Jump to content

matti

Użytkownicy
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by matti

 1. Dziś zauważyłem, że Mi Fit liczy mi passę na nowo. Jednak opaska pokazuje w dniu 31 maja liczbę kroków 8300. Mi Fit w tym dniu pokazuje 6500 kroków. Da się to jakoś uaktualnić? Może rozparować, wyczyścić dane Mi Fit i sparować na nowo?
 2. Potwierdzam, mam to samo. @Kacper Skrzypek Update Wrzuciłem 21.3.25 i połączenia działają bez kombinowania w ustawieniach.
 3. Mam to samo na 21.4.7/8. Wcześniej używałem 21.3.31/4.1 i 21.3.24/25 i nigdy nie było takich problemów. Po zmianie trybu sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM zgodnie z poradą kolegi Karol Winiarski zaczęły działać połączenia wychodzące, przychodzące nie działają (dzwoniący dostaje komunikat o wyłączonym telefonie/niedostępności). Przy połączeniach wychodzących bardzo wydłużył się czas wybierania numeru - kilkanaście sekund, a nie kilka jak było przedtem. Dodatkowo znika LTE w chwili uzyskania sygnału (przedtem nie znikał), a po zakończeniu połączenia najpierw włącza się E, a potem LTE.
 4. U mnie to samo, ale fix ze zmianą na LTE/TD-SCDMA/GSM pomógł tylko na połączenia wychodzące. Połączenia przychodzące nie działają. Update Przy połączeniach wychodzących bardzo wydłużył się czas wybierania numeru - kilkanaście sekund, a nie kilka jak było przedtem. Dodatkowo znika LTE w chwili uzyskania sygnału (przedtem nie znikał), a po zakończeniu połączenia najpierw włącza się E, a potem LTE. Czy mogę przejść na aktualizację wcześniejszą 21.3.31/4.1 bez format data? Update 2 Zrobiłem downgrade do 21.3.25 i sytuacja wróciła do normy.
 5. Tylko po co, skoro mam wyłączne monitorowanie tętna? Mi Band 4 tak się nie zachowywał.
 6. Mam to samo. Monitorowanie tętna mam wyłączone, a opaska świeci co 5-10 minut. Ktoś sobie poradził z tym problemem?
 7. Na RN7 całkiem nieźle, oprócz tego, że znów ciszej są rozmowy. W wersjach sierpniowych było głośniej. Teraz z głośnością na maxa ciężko rozmawiać na ulicy bo nie słychać rozmówcy.
 8. matti

  MIUI 20.7.9

  Mam podobnie. O ile sam MIUI 12 mi się podoba, to przycinki są denerwujące. Dodatkowo parę apek zaczęło mi wariować po lipcowych aktualizacjach.
 9. matti

  MIUI 20.7.2

  Kupiłem dożywotnią licencję na 3 urządzenia za 40zł. Trzeba polować na promocje
 10. matti

  MIUI 20.7.2

  Mam Adguarda i działa świetnie na miui 12. Blokuje wszędzie, w grach, w przeglądarce itp. Oczywiście apka z ich strony,nie ze sklepu Play.
 11. Na RN7 działa lepiej, animacje mniej haczą. Ale zniknął mi kalendarz urodzin z kontaktów google - w apce jest tylko kalendarz konta Xiaomi, Gmaila i tyle. W apce Kalendarz Google wszystko ok. Ktoś coś?
 12. Usunąłem i mogę w końcu odpalić kopię bez hasła. Dzięki wielkie za pomoc. Rozumiem, że teraz po wgraniu MIUI 20.5.28 przez OrangeFox nie powinienem mieć jakiegokolwiek hasła?
 13. I zonk. Wgrałem tego OrangeFoxa (miałem go też wcześniej) i o ile po wejściu do recovery nie chciał już hasła, to po wgraniu MIUI 20.5.28 i restarcie system zawołał o hasło (nie wiem co wpisać). Po ponownym uruchomieniu recovery OrangeFox też woła o hasło (pisze, że partycja Data jest zaszyfrowana). EDIT Wrzuciłem OrangeFoxa, prośba o hasło w recovery zniknęła, więc postanowiłem przywrócić kopię poprzedniego systemu (Boot, Data, System_Image, Vendor_Image). System odpalił, ale poprosił o PIN. Mój PIN nie działa, odcisk palca nie działa. Wrzuciłem kopię systemu sprzed mi
 14. Na RN7 jakie trzeba mieć recovery do tego systemu? Pobrałem TWRP z linku: https://miuipolska.pl/pobierz-twrp/ i chce jakieś hasło (a nie mam żadnego). Bez hasła nie widzi pamięci wew. TWRP 3.3.0-0. Wcześniej miałem OrangeFox i nie prosił o żadne hasło, nawet jak miałem ustawione w systemie.
 15. Bardzo Ci dziękuję, działa.
 16. Nie ma u mnie folderu vevs czy ścieżki vevs/automations. Ani w głównym ani w android/data. Mam go gdzieś stworzyć? Mam folder Smart Home w głównym, ale są w nim tylko logi.
 17. Mam zmodowaną wersję MiHome (vevs) i problem z jednym urządzeniem. Monitor roślin (Flora) jest niby widoczny w apce, udaje się go dodać, ale wyskakuje podczas synchronizacji danych błąd (error code:-4). MiHome mam ustawiony na Polskę, mam w nim MiRobota 1S i oczyszczacz. Monitor roślin działa bez problemu w apce zewnętrznej - Flower care (region Chiny) oraz w MiHome po przełączeniu na Chiny. Wówczas jednak nie mam ani odkurzacza, ani oczyszczacza :/ Czy jest jakiś sposób, żeby w apce mieć urządzenia z różnych regionów? A przy okazji - co to znaczy "przenieść urządzenie z chmury chińskiej
 18. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Już się bałem, że to jakiś bug tylko u mnie. Szkoda, ze tak zrobili, bo GPS zwykle mam wyłączony.
 19. Mam kartę microSD 128 GB, więc problemu nie ma. Mam zajęte jakieś 50 GB na telefonie. Zrobiłem odzysk raz jeszcze, tym razem z internal storage (ale bez vendor) - odzyskało wszystko, telefon wygląda tak jak w chwili backupu (jast whatsapp, apki bankowe itp). Temat do zamknięcia.
 20. Do tych co mają Androida 10 na RN7. Czy zauważyliście konieczność włączenia lokalizacji w appkach, w których kiedyś nie było to konieczne? Kiedyś wchodziłem w Mapy, Fuelio, MiFit czy Amazfit i wyłączona lokalizacja nie była problemem - pokazywało mapę albo łączyło się z opaską. Teraz Mapy nie pokażą przybliżonej lokalizacji, opaska się nie połączy, a w Fuelio nie widać mapy w ogóle.
 21. Mam pytanie jakie partycje zaznaczyć w recovery (mam OrangeFox) , żeby zrobić backup całego telefonu - tak, aby w razie potrzeby przywrócić wszystko do stanu sprzed backupu? Chodzi mi (o ile to możliwe) o coś takiego jak backup dysku na PC - przywracam cały dysk z kopii i mam wszystkie programy, ustawienia itp. takie jakie miałem w momencie robienia kopii. Znalazłem w faq, że najlepiej zrobić: a. Boot b. Data c. System_Image d. Vendor_Image czy coś jeszcze? (internal storage)? Ostatni przywracałem kopię Boot, Data, System_Image i nie zachowało wszystkiego. Po
 22. Po początkowym zachwycie emocje opadły i na jaw wyszły małe, acz irytujące błędy. System muli niemiłosiernie - zwykłe wybudzenie z palca może trwać 5 sekund a otwarcie paska centrum funkcji i z 15. Denerwują animacje, które haczą (przy rozwijaniu pasków, przy wejściu w ostatnie aplikacje). Poza tym YT Vanced zaczął wariować. Nowe opcje miui 12 bardzo spoko - rozdzielenie powiadomień i centrum funkcji okazało się wg mnie dobrym pomysłem. Na razie jednak wracam do miui 11. W codziennym użytkowaniu sprawdza się u mnie dużo lepiej.
 23. Zmieniłem starą wersję BSG nanajnowszego Parrota (MGC_7.3.020_Parrot043-v2.apk) i zdjęcia jakby lepsze, ale apka strasznie mi muli za pierwszym odpaleniem i próbą zrobienia zdjęcia. Haczy, a fotkę robi po 20 sekundach. Po skillowaniu apki i jej odpaleniu na nowo problem znika. Tylko u mnie apka tak się zachowuje? Mam RN7 z MIUI 12.
 24. Też wymaga dostępu i włączenia lokalizacji. Ale faktycznie apka ładniejsza, dzięki. Wygląda to tak jak na screenach. Jak nie mam włączonej lokalizacji to wyskakuje komunikat w apce, który kieruje do ustawień, aby włączyć opcję lokalizacji. Bez tego opaska nie połączy się z apka.
×
×
 • Create New...