ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

16 minut temu, cincin27 napisał:

@pkonrad

Rozumiem, że przez cały dzień oglądasz tylko filmy? No bo przy normalnym użytkowaniu nie uzyskasz takiego czasu działania na wyświetlaczu.

Oczywiście że nie, ale zobacz sobie takie testy innych telefonów z baterią o podobnej pojemności. Wypadają o wiele gorzej, wiec i w codziennym normalnym użytkowaniu Mi 9T powinno wypaść lepiej niż inna konkurencja.

Oto kilka przykładów:
Redmi Note 7 (4000 mAh) - 7h 45 min
Pocophone F1 (4000 mAh) - 6h 58 min
Samsung Galaxy A50 (4000 mAh) - 9h 6 min
Samsung Galaxy Note 10+ (4300 mAh) - 11h 46 min
Motorola G6 Play (4000 mAh) - 9h 54 min

No a w Mi 9T (nie Pro) mamy prawie 15h :)

Edited by pkonrad

U mnie telefon wytrzymuje od 100% do 20% ok. 30h. Gdzie w ciągu tych 30h obejrzę dwa filmy program godzinke lub dwie w COD no i oczywiście Facebook.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

SoT mieszanego używania1 nie spada poniżej ~8h, jest naprawdę OK

1 LTE,WIFI, Przeglądarka, YT, Tapa, Gry

Powiedzcie mi czy w MIUI 11 naprawili już powiadomienia sms i nie odebranych połączeń na AOD z aplikacji googla na romie EEA ?

Doradźcie mi proszę, operator zaproponował mi w tej samej cenie w abonamencie Mate 20 Pro, warto go wsiąść zamiast mi9T Pro?

Mam pytanie. Chciałabym przejść z wersji rozwojowej na stabilną. Póki co mam zainstalowaną 9.9.26 ale teraz widzę, że wyszła jakaś stabilna wersja ostatnio. Jakbym chciała ją wgrać, to wystarczy, wrzucić rar w pamięć fona i zainstalować z poziomu aktualizacji, czy z TWRP? Jakiś wipe potem muszę zrobić?

Mam pytanie. Chciałabym przejść z wersji rozwojowej na ....

Musisz przez twrp. Teoretycznie powinno pójść, ale przed aktualizacją do stabilnej zrób backup wszystkiego.

• Thanks 1

Dnia 23.10.2019 o 09:16, pkonrad napisał:

Jak sądzicie, warto brać 6/128 GB za 1375 zł czy 6/64 GB za 1250 zł.

Gdzie Kolega takie ceny dorwał ?

Witam wszystkich mam problem z tym romem Jak się go najlepiej pozbyć i zainstalować global room ew miui polska? 

Czy jest możliwość wgrania jednej z powyższych wersji ale bez czyszczenia danych z telefonu? 

Screenshot_2019-10-26-00-30-19-944_com.android.settings.png

Witam wszystkich mam problem z tym romem Jak się go najlepiej pozbyć i zainstalować global room ew miui polska? 

Czy jest możliwość wgrania jednej z powyższych wersji ale bez czyszczenia danych z telefonu? 

Kto wgral tobie ten rom?

12 godzin temu, lukkop91 napisał:

Kto wgral tobie ten rom?

Niestety kupiłem telefon z aliexpress... i już taki był wgrany 

Niestety kupiłem telefon z aliexpress... i już taki był wgrany 
Wgrywaj miuipolska, poradniki są na stronie więc nie ma potrzeby rozpisywania się tutaj. Jeśli lubisz nowości wybierz wersję rozwojową, a jeśli wolisz dopracowany rom to wybierz stabilną.

Ps. Trzeba będzie wyczyścić cały telefon z danych (wipe data, format data), więc zrób backup na chmurę lub komputer.

Wszystko w porządku jest bo zabezpieczenia mam chyba już nieaktualne, zaraz listopad, od momentu wgrania tego systemu ani raz się nie aktualizował jeszcze.

Screenshot_2019-10-27-12-12-52-001_com.android.settings.jpg

Wszystko w porządku jest bo zabezpieczenia mam chyba już nieaktualne, zaraz listopad, od momentu wgrania tego systemu ani raz się nie aktualizował jeszcze.

I sam się nie zaktualizuje, wejdź w dyskusję na temat stabilnej wersji i tam znajdziesz wszystkie informacje.

No to niezła d*pa nawet nie wiem gdzie tego szukać to po pierwsze, a po drugie myślałem, że to całe xiaomi.eu to działa jak normalny system operacyjny oryginalny, a nie jakiś pirat, który trzeba cudacznie uaktualizowac, zamiast normalnie przez OTA raz na jakiś czas.

No to niezła d*pa nawet nie wiem gdzie tego szukać to po pierwsze, a po drugie myślałem, że to całe xiaomi.eu to działa jak normalny system operacyjny oryginalny, a nie jakiś pirat, który trzeba cudacznie uaktualizowac, zamiast normalnie przez OTA raz na jakiś czas.
No właśnie, gdybyś czytał forum to byś wiedział, że padły serwery, a stare romy nie mają odnośników do nowych serwerów OTA.
Forum/Aktualizacje MIUI/MIUI 10/11 - wersje stabilne

czytam inne gazety na przykład  motoryzacyjne lub dla mężczyzn, niekoniecznie forum xiaomi. Miałem wcześniej Huawei nawet nie wiem czy istnieje takie forum. Nie po to kupiłem telefon żeby siedziec na forum, tyle ile muszę w wątku o tym telefonie i w zasadzie nic więcej.

4 godziny temu, bosniak napisał:

czytam inne gazety na przykład  motoryzacyjne lub dla mężczyzn, niekoniecznie forum xiaomi. Miałem wcześniej Huawei nawet nie wiem czy istnieje takie forum. Nie po to kupiłem telefon żeby siedziec na forum, tyle ile muszę w wątku o tym telefonie i w zasadzie nic więcej.

Masz nabite 120 postów na forum dotyczącym Miui Polska/Xiaomi eu... czyli custom romu robionego głównie dla europejczyków - i Ty nagle udajesz zdziwienie? 

Dla Twego bezpieczeństwa, lepiej nie wchodź na Internety. Serio. 

A czy ktoś posiada zwykłe Mi9T? Mam zamiar kupić dla seniora. Ponoć wspaniale trzyma na baterii. W realnym użytkowaniu (nie testy) też to widać? Potrzyma 5-6 dni prawie nic nie robienia, poza 3 rozmowami krótkimi dziennie? 

Po dłuższym czasie chyba żadne nowe wady nie wychodzą? 

• Like 1

Masz nabite 120 postów na forum dotyczącym Miui Polska/Xiaomi eu... czyli custom romu robionego głównie dla europejczyków - i Ty nagle udajesz zdziwienie? 

A czy ktoś posiada zwykłe Mi9T? Mam zamiar kupić dla seniora. Ponoć wspaniale trzyma na baterii. W realnym użytkowaniu (nie testy) też to widać? Potrzyma 5-6 dni prawie nic nie robienia, poza 3 rozmowami krótkimi dziennie? 
Po dłuższym czasie chyba żadne nowe wady nie wychodzą? 
Ja mam, jest wystarczająco dobry, nie trzeba żadnego pro.

10 godzin temu, Eragon napisał:

Nie udaje zdziwienia, tylko jestem zdziwiony, doradzono mi i pomogli koledzy z forum zainstalować ten system, z przekonaniem i tak pisali, że bedzie się to aktualizowało przez OTA jak każdy inny system w każdym innym androidzie innej marki, a tu nawet nikt prosto nie umie napisac o co kaman?

Nie udaje zdziwienia, tylko jestem zdziwiony, doradzono mi i pomogli koledzy z forum zainstalować ten system, z przekonaniem i tak pisali, że bedzie się to aktualizowało przez OTA jak każdy inny system w każdym innym androidzie innej marki, a tu nawet nikt prosto nie umie napisac o co kaman?
Bo jest to zły wątek na ten temat.

Gdzie ustawić albo czy jest taka funkcja że przy podnoszeniu telefonu z stolika wyświetla nam się ekran blokady wraz ewentualnymi powiadomieniami (nie mam na myśli AOD) jak na iphone ?

Edited by Demon3

W ustawieniach blokady ekranu[hide]3ee6b9a9e1964cab6dea34f16681c1d8.jpg[/hide]

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Kilka razy na dzien wlacza mi sie pobieranie tego co na zdjeciu ale nic nie pobiera tylko wisi, to samo mam rowniez na RN 7eab2ff5e08a8d4e1fb3af423d0ac358f.jpg

To idź do odpowiedniego tematu.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@wiesiek3d nawet nie zadałeś sobie trudu i nie sprawdziłeś w wyszukiwarce forum. Po wpisaniu aktualizacja facebook wyskakuje mnóstwo postów gdzie opisywany jest ten problem. Zapoznaj się z regulaminem forum bo takie podejście to żenada, wpaść, zadać pytanie i nawet nie sprawdzić czy odpowiedź istnieje. 

• Like 3

To w takim razie odpowiem: wiemy o problemie ale nie wiemy jak go rozwiązać. Komuś pomogła aktualizacja z poziomu apkpure, a nie sklepu Play.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

• Like 1