Orjon

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Czyli rozumiem, że skoro masz cały czas włączone wifi to przez noc spadki, które podajesz są przy podłączeniu do wifi. To spoko tylko co to ma wspólnego z poruszonym problemem drenazu baterii przez sygnał sieci? Ja też będąc na wifi mam spadek w nocy 3-5%. 

Drenaż był u mnie pierwszej nocy - 8%.

Z jakimś specjalnym, zwiększonym zużyciem poza wifi jeszcze nie miałem do czynienia. 

@up

Jedyne co ci mogę poradzić to zmiana na lte...prl j.w. i ograniczenie danych mobilnych wybranym aplikacjom.

Edited by dzidexx

Używa ktoś xiaomi.eu na mi9 se? Rzeczywiście widać różnicę w stosunku do wersji global?

Zainstalowałem xiaomi.eu, ale chciałbym go, że tak powiem zainstalować jeszcze raz, tzn. żeby po włączeniu ponownie telefonu pojawił mi się konfigurator tak jakbym zrobił reset do ustawień fabrycznych. Mam w TWRP zrobić jakiś wipe i zainstalować ponownie xiaomi.eu czy jak?

Aby wgrać xiaomi.eu BL musi być odblokowany ?
Tak
  • Like 1

Na xiaomi.eu nie ma trybu pełnoekranowego?

Edit. Jest.. znalazłem.

Edited by Ciacho23

Czy wam tez tak rysuje sie szklo na obiektywach aparatu? Mam telefon 5ty dzień i już kilka zauważalnych rysek... Wplywa to jakoś na odbiór zdjęć u Was? 

Ja mam 2 tygodnie i żadnej ryski. Ale i tak zamówiłem szkło. Male ryski nie powinny mieć wpływu na jakość zdjęć 

6 godzin temu, bpioter napisał:

Czy wam tez tak rysuje sie szklo na obiektywach aparatu? Mam telefon 5ty dzień i już kilka zauważalnych rysek... Wplywa to jakoś na odbiór zdjęć u Was? 

Najlepiej mieć case który będzie wystawał nad obiektyw - czyli kładąc np na stole nie porysujesz obiektywu. 

Niestety w tym modelu aparat trochę odstaje. Osobiście kupiłem case Nillkin I jest ok, aparat nie styka się z powierzchnią stołu. 

Jakiś spec może mi powiedzieć czy jest szansa że xiaomi dołoży stabilizację do tego modelu w wideo 4k? Czy raczej snap 712 tego nie uciągnie? A może już w jakiejś nie stockowej apce aparatu działa stabilizacja w 4k?

Mi 9 w wersji chińskiej dzisiaj dostała ulepszenia między innymi aparatu, ciekawy czy również wrzucą to do SE.

4 godziny temu, bpioter napisał:

jakies konkretnie ustawienia do wgrania czy istalowac i robic zdjecia? :D

Instalować i robić zdjęcia - wersja jest specjalnie pod mi 9 se.

A ja mam inne pytanie czy u was tez tak jest ze jak wyciągacie telefon z kieszenie to obraz dzwoniącego jest  ciemny i po ok  2 sek sie rozjaśnia   ja tak mam a jak leży  se na pulce to wszystko ok wiec nie wiem  czy ten czujnik świtała tak działa czy co 

Ok dzięki za odpowiedz trochę mnie to uspokoiło mam nadzieje ze przy następnej aktualizacji coś z tym poprawia 

Włączyłem dzisiaj rano na chwilę hotspota i od tamtej pory pod wykresem baterii mam cały czas używane wifi mimo że wifi mam wyłączone i używam danych komórkowych. Wyłączałem telefon, robiłem wipe cache, ładowałem baterie na full i nic. W użyciu baterii android system wskoczył na 1 miejsce. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Sprawdź skanowanie:

Dod.ustawienia, prywatność, lokalizacja, skanowanie.

i

Przycisk w szybkich ustawieniach nie wyłącza całkowicie lokalizacji.

• Thanks 1

Witam mam inny problem od około 3 dni telefon w kieszeni potrafi sam wybrać numer telefonu macie jakieś pomysły jak temu zaradzić jest jakis tryb kieszonkowy lub coś takiego 

Wgrał ktoś 9.6.5?

Jakieś znaczące bugi? Na Xda ktoś skarży się, że odciskmpalca nie działa.

To zabawne, bo mi się wydaje, że odcisk palca działa lepiej:-) Mam natomiast ścinki animacji, głównie przy używaniu gestu minimalizowania aplikacji i otwieraniu menu ostatnich aplikacji oraz choćby przy przewijaniu menu.

Witam mam inny problem od około 3 dni telefon w kieszeni potrafi sam wybrać numer telefonu macie jakieś pomysły jak temu zaradzić jest jakis tryb kieszonkowy lub coś takiego 
Mam tak samo... Trybu kieszonkowego niestety nie znalazłem. Może aktualizacja to poprawi

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

ja wyłączyłem  pasek powiadomień na  ekranie blokady bo miałem to uruchomione i jak by lepiej ale tez mam nadzieje ze dodadzą tryb kieszonkowy