Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Jest opcja zainstalowania stable, w którym rzekomo powinno wszystko działać. Jednak osobiście nie mam problemów z wersjami MIUIPL (wersje dev) i spora część innych osób też, ludzie się nie udzielają jeśli wszystko działa, dlatego problemy są tak wyolbrzymiane, tylko je widzimy na forum. Lepiej mieć dev z bugiem, który będzie naprawiony za tydzień niż system, bez lub z jedną aktualizacją przez całe życie, jak to ma miejsce u wielu producentów, tam jeśli będziesz miał problem to będziesz musiał się z tym pogodzić.

Jak kupisz ten telefon to i tak najpierw będziesz musiał się pobawić z wgraniem TWRP, wipem, jednak nawet dla "zielonego", jeśli wszystko zrobi zgodnie z instrukcją, to potrwa to 15-30minut. Następne aktualizacje to pobranie 600MB, wrzucenie na telefon i kliknięcie aktualizuj, mimo to nikt ci nie każe aktualizować i możesz jechać na wybranym przez siebie romie, który dla ciebie działa ok. Miui pod tym względem jest wybredne, na jednym urządzeniu rom 1.2.3 działa idealnie, na drugim ciągle coś wysypuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Viniu napisał:

Na początek zaznaczę, że jestem debiutantem na tym forum i od razu mam do Was pytanie. Mój obecny HTC Sensation XE powoli zaczyna dogorywać i rozglądam się za czymś lepszym... tak tak.. mam swiadomość, że WSZYSTKO obecnie będzie lepsze od mojej Sensacji. Ale do rzeczy z lektury parametrów, możliwości, testów i recenzji mam - a właściwie do niedawna miałem - faworyta w postaci RN2. A dlaczego miałem ?? Troche przez te forum :)

Tylko to jest tak – 90% użytkowników nie ma większych problemów, używa telefonu i nie pisze nic na Forum. Aktywne jest te kilka procent z problemami + tzw. entuzjaści (jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Viniu napisał:

Witam.

 

Na początek zaznaczę, że jestem debiutantem na tym forum i od razu mam do Was pytanie. Mój obecny HTC Sensation XE powoli zaczyna dogorywać i rozglądam się za czymś lepszym... tak tak.. mam swiadomość, że WSZYSTKO obecnie będzie lepsze od mojej Sensacji. Ale do rzeczy z lektury parametrów, możliwości, testów i recenzji mam - a właściwie do niedawna miałem - faworyta w postaci RN2. A dlaczego miałem ?? Troche przez te forum :) Otóż im więcej czytam o tym modelu, a bardziej o oprogramowaniu a jeszcze ściślej o kolejnych aktualizacjach to się zastanawiam czy RN2 jest nadal faworytem. A teraz do rzeczy: czy istnieje jakas jedna sprawdzona aktualizacja MIUI Polska, która pozbawiona jest różnych dziwnych przypadłości?? Taka, która pozwoli mi na korzystanie z telefonu bez aktualizacji, taka, że jak wyciągne tel. z pudełka to on po prostu działa, smiga i cieszy użytkownika (tak miałem z HTC). Bo przyznaję, że im więcej czytam to cały czas ktoś ma jakies problemy: a to smsy nie dochodzą, a to się grzeje, a to baterie żre... a to coś jeszcze i jeszcze...

 

Przyznaję, że w dziedzinie nowych technologii jestem totalnym dyletantem (cóż wymagać od historyka z wykształcenia), a o oprogramowaniu wiem tyle że.... ono jest. Nie znam się na recovery bootl..cośtam cośtam. Chciałbym mieć tel, którego nie muszę co jakiś czas aktualizować a zwyczajnie codziennie używać..

 

Czy może lepiej dać sobie spokój i kupić coś, co takich potrzeb nie ma... ??

 

Pozdrawiam

Tutaj na forum jest kilka no może kilkanaście osób które wciąż mają jakiś problem z tym telefonem. Ja nie uświadczyłem żadnego z tych problemów opisywanych na forum! Nie wiem na ile są to prawdziwe problemy czy tylko zwykłe malkontenctwo. Być może wpływ na bezproblemowe działanie mojego telefonu ma to że jest on z pierwszej partii dostawy z sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na początek zaznaczę, że jestem debiutantem na tym forum i od razu mam do Was pytanie. Mój obecny HTC Sensation XE powoli zaczyna dogorywać i rozglądam się za czymś lepszym... tak tak.. Przyznaję, że w dziedzinie nowych technologii jestem totalnym dyletantem (cóż wymagać od historyka z wykształcenia), a o oprogramowaniu wiem tyle że.... ono jest. Nie znam się na recovery bootl..cośtam cośtam. Chciałbym mieć tel, którego nie muszę co jakiś czas aktualizować a zwyczajnie codziennie używać..

 

Czy może lepiej dać sobie spokój i kupić coś, co takich potrzeb nie ma... ??

 

Pozdrawiam

Odpowiem Ci tak, wszystko zależy czego oczekujesz i z z czym proponujesz, ja przestałem się z Lenovo S650 i niczego mi w tym telefonie nie brakuje, wszystko działa lepiej, telefon działa tak jak powinien, działają rozmowy, działa net, działa GPS, bateria też trzyma dłużej niż w ppprzedniku, a w MIUI może się nie zakochałem, ale już na Lenovo zagościł u mnie na stałe.

Też czytam to forum i co tydzień instaluje aktualizację, nie ma co przekonywać się tym co piszą inni, piszą niezadowoleni, Ci którym działa jak powinien niech się pisać, bo i po co.

Zakłada się wątki jak się ma problem, a ja z większością tych problemów się nie spotkałem lub ich rozwiązanie było banalnie proste.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.24 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, że słowa otuchy. Oczywiście mam świadomość że na forach tematycznych najczęściej zadawane sa pytania w przypadku napotykanych problemów. Swoją drogą, to macie racje, że lepiej mieć system, który w przypadku jakiegoś problemu jest on rozwiązywany co najwyżej w najbliższy piątek. 

 

W takim razie musze jeszcze urobić malżonkę do nowego zakupu i reszta już z pójdzie z górki :)

 

Dzięki jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy.

Posiadam: RedMi 1 HM2013023, RedMi 2 HM2014811 oraz RedMi Note 2 Prime. Wszystkie mają wgrane polskie Miui v7 5.10.22. Zakupy robione na AliExpress u Hong Kong Goldway. Do tej pory nie miałem problemów z tymi telefonami Xiaomi. Wczoraj nagle pojawił się problem z RedMi Note 2 Prime, pozostałe działają prawidłowo. Po prostu przestał działać - ciemność. Nie reaguje na nic. Mam takie wrażenie, że jakiś układ ładowania w telefonie padł, bo rozładowała się bateria i nie można jej już naładować. Zasilacz i kabelek jest sprawny sprawdziłem z pozostałymi telefonami. Baterii nie mogę naładować w pozostałych telefonach, bo do nich nie pasuje.

Teraz proszę o pomoc. Czy można coś jeszcze z nim zrobić?

Oraz czy mogę go oddać do naprawy (gwarancyjnej) do MiCenter we Wrocławiu, czy bezpośrednio do Goldway'a? Posiadam go od dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy.

Posiadam: RedMi 1 HM2013023, RedMi 2 HM2014811 oraz RedMi Note 2 Prime. Wszystkie mają wgrane polskie Miui v7 5.10.22. Zakupy robione na AliExpress u Hong Kong Goldway. Do tej pory nie miałem problemów z tymi telefonami Xiaomi. Wczoraj nagle pojawił się problem z RedMi Note 2 Prime, pozostałe działają prawidłowo. Po prostu przestał działać - ciemność. Nie reaguje na nic. Mam takie wrażenie, że jakiś układ ładowania w telefonie padł, bo rozładowała się bateria i nie można jej już naładować. Zasilacz i kabelek jest sprawny sprawdziłem z pozostałymi telefonami. Baterii nie mogę naładować w pozostałych telefonach, bo do nich nie pasuje.

Teraz proszę o pomoc. Czy można coś jeszcze z nim zrobić?

Oraz czy mogę go oddać do naprawy (gwarancyjnej) do MiCenter we Wrocławiu, czy bezpośrednio do Goldway'a? Posiadam go od dwóch miesięcy.

Ale jak padł. Używałeś i nagle padł czy rozładował się do zera a potem klapa?

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem cały czas. Gdy było ok. 16% baterii poszedłem po ładowarkę. Przed podłączeniem zgasł. Pomyślałem, że bateria całkiem się rozładowała. Podłączyłem do ładowarki i nic. Żadnej reakcji do dziś. tylko ciemność.

Sprawdź czy bateria nie spuchła (mało prawdopodobne).

Tak czy siak ja winę widziałbym bardziej w baterii i jeśli miałbym płacić za naprawę to najpierw spróbowałbym kupić nową.

No chyba, że masz gwarancję to wysyłaj

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Viniu napisał:

Witam.

 

Na początek zaznaczę, że jestem debiutantem na tym forum i od razu mam do Was pytanie. Mój obecny HTC Sensation XE powoli zaczyna dogorywać i rozglądam się za czymś lepszym... tak tak.. mam swiadomość, że WSZYSTKO obecnie będzie lepsze od mojej Sensacji. Ale do rzeczy z lektury parametrów, możliwości, testów i recenzji mam - a właściwie do niedawna miałem - faworyta w postaci RN2. A dlaczego miałem ?? Troche przez te forum :) Otóż im więcej czytam o tym modelu, a bardziej o oprogramowaniu a jeszcze ściślej o kolejnych aktualizacjach to się zastanawiam czy RN2 jest nadal faworytem. A teraz do rzeczy: czy istnieje jakas jedna sprawdzona aktualizacja MIUI Polska, która pozbawiona jest różnych dziwnych przypadłości?? Taka, która pozwoli mi na korzystanie z telefonu bez aktualizacji, taka, że jak wyciągne tel. z pudełka to on po prostu działa, smiga i cieszy użytkownika (tak miałem z HTC). Bo przyznaję, że im więcej czytam to cały czas ktoś ma jakies problemy: a to smsy nie dochodzą, a to się grzeje, a to baterie żre... a to coś jeszcze i jeszcze...

 

Przyznaję, że w dziedzinie nowych technologii jestem totalnym dyletantem (cóż wymagać od historyka z wykształcenia), a o oprogramowaniu wiem tyle że.... ono jest. Nie znam się na recovery bootl..cośtam cośtam. Chciałbym mieć tel, którego nie muszę co jakiś czas aktualizować a zwyczajnie codziennie używać..

 

Czy może lepiej dać sobie spokój i kupić coś, co takich potrzeb nie ma... ??

 

Pozdrawiam

Kupuj RN2, większych  problemów nie będziesz mieć. Teraz po kilku miesiącach produkcji jest to telefon dopracowany, na początku ponoć były tam jakieś problemy

Mam telefony od Xiaomi od dwóch lat, odpowiednio traktowane potrafią długo wytrzymać.

MIUI to najlepsza nakładka z jaką się spotkałem, dla normalnego użytkownika idealna. Jak dla mnie już nie wystarczająca, za mała modyfikacja MIUI na tym modelu, zmusza mnie do poszukiwania innych zmodyfikowanych oprogramowań. 

Jestem pewny że telefon przypadnie Ci do gustu, no chyba że lubisz narzekać o wszystko :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 minut temu, StefanB. napisał:

Używałem cały czas. Gdy było ok. 16% baterii poszedłem po ładowarkę. Przed podłączeniem zgasł. Pomyślałem, że bateria całkiem się rozładowała. Podłączyłem do ładowarki i nic. Żadnej reakcji do dziś. tylko ciemność.

Też obstawiam baterię, tylko trochę dziwnie padła.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, JestemMortem napisał:

Sprawdź czy bateria nie spuchła (mało prawdopodobne).

Tak czy siak ja winę widziałbym bardziej w baterii i jeśli miałbym płacić za naprawę to najpierw spróbowałbym kupić nową.

No chyba, że masz gwarancję to wysyłaj

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Wzrokowo bateria wygląda dobrze - brak jakichkolwiek oznak fizycznego uszkodzenia.

Nie mam drugiej baterii do RN2 - więc nie mogę na razie sprawdzić tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mam zamiar zmienić obecny telefon ( Samsung Galaxy Grand Duos ) na Redmi Note 2. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Używam obecnie 2 kart sim, 1 w Play tylko do rozmów, 2 Orange do neta i rozmów. Czy w RN2 jest taka możliwość i w jaki sposób odbywa się przełączanie między kartami? W Samsungu można przełączyć spuszczając górną belkę.

2. Czy notatki i zdarzenia zapisane w Samsungu da się skopiować do Nota, tak samo kontakty zapisane w pamięci telefonu, a więc numery telefonów oraz inne dane o kontakcie?

3. Telefon mam zamiar kupić na Allegro. Czy jeśli ma on wgrane MIUI 7, to czy trzeba coś jeszcze instalować?

4. Może ktoś miał podobnego Samsunga i ma porównanie do Nota jeśli chodzi o jakość rozmów, zdjęć, filmów oraz baterii. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obie karty są aktywne, ustawiasz tylko do czego ma być sim1 i sim2 domyślnie, nic się nie przełącza. W dialerze po wybraniu numeru będziesz miał na dole by dzwonił z Orange albo Play bo możesz też wybrać ręcznie. A jeśli wybierasz z kontaktów czy ostatnich połączeń to dzwoni z tej domyślnie ustawionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mam zamiar zmienić obecny telefon ( Samsung Galaxy Grand Duos ) na Redmi Note 2. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Używam obecnie 2 kart sim, 1 w Play tylko do rozmów, 2 Orange do neta i rozmów. Czy w RN2 jest taka możliwość i w jaki sposób odbywa się przełączanie między kartami? W Samsungu można przełączyć spuszczając górną belkę.

2. Czy notatki i zdarzenia zapisane w Samsungu da się skopiować do Nota, tak samo kontakty zapisane w pamięci telefonu, a więc numery telefonów oraz inne dane o kontakcie?

3. Telefon mam zamiar kupić na Allegro. Czy jeśli ma on wgrane MIUI 7, to czy trzeba coś jeszcze instalować?

4. Może ktoś miał podobnego Samsunga i ma porównanie do Nota jeśli chodzi o jakość rozmów, zdjęć, filmów oraz baterii. Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.

2. Robisz kopię kontaktów do pliku jak w każdym andku i wgrywasz w rdn2.

Co do notatek nie wiem.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.

Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+

W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam problem ponieważ wbudowany cleaner czyści wszystkie programy w tle oprócz aparatu którego ikonka ma małą kłódeczkę w prawym górnym rogu.

Wcześniej tego nie było więc musiałem to jakoś nieświadomie włączyć niestety przeryłem wszystko i nic nie znalazłem. 

Telefon: Redmi Note 2

Android 5.0.2

Miui 7

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pm87 napisał:

Hej. Mam problem ponieważ wbudowany cleaner czyści wszystkie programy w tle oprócz aparatu którego ikonka ma małą kłódeczkę w prawym górnym rogu.

Wcześniej tego nie było więc musiałem to jakoś nieświadomie włączyć niestety przeryłem wszystko i nic nie znalazłem. 

Telefon: Redmi Note 2

Android 5.0.2

Miui 7

Z góry dzięki.

Panel Sterowania / [ZĘBATKA] / Czyść pamięć RAM

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.

Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+

W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.

Sent from my Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.

Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+

W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.

Sent from my Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon po prostu jest felerny i tyle, mi też pokazuje się LTE a prędkości są okropne, kolejny problem zamiatany pod dywan, zmień sprzęt albo się przyzwyczaj

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A może to wina sieci lub operatora, u mnie 4G działa jak trzeba

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.31 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość spory problem z telefonem.Otóż ani razu nie złapało mi lte. Ani w Radomiu, ani w centrum Warszawy. Kartę wymieniłem na usim jak proponowali w salonie. Nic. Oczywiście mam ustawione szukanie 4g. Niezależnie od romu zawsze łapie H+

W preferowanych wszystkie sieci są z dopiskiem (2G/3G)

bbc91f06a7316754dfde242b78c330f3.jpg

c14559d725d4e19c4c2d020fd90cdd79.jpg

Wyslano z RN2 AOSP v1.2

Czy Twoja taryfa obsługuje LTE? Dam Ci przykład: masz Play fresh i próbujesz połączyć się z LTE. Nie połączysz się, bo operator nie daje w ogóle takiej możliwości, ponieważ w chwili, kiedy powstawała ta taryfa jeszcze nie było LTE. W takim wypadku musiałbyś zmienić taryfę.

Sent from my Redmi Note 2

Wszystko u operatora jest tak jak powinno

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...