Jump to content

Fonsz

Użytkownicy
 • Posts

  116
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Fonsz

 1. @BJJfigter XD co to za pytanie w ogóle? Chyba najważniejsze to to, że zyskasz zegarek a nie czarny pasek który wyświetla godzinę tylko gdy ją naciśniesz lub wykonasz ruch ręką. Może sprecyzował byś czego oczekujesz od sprzętu i jak będziesz go wykorzystywał?
 2. Fonsz

  Problem z SMS

  @Bikeyyy Sprecyzuj co rozumiesz przez "dłuższe" wiadomości? 200, 500, 1000 znaków?
 3. @gumbimk22 To temat tarcz do BIPa ale mi to wygląda na schody a nie serce więc pewnie to właśnie przebyte piętra
 4. Fonsz

  Poziom naładowania

  @Qermo Zmień motyw na taki z ikoną baterii jak na screenie
 5. @Jonasz88 dobrze rozumiem, że nie wyświetla ci się aktualna pogoda w zakładce "pogoda"? Nie ma czegoś takiego w zegarku jak "opcje poogdy" Jaką wersję mi fita masz?
 6. @Nestor95 Przecież to normalna temperatura więc czemu nazywasz to problemem?
 7. To zwyczajne nie czytanie instrukcji i złe użytkowanie zegarka. Jest odporny tylko na słodką wodę. Nie słoną i detergenty w tym płyny, mydła.
 8. Przy włączonym wifi w telefonie na słuchawkach bluetooth Sony WH CH500 przy ciszy w utworze, filmie itp. słychać zakłócenia przypominające dźwięk starych modemów (ciche piski i trzaski).Gdy wyłączę wifi dźwięk jest czysty. Przez bluetooth jest jeszcze stale połączony Amazfit BIP. Wychodzi na to, że moduł wifi zakłóca sygnał BT. Ktoś używa słuchawek bezprzewodowych z Redmi 5 plus 3/32 lub orientuję się w czym leży problem? DO USUNIĘCIA! TO NIE WINA TELEFONU A RUTERA. PRZY POŁĄCZENIU Z INNYM RUTEREM WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU
 9. Fonsz

  Bip vs. MiBand 3

  @ess_fm rozumiem, że w mificie identyczne dane wzrostu itp. oraz dodane "etykiety zachowania"? Przetestuj na jednej ręce bo mogłeś nieświadomie nabić kroków jakimś ruchem ręki
 10. @Czester Zrestartuj telefon a powiadomienia będą działać jeśli prawidłowo ustawiłeś. Co do drugiego pytania to trzeba przewijać na sam dół. Innej opcji nie ma :/
 11. Ale argument xD Lepiej nie używaj tłumacza i nie sprawdzaj co oznaczają inne nazwy marek w języku polskim. Kasza jaglana czy jabłko obydwa brzmią dziwnie jak na sprzęt elektroniczny.
 12. @bembenek Apka do powiadomień to Alert Bridge. Możesz sobie w niej wybrać jakie elementy maja być w powiadomieniu. Nie rozumiem po co ci na raz Chinski i Polski. To chyba tylko taka fanaberia i nie sądzę by jakikolwiek zegarek bez Android Wear lub innym oprogramowania na nim bazującym to potrafił. Problem z pomiarem pulsu jest w apce której używasz. W modowanym MiFit ten problem nie występuje. Co do alarmu to nie wiem o co chodzi bo nigdy tej funkcji nie używałem w Bipie.
 13. @bembenek Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo się powtarzasz i narzekasz na część rzeczy które można bez problemu poprawić poprzez wgranie polskich znaków, powiększoną czcionkę, apki do obsługi powiadomień z gmaila Zacytuję fragment jak byś miał problem z czytaniem ze zrozumieniem : "Poza tym ich nie obchodzi czego ludzie w Europie oczekują od zegarka. Liczą się tylko chińskie trendy"
 14. @bembenek Tu raczej chodzi o target na dany model. Xiaomi nawet nie ma Smartwatcha za około tysiąc. Bip to najniższa półka czyli potocznie mówiąc dla "biedaków" Pece i Startos to zaledwie średnia półka a i tak nie ma nawet podjazdu do najtańszych zegarków z Android Wear. @Yatzek Bo według Xiaomi do mierzenia aktywności powinno się używać smartbandów. Smartwatche są głównie do obsługi powiadomień i innych wodotrysków. Poza tym ich nie obchodzi czego ludzie w Europie oczekują od zegarka. Liczą się tylko chińskie trendy. Tak jak brak NFC w telefonach Xiaomi bo w Chinach tego nie używają więc nie dodają tego do telefonów.
 15. @BJJfigter być może to zależy od wersji oprogramowania lub masz wadliwy egzemplarz bo ja nie mam aż takich uchybień. Max 10-15 uderzeń na minutę różnicy z Samsung Galaxy Watch 46mm.
 16. Od tysiąca w górę możesz już szukać. Za niecałe 3 stówki chyba nie spodziewałeś się sensorów z górnej półki?(choć według mnie spora wina jest również w algorytmach i oprogramowaniu) W końcu to jeden z najtańszych smartwatchy na rynku. To tak jak byś kupił telefon za 300 i oczekiwał, że będzie działał jak ten z 3000.
 17. @BJJfigter Zegarek poprawnie zapięty? Nie ma luzu? Nie miałeś czasem wilgotnej ręki? Skaner był czysty? Takie "drobnostki"w przypadku zegarka mają ogromny wpływ na prawidłowość pomiaru. Poza tym zegarek nigdy nie pokaże ci tak dokładnego wyniku jak pas piersiowy ale ten twój odbiega bardzo dużo więc coś napewno zawiodło.
 18. @LukaszGdansk a próbowałeś wsadzić kartę do 2 slotu?
 19. @LukaszGdansk Po pierwsze lepiej nie pokazuj publicznie swojego numeru . Po drugie zrobiłeś podstawową rzecz jaką jest sprawdzenie karty w inny telefonie lub wsadzenie innej do tego telefonu? Stan sieci komórkowej to internet więc jak masz wyłączoną transmisję danych to jest rozłączony i to niema z tym nic wspólnego.
 20. @Ujek49 Analiza snu to tylko taki gadżet w tym zegarku i nie należy tego poważnie traktować. U mnie nie rozróżnia nawet leżenia od spania. Przebudzenia również nie odnotowuje jeśli się nie zrobi kilku kroków lub puls znacząco nie podskoczy
 21. @bembenek Zapewne algorytmy uznały takie skoki pulsu jako błąd pomiaru lub inną anomalię. Ewentualnie może to być spowodowane "zagęszczeniem" pomiaru podczas wykrycia ruchu. Zegarek wtedy wykonuję nawet kilka pomiarów w ciągu minuty a MiFit być może bierze pod uwagę tylko jeden z nich lub średnią z tego okresu czasu. Podobnie jest z wykresem pulsu. Dla prostego przykładu załóżmy, że w ciągu minuty zegarek zrobił 3 pomiary: 1-100 2-110 3-120 W MiFicie będzie widoczny tylko jeden z nich. Z moich obserwacji wynika, że jest to średnia pomiarów która w tym przypadku będzie wynosić 110 Mi się wydaję, że chyba nikt się nie spodziewał, że pomiar tętna przez ten zegarek może być bardzo dokładny. "Mały" sensor, brak idealnego dopasowania zegarka do obwodu nadgarstka, wstrząsy, wilgoć itp. Pomiar pulsu w zegarku należy traktować jako gadżet a nie miarodajny pulsomierz. Jeśli zależy ci na najdokładniejszym pomiarze tętna podczas uprawiania sportu to polecam pasy telemetryczne na klatkę piersiową. W tym miejscu pomiar jest ułatwiony w przeciwieństwie do nadgarstka a sensory w lepszych modelach są "mocne" i pot lub inna wilgoć nie powoduje błędnego pomiaru
 22. Poprostu inni użytkownicy przeczytali specyfikację i wiedzieli co kupują, do czego on służy i do czego będą go używać. Poza tym chyba nikt kto kupił ten zegarek nie spodziewał się, że za niecałe 300 złoty dostaną zegarek z działaniem i funkcjami jak w tych za co najmniej 1000
 23. @neotion "zbiorowy apel" czyli jakieś 20 osób z tego forum? xD Według mnie nie ma co się produkować skoro są mody które umożliwiają pełne spolszczenie
 24. @kamil004 Masz polski język i region w telefonie ustawiony? Jaka konkretnie wersja apki? Oczywiście mowa o apce na Androida jak wcześniej?
×
×
 • Create New...