Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KANAR napisał:

u mnie 1% w 8 godzin przy wyłączonym wifi, transmisji, włączonym gps

U mnie 1% w 9 godzin - przy czym nie bawię się  w wyłączanie niczego na noc, bo dziesiątki własnych testów przekonały mnie że to nie ma sensu. Sprawdź, porównaj - założę się, że przy włączonym Wi-Fi i danych będziesz miał równie dobry wynik (chyba, że zachodzą szczególne okoliczności - typu słaby zasięg wifi, czy sieci, co może podbijać zużycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z tym drenem w nocy dałem spokój, telefon ma swoje odchyły raz może być dobrze raz źle po czym znów dobrze i przy takich samych ustawieniach nic nie ruszane :) Po prostu ładowany telefon i tyle. Z wszystkim RN2 jest takie nierówne to raz nie działa za drugim zadziała i wiele takich drobiazgów zauważyłem. Ten typ tak ma, to nowa jakość made in china :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gwalberg napisał:

To może napiszcie jak macie zoptymalizowanego fona że spada Wam 1%

Wytapatalkowane z RN2

na dzień dobry zresetuj wszystkie oszczędzania baterii.. dla mnie to głupota, skoro coś pilnuje żeby bateria byłą oszczędzana - samo też musi z niej korzystać. ustaw sobie jasność ekranu na troszkę mniej niż połowę - to nie lato żeby nic na nim nie widzieć w dzień na słońcu którego prawie nie ma. mam też wyłączone zabijanie aplikacji pracujacych w tle. dla mnei to dało dużą róznice. żre wiecej niz 1% ale i tak jest duża różnica. wcześniej ustawiałem przestawiałem i tylko było co raz gorzej.. na noc normalnie mam wifi (zawsze w zasadzie ma włączone) synchronizację bluta no i godziny ciszy na noc z automatu wskakują. pracują 2 karty sim. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gwalberg napisał:

To może napiszcie jak macie zoptymalizowanego fona że spada Wam 1%

Wytapatalkowane z RN2

Nic nie kombinuję, w listopadzie kupiłem RN2, wgrałem wg instrukcji MIUIPL i to był jedyny raz kiedy zrobiłem WIPE. Potem regularnie instalowałem aktualizacje bez żadnych WIPE'ów. Wszystko mi śmiga,żadnych FC, żadnych zmrożeń ekranu. Antutu 43000 ale w góle nie wnikam dlaczego tylko tyle.

To była moja historia a uważam że ważne żeby to opisać zani poda się konfigurację.

1% w nocy:

Wifi - off

Transmisja - off

GPS - zawsze on

2 razy przez noc zapalam wyświetlacz sprawdzić godzinę. Wyświetlacz ustawiony na 15% i 15 sekund.

Ważne - Sieć 3G 100% zasięgu.

Wystarczy że masz słaby zasięg, lub przełącza ci się automatycznie 2g/3g w celu znalezienia najlepszego sygnału i już Ci bateria leci.

Nie włączają mi się godziny ciszy z automatu i ja ich nie ruszam bo wolę Lamę.

Automatyczne czyszczenie nie ruszane ale ustawione na tak, co 3 dni, nieużywane app co 15 dni

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyłączył mi się z jakichś przyczyn Swype w telefonie. W ustawieniach obsługa klawiatury za pomocą gestów jest włączona, ale śmigając palcem po klawiaturze nic się nie dzieje. Nie ma też żadnej autokorekty. Co mogło się wyłączyć lub zepsuć? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko wyłączone wyciągu dnia, oprócz netu. Net przyłączyłem na 3G, ze synchro działa tylko gmail. Żadnych GPS, żadnych dodatkowych drenaży baterii, apk tylko te co niezbędne. Większość apk zahibernowana greenify. Jednej rzeczy której nie miałem to włączonego oszczędzania baterii, teraz to wyłącze, zresztą te apk które nie potrzebują łączności z netem, mają ją i tak odciętą. Na noc dodatkowo wyłączam dane i tak tyle procent mi schodzi bateria.

Wytapatalkowane z RN2

Jasność ekranu na 36%

Wytapatalkowane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d3tr0 napisał:

Ja już z tym drenem w nocy dałem spokój, telefon ma swoje odchyły raz może być dobrze raz źle po czym znów dobrze i przy takich samych ustawieniach nic nie ruszane :) Po prostu ładowany telefon i tyle. Z wszystkim RN2 jest takie nierówne to raz nie działa za drugim zadziała i wiele takich drobiazgów zauważyłem. Ten typ tak ma, to nowa jakość made in china :) 

 

Zawsze bawi mnie taka krytyka. Kiedy wreszcie zrozumiecie że po pierwsze używacie chińskiego telefony nie przeznaczonego na rynek europejski ..to raz ...dwa ....telefonu z niefabrycznym oprogramowaniem przerabianym, tłumaczonym jak kto woli przez amatorów-hobbystów ( z całym szacunkiem dla Acida) wgrywanym do telefonów na 100 różnych sposobów przez tysiące osób. Reasumując gdybyście byli chińczykami mieszkającymi w chinach i kupilibyście sobie taki telefon z oficjalnej dystrybucji gwarantuje wam że zachowywał by się on o wiele stabilniej...więc nie ma co marudzić na xiaomi ...przynajmniej na razie póki nie wprowadzą swoich produktów oficjalnie na rynek UE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co zrobic z moim problemem? Otóż telefon wyświetla komunikat "invalid IMEI 3g" bądź "nie można wykryć karty sim", o dziwo mogę wykonywać połączenia telefoniczne, wysyłać sms oraz korzystać z wi-fi. Nie mogę jednak zalogowac sie na niektóre aplikacje telefoniczne, ani korzystac z internetu z sieci, co jest bardzo irytujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciekogr napisał:

Zawsze bawi mnie taka krytyka. Kiedy wreszcie zrozumiecie że po pierwsze używacie chińskiego telefony nie przeznaczonego na rynek europejski ..to raz ...dwa ....telefonu z niefabrycznym oprogramowaniem przerabianym, tłumaczonym jak kto woli przez amatorów-hobbystów ( z całym szacunkiem dla Acida) wgrywanym do telefonów na 100 różnych sposobów przez tysiące osób. Reasumując gdybyście byli chińczykami mieszkającymi w chinach i kupilibyście sobie taki telefon z oficjalnej dystrybucji gwarantuje wam że zachowywał by się on o wiele stabilniej...więc nie ma co marudzić na xiaomi ...przynajmniej na razie póki nie wprowadzą swoich produktów oficjalnie na rynek UE ;)

Nie bardzo rozumiem porównania - przecież sporo osób korzysta z romów stable pochodzących bezpośrednio od producenta bez niczyich ingerencji. Romy miui polska są wersją developerską i nie można jej zbyt wiele zarzucić.

Inna sprawa - zauważyliście że raz ustawiony profil baterii nie można zmienić na 'brak profilu'. Tzn jak już raz wybierzesz profil musisz z jakiegoś korzystać. Jedynym wyjściem jest wyczyścić dane aplikacji panel sterowania - tzn przywrócić ją do stanu fabrycznego - trochę szkoda bo przydała by mi się ta opcja gdyby można było ją wyłączyć. Chyba że jestem nierozgarnięty i czegoś nie zauważyłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KANAR napisał:

Automatyczne czyszczenie nie ruszane ale ustawione na tak, co 3 dni, nieużywane app co 15 dni

He, he, nie o to czyszczenie chodzi. W kontekście baterii chodzi o:

Panel Sterowania / [ZĘBATKA] / Czyść pamięć RAM (i tu się ustawia ile minut po zblokowaniu ekranu ma to nastąpić - do 1 do 30 min albo nigdy)

To jest bardzo fajna funkcja i z powodzeniem zastępuje Greenify. Trzeba tylko pamiętać, że gdy się ma ją włączoną, to niektóre apli mogą do prawidłowego działania w tle wymagać „kłódki” i/lub „autostartu”. Inaczej mogą zostać ubite na śmierć :)

A Ty piszesz o automatycznym uruchamianiu procesu usuwania niepotrzebnych plików/śmieci z "dysku" (co zwykle nic konkretnego nie daje).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serwerem www.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc bo mnie szlag trafi nie moge przegladac niektorych stron w necie przegladarka wyswietla mi ze nie moze polaczyc sie z przegladarka chrome a serwerem www.googleadservices.com witryna moze byc wylaczona lub siec moze byc niepoprawnie skonfigurowana......takie mam powiadomienie.....nie wiem o co chodzi moze ktos zna rozwiazanie tego problemu

Mam to samo. Też nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na XDA o oszczędzaniu energii w naszych telefonach, gość ciekawie tłumaczy że w Xiaomi świetnie wykalibrowało informację o łądowaniu i łądowanie 90-100% naprawdę dłużej trawa niż 50-60%. Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Skala którą widzimy nie jest z palca wyssana. Oczywiście jak potrzymamy na ładowarce pół godziny dłużej, to dłużej nam będzie bateria trzymać, ale najbardziej degradująco na baterię wpływa wysoka temperatura, dlatego u nas na wyświetlaczu 100% to programowe zabezpieczenie termiczne informujące nas o konieczności odpięcia.

Jeżeli będziemy trzymać dłużej na łądowaniu to czeka nas to co w Samsungach czyli wymiana uku co 8-10 miesiecy.

Rozpatrując wpływ temperatury na aku, logicznym staje się ograniczenie przez Xiaomi prądu ładowania do max 1.4A i wydłużenia czasu jego ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, KANAR napisał:

Czytam na XDA o oszczędzaniu energii w naszych telefonach, gość ciekawie tłumaczy że w Xiaomi świetnie wykalibrowało informację o łądowaniu i łądowanie 90-100% naprawdę dłużej trawa niż 50-60%. Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Skala którą widzimy nie jest z palca wyssana. Oczywiście jak potrzymamy na ładowarce pół godziny dłużej, to dłużej nam będzie bateria trzymać, ale najbardziej degradująco na baterię wpływa wysoka temperatura, dlatego u nas na wyświetlaczu 100% to programowe zabezpieczenie termiczne informujące nas o konieczności odpięcia.

Jeżeli będziemy trzymać dłużej na łądowaniu to czeka nas to co w Samsungach czyli wymiana uku co 8-10 miesiecy.

Rozpatrując wpływ temperatury na aku, logicznym staje się ograniczenie przez Xiaomi prądu ładowania do max 1.4A i wydłużenia czasu jego ładowania.

no to super, często zostawiam tel do ładowania na noc :-( w LG G2 po prawie 3latach nie zauważyłem znacznego pogorszenia działania baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.vvalery, tak ja mam 4G na górnej belce - w innym telefonie działa ? Może masz coś w ustawieniach.

2. Myśle że tą informacją o baterii i odłączaniem po osiągnieciu 100% to może lekko przesadzone że wymiana po 8 miesiącach. Ja zawsze ładuje telefon w nocy - nigdy nie zauważyłem spadku mówiąc szczerza o wymianie nie mówiac. Samsung wytrzymał 3 lata, Xperia Z ponad dwa.

3. Kolego Gragsoir przeszukałem trochę i nie znalazłem informacji - masz jeszcze jakiąś unikalną poradę w temacie działania ? W nosie mam te chmurki od messengera - byłem ciekaw po prostu a appka jest na tyle popularna że nie sądze aby prosta odpowiedź była problemem.

4. Semikolajczyk zobacz no w faq bo coś kojarze że problem tam jest opisany, lub w podobnym miejscu. Jak przeglądałem to na coś takiego się natknąłem tylko nie pamiętam dokładnie gdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

56 minut temu, hhunter22 napisał:

Ważne też żeby nie trzymać telefonu podpiętego do ładowarki po osiągnięciu 100%.

Skala którą widzimy nie jest z palca wyssana. Oczywiście jak potrzymamy na ładowarce pół godziny dłużej, to dłużej nam będzie bateria trzymać, ale najbardziej degradująco na baterię wpływa wysoka temperatura, dlatego u nas na wyświetlaczu 100% to programowe zabezpieczenie termiczne informujące nas o konieczności odpięcia.

Jeżeli będziemy trzymać dłużej na łądowaniu to czeka nas to co w Samsungach czyli wymiana uku co 8-10 miesiecy.

Technologia się uwstecznia czy co?? Już od dawna, jak tylko w użyciu są sterowane ładowarki, to po zakończeniu ładowania telefon po prostu się nie ładuje, więc jak to może uszkadzać baterię?? W telefonach które miałem przez ostatnie 5-10 lat tak było, więc nie wierzę w to że nagle ktoś robi telefon który jest podatny na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...