pl_shibby

Użytkownicy
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pl_shibby last won the day on October 18 2017

pl_shibby had the most liked content!

Community Reputation

28 Excellent

2 Followers

About pl_shibby

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5 High

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pl_shibby

  Folie na tył

  Ok miesiąca.
 2. pl_shibby

  Folie na tył

  5-6 postów wyżej dałem link
 3. pl_shibby

  Folie na tył

  Przyszło mi też etui od msvii no i to jest bajka. Świetnie dopasowane, jest ochronny rancik wokół aparatu. Trochę się tył palcuje ale mi to nie przeszkadza.
 4. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Nie prawda. Karty wirtualnej nie masz możliwości sparowania z Gpay. Musisz używać aplikacji Sandantera. Dopiero karte "plastikowa" masz możliwość dodania do Gpay.
 5. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  To wszystko zależy od banku. Przykładowo w geninbanku nie ma możliwości płacenia inaczej jak przez Gpay właśnie. Natomiast w Sandanterze trzeba używać ich apki jeżeli chce się wykorzystać z karty wirtualnej. A z google Play to była wina autokorekty komórki i nie było to zamierzone.
 6. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Jeżeli to sprawi że poczujesz się lepiej to niech tak będzie Zauważ, że ja nie mówię o placeniu przez google Play.
 7. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Tego właśnie się obawiałem, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego pytania i z góry potraktowałem mnie jak nowicjusza. Po pierwsze od lat używam Mi5 i nigdy problemów z płatnościami nie miałem mimo odblokowanego BL. W poniedziałek odbklokowalem koledze mi9se i wgrałem miui polska. Teraz ma problem z logowaniem odciskiem palca do apki Alior banku i nie może dodać karty płatniczej bo środowisko jest niebezpieczne. Po drugie pytanie brzmiało jak wrócić skoro na stronie miui nie ma softu do miflasha. Ja doskonale wiem że w miflash są przyciski które zablokują BL ale trzeba mieć soft. Podziękowania dla kolegi @Orjon który podał link. Zatem następny razem się zastanow zanim "zablysniesz" dobra rada. I nie traktuj z góry innych jak gorszych od siebie. Pozdrawiam
 8. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Rozwiniesz myśl?
 9. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Witam kolegów, Sam co prawda jeszcze czekam na zgodę na odblokowanie BL w Mi9se ale chcę się zabezpieczyć na wypadek jakiś problemów po wgraniu Miui Polska. Głównie mam tu na myśli problem z aplikacjami banku po odblokowaniu BL lub płatnościami na nieoficjalnym sofcie, gdyż są to dla mnie priorytetowe funkcjonalności. Pytanie: czy ma ktoś namiar na oficjalny soft do instalacji przez MiFlash, który jednocześnie zablokuje BL? Na oficjalnej stronie en.miui.com takowego nie znalazłem. Ewentualnie jak inaczej wrócić do Globala (sam soft do Mi9 SE EEA na stronie widzę już jest) i jednocześnie zablokować bootloader? @Acid - może masz jakieś dojścia i jesteś w stanie rzucić linkiem do softu?
 10. pl_shibby

  Folie na tył

  Przyszła mi szkiełko na aparat. Całkiem dobre, za nieco ponad dolara warto, tym bardziej że dostajemy w komplecie 2szt. Jedyne co mogę się przyczepić to że moglony być o dosłownie milimetr dłuższe ale to już czepianie się.
 11. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  A doliczasz dhla? Wtedy ta różnica topnieje. Jak ja patrzyłem to było równe 50pln różnicy. 4/64?? My oby na pewno o tych samych telefonach piszemy? bo mi9se nie ma w wersji 4GB ram W polskiej dystrybucji masz: 1) na osobę prywatną 2 lata gwarancji i rękojmi 2) na DG masz fakturę więc można odliczyć podatek i VAT. Ja u goldwaya kupiłem 4 telefony. Ale zawsze z taka opcja żeby podatku nie naliczyli. Zadowolony byłem. Teraz też spojrzałem jak to wychodzi z doliczonym dhlem i jak zobaczyłem 50pln to nawet się je zastanawiałem. Chwilowo w Proline nie było od ręki, poczekałem na weekend majowy i akurat pojawiła się wersja 128gb i taka też zakupiłem.
 12. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  dobra już sobie poradziłem. Tu jest poprawny link: https://drive.google.com/drive/folders/1NyuUX-LReSVQcXvUtx86KkOWkcaqrCvm Pobieramy paczkę z dopiskiem "fastboot". Rozpakowujemy, wprowadzamy telefon w tryb fastboot i wydajemy 2 komendy: fastboot.exe flash recovery "recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img" fastboot.exe flash misc misc.bin po tym możemy wydać komendę: fastboot.exe reboot i trzymać Vol+ telefon winien wejść w twrp. Później już idziemy zgodnie z opisem jak dla Mi9 z artykułu na stronie głównej.
 13. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Panowie podpowiecie? Wrzucam TWRP z powyższego linku a mimo to telefon startuje do systemu a nie twrp. Przytrzymanie VOL+ i Power skutkuje odpaleniem Mi-Recovery zamiast twrp.
 14. pl_shibby

  Folie na tył

  jako fan etui od MSVII. Zamówiłem takie https://pl.aliexpress.com/item/Xiao-mi-mi-9-Pro-mi-9-SE-przypadku-MSVII-cienka-matowa-Funda-dla-Xiao-mi/32983539809.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7d825c0f0gj5lM za ok tydzień ma być. Dodatkowo takie szkło na aparat: https://pl.aliexpress.com/item/2-sztuk-dla-Xiao-mi-mi-9-9SE-mi-9-mi-kki-futera-na-aparat-os/32975209858.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7d825c0f0gj5lM ale zobaczymy czy będę je naklejał. Jeżeli faktycznie etui będzie miało rancik ochronny wokół aparatu to może szkła naklejał nie będę.
 15. pl_shibby

  Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

  Przy obecnych cenach w Polsce za mi9se naprawdę nie widzę sensu sprowadzania go z Ali. Mi w poniedziałek przyjdzie paczka z Proline z wersja 6/128gb.