Skocz do zawartości

Amazfit BIP - tarcze "bin"


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pazio141 napisał:

A można ta tarcze prosić z białą godziną?

Proszę:

1019137549_niebieska_na_biala.gif.503876567f81ed9437339dcda419fa46.gif

niebieska_na _biala.bin

Tarcza jest tak skonstruowana, że możliwości kolorystycznych jest bez liku - zmiany proste i bardzo szybkie, np:

108369832_niebieska_na_zolta.gif.ebbf3c57482b130c299c40bb73e00159.gif

niebieska_na _zolta.bin

Edytowane przez grisza
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 19:40, grisza napisał:

Tarcza jest tak skonstruowana, że możliwości kolorystycznych jest bez liku - zmiany proste i bardzo szybkie, np:

A można jeszcze prosić środek biały a obrzeża jasno niebieskie:)

Czyli biała na niebieski:)

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanie, przy instalacji języka polskiego odinstalujemy Mi Fit. Jak wgrywamy tarcze przy pomocy GadgetBridge to też odinstalujemy Mi Fit? I czy raz wgrana tarcza przez  GadgetBridge  znajdują się gdzieś w telefonie zegarku i można ją wgrać z poziomu zegarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 14:55, grisza napisał:

coś takiego?

Super. Dzięki za biała_na_niebieska_v2

W tej pierwszej słabo widać niebieski ale w v2 już fajnie. Dzięki

Dnia 13.10.2018 o 10:30, szadoky napisał:

Witam. Takie pytanie, przy instalacji języka polskiego odinstalujemy Mi Fit. Jak wgrywamy tarcze przy pomocy GadgetBridge to też odinstalujemy Mi Fit? I czy raz wgrana tarcza przez  GadgetBridge  znajdują się gdzieś w telefonie zegarku i można ją wgrać z poziomu zegarka?

Przy wgrywaniu tarczy nie trzeba odinstalować MiFit. I za każdym razem trzeba wgrywać tarcze jaka się chce bo nie jest nigdzie zapamiętywana, bynajmniej te wygrywane przez GadgeBridge. 

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pazio141 napisał:

Przy wgrywaniu tarczy nie trzeba odinstalować MiFit. I za każdym razem trzeba wgrywać tarcze jaka się chce bo nie jest nigdzie zapamiętywana, bynajmniej te wygrywane przez GadgeBridge. 

Chyba niepotrzebnie się meczysz. Zainstaluj ze sklepu aplikację "My WatchFace" i tym wgrywaj, bo ona służy tylko do tego, a dodatkowo są w niej tarcze do ściągnięcia. Nie trzeba odinstalowywać MiFita, nawet nie należy, bo ten programik podmienia tarcze na twoje (te w MiFit). Wszystkie zostają, niestety bez podglądów i trzeba pamiętać które się podmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tu:

link

 

Kilka dni temu opisałem w jaki sposób można samemu zmieniać swoje tarcze.

Mam nadzieję, że przewodnik ten przydał się komuś :-)

Jeśli jednak dalej są wątpliwości to proponuję zajrzeć do przewodnika, który przetłumaczyłem (przepraszam za ewentualne błędy)

Przewodnik ten pisany był dla starszej wersji programu i trochę inaczej jest opisane jak rozpakowywać i tworzyć plik .bin

Nie zmieniałem tego, bo już tu, na forum, zostało to (chyba) dobrze wyjaśnione.

zapraszam do lektury:

 

Instrukcja_Amazfit_Bip_WF_Editor_by_Ilgruppotester.pdf

Edytowane przez grisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szadoky napisał:

 Pytanie wielkości np cyfr godziny zmieniamy w programie graficznym? Nie można ich zmienić Bip WF Editor.

Tak. Wszystkie wyświetlane elementy, to mapy bitowe z rozszerzeniem .png

W dowolnym edytorze graficznym należy zmienić np. każdą cyfrę i zapisać z taką samą nazwą jak plik oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2018 o 13:30, bembenek napisał:

Tarcza bez pierdół (kresek, pasków, kolorów, obrazków), może ktoś chce. Nie skopiowałem tego animowanego gifa, zapomniałem, dlatego zdjęcie zegarka.

Czy byłaby możliwość dodać dwukropek pomiędzy godziną i minutą; dodać kropką pomiędzy dniem i miesiącem; wyrównać rozmiar pulsu żeby był taki jak liczba kroków?

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mam czasu poprawiać starych rzeczy, już pozmieniałem tę tarczę. Specjalnie zrobiłem większy puls, żebym widział np. jak jadę rowerem. Najnowsza wersja mojej tarczy wygląda jak na obrazku, puls jeszcze większy, bo tamten nadal nie był czytelny. Po drodze dodałem jeszcze kalorie i dystans, ale potem wywaliłem, bo to totalna lipa, tylko zaśmieca ekran.

Nie dodaję kropek, kresek, dwukropków, bo trzeba to narysować na statycznym tle, brak czasu na prace malarskie, a potem nie da się tego przesunąć.

 

tekstowa-bialypuls-bezsekund-4_packed.bin

tekstowa-bialypuls-bezsekund-4_packed_animated.gif

Edytowane przez bembenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda działa ostatnio tak źle, że postanowiłem poszukać fajnej tarczy bez ikon pogodowych.

Oto tarcza, którą ostatnio przerobiłem na wersję PL. Bardzo prosta minimalistyczna. Głównie zegarek miesiąc, dzień i dzień tygodnia. Plus malutkie kroki i puls.

 

prosta-ar_packed_animated_2.png.9e6697caf4b74cbcaf2882d2dda94885.png

wersja miesiąc.dzień prosta-ar_01.bin

prosta-ar_packed_animated_4.png.410e3d584749465ecca51e5fec40e1e0.png

wersja dzień.miesiąc prosta-ar_02_DDDMM.bin

Edytowane przez Pan Arek
poprawka ikony BT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam … postanowiłem podzielić się swoją składanką - coś prostego z dużymi znakami.

DUZE_ZNAKI_4_animated.gif.618b752297c7990c6216829ee921ef9c.gif

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

I jeszcze raz wersja nr 6 po drobnych korektach związanych z formatowaniem poziomu baterii, temperatury oraz daty.

DUZE_ZNAKI_6_animated.gif.100541953babb4a5bcb53aa198b7fa2e.gif

 

 

DUZE_ZNAKI_4.bin

DUZE_ZNAKI_6.bin

Edytowane przez Grgczyz
Drobna korekta formatowania daty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2018 o 22:25, Grgczyz napisał:

Witam … postanowiłem podzielić się swoją składanką - coś prostego z dużymi znakami.

Witam fajna tarcza, a czy mógłbyś ją trochę przerobić tzn. zamiast pogody i temperatury kroki na pięć cyfr, jak braknie miejsca może być 4 i w dacie zamiast kropki średnik -

Pozdrawiam

Sławek

Edytowane przez mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pan Arek napisał:

Tak naprawdę niepotrzebnie mieszacie ze średnikami i myślnikami :).

Oczywiście masz rację, ale..

Ja wolę używać niepoprawnego ukośnika w dacie ze względu na czytelność i szybkość przyswojenia informacji.

Patrząc np. na nasze tarcze zegarków: jeśli zrobię sobie minimalistyczną tarczę, gdzie nie będzie wszelkiego typu znaczków "buta", "serca" itd , to co zobaczę? Np:

2405

1.43

15.07

Patrząc na to muszę chwilę zastanowić się, które cyferki co oznaczają

Przy zapisie:

2405

1.43

15/07

jest to dla mnie bardziej czytelne - od razu widzę, że ostatnia pozycja to data...

Ale to tylko moje zdanie :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik. Godzinka zabawy w nim i Gimpie zaowocowała moją pierwszą zmodyfikowaną tarczą. Jeszcze trochę pracy mnie tu czeka żeby było bardziej czytelnie (min. odstępy pomiędzy pogodą i zmiana czcionki) ale i tak jestem bardzo zadowolony. Tarcza ma to co według mnie musi być ale też bez zbędnych śmieci typu kalorie.

Moja modyfikacja:

-nowa kolorowa ikona baterii

-dodane temperatury

-dodane daty i polskie dni tygodnia z czerwonym weekendem

-kolorowy wskaźnik dystansu i kroków

-kolorowy bluetooth (niebieski=połączony, czerwony=rozłączony)

 

1533532405096_packed.bin

1533532405096_packed_animated.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco poprzestawiałem układ, poprawiłem  i powiększyłem czcionki daty i pogody. Usunąłem aktualną pogodę bo póki co zbyt często znika i nie ma z niej pożytku przez większość czasu. Poprawiłem również wskaźnik baterii bo trochę zaniżał poziom.

Przedstawiam wam wersję V2 :D i chyba ostateczną dla mnie to tarcza idealna (choć zastanawiam się nad powiększeniem pulsu)  ale wiadomo każdy ma inny gust. Może komuś też wpadnie w oko :)

Uprzedzam, że w takich programach nie jestem zbyt bystry i jednym świadomym błędem którego nie potrafię wyeliminować jest zapis dnia tygodnia środy. Nie wychodzi i kreska nad "s" by powstało "ś"

1533532405096_packed_animated.gif

1533532405096_packed.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2018 o 09:50, tomurbanowicz napisał:

Ciekaw jestem, ilu z Was używasz tarcz "BIN" z sekundnikiem licząc się z szybszym spadkiem baterii?

Ja czasem używam. Szczególnie przy tarczach analogowych oczywiście licząc się ze spadkiem dziennym baterii. Swoją drogą po prawie roku użytkowania zauważyłem spadek pojemności (nawet  przy tarczach bez sekund spada mi przeciętnie już ok 7 % na dobę).  Może to wina pomiaru tętna które ma teoretycznie włączone co 30 min (nie wiem dlaczego bez zmiany parametrów N&F czasem pokazuje wielokrotny pomiar w ciągu 5 min), ale nie ma co narzekać . Swoje 3 tygodnie jeszcze wytrzymuje . Wynik o którym inne zegarki mogą pomarzyć. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 21:18, grisza napisał:

Na bazie wcześniej przerabianych zrobiłem coś takiego:

negat.gif.43babf39cecbb479cbcadad1d9e149e9.gif

negat.bin

i bez pulsu, ale z dystansem:

negat_km.gif

negat_km.bin

to, co mogłem na szybko zrobić:

(tylko czy tu będzie pasował inny kolor wskazówek?)

tarcza2_v2.gif

tarcza2_v2.bin

Może tak lepiej ?

 

tarcza2_v3.gif

tarcza2_v3.bin

Tak chyba lepiej:

tarcza3_nieb.gif

tarcza3_nieb.bin

tarcza3_bia.gif

tarcza3_bia.bin

Super , dziękuję za pomoc :) zastanawiam się czy nie zmieści się jeszcze puls i kcal nad datą w tarcza3_nieb ?

Edytowane przez PabloDablju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wersję V3 mojej tarczy choć tarcze to sprawa gustu i zazwyczaj pasuje tylko autorowi. Całkowicie zmieniona górna belka i jednak powrót aktualnej pogody. Informacje oddzielone bo trochę mi się zlewało. Pasek baterii z ogromnego zmienił się w bardzo minimalistyczny oddzielający przy okazji dane. Wyrzucenie miesiąca w dacie bo jest chyba zbędny (chyba każdy wie jaki mam rok i miesiąc :D). Delikatnie zmienione czcionki i ich wielkość

1533532405096_packed_animated.gif

1533532405096_packed.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenek Na zegarku ciemno niebieska ikona jest praktycznie nie widoczna bez podświetlenia :D Co do dystansu to u mnie działa bardzo poprawnie. Skakania w miejscu, wchodzenia po schodach itp. nie liczy do dystansu i kroków. Wystarczy dobrze skonfigurować "etykiety" w Mi fit

Jak chcesz to mogę zrobić niewidoczną ikonę BT gdy jest połączony i wyrzucić dystans tylko czym zapełnić miejsce po nim? Wyśrodkować kroki

Tutaj fotka "na żywo" bo dużo lepiej się prezentuję niż na gifie . Sorki za urąbany ekran niczym stół u Durczoka i owłosioną łapę :P

Edytowane przez Fonsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...