Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0 https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.i

Oto moja przygoda z Mi4c. Zakupiłem na IBG bez problemów i bez problemów celnych (czyli bez akcyzy i vat). Model z 3Gb Ram i 32GB Rom. Telefon otrzymałem z ROM xiaomi.eu więc nie było proble

Nawet odpaliło Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Posted Images

Jak działa "Smart Lock" ?

Mam włączona blokade ekranu na wzór, dodałem "zaufane miejsca" ale w dalszym ciągu muszę za każdym razem odblokowywać telefon wzorem.

Czy ta funkcja nie działa czy coś robię nie tak ?

Najlepiej odblokowywać za pomocą mi banda :) na mi4c działa to bardzo dobrze :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Kupiłem smart finder ale tez coś nie działa tak jak bym chciał, mimo ze dodałem jako zaufane urządzenie.

Moza stwierdzić ze smart lock na Mi4c nie działa, a myślałem ze coś robię nie tak. Ciekawi mnie czy to wina miui czy tylko tego modelu

Dnia 17.05.2016 o 19:11, Tabciogaraj napisał:

Jak z Chin to gdzie brać?

Ja brałem ze Spemall - przysłali już z wgranym TWRP o odblokowanym BL, więc zmiana romu trwała tylko chwilę. W dodatku są kody na 3 lub 5% zniżki (przynajmniej miesiąc temu były). Przesyłka DPD (opcja EU Express) szła ok. 14 dni. Za telefon z wysyłką dałem $220.

Edited by matti

Właśnie dostałem w swoje ręce nowego xiaomi mi4c z oryginalnym softem w wersji 7.0.7. Telefon pyta się, czy może zaktualizować się do wersji 7.3.1. Czy powinienem ją wykonać i wszystko będzie znów dobrze działać? Drugie pytanie tonie wiem dlaczego ale dioda powiadomień się nie świeci. W opcjach powiadomień ma wybraną opcję, aby dla aplikacji do smsów i messengera dioda się zapalała, ale dioda jak nie świeciła tak nie świeci. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

6 minut temu, trzewior napisał:

Telefon pyta się, czy może zaktualizować się do wersji 7.3.1

Nie rób do 7.3 lub wyższej bo będziesz mieć problemy z zainstalowaniem miui polska

@Up 

Nie zależy mi obecnie na instalacji miui polska - wersja angielska mi wystarczy. Czy w takim wypadku mogę spokojnie aktualizować?

I ponawiając pytanie, co z tą diodą notyfikacji?

Edited by trzewior

Ja tak zrobiłem, ale zablokowałem sobie możliwość wgrania softu global. Ten oficjalny działa bardzo płynnie i stabilnie ale zawiera mnóstwo chińskich aplikacji i nie ma sklepu play, który trzeba sobie doisntalować, korzystałem 2 tygodnie do czasu zgody na odblokowanie..

drugi raz już bym tego nie zrobił

Edited by krisb10
7 godzin temu, krisb10 napisał:

Ja tak zrobiłem, ale zablokowałem sobie możliwość wgrania softu global. Ten oficjalny działa bardzo płynnie i stabilnie ale zawiera mnóstwo chińskich aplikacji i nie ma sklepu play, który trzeba sobie doisntalować, korzystałem 2 tygodnie do czasu zgody na odblokowanie..

drugi raz już bym tego nie zrobił

Czyli jak wgram update' to wyczyści mi wszystkie aplikacje które już zdążyłem zainstalować? Bo dostąłem telefon z oryfinalnym softem bez Googple Playa, którego już zdążyłem sobie wgrać + mnóstwo innych aplikacji i nie chciałbym ich teraz instalować ponownie.

6 minut temu, Uri0550 napisał:

Na podstawie tematu acida.

Tam jest napisane, o ile rozumiem, że blokada EDL jest problemem tylko, gdy nie można odblokować BL. Jeśli można - żadnego problemu z instalacją MIUI EU nie ma.

3 minuty temu, psycho144 napisał:

dostalem fonik od goldway'a - do recovery wchodzi? czyli bootloader odblokowany? dodam, ze soft jes ~7
I drugie pytnaie - gdzie znajde soft miui polska, gdyz na https://miuipolska.pl/download/ nie dziala... 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Od wyboru do koloru.

Ostatniej aktualizacji dla naszego modelu nie bylo bo byly jakies problemy. W piatek powinien pojawic sie nowy.

4 minuty temu, Pawliko napisał:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Od wyboru do koloru.

Ostatniej aktualizacji dla naszego modelu nie bylo bo byly jakies problemy. W piatek powinien pojawic sie nowy.

dzieki za link :D - tylko za duzo tego, a nie chce uceglic tel...wiec ktory rom z tego linku sie nada ? - gdyby to byl lg g3 i romy do niego - to jeszcze nazwe rozszyfruje, ale tutaj ciezko. No i nigdzie nie widze ani slowa, ze romy te sa dla mi4c

Edited by psycho144
8 minut temu, psycho144 napisał:

dzieki za link :D - tylko za duzo tego, a nie chce uceglic tel...wiec ktory rom z tego linku sie nada ? - gdyby to byl lg g3 i romy do niego - to jeszcze nazwe rozszyfruje, ale tutaj ciezko. No i nigdzie nie widze ani slowa, ze romy te sa dla mi4c

To co ci wyslalem to sa romy od xiaomi.eu, na wszystkie modele, nie tylko na twoj...

Nasza nazwa kodowa mi4c to libra, i takiego dopisku szukasz przy odpowiednim romie. Obecnie najnowszy soft to 6.5.19 z tym ze nie ma go na nasz model. Wczesniej byl 6.5.12, i takie jest na chwile obecna najnowszy dla naszego modelu. Czyli interesuje cie ten plik xiaomi.eu_multi_libra_6.5.12_v7-5.1.zip

50 minut temu, Pawliko napisał:

Nasza nazwa kodowa mi4c to libra

dzieki :) - myslalem, ze to nazwa kompilacji.
Teraz wykminie tylko jak usunac "dostawcy uslug" - te smieszne numery podczas wstukiwania numerow, gdyz jest ich od groma. Znalazlem sposob przez titanium backup - ale moze jest cos prostszego ? 

Dnia 21.05.2016 o 12:07, trzewior napisał:

Czyli spokojnie mogę aktualizować oryginalny soft tak? Nie wyczyści mi już zainstalowanych aplikacji?

Ponawiam pytanie.

Aktualnie mam wersję, którą dostałem przy zakupie telefonu - MIUI 7.0.7.0

Edited by trzewior

Witam, z góry przepraszam jeśli już o tym było, ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Jaki rodzaj baterii posiada Mi 4c? Li-Poly czy Li-Ion? Ponieważ wszędzie różnie piszą, a telefon pokazuje Li-Poly.

I tak mały off-top, czy jest jakaś różnica w tych rodzajach baterii? Któraś jest lepsza, trwalsza?

Dnia 24.05.2016 o 07:43, Acid napisał:

Ponawiam odpowiedź: przeczytaj instrukcję instalacji na MIUIPolska.pl w dziale Pobierz MIUI (2015).

Z MI Note

Jeśli zauważyłeś, to mówiłem, że nie chcę instalować miui polska, jedynie pytałem, czy nie będzie żadnych problemów po aktualizacji do wersji V7.3.1.0.LXKCNDD

2 godziny temu, grimex napisał:

Mam juz mi4c kilka miesiecy ale mam od jakiegos czasu problem z dymkami powiadomien od messengera. Raz wyskakuje a raz mam tylko powiadomienie na gornej belce

Masz w dziale tutoriale jak to ogarnac.

Witajcie, dawno tu nie zaglądałem,ale też nie należę do osób co tydzień aktualizujących system, jestem na wersji 6.1.21, i gdyby nie to że wywala mi się aplikacja MiFit ,pewnie nic bym nie zmieniał, możecie mi podpowiedzieć która wersja z nowszych od tej co mam jest najlepsza ??   nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Edited by sunkist

Od wczoraj zauważyłem takie zjawisko, mianowicie, czytam sobie artykuł w telefonie i nagle ekran przygasa tak jak przed zablokowaniem ekranu ale pomimo dotykania ekranu jasność nie wraca do poprzedniego poziomu. Jedynie zablokowanie ekranu i jego ponowne odblokowanie przywraca zadany poziom jasności. Czasami kilka razy muszę zablokować i odblokować ekran. Jasność mam ustawiona na 60% i włączoną opcję auto. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Witam!Chcę na dniach zakupić MI4C. Proszę tylko o skrócone wyjaśnienie informacji dot.tych romów global i china bo nic z tego nie rozumiem! :) jak się to ma właśnie do modelu MI4C ? Czy będę miał później problem z wgraniem MIUI8 PL? Wiem , że pytania są dla was banalne,ale dopiero zaczynam przygodę z MIUI.Z góry bardzo dziękuję!.Pozdrawiam

Edited by Johny