Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

tak

45 minut temu, Foxiuu napisał:

Dużo zmian wizualnych?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

tak, na razie  wydaje mi się że fon przyspieszył. zmiany czcionki , rozmieszczeni ikon, belki, suwaków no tak jak to jest pokazane na info o MIUI 10. ja się juz nim bawiłem na mi5 zony gdzie wgrałem eu. Tak więc mi się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 17:25, don_kamillo napisał:
Głupie pytanie: czym się różnią opcje Dźwięki wiadomości i powiadomień od Otrzymano SMS? 

SMS to dziwek tylko dla SMS a dźwięki powiadomień dotyczą np Gmaila lub wiadomości na Messenger lub Whatsapp.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkiem...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce mam  pozytywne wrażenia, u mnie bateria jakby lepiej trzyma, nic się nie przycina, poprawiło się działanie czujnika zbliżeniowego, w dalszym ciągu czasem zawieszają mi się przyciski funkcyjne (te na dole ekranu) - ale już dużo rzadziej niż na miui9 (swoją drogą ma ktoś pomysł co się popsuło? (czujnik linii papilarnych działa,ale przyciski: wstecz, menu itd czasem nie działają :-? )

Aha, motywy też nie wszystkie chcą działać, a żeby je w ogóle ściągnąć trzeba zmienić region na inny niż EU (ja zmieniam na USA), po pobraniu motywu można przejść normalnie na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, herrek napisał:

Po przesiadce mam  pozytywne wrażenia, u mnie bateria jakby lepiej trzyma, nic się nie przycina, poprawiło się działanie czujnika zbliżeniowego, w dalszym ciągu czasem zawieszają mi się przyciski funkcyjne (te na dole ekranu) - ale już dużo rzadziej niż na miui9 (swoją drogą ma ktoś pomysł co się popsuło? (czujnik linii papilarnych działa,ale przyciski: wstecz, menu itd czasem nie działają :-? )

Aha, motywy też nie wszystkie chcą działać, a żeby je w ogóle ściągnąć trzeba zmienić region na inny niż EU (ja zmieniam na USA), po pobraniu motywu można przejść normalnie na Polskę.mi dziala ok ;).

 

 

Moze poprostu czasem ci nie dziala bo po 5sek nic nie robienia one sie blokuja, jak sie swieca to zawsze mi dzialaja :) Ale noe wiem czy to to mozesz poprobowac ;)

 

Edytowane przez shadow14pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 12:48, schreder napisał:

Sprawdziłby ktoś czy nie wprowadzili przypadkiem "anti rollback" z tym stable? Poradnik tutaj https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/faq-questions-answered-t3816185

Mój MI6 wersja GLOBAL 6/64 kupiona w MediaMarkt (wtedy był w cenie tak jak u Chińczyka :) )  bootloader był odblokowany, różne rzeczy na nim poinstalowane, później poszedł miflash z blokadą bootladera na miui 9. Na nim siedziałem chyba z 3 miesiące i jak nigdy byłem zadowolony z tego global stable (dużo lepiej niż miuipolska) a od wczoraj miui 10 po OTA poszło i sytuacja wygląda tak jak niżej na screenie. Zrobiłem 2x dla pewności. 

 

Bez tytułu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj info o możliwości aktualizacji na v10.0.1.0 OCAMIFH "waży "toto 1.6Gb.Obecnie jestem od długiego czasu na 9.2.2.0   Global Stable i nie mam powodu do narzekań jednak tak myślę że może warto pomyśleć o zmianie i mam  pytania: 
1 - czy mogę zaktualizować normalnie po ściągnięciu za pomocą aktualizacji systemowej? 
2- Czy po tej aktualizacji zablokuje mi BL (teraz mam odblokowany "legalnie")
3- trochę poczytałem ale czy wogóle warto skoro moja wersja działa jak należy a nie kręcą mnie jakieś kolorowe ikonki, fejsa , instagrama i twita nie mam oraz nie używam natomiast aplikacje Googla jak najbardziej. Pozdrawiam. 
 

Screenshot_2018-09-20-11-28-24-104_com.tsf.shell.png

Screenshot_2018-09-20-11-29-16-246_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2018 at 3:50 PM, Soplus said:

Safety Test Net. Na poprzednim globalu też nie przechodził. Android Pay działa normalnie. 

Przechodzi normalnie test. 

To jest wina tej aplikacji safety net test (już dawno było o tym info)

a nie telefonu. Zobacz na innej aplikacji.

On 9/17/2018 at 7:44 PM, cahir79 said:

 

Google Pay niestety dalej nie działa.

Google pay działa na wszystkich global stable. Zmień portfel z HCE na SIM i z powrotem na HCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9 była taka funkcja która pomijała ekran blokady. Przy dwukliku z mi bandem telefon od razu przechodził do strony startowej. W 10 nie znalazłem tego ustawienia i trzeba dodatkowo przeciągnąć palcem w górę na ekranie blokady. Ktoś wie jak pominąć to przeciąganie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2018 at 8:23 PM, piotrekj66 said:

tez po aktualizacji niektre ikony niesystemowe takie jak FB, messenger instagram na eranach sa  kwadratowa obwodka?

Tak są

Dziwnie to wygląda jedne okrągłe i zaokrąglone, inne kwadratowe bez obwódki a jeszcze inne z białą obwódką 

 

 

 

14 hours ago, Soplus said:

Ja tam zmian w ikonach  nie widzę bo od roku siedzę na Nova Laucher :P

LTE+  wyświetla teraz jako 4G.

U mnie normalnie wyświetla LTE i LTE+

Screenshot_2018-09-21-23-28-48-523_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! zaktualizowałem mojego mi6 do 10tki po tym jak mi aktualizacja wyskoczyła w tel, bez wipe.. i teraz mam taki problem, że jak wracam do ekranu głównego to widzę tapetę a ikonki po czasie się dopiero pojawiają:-\ a na 9 tego nie doświadczyłem, wszystko chodziło płynnie.. macie pomysł jak temu zaradzić? Dzięki wielkie z góry! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, michals19s said:

Właśnie dziś dostałem również możliwość aktualizacji do 10? Dużo pozytywnych komentarzy? Więc polecacie aktualizować, nic gorzej nie będzie??

Ja jestem bardzo zadowolony, ładnie wygląda, działa jak rakieta, nie znalazłem żadnych bugów.

ps.

Wszystkim którzy mają problemy z kolejnymi aktualizacjami i dziwnymi bugami polecam w końcu zrobić full wipe a najlepiej odblokować bootloader i wgrac mi flashem .tgz z zaznaczeniem clear_all (czy jakoś tak- telefon jest wtedy jak prosto z fabryki) bo te wszystkie bugi to jest pokłosie przejścia z androida 7 (9.2.2.0) na androida 8 (9.5.3.0) bez full wipe i te problemy będą się za wami ciągnąć z każdą kolejną aktualizacją. 

Było już nie raz pisane na roznych forach że przy zmianie androida wipe nie jest wymagany ale bardzo zalecany i tak robię zawsze i nie mam najmniejszych problemów o których piszą ludzie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...