Orjon

Mi 9 SE - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Wątek zbiorczy, dotyczący telefonu Xiaomi Mi 9 SE. Poruszamy w tym temacie tylko ogólnikowe kwestie, które nie wymagają założenia osobnego wątku.

• Like 1

Odblokowałem botloader i chciałem wgrać nasze Miui ale nie przechodzi konfiguracji. Na daną chwilę nie mam pomysłu co robić. Jak by ktoś znalazł globala pod fastboot to będę wdzięczny.

Spróbuj włączyć tryb samolotowy z poziomu menu zasilania. Komuś na eu pomogło.

• Like 1

9 minut temu, Orjon napisał:

Spróbuj włączyć tryb samolotowy z poziomu menu zasilania. Komuś na eu pomogło.

Jesteś gość. Dziękuję.

ciekaw jestem czy w obu slotach idzie LTE, jak jest z VoLTE (znów wybór indie+honkong czy tam tajlandia) i jak jest z agregacją pasm (potestować sobie prędkości na niektórych btsach ;) )
Ktoś widział jakieś info w tej materii??

LTE działa na obydwu slotach. Reszty nie testowałem. Najbardziej pasuje mi w tym telefonie jego wielkość. Nie chciałem patelni żeby mi z kieszeni wystawała. Co do ceny to mnie ucieszyło bo już się bałem że u nas będzie taniej jak w Chinach. Ja dałem 1275 zł. 

byłoby fajnie bo telefon naprawdę leży mi w ręku ;)
red mi note 3 (kate) jest ciut za szeroki a samsunga nie chce kupować bo z tym redmi fajnie się pracuje-przywykłem.

sam mocno się zastanawiam nam tym telefonem - obecnie Mi5 High. Przede wszystkim przekonują mnie jego gabaryty - niemalże identyczne jak Mi5 i NFC.

Nie widziałem wcześniej linku więc zamieszczę reckę Pirza

No bateria to jego największą wada.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi Mi 9 SE w Polsce został wyceniony na 1499 złotych (6 / 64 GB) lub 1599 złotych (6 / 128 GB). Przedsprzedaż rusza już dziś na mi-home.pl i w stacjonarnych salonach.

Źródło: https://www.tabletowo.pl/xiaomi-mi-9-se-cena-w-polsce/

Moim skromnym zdaniem tak o 200zl za drogo, żeby zrobić furorę na miarę Mi9. 

Xiaomi Mi 9 SE w Polsce został wyceniony na 1499 złotych (6 / 64 GB) lub 1599 złotych (6 / 128 GB). Przedsprzedaż rusza już dziś na mi-home.pl i w stacjonarnych salonach.
Źródło: https://www.tabletowo.pl/xiaomi-mi-9-se-cena-w-polsce/

Moim skromnym zdaniem tak o 200zl za drogo, żeby zrobić furorę na miarę Mi9. 
O 250zl za drogo. Przelicz 1999yuan przez 2999 yuan (cena mi9se i mi9) a następnie pomnóż przez 1899 (cena mi9 w pl) i wychodzi 1266zl, a nie 1500. Kogoś poniosło z ceną tak samo jak w przypadku rn7 oraz r7...

Wytapatalkowane z MI 8 SE

W cenie oficjalnej lepiej poszukać Mi 8 lub Mi Mix 2s.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Mi 9 se jest obecnie do kupienia na Ali/Goldway za ~1370 zł(przesyłka DHL bez Vat). 130 zł więcej za pełną, normalną gwarancję - myślę, że warto.

Mi mix 2s - tylko biały jest jeszcze do kupienia w atrakcyjnej cenie(Chiny, droższy o 20$).

Nie piszcie panowie bzdur, za 1200 będzie w grudniu/styczniu.

Edited by dzidexx

Za 1300 powinien być w x-komie a rn7 za 700 a nie 900. Trochę sobie poszaleli z cena niestety. Owszem, jest atrakcyjna na tle Samsungów itp ale zawyżona względem mi9

Na mi Home w przedsprzedaży 1499. do mnie leci od FANTACY TECHNOLOGY za 1360 z dodatkowym szkłem. Zamówiłem 2 tygodnie temu. 

Myślę że nie potrzebnie się pospieszylem z zakupem na AliExpress. 

Nie, to nie cena RN7/Mi 9SE jest zbyt wysoka, to cena Mi 9 jest zbyt niska. Redmi czy SE są wycenione bardzo dobrze, po prostu przy cenie Mi 9 są niezbyt "opłacalne". 

Witam, intryguje mnie ten telefon....czy warto przesiąść się z MI5s Plus?  Myślę że za mi5s plus wezme z 500zł więc...czy warto dopłacać?

Edited by kastalaw

44 minuty temu, kastalaw napisał:

za mi5s plus wezme z 500zł

Góra 300.

12 minut temu, kastalaw napisał:

zaprawdę

Wystaw swój i się przekonaj.

Redmi Note 7 i Mi A2(oba 4/64) można kupić za 899 w Xkom. Ceny z grudniem poszły na dno.

1 godzinę temu, kastalaw napisał:

zaprawdę?

Jak dostaniesz 500 zł to będę bił brawo. Za 600-700 zł to się Mi 6 sprzedają.

Edited by galakty

Panowie jak szybkość działania systemu na 712? Zastanawiam się czy odczuje jakąś różnicy po przesiadce z MiNote2 snap 821 :) Wielkość mi9 se jest rewelacja, jak Mi6, brakuje tylko jacka i większej baterii ale to do przełknięcia ;)

Panowie jak szybkość działania systemu na 712? Zastanawiam się czy odczuje jakąś różnicy po przesiadce z MiNote2 snap 821 Wielkość mi9 se jest rewelacja, jak Mi6, brakuje tylko jacka i większej baterii ale to do przełknięcia

Brakuje większej baterii bo nie chcieli jej zwyczajnie tam dać - patrz mia2 i mia2 lite. default_smile.png lepiej poczekać na flagowego redmi, pocophone oraz OP7. Ceny się ogarną i wtedy można wybierać bo wszystko już tuż tuż.

• Like 1

12 hours ago, matt_berninger said:

Panowie jak szybkość działania systemu na 712? Zastanawiam się czy odczuje jakąś różnicy po przesiadce z MiNote2 snap 821 :) Wielkość mi9 se jest rewelacja, jak Mi6, brakuje tylko jacka i większej baterii ale to do przełknięcia ;)

tu znalazłem porównanie dwóch procków tj. snap 821 i 712, wyglada na to że dalej 821 wygrywa, oj chyba pozostane z moim mi5s plus.

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-712-vs-qualcomm-snapdragon-821-msm8996-pro

14 minut temu, kastalaw napisał:

tu znalazłem porównanie dwóch procków tj. snap 821 i 712,

3 punkty więcej.

Zapomniałeś o innych podzespołach?

UFS 2.1, adreno 616, amoled, czytnik palucha w ekranie...?

https://www.kimovil.com/pl/porownac/xiaomi-mi-9-se-cn,xiaomi-mi5s-plus-6gb-128gb

Mam pytanie czy jak zakupie mi 9 se bez globalnego softu to będą jakieś problemy ? A jeśli tak to gdzie kupować z globalem ?

tu znalazłem porównanie dwóch procków tj. snap 821 i 712, wyglada na to że dalej 821 wygrywa, oj chyba pozostane z moim mi5s plus.

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-712-vs-qualcomm-snapdragon-821-msm8996-pro
Porównaj sobie szybkość samego CPU bez GPU oraz pamięci. Zmienisz zdanie. Poza tym nie warto kierować się samymi cyferkami. Już mi note 3 z snapem 660 szybciej chodzi. Obczaj test szybkości majstra pirza.