Skocz do zawartości

MIUI Global ROM - wersje stabilne, dyskusja


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji do tego miui 14 Global EU pod klawiaturą pojawia się teraz dodatkowy pasek z przyciskiem chowania klawiatury. Czy ktoś z Was wie jak ten pasek wyłączyć. Grzebię i grzebię w ustawieniach i nie mogę znaleźć. Na załączonym zrzucie jest SwiftKey, ale jak przełączyłem na Gboard to sytuacja jest taka sama.IMG_20230425_103325.thumb.jpg.f00b84755b79e621da9060609d3a9b12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie do osób, które pobrały aktualizację... mianowicie czy przywrócone zostało nagrywanie rozmów?

Obecnie mam poprzednią wersję firmware'u z rootem i dodatkiem BCR do nagrywania, obawiam się, że po aktualizacji, którą mi zasygnalizował telefon, stracę root i tym samym działanie nagrywania, które jest mi niezbędne obecnie.

A może, ktoś już zrootował ten soft? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia -> Sieci komórkowe. Tak się otworzą ustawienia karty SIM widoczne na zrzucie.
Niestety. W nowym Androidzie lub MIUI już tego ustawienia nie ma.
Ale dla potomnych kod na wł/wył VoLTE to
*#*#86583#*#*

VoLTE żre mi baterię niemiłosiernie i to w trybie czuwania. Wolę to wyłączyć, a po aktualizacji miałem to włączone. Brak opcji w nowym MIUI oznacza, że Xiaomi chce abyśmy z tego korzystali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, że ludzie narzekają na MIUI, a konkurencja śmieje się z tej nakładki.
Mnie to w ogóle nie przeszkadza ale z dnia na dzień potrafi się zmienić, w obrębie 2 takich samych urządzeń różne menu, itp. akcje.

PS. Do dzisiaj nie mam PiP z YouTube pomimo tego, że w ustawieniach mam włączone.
Netflix np. działa w PiP. więc to nie wina danego systemu, ale też nie wina YouTube bo na innych M10 działa.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A był problem z czujnikiem światła?


PS. Korzystając z okazji, bo nie wiem czy to od androida 13, ale nie mam dźwięków alarmu uzależnionych od pory roku czy pogody (nigdy nie wiedziałem).
Miałem dotychczas ustawione, że co jakiś czas same się zmieniały.
Nie wychodziłem i nie zmieniałem nic od roku i nagle zauważyłem, że mam ten sam dzwonek cały czas. Wszedłem w ustawienia, a tam nie ma już ustawień dźwięków jak kiedyś, że wybierało się właśnie takie dźwięki, że uzależnione były od pogody czy pory roku....

Zniknęło czy są w innym miejscu ?
Zdjęcie przykładowe chyba z MIUI 12


75157f2b3bc656653b7eaf79d1c2d8d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...