ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

34 minuty temu, pkonrad napisał:
44 minuty temu, wiesiek3d napisał:
Nie da się, próbowałem.

Zarówno Global jak i EEA mają te apki od Google ?

Global India ma apki Xiaomi z funkcją nagrywania rozmów.

• Like 1

Zarówno Global jak i EEA mają te apki od Google ?
Tak, tylko indyjska i chińska wersja ma od xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

57 minut temu, wiesiek3d napisał:

Dzeryae India to nie global.

Ok, rozumiem. W ustawieniach pisze mi MIUI Global, a dopiero niżej ten kod z IN.

10 godzin temu, BlackShaggy napisał:

Od Google. Tutaj się nic nie zmieni raczej. 

Oczywiście powiadomień o smsach i połączeń na AoD nie ma jak nie było. 

Na xiaomi.eu też nie ma powiadomień połączeń i SMS w aod? Jestem na globalu i zastanawia mnie czy dużo lepsze jest aod na Xiaomi.eu względem wersji global.

Przepraszam, jeśli komuś się wyda moje podwójne pytanie głupie, ale wolę się upewnić.

Kupując Mi 9T i 9T Pro w wersji Global w tym pierwszym, tańszym jest zarówno nagrywanie rozmów telefonicznych jak i powiadomienia na AOD o nieodebranych połączeniach. Natomiast w droższym i wyższym modelu 9T Pro - nie ma ani jednego ani drugiego.

Jak wgram xiaomi.eu, to będę miał w zakupionym dzisiaj Mi 9T Pro (Amazon.de, dystrybucja Global na Niemcy, dystrybucja IngramMicro - czyli ta sama, co... w polskim Auchan :) ) OBYDWIE te funkcje ??

Bo na razie "Unlock" kazał czekać 168 godzin :)

Tak, będziesz miał obydwie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Dzięki wielkie! :)

Nota bene na sofcie oficjalnym, fabrycznym Global w Mi 9T Pro jest funkcja indywidualnego dzwonka dla każdej z obydwu karta SIM. To tak dla potomnych, bo w Mi 9T tego nie znalazłem, ale może dlatego że testowałem bez włożonych kart SIM.

A tak przy okazji Orjon - dzięki za Tutorial! :) Nie mam żadnych większych uwag i jestem wdzięczny za pracę, jaką wykonałeś. Jedyną drobną rzecz, którą bym dodał natomiast przy tutorialu nt. odblokowania (ale to inny autor, oczywiście), to info żeby po uruchomieniu programu "Mi flash Unlock" trzeba... czekać na jego odzew, który może pojawić po wielu minutach dopiero - a nic się nie dzieje przez ten czas. Żadnego paska postępu, nic. Zostawiłem na dłużej - dopiero potem pojawiło się info o tym 1 tygodniu czekania.

Dalszą część będę uprawiał po owym czekaniu. Na zwrot w Amazonie i tak - w razie czego - jest czas do 31 stycznia, bo zdaje się od 1 listopada weszliśmy już w wydłużonych pod względem czasu na zwroty, okres świąteczny.

Edited by sanisan

Koniec końców mi nie przeszkadza brak dialera i smsów od Xiaomi, ale wkurza mnie brak emotikon w smsach i zauważyłem że to chyba tylko mój problem. Dlatego chyba zdecyduje się na xiaomi.eu ale troszkę się cykam, że ucegłuję. 

Jak w końcu jest z tą gwarancja ? Jak bym chciał zmienić rooma? Cykam się że ugrace GW.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

mam globala. Chcę przejść na miui polska:

1. Czy google pay będzie działać
  2. czy aplikacje bankowe będą działać?

Czy żeby punkty 1 i 2 zostały spełnione, to muszę coś dograć (ukrywanie roota)?

Czy aplikacje bankowe w końcu nie wykryją tego? (przeszukiwanie plików)

A ogólnie aplikacje bankowe (ipko, nest, mbank) działają czy raczej nie jak wgram xiaomi.eu ?

Ewentualnie co jeszcze nie działa? Bo co zyskam, to wiem - ale co stracę to... nie wiem? ;)

Jest to opisane na forum poszukaj, ja męczyłem się z ING po roocie ale już działa.
Jakie miałeś problemy przy ING też mam ten bank?

Ja mam ing, nie mam roota i działa wszystko. Dla Google pay trzeba wgrać Magiska i ukryć roota dla aplikacji Google.

Czyli jak wgram xiaomi.eu, to nie da rady używać banków - tak?
Nie, przeczytaj że zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź.

OK, czyli wgrać Magiska i ukryć roota.

Tego jeszcze nie robiłem: czy jest gdzieś jakiś tutorial? :)

Swoją drogą (już to pisałem w innym wątku), to jest zwykła niedbałość programistów Xiaomi (nie mylić z Xiaomi.eu), żeby w MIUI 11, gdzie rozbudowali AOD dalej nie było powiadomień o nieodebranych połączeniach na tymże ekranie :(

Żartujesz? Dalej nie ma powiadomień w miui11? Ja jeszcze 10tke mam czekam... Teraz nie wiem na co czekam...

• Haha 1

Są nie siać kłamstwa. Oczywiście jak jesteś na globalu (kastracie) to ich nie ma.

Są nie siać kłamstwa. Oczywiście jak jesteś na globalu (kastracie) to ich nie ma.

Jestem na globalu ale jakim kastrację? Mógł byś rozwinąć? 95a26b279608fc50869e7d6e3eaf4339.jpg

• Haha 1

Brak dialera i sms od xiaomi w tym brak możliwości nagrywania rozmów, problemy z powiadomieniami i inne uciążliwe błędy...

• Like 1

Jak można siedzieć tu i o takich rzeczach nie wiedzieć?

Przecież pisałem, że nie piszę o xiaomi.eu - zmieniłem region na UK i zaraz się ściągnął MIUI 11.

Na razie muszę czekać na Globalu - od wczoraj 7 dni na odblokowanie przez chińczyka.

• Like 2

Panowie a jak jest z tą gwarancja ?, Wgrywając room xiomi.eu ? Tracę gwarancję producenta?, już pytałem ale nikt nie odpisał?

Panowie a jak jest z tą gwarancja ?, Wgrywając room xiomi.eu ? Tracę gwarancję producenta?, już pytałem ale nikt nie odpisał?

Tak ciężko poszukać?
https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

• Like 1

Podziękował kolego, jakoś nie mogłem tego znaleźć, ja mam telefon z angielskiej dystrybucji, ciekawe jak to wygląda w moim przypadku.
Będę musiał zadzwonić do tego sklepu dowiedzieć się. Jeszcze raz dzięki:-)

Dnia 6.11.2019 o 18:04, dzeryae napisał:

Ok, rozumiem. W ustawieniach pisze mi MIUI Global, a dopiero niżej ten kod z IN.

Mam pytanie do osób które mają już MIUI 11 i Androida 10. Jak z baterią względem MIUI 10 i Androida 9? U mnie na Android 10 jakby ciut gorzej trzyma, ale to niewielka różnica.

15 godzin temu, fReakinbtch napisał:

Po zmianie regionu robiłeś restart?

nie robiłem restartu

Xiaomi Mi 9T Pro otrzymuje również aktualizację MIUI 11 Android 10 w Niemczech. Wersja 11.0.3.0.QFKEUXM jest już dostępna do pobrania.

Dla Xiaomi Mi 9 i Mi 9T Pro aktualizacja do obecnego Androida 10 z nowym interfejsem MIUI 11 jest już dostępna do pobrania. Najwyraźniej nie wszystkie warianty modeli mają zostać dostarczone wraz z aktualizacją. Na przykład Mi 9T Pro zaktualizuje tylko wersję EU Global (EEA) na Androida 10 (MIUI V11.0.3.0.QFKEUXM).

• Thanks 1