodów:

2)Blokowanie następowało po tym jak się zostawiło chiński soft na modelach z fabrycznie odblokowanym bootloaderem poprostu przychodziła aktualizacja OTA która blokowała teraz modele przychodzą z nowym softem więc bootloader i tak będzie zablokowany więc unlock wymagany by wgrać MIUI Polska.

Chińska wersja ma dużo stuffu dla chińczyków apki itp dorzucony jest pełny pakiet GApps języki są chyba 2 pewny nie jestem: chiński i angielski.
Xiaomi.EU/MIUIPolska powinien być multi-lang.

Dnia 14.05.2016 o 11:11, luki82b napisał:

Lipa, z tym charczeniem bo samemu nie sprawdzę czy to luz w głośniku. Patrząc u mnie że jest to na kilku romach więc może się okazać że to jakaś mechaniczna przyczyna.

Może ktoś to potwierdzić?

U mnie to nie występuje podczas każdej rozmowy. Mam wrażenie, że to zależy bardziej od tonu głosu danej osoby, co z kolei powoduje nie wiadomo skąd efekt charczenia. Teraz jest pytanie, czy reklamować telefon czy może to coś innego

Czy to normalne ze telefon w nocy co jakiś czas "wybudza" się ? Mimo ze ekran pozostaje wyłączony.

Dodatkowo na wykresie czasami pojawiają się białe paski co one oznaczają ?

To normalne, telefon sprawdza synchronizację oraz ustala co jakiś czas twoją pozycje. Jeżeli nie chcesz żeby się wybudzał, to musisz wyłączyć synchronizację, tryb lokalizacji musisz zrobić na "tylko urządzenie" następnie wyłączyć gps, wyłączyć dane mobilne, wyłączyć wifi, wyłączyć bluetooth, ubić ostatnie aplikacje no i to chyba wszystko :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Dnia 15.05.2016 o 18:33, Hassanx77PL napisał:

Hej, zastanawiam się nad kupnem telefonu, jako że budżet mam ograniczony (do 1000 zł) to wybór padł na Xiaomi Mi4C w wersji 3/32 GB. 

I tak kilka pytań;

1. Gdzie kupić? Chciałbym kupić raczej z przesyłką z Polski, na tę chwilę znalazłem sklep xiaomi.com.pl który jest chyba najtańszy (z tych polskich). 

2. http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-332gb-lte/ I tu jest pytanie, czy warto dopłacać 80 zł za Miui Polska? (w sensie wgranie)? Czym się różni chińska wersja Miui? Jak jest z aplikacjami google? Trudno samemu zainstalować Miui Polska? 

3. Jak działa LTE i ogólnie połączenia? Są problemy? 

4. I tak prozaicznie, duża jest ta przejściówka ładowarki? 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

1. Kupowałem u nich już 3 telefony i chociaż można się przyczepić do obsługi wszystkie 3 przyszły sprawne i nie ma z nimi problemów. Jeśli chodzi o gwarancje ciężko stwierdzić,  bo póki co nie było potrzeby. 

2. Sam zainstalujesz z tutoriali z tego forum,  ostatni Mi4c z tego sklepu przyszedł do mnie 2 tyg temu bootloader odblokowany,  więc nie będzie żadnego problemu,  to nie trudne. 

3. Wszystko działa jak ma działać. 

4.IMG_20160517_161717.jpg

Edited by Baryla
  • Like 1
11 godzin temu, Winiu89 napisał:

To normalne, telefon sprawdza synchronizację oraz ustala co jakiś czas twoją pozycje. Jeżeli nie chcesz żeby się wybudzał, to musisz wyłączyć synchronizację, tryb lokalizacji musisz zrobić na "tylko urządzenie" następnie wyłączyć gps, wyłączyć dane mobilne, wyłączyć wifi, wyłączyć bluetooth, ubić ostatnie aplikacje no i to chyba wszystko :)

Wysłane z mojego Mi-4c

synchronizacje mam wyłączoną, dane mobilne/wi-fi/bt tez jedynie co to lokalizacje mam ustawioną na wysoką dokładność a co jakiś czas telefon w nocy sie wybudza, mozliwe ze to przez lokalizację ? mimo ze internet jest odcięty ?

synchronizacje mam wyłączoną, dane mobilne/wi-fi/bt tez jedynie co to lokalizacje mam ustawioną na wysoką dokładność a co jakiś czas telefon w nocy sie wybudza, mozliwe ze to przez lokalizację ? mimo ze internet jest odcięty ?

Tak, to przez lokalizację, już to sprawdzałem

Wysłane z mojego Mi-4c

Powiedzcie mi bo zauważyłem pare wpisów na temat pogorszenia się jakości rozmów na nowych romach. Jest coś faktycznie na rzeczy? U mnie co jakiś czas się to pojawia. Ciężko to określić dokładnie ale jakość czasem jest słaba, słowa są na końcu zniekształcane. Nie wiem czy szukać przyczyn faktycznie w romach czy to tak musi być

Powiedzcie mi bo zauważyłem pare wpisów na temat pogorszenia się jakości rozmów na nowych romach. Jest coś faktycznie na rzeczy? U mnie co jakiś czas się to pojawia. Ciężko to określić dokładnie ale jakość czasem jest słaba, słowa są na końcu zniekształcane. Nie wiem czy szukać przyczyn faktycznie w romach czy to tak musi być

U mnie nie zauważyłem żadnych zmian tego typu, wsio OK.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Czy w waszych Mi4c podświetlenie klawiszy jest równomierne tzn wszystkie trzy klawisze świecą z taką samą jasnością ? Dzisiaj niemal przez cały dzień miałem i w sumie mam nadal nieodparte wrażenie, że klawisz "back" świeci jaśniej niż pozostałe dwa, nie wiem czy to złudzenie np. wywołane kształtem przycisków + czarne tło czy tak faktycznie jest. Czy ktoś miał podobne wrażenie ? :) Czy możecie sprawdzić jak to wygląda w waszych telefonach ?

Edited by Tom3k