ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

31 minut temu, XYZ napisał:

Jak go skalibrować?

Nie skalibrować a sprawdzić czy działa prawidłowo w diagnostyce, wejdziesz w nią wpisując w dialerze *#*#64663#*#*

[mention=23928]kamillm[/mention] Tak czy inaczej test wyszedł pozytywnie, tj. po zasłonięciu czujnika wartość zmienia się na 0.0. Jednak podczas rozmowy ekran nadal pozostaje cały czas włączony.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Wiecie może co może być przyczyną tego, że w MIUI 9 nie mam opcji ucinania ogonków w aplikacji SMS? Po kompletnym wyczyszczeniu mojego Mi4c i wgraniu wszystkiego od nowa, sytuacja nie ulega poprawie.

na miui 8 tez nie było, było tylko na pierwszej aktualizacji po wprowadzeniu tej opcji i zaraz potem znikła. 

Po pół roku korzystania z miui china dev wróciłem na xiaomi eu no i musze Ci @galakty przyznać rację. Średnio raz na 10 wyjść z snapchata bądź z przeglądarki gdy ma więcej niż 1 kartę włączoną mam przeładowanie pulpitów. Po wyczyszczeniu działających aplikacji jest 850 mb wolnego ramu, gdzie na china dev było średnio 100 więcej.

@Acid chyba Twoja optymalizacja ramu poszła w złą stronę... 

• Like 1

Czy możecie mi podpowiedzieć, który z romów z MIUI 9 jest/był najsensowniejszy? Na razie mam 8 jeszcze z lipca, nie lubię za często zmieniać softów, ale już chyba przyszedł czas na modernizację. 

Chodzi mi o baterię, płynność, działające funkcje i takie tam... 

Dzięki :) 

Wrzuć najnowsze bez różnicy od wydania miui 9. Na xiaomi.eu zarządzania ramem nie ma, na china dev o niebo lepiej pod tym względem.

3 godziny temu, magyarek napisał:

Chodzi mi o baterię, płynność, działające funkcje i takie tam... 

Trzymaj się z daleka od xiaomi.eu na MIUI9, tyle powiem.

Albo wrzuć chinę, albo jakiegoś customa.

1 godzinę temu, magyarek napisał:

Ja mogę siedzieć na 8, nie ma problemu,

Jeśli masz wersję z 3GB RAM to śmiało możesz wrzucić MIUI9. Oni jak zawsze sieją panikę nie opisując szczegółów. Problemy są tylko i wyłącznie dla wersji z 2GB RAM

Ryzyko chyba niewielkie, jak sie zrobi backup w TWRP ? Zawsze mozna do niego wrócić gdyby sie MIUI 9 nie sprawdziło.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Mało już ludzi ma ten telefon, a jeszcze mniej ogarnia wersje nowego MIUI. Zainstaluj np. 4 wstecz od dzisiaj, jak będzie ok to zostań, jak nie to aktualizuj dalej. 

Ja instalowałem wszystkie co tydzień z MIUI9. Ostatnie wersje są całkiem ok. Zrób jak mówi poprzednik, zainstaluj z dwie, trzy wersje do tył i testuj. Dzisiejsza wydaje się być ok (mam ją od wczoraj wieczorem).

Wersja z 30.11 jest ok, bateria trzyma dobrze i nie zauważyłem żadnych bugów.

Hej, ostatnio miewam problem z moim telefonem, czujnik światła kiepsko działa, telefon czasem potrafi zrestartować się, i bateria kiepsko trzyma (np. nagłe spadki z 14% do 10%, itp.). Obecnie mam zainstalowane MIUI 8.2 eu (6.12.22). Pomyślałem, że zmienię system i przetestuję telefon. Co proponujecie? Chciałem wgrać wersje globalna, ale czy taka w ogóle istnieje? Za pomocą XiaoMiTool znajduje mi tylko dwa roomy - China Stable oraz China Developer.

Edited by andzi
błąd interpunkcyjny :(

16 minut temu, andzi napisał:

Za pomocą XiaoMiTool znajduje mi tylko dwa roomy - China Stable oraz China Developer

I więcej nie znajdzie. Mi4C jest telefonem głównie na rynek Chiński (nie posiada oprogramowania Global). Także wszystko jest ok, albo China Dev / Stable albo xiaomi.eu.

• Thanks 1

3 minuty temu, virusek90 napisał:

Także wszystko jest ok, albo China Dev / Stable albo xiaomi.eu.

Dzięki za wyjaśnienie. Twoim zdaniem, który system wybrać? China Stable ma dostęp do Sklepu Play?

Dzięki za wyjaśnienie. Twoim zdaniem, który system wybrać? China Stable ma dostęp do Sklepu Play?
xiaomi.eu / miuipolska.pl będziesz mieć i Polski język oraz sklep Play. China Dev / China Stable nie mają języka PL, nie mają też sklep Play. Trzeba go ręcznie dogrywać

19 godzin temu, andzi napisał:

Nie ma chyba za bardzo żadnego racjonalnego powodu, aby używać China Stable zamiast "EU".

Witam. W zasadzie od początku kiedy kupiłem telefon (Mi4c 2/16) borykam się z problemem nagrzewania się prawej górnej części telefonu. Wersję systemową posiadam taką jak w screenie. I tu pytanie Czy ewentualna aktualizacja pozwoli zniwelować ten problem ? Jaka wersje wybrać ? I czy aktualizacji dokonam normalnie przez aktualizator ? 

Screenshot_2018-01-01-18-03-53_com.android.updater[1].png

Może tak, może nie. Musisz sam sprawdzić ;)

Inna sprawa, że Twojej wersji nie ma w archiwum MIUIPolska, więc masz jakiś nieoficjalny ROM. Musisz zainstalować miuipolska najnowsze. A w twoim przypadku wgranie najnowszego softu spowoduje jednorazową blokadę bootloadera, więc będziesz musiał go odblokować.

Moja rada jest taka - napisz prośbę do Xiaomi o możliwość odblokowania bootloadera (http://en.miui.com/unlock), sprawdź czy masz go odblokowanego. Jak tak, to albo wgraj china dev, odblokuj bootloader i wgraj miuipolska, albo wgraj miuipolska bezpośrednio - tylko po wgraniu będziesz musiał odblokować bootloader, dlatego musisz napisać prośbę bo zakładam że możliwości odblokowania póki co nie posiadasz.

Podsumowując w skrócie - aktualizacji nie wgrasz przez aktualizator, musisz do tego wykorzystać albo miflash (jeśli wgrywasz wpierw china dev) w trybie fastboot, albo TWRP (jeśli MIUIPolska).

Edited by Orjon

Uzyskałem zgode na odblokowanie i tutaj pojawia się problem. Idąc wg tego poradnika: 

w punkcie 2 trzeba wejść w opcje programistyczne. Tak też zrobiłem, jednak nie ma tam opcji "Mi Unlock Status". Co z takim fantem zrobić ? 

Witam wszystkich,

poleci ktoś jakiś porządny serwis? Mam 2 usterki, a MiCenter nie ma baterii...

od kilku dni ledwo słyszę rozmówcę na głośniku rozmów (da się co najwyżej rozmawiać tylko w bardzo cichym pomieszczeniu) i bateria wariuje, ale problem widzę już wałkowany na forum.

Ktoś coś?

2-letni telefon? Niespecjalnie mam ochotę wydawać 500zł rocznie na smartfona. Jeśli się da tego zreanimować, to dobrze.

MiCenter odpisał, że będą mieć baterię. Choć zakładam, że to zamiennik, powinien mimo wszystko z rok co najmniej pociągnąć. Sam telefon jeśli chodzi o parametry nadal jest płynny.

Albo zamiennik albo z demobilu. 

Popatrz na to z innej strony, reanimujesz trupa za ile, 100-200 zł? To prawie połowa wartości tego telefonu, ale to Twoja kasa ;) 

120 całość. Telefon nie jest sam w sobie trupem (chyba, że masz na myśli nowinki techniczne, ale nie mam 15 lat i mnie to po prostu już nie podnieca. Telefon ma działać szybko i sprawnie, co akurat ten model mi oferuje. Jak padnie całkiem, to kupię nowego flagowca i przy odrobinie szczęścia znowu będzie spokój na lata.

• Like 2

Ale wy pierdy opowiadacie...

@Zmarły

Kilka dni temu wymienilem baterie w moim telefonie. Baterie zamawialem dokladnie stad.

https://pl.aliexpress.com/item/BM35-Battery-For-Xiaomi-Mi4C-Mi-4C-Bateria-Accumulator-3000mAh-Tools/32805114801.html

Przy zakupie napisz tylko chinczykowi zeby wyslal baterie wyprodukowana w 2017 roku.

Z wymiana dasz sobie bez problemu rade. Na youtube masz poradnik jak to zrobic. I zapewniam cie ze o ile nie masz protezy obu rąk, to bez problemu sobie poradzisz z wymiana.

Co do cichych rozmow. Jaki tam system? Testowales na innych?

Pozdro.

@Pawliko

Xiaomi.eu MIUI 9, aktualizuję co tydzień i nic się nie zmienia. Nagle zaczął być ledwo słyszalny i kropka.

Ale muszę uczciwie oddać, że tyle, co ten telefon dostał ode mnie ciepła, wody i upadków przez ostatnie 2 lata (robiąc także za nawigację w moto, a cały czas wtedy się ładował).

Gdyby chodziło tylko o baterię, wymieniłbym sam i w przyszłości pewnie tak zrobię, dzięki za radę :) Ale głośnika sam nie naprawię już, stąd zrobią mi to we wrocku za jednym zamachem :)

6 godzin temu, Zmarły napisał:

Gdyby chodziło tylko o baterię, wymieniłbym sam i w przyszłości pewnie tak zrobię, dzięki za radę :) Ale głośnika sam nie naprawię już, stąd zrobią mi to we wrocku za jednym zamachem :)

Na twoim miejscu zrobilbym pelna kopie systemu w TWRP, i zainstalowal jakis custom rom i przetestowal (RR, Lineage os)

Juz kiedys naczytalem sie o cichych glosnikach i prawie zawsze byla to wina softwarowa.

Zajmie ci to 30 min, a moze zaoszczedisz troche kasy.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?