tomurbanowicz

Amazfit BIP - tarcze "bin"

Recommended Posts

Czy o taką chodzi?

4_pl.bin

Dnia 17.07.2018 o 12:48, blaze85 napisał:

Ma ktoś może taką tarczę w PL?

4_pl.bin

Edited by mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
  • Thanks 1

Dnia 17.07.2018 o 14:21, hansolek1 napisał:

Hmm a ja myślałem że to wilgotność :(

jakość powietrza. zrobiłem to w 6 stopniowej skali.

W ogóle to jest problem z tym AQI w czasie robienia tarczy. Wywala mi amazfiteditora i jeszcze parę innych problemów ale warto było. To fajna funkcjonalność. Jeszcze trochę niedopracowana ale fajna. Napewno koledzy znajdą sposób na pokazywanie AQI w postaci liczb (próbowałem rozłożyć oryginalną z AQI ale niestety na razie nie można. I jeszcze jedna ważna uwaga. AQI działa najlepiej z pogodą z N&F. 

Edited by mrosi
Nie ma to jak bezmyślnie przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...

4 minuty temu, jjkielce napisał:

jakość powietrza. zrobiłem to w 6 stopniowej skali.

Super tarcza, ale u mnie jakość powietrza nie wyświetla się. A jak u innych?

Przed chwilą, jarek1012 napisał:

Super tarcza, ale u mnie jakość powietrza nie wyświetla się. A jak u innych?

GB z aktywną pogodą też jest pokazywane.

Cześć wszystkim. Pytanie mam czy modyfikowaną tarczę mogę wgrać tylko jedną? Używam GadgetBridge i za każdym razem podmienia mi tą samą tarczę. A szczerze mówiąc to Wasze są dużo lepsze niż domyślne. 

Skorzystaj z bezpłatnej apki Amazfit Bip Watchfaces, jest do pobrania w sklepie Googla. Tam możesz podmieniać tarczę w zegarku którą ściągasz w formie pliku *.bin. Jednak zagarek podmieni i zapamięta tylko jedną "nową" tarczę, która ukryta będzie pod ikoną tarczy z chińską pagodą. Trzeba na nią kliknąć i wyśle na zegarek Twoją tarczę.

14 minut temu, Toldo napisał:

Niestety tylko jedna dodatkowa może być wgrana.

No trudno :) Dzięki za info. 

Wygląda na to, że ten My Watchface działa różnie. Mam zwykłą bezpłatną wersję i mogę 8 z MiFita podmienić. Co do AQI to sam MiFit nie pokazuje.

Edited by FromWP

Dnia 13.07.2018 o 23:13, Carburator napisał:

A ja spłodziłem taką oto prostą, "ludową" tarczę:

Podoba się mi, a by dało radę zrobić z pełną nazwą dnia?

Edited by mrosi

Dało.

Tylko litery musiałyby być bardzo małe, np. wyobraź sobie słowo PONIEDZIAŁEK. Chciałem zrobić tarczę dla "okularników", mega wyraźną i tylko z takimi składnikami, które z mojego punktu widzenia są najbardziej istotne w codziennym użytkowaniu urządzenia, czyli jako zegarka. W razie potrzeby, zawsze można zmienić tarczę na bardziej rozbudowaną, cała operacja trwa 30 sekund.

Jak chcesz, możesz ściągnąć sobie inne wersje tarcz. Tu masz link do mojej galerii:

https://amazfitwatchfaces.com/bip/search/?author=carburator66

Jest tam tarcza, która powinna Ci odpowiadać  o nazwie WatchMix PL.

Edited by Carburator

Dnia 19.07.2018 o 21:14, jjkielce napisał:

Kurcze, co unie jest nie tak. Tarcza nie pokazuje AQI...Nie działa z mifit, skąd bierze dane na temat zanieczyszczenia powietrza?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi

4 minuty temu, jarek1012 napisał:

Kurcze, co unie jest nie tak. Tarcza nie pokazuje AQI...Nie działa z mifit, skąd bierze dane na temat zanieczyszczenia powietrza?

GB I N&F DZIAŁAJA Z AQI. 

Dnia 19.07.2018 o 14:19, Pazio141 napisał:
Czy ktoś zrobiłby ta tarcze żeby kolory były odwrócone? Czyli czarne tło i białe cyfry z napisami?:)

To przerobiona tarcza od Horatius80, jak nie przeszkadzają Tobie nazwy dni po angielsku, to poszukaj bo ma wersję w negatywie. W kolorach też. Nawet dawałem tu link do jego kolekcji.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Punkt karny za jedno cytowanie w poście sprzed paru miesięcy? Ogarnij się kolego moderator, bo zaraz tu drugą elektrode zrobisz. 

Edited by R_ade_K

13 minut temu, R_ade_K napisał:

To przerobiona tarcza od Horatius80, jak nie przeszkadzają Tobie nazwy dni po angielsku, to poszukaj bo ma wersję w negatywie. W kolorach też. Nawet dawałem tu link do jego kolekcji.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Właśnie chciałbym po polsku. Ale jak nie będzie to poszukam tej angielskiej. Dzięki za odzew;)

Dnia 2.07.2018 o 19:06, Carburator napisał:

Taka?

Dałoby radę ktoś zrobić 24h i dni tygodnia po polsku?

Edited by mrosi
Tak trudno edytować cytowany post?

Dnia 17.07.2018 o 14:07, hansolek1 napisał:

Dnia 19.07.2018 o 21:14, jjkielce napisał:

MOJA AQI.

A ja będę się trzymał tezy że to ten wskażnik AQi to wilgotność powietrza - gdy padało wczoraj to pokazywało 90% a dziś gdy jest słońce pokazuję u mnie (okolice Poznania) 41 %. poza tym u mnie nigdy nie wskazywało powyżej 100 %.

Edited by mrosi

Pogoda, zamiast ikonek pokazuje mi poziome paski jak na zdjęciu. Zrobiłem factory reset, ale jest to samo.....Dotyczy wszystkich tarcz...Ma ktoś pojęcie co się stało?4529333d0af9c7bbaa8580a0ea409977.jpg

Dnia 20.07.2018 o 13:41, hansolek1 napisał:

A ja będę się trzymał tezy że to ten wskażnik AQi to wilgotność powietrza - gdy padało wczoraj to pokazywało 90% a dziś gdy jest słońce pokazuję u mnie (okolice Poznania) 41 %.

Raczej nie masz racji (choć nie będę się upierał ). I to nie jest w %.  AQI pokazuje jakość powietrza według norm.  Im mniej tym lepszej jakości powietrze. Niedługo jadę do Krakowa to się przekonamy (z całym szacunkiem dla Krakowa).

Dnia 20.07.2018 o 13:44, jarek1012 napisał:

Pogoda, zamiast ikonek pokazuje mi poziome paski jak na zdjęciu. Zrobiłem factory reset, ale jest to samo.....Dotyczy wszystkich tarcz...Ma ktoś

nie masz synchronizacji pogody. BIP sam nie pobiera pogody . "dostaje" ją z programu zewnętrznego (z telefonu). ja osobiście korzystam z GB i N&F.

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i zamknąć temat AQI https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Air_quality_index&prev=search

Edited by mrosi

Kurcze, zainstalowałem n&f to samo....Paski zamiast ikonek pogody...Odinstalowałem mifit, zainstalowałem ponownie, factory reset amazfits I dalej nic....Kogoś coś?

Przed chwilą, jarek1012 napisał:

Kurcze, zainstalowałem n&f to samo....Paski zamiast ikonek pogody...Odinstalowałem mifit, zainstalowałem ponownie, factory reset amazfits I dalej nic....Kogoś coś?

zainstaluj N&F i w sekcji narzędzia jest pogoda. ustaw ją i zrób synchronizację. komunikat gotowe powinien się wyświetlić

K....wa, ale ze mnie cep!! Faktycznie mgła, zmieniłem lokalizację i jest ok. Tyle tylko,że taka zmyłka, bo za oknem słońce! :) :)

Używam N&F i niestety ostatnio nie mam ani temperatury bieżącej ani AQI, jak macie po ustawiane że u Was jest?

Firmware V1.1.1.00

Przed chwilą, Gawronnek napisał:

Używam N&F i niestety ostatnio nie mam ani temperatury bieżącej ani AQI, jak macie po ustawiane że u Was jest?

COFNĄŁEM WERSJĘ N&F BO NAJNOWSZA STRASZNIE BATERIĘ MI CZERPAŁA. NO I MAM LOKALIZACJĘ NA STAŁE, DOSTAWCĘ DARK SKY (CHYBA NAJBARDZIEJ SPRAWDZALNA), INTERWAŁ CO 30 MIN

Czy ktoś może sprawdzał, czy w przypadku wycięcia części tła do przeźroczystości w pliku 0000.png jak będzie wyświetlana "dziura"? Będzie czarna, biała, czy innego koloru?