Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, pkonrad napisał:

The V12.2.7.0.RJBEUXM is not released to {United Kingdom,Greece,France,Poland,Spain,Germany}

 

Polsce się nie należy :(

Edytowane przez Bartos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Changelog:
[System]
Optimization: Full screen gestures are now ignored on the Lock screen alarm page
Updated Android Security Patch to February 2021. Increased system security.
[Super wallpapers]
Fix: Status bar colors weren't displayed correctly in the Dark mode
[Control center]
New: Swipe down from the upper left corner to open Notification shade and from the upper right corner to open Control center
New: Animation that illustrates tapping a bigger card
New: An option that allows you to restrict opening Control center while on the Lock screen
New: Clock in Control center
New: Tapping a blank spot in Control center closes it now
Optimization: Control center is now closed by incoming calls
Optimization: Control center layout in landscape mode
Fix: Control center wasn't always displayed correctly in landscape mode
[Dark mode]
Optimization: Brightness and color improvements for wallpapers in Dark mode
[Lock screen]
Fix: The screen flashed after the device was unlocked in Reading mode
[Status bar, Notification shade]
New: Permanent Lock screen notifications in the DND mode
New: An option to switch between connected devices in the notification about media playback
Optimization: Wireless standard icon only shown for Wi-Fi 6
Fix: Some notification icons couldn't be displayed
[Camera]
New: Documents now can be recognized in real time

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 22:44, Antyhaker napisał:

Przestańcie już o to pytać. Nie są i nie będą okrągłe ;P

Skończ już to opowiadanie bzdur. Nie są, bo Xiaomi ma w głębokiej de swoich użytkowników. Będą jak przestanie. Masz tu screen z Galaxy s21 z androidem 11 i okrągłym dymkiem messengera i przestań wciskać ludziom na około te swoje ideologiczne bzdury.

Screenshot_20210311-025757_Chrome.jpg

Edytowane przez cokolwiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Dotknij kilka razy ikony MIUI 12 i powinny się odblokować dodatkowe opcje.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie, dzięki! 
Potestuje ten nowy stable. Wychodzę z 12.0.6,  mam nadzieję, że będzie warto ;D

Każdą kolejną paczkę, która nie wychodzi na Polskę będę musiał tak instaloawć, czy pójdzie już z OTA?

Edytowane przez Kertukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji nie mogę wysyłać zdjęć z galerii do aplikacji w profilu pracy. Na Google Meets nic się nie pokazuje po wciśnięciu przycisku dodania obrazka. 

 

Jest na to jakiś fix? 

IMG_20210313_100042.jpg

Edytowane przez Kertukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zablokujesz bootloader po instalacji z paczki zip? zapewne jakieś polecenie pod ADB jest, ale czy działa? 

Nie lepiej pobrać rom tgz i zainstalować przez miflash? tam możesz spokojnie zablokować bootloader.


PS, mając 12.2.9.0 nie widzę sensu instalowania Globala, lepszy nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zablokujesz bootloader po instalacji z paczki zip? zapewne jakieś polecenie pod ADB jest, ale czy działa? 
Nie lepiej pobrać rom tgz i zainstalować przez miflash? tam możesz spokojnie zablokować bootloader.

PS, mając 12.2.9.0 nie widzę sensu instalowania Globala, lepszy nie będzie. 
Niestety ale nie znalazłem wersji miflash na macOS. Dlatego też taka kombinacja z mojej strony. Skoro nie ma większej różnicy to wstrzymam się. Chciałem zablokować tylko dlatego że w jednej z aplikacji wola że telefon jest odblokowany.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też macie wrażenie że bateria trzyma słabiej niż na poprzednim Romie??
Niestety tak. Szczególnie w idle.
Gdy telefon leży nawet w nocy gdy na włączony tryb nocny czyli nie powinien nawet grzebać w synchronizacji, sprawdzać poczty, itp. potrafi żłopać baterię.
1,5% /1h

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cichex napisał:

Zrobiłem myk ze zmianą na Szwajcarię i wpadł 12.2.7. i jak narazie jest super, się zauważyłem że nie mogę otworzyć linków. Zarówno w chromie jak i w fejsie. Ma ktoś podobny problem?

Spróbuj zresetować ustawienia aplikacji. Wejdź Ustawienia-aplikację-zarządzaj aplikacjami-3 kroki-zresetuj ustawienia aplikacji. 

Screenshot_2021-03-29-22-08-44-624_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 10:02, Kertukos napisał:

Po aktualizacji nie mogę wysyłać zdjęć z galerii do aplikacji w profilu pracy. Na Google Meets nic się nie pokazuje po wciśnięciu przycisku dodania obrazka. 

 

Jest na to jakiś fix? 

IMG_20210313_100042.jpg

Naprawiłem problem usuwając i dodając profil pracy na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szybkie pytanie bo mam teraz soft  12.2.7.0RJBEUXM co rozumiem, że oznaczenie EU w ten nazwie oznacza Europę a teraz jest dostępne 12.2.10.0.RJBCNXM i CN w nazwie oznacza Chiny ?  Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Czy jak wgram tę wersję 12.2.10.0.RJBCNXM coś mi może nie działać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. EU europa (bardziej chodzi o rodo i te sprawy) zwykły global MI tez jest dla Europy. CN to Chiny.

Jeśli masz zablokowany bootloader na global i zainstalujesz czysta wersję CN to uszkodzisz telefon, w sensie uceglisz.

Jeśli masz odblokowany bootloader i wgrasz czystą CN to będziesz miał chińską wersję miui bez usług google.

Jest jeszcze wersja 12.2.10.0.RJBCNXM ale jako miuipolska/xiaomieu w dziale modyfikacje systemowe. Tą wersję wgrywasz na odblokowany bootloader, a co w niej jest to chyba wiesz, bo o tym jest to forum. 

Edytowane przez Bar.Tek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bar.Tek napisał:

Jeśli masz zablokowany bootloader na global i zainstalujesz czysta wersję CN to uszkodzisz telefon, w sensie uceglisz.

Na zablokowanym BL nic nie zainstaluje, bo nie ma takowej możliwości ;P Chodzi o to, że jakby miał odblokowany i podczas instalacji wersji CN wybierze opcje "zablokuj" to wtedy cegła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - macie może na tym nowym 12.2.7.0RJBEUXM jakieś problemy ? Ja mam dwa:

  1. Czasem nie jestem w stanie odebrać telefonu - ikona słuchawki nie chce reagować. Potrzeba restart i miałem tak już kilka razy...
  2. Nie da się zestawić połączenia konferencyjnego tzn. da się ale inni mnie słyszą ale ja nie więc trzeba się rozłączyć... 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...