Jump to content

sanisan

Użytkownicy
 • Posts

  49
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

sanisan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Bo telefony świetne, ale soft tak mocno niedorobiony, że aż kłuje w oczy. Nagrywanie też na 9T jest na Globalu a na droższym 9T Pro - nie ma. Sami sobie w Xiaomi robią krzywdę tą bylejakością softu. Bo przecież softu prawie nikt nie sprawdzi przed zakupem, a chodzi o to żeby sprzedać...
 2. Stawiam na to, że to żaden efekt wizualny w sensie wizualizacji na ekranie - a owszem efekt wizualny, ale spowodowany prześwitywaniem diody aparatu przez ekran. Proste!
 3. Wychodzę W trakcie wychodzenia sprawdzam po 2 dobach - stan baterii zmniejszył się zaledwie o 19%. Już się tak nie afiszuj kolego, że prawda w oczy kole.
 4. Fizycznie to po 24h od ładowania do poziomu 95% w P2 mam aktualnie 92%. Po 10 nocnych godzinach nie używania poziom naładowania zmienił się z 95% na... 95%: czyli nic się nie zmienił Można? Można! Ja wiem, że większość posiadaczy np. Mi 9T jest zadowolona z aku, bo porównuje z dużo gorszymi telefonami, bo faktycznie ten czas nie jest zły. Ale mnie zawsze uczono, żeby porównywać się z tymi lepszymi i do "lepszego" dążyć czyli w górę A tak na marginesie: w xiaomi.eu na Mi 9T Pro podobała mi się prosta, ale funkcjonalna domyślna aplikacja sms. Jest możliwość zainstalowania tej aplikacji na innym telefonie z androidem, bo szukałem w Google Play, ale jakoś nie udało mi się znaleźć tej konkretnej (nie wiem czy w ogóle tam się znajduje)?
 5. Ale żeby była jasność: nawigując to mam włączone GPS, przesył danych oraz bluetooth jednocześnie. No i ekran siłą rzeczy. Myślisz, że wytrzyma? Najbardziej - nie tylko w Mi 9T Pro, w innych Xiaomi też tak było lub jest - denerwuje mnie ten automatyczny czujnik jasności: najwyraźniej w Xiaomi nie potrafią go prawidłowo ogarnąć, bo on żyje własnym życiem. I nigdy nie wiadomo czy się pojaśni wtedy gdy trzeba - lub ściemni. Jakiś niedorobiony jest. Ale z tym akurat jakoś mógłbym żyć.
 6. Możliwe - po ok. 42h mam 56%. Więc 4 dni są realne - choć nie wiem jeszcze czy dalej spadek będzie wciąż liniowy czy jednak nie. Niemniej problemem jestem ja, bo się przyzwyczaiłem do Lenovo P2, a ściślej do jego baterii (no i zarządzaniem energią, wprost idealnym), gdzie przy takim używaniu mam 6-7 dni. Analogicznie - problemem jest sytuacja, gdy zacznę cały dzień bardzo intensywnie używać, co np. się zdarza przy ciągłej nawigacji - wtedy nie wiem czy taki Mi 9T Pro wytrzyma 1 pełną dobę...? Wytrzyma? Czy ledwo, ledwo...? Wszystkie czasy bez załączania opcji oszczędzania energii.
 7. Ale nie chodzi o liczby, ile o proporcjonalne porównanie: ten chodzi dłużej niż tamten - o np. 50%. I tak jest w rzeczywistości, bo SOT Mi 9T Pro ma 103h (wobec 100h dla Mi 9T), a dla P2 jest to 149h. Czyli blisko aż o 50% więcej. I tak należało odpowiedzieć na mojego posta - a nie jakieś farmazony, że "prąd pobiera przekątna a nie piksele" czy też że klasa produkcji w nm nie ma znaczenia dla poboru prądu. Nie wiem czy oddam ten telefon, mam czas do 31 stycznia 2020 r. Bo poza baterią mi się podoba - ale już od blisko 3 lat odzwyczaiłem się ganiać (jak większość osób ze smartfonami) codziennie lub co 2 dni za ładowarką. Wygląda mi na to, że lwią część prądu zżera AOD, co jest dziwne, bo ekran ściemniony i mała część pikseli się świeci. Ale możliwe, bo jest to w sposób ciągły. Niemniej - wyłączyłbym AOD, gdyby... no właśnie: gdyby była jakakolwiek dioda powiadomień, ale tak w praktyce. Bo że w teorii jest, to tak jakby jej nie było.
 8. No to świadczy o twoim braku wiedzy kolego, tylko. Co konkretnie jest bzdurą - bo takie bzdurne i infantylne teksty, to nawet przedszkolak pisać potrafi, co? Konkretnie co? Nie chwal się tak swoją niewiedzą głośno
 9. 1) W 3-letnim smartfonie bateria 5100 mAh nie ma już tyle, a zbliża się do pojemności Xiaomi. 2) Procesor 14 nm w P2 vs. 7 nm w 9T Pro. Więc 7 nm z natury bardziej energooszczędny: widać to znakomicie po wynikach testów, gdzie mimo większej wydajności 9T Pro dłużej bateria w nim trzyma niż w bratnim 9T, mimo że procek gorszy - ale wykonany w 8 nm. 3) Wyświetlacz większy, ale ilość pikseli zbliżona - a to piksele ciągną prąd, a nie przekątna ekranu. Podsumowując - czego się spodziewałeś, że nic się na tym nie znam?
 10. Nie. Szczerze piszę, bez urazy, bez krzty kpiny. Ale wnioskuję z Kolegi odpowiedzi, że to normalne w tym modelu. Trudno - trzeba będzie oddać i przeprosić się ze starym smartfonem. W starym P2 mam po takim czasie jakieś około 90%. To ogromna różnica, a przecież baterię już ma ten stary blisko 3-letnią.
 11. A to dużo? Nie nabijam się i nie kpię - dziwię się, bo niewiele robiłem. Czyli - tak ma być w tym modelu? ...bo jeśli to normalne, to zwrócę telefon i wrócę do starego P2
 12. Czy bateria też Wam tak trzyma, jak u mnie: po 24h od ładowania mam zaledwie 73%, było kilka rozmów (niezbyt długich) ze 20 SMS i tak pół godziny używania przeglądarki, 20 min. Bluetootha w aucie (tylko 2 rozmowy)? Mam wrażenie, że to AOD zżera większość energii, bo nocą spada kilka %, a w dzień ponad 20% (nocą AOD nie działa). Z autostartu większość powyłączałem, ekran prawie max. ściemniony, AOD włączony (zegar analogowy biało-czarny), a całą łączność radiową i dane włączam tylko na krótki czas, gdy potrzebuję. Mnie się ten telefon Mi 9T Pro podoba (wgrane xiaomi.eu), ale jak ma tak szybko lecieć bateria, to się zaczynam zastanawiać, czy nie wrócić do starego smartfona...
 13. No bardzo ładnie to się prezentuje - niestety u mnie po wybraniu opcji w powiadomieniach "miui panel" nic takiego się nie dzieje i w ogóle nic się nie zmienia. A bateria też Wam tak trzyma, jak u mnie: po 24h od ładowania mam zaledwie 73%, było kilka rozmów (niezbyt długich) ze 20 SMS i tak pół godziny używania przeglądarki, 20 min. Bluetootha w aucie (tylko 2 rozmowy)? Z autostartu większość powyłączałem, ekran prawie max. ściemniony, AOD włączony (zegar analogowy biało-czarny), a całą łączność radiową i dane włączam tylko na krótki czas, gdy potrzebuję. Mam wrażenie, że to AOD zżera większość energii, bo nocą spada kilka %, a w dzień ponad 20% (nocą AOD nie działa). Mnie się ten telefon Mi 9T Pro podoba (wgrane xiaomi.eu), ale jak ma tak szybko lecieć bateria, to się zaczynam zastanawiać, czy nie wrócić do starego smartfona...
 14. Na ostatnim Stabilu xiaomi.eu w Mi 9T Pro (wersja global, Amazon.de) nie działa, nic się nie dzieje jak przełączę panel powiadomień na MIUI. Skutek jest taki, że nie można kolorów zmienić na AOD.
×
×
 • Create New...