Baryla

Użytkownicy
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Baryla

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @TomaszNow u mnie to samo było, kopułka była na styk z szafką. Jak @Unr3al2 napisał filc załatwia sprawę. Panowie ja mam kłopot ze sprzężeniem robota gen 1 z domoticzem na malince. Zainstalowałem plugin https://github.com/mrin/domoticz-mirobot-plugin/blob/master/README.md Domoticz widzi odkurzacz dostaje stan naładowania czujników itp ale nie mogę wydawać mu poleceń.
 2. @snow.leopard u mnie jest to samo, nawet nie zwracałem na to uwagi dopóki inni nie zaczęli nazywać tego problemem. Jeździ już tak 3ci miesiąc i poza dźwiękiem nie widzę żadnych niepożądanych efektów.
 3. W urządzeniach elektronicznych i algorytmach losowosci bym się raczej nie dopatrywał (chyba że założył to autor algorytmu), natomiast w tym co napisał @Gawronnek może być sporo prawdy, a samo parkowanie czy nawet wyjazd z bazy do rozglądnięcia się może być w tych warunkach na tyle niepowtarzalne, że powoduje to wybranie innej opcji sprzątania.
 4. Z wad zauważyłem że odkurzacz w trybie czyszczenia stref jest głupi jak but. W trybie normalnego sprzątania jak ma problem z podjechaniem na dywan czy próg, to walczy raz prawym raz lewym kółkiem, to znowu cofa się i próbuje kilka cm obok, w trybie strefowym w takiej sytuacji wisi i czeka aż się mu pomoże (w sensie pchnie troszkę) a kołami mieli bez sensu.
 5. Baryla

  Smart Home od Xiaomi

  Szukałem szukajką, ale nie znalazłem, więc przepraszam jeśli już było. Czy xiaomi gateway jest w stanie pracować w lokalnej sieci bez wyjścia na zewnątrz sterowana np domoticzem z malinki?
 6. @Jacio Ja ją używam funkcji "go" do opróżniania pojemnika ze śmieciami. Podjeżdżam pod kosz i wypróżniam
 7. @tekjow W sumie to nic nowego, na rynku są już miesiąc czy dwa, w tym temacie też już było. Tylko po co coś takiego skoro jest Ilife notabene z mocniejszym ssaniem i tańszy. Cała przewaga gen1 i gen 2 nad konkurencją polega właśnie na mapowaniu
 8. Trzeba spróbować eksperymentalne, ale wydaje mi się, że musi to być odległość minimum średnicy odkurzacza plus kilka cm, odległość pozwalająca na wykonanie "procedury dokowania", czyli obrót o 180 i wjazd tyłem w bazę. Tak czy siak może być ciężko. Edit: W zasadzie podwójnej średnicy bo kopułka z laserem jest z tył...
 9. Spróbuj użyć strefowego odkurzania. W normalnym trybie odkurzacz dzieli sprzątaną powierzchnię na kwadraty, I sprząta je w losowej kolejności, a to oznacza, że może tracić prąd na niepotrzebne nawrotki czy wycieczki z jednego końca mieszkania na drugi. Przy strefowym sam określasz sobie prostokąty sprzątania i ich kolejność, w ten sposób możesz zoptymalizować czas pracy i energochłonność cyklu sprzątania.
 10. Niestety nie będzie to działać. Chciałem zrobić tak u siebie. Robot musi widzieć tą ciemną szybkę na bazie, żeby do niej wrócić. Robot wystartuje ale nie znajdzie bazy po skończonej pracy. Natomiast pod komodą będzie odkurzone. Gdyby zawadzał kopułą trzeba zastosować trik z filcem.
 11. To może tak : Ustaw serwer Mainland China zrób aktualizację odkurzacza i apki a potem z powrotem na ten który używasz Chiny często dostawały aktualizacje jako pierwsze.
 12. U mnie też Maryśka @lukaszkuch Nic nie podmieniaj, wygląda na to, że to już oficjalny update. Ustaw serwer Mainland China i zaktualizuj wszystko do najnowszej wersji. Czasami xiaomi kolejkuje aktualizacje.
 13. Widzę że zaczyna się robić ciekawie czyli nie potrzebuje lagujących serwerów na drugim końcu świata żeby obsługiwać odkurzacz muszę się w takim razie dokształcić na temat tej platformy. Tak swoją drogą skoro można określać obszar sprzątania sensownym stało się udostępnienie odkurzacza innym domownikom (wcześniej odkurzanie można było odpalić z przycisków) i tu niemiłe zaskoczenie, po udostępnieniu mamy starą funkcjonalność Na szczęście można zalogować się na jedno konto na kilku urządzeniach
 14. Gdyby te odkurzacze nosiły logo np nadgryzionego jabłka wszystkie kombinowane jedynki pewnie przestałyby się łączyć z mi home, nie zapominajmy, że koniec końców i tak wszystko leci przez serwery xiaomi więc gdyby tylko chcieli, mogą wszystko. Ale żeby była jasność nie krytykuje, pochwalam.
 15. Ja jestem w cholerę zadowolony z tej aktualizacji. Ciekawa strategia sprzedażowa, bo w zasadzie po co teraz kupować V2? Jak by nie było dzięki za to, że nie myślą jak większość koncernów:)