Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, yamakasi1988 napisał:

wyłączenie jedynie GPS poprawia Ci wynik, miałem tak samo

nie zauwazyłem że włączony gps został po Yanosiku i w noc zjadłlo mi 30 procent 

Nie wykluczone. Dziwne jest to, że GPS miałem włączony od zawsze (od grudnia 2017) i nie zżerał. Ten problem trwa od około 3-4 tygodni.

Dnia 19.07.2018 o 13:42, Krzysztoff napisał:

OK. Podsumowując, wyłączyłem oszczędzanie baterii, wyłączyłem GPS (chociaż wg wykresu on nie zżera ale dla pewności), Wi-Fi dałem tylko gdy podłączony, wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programisty, dodatkowo usunąłem przywilej "bez ograniczeń" dla Endomondo (chociaż dawno już go nie używałem). Właśnie ładuję baterię, zobaczę jak będzie teraz.

Kiedyś też miałem bez problemu 2-3 dni i SOT 5-6 godz. :-(

Nie będę zaśmiecał tematu kolejnymi screenami. Na ten moment nadal jest OK. Na zielono zaznaczę opcje które z powrotem przywróciłem i nie powodują nadmiernego zżerania. Na czerwono będą te które jeszcze nie są włączone z powrotem (potencjalny winowajca). Aż do znalezienia przyczyny.

"OK. Podsumowując, wyłączyłem oszczędzanie bateriiwyłączyłem GPS (chociaż wg wykresu on nie zżera ale dla pewności), Wi-Fi dałem tylko gdy podłączony, wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programisty, dodatkowo usunąłem przywilej "bez ograniczeń" dla Endomondo (chociaż dawno już go nie używałem)."

Póki co bateria trzyma jeszcze, jutro będę ładował to włączę GPS i przywilej dla Endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/2/2018 at 5:08 PM, Pietr said:

Cześć. Też macie problem z powrotem do MIUI9 z MIUI10? Dycha instaluje się i startuje bez problemu, zaś MIUI 9 i wszystkie inne custom romy po niby pomyślnej instalacji wywalają z powrotem do TWRP. Jakieś sugestie?

Lekkie opoźnienie mam, ale niech też się wypowiem :)
Odnośnie tego restartowania do TWRP zawsze po wgraniu ROMu, kiedys znalazłem na XDA taki oto pliczek (do flashowania): https://app.box.com/s/68vrsgmaq7kd2kz88e60b4eikotfaxa5

Wystarczy go sflashować po wgraniu ROMu i już nie będzie bootloopa do TWRP. Nie są potrzebne żadne formatowania danych itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Kamil Kupiec napisał:

Jak myślicie, pojawi się android p z miui 10? 

Nie myślimy, a wiemy, jednakowoż jak na razie pierwszym i jedynym urządzeniem Xiaomi, która ma otrzymać Androida P, jest... Mi MIX 2s. Ta informacja jest już potwierdzona oficjalnie. Zresztą, z tego powodu zawieszone są aktualizacje cotygodniowe dla tego modelu.

To ciekawe, bo Mi 8 jest nowszym telefonem...

Swoją drogą, to tylko ciekawostka. Wersja Androida i tak nie ma najmniejszego znaczenia. MIUI jest taką nakładką,  że numerem OS Google nie gra praktycznie żadnej roli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/17/2018 at 5:14 PM, shadow14pl said:

Wlasnue, numerek androida nie gra roli, tylko funkcjonalnosc oprogramowania dana przez producenta ;). Jakie sa zmiany miedzy MIUI 10 a 9? ;)

Głównie wizualne. Dodali kilka opcji więcej, np automatyczne wyłączanie hotspota jak nikt nie jest połączony, trochę pseudo bajerów w postaci sztucznej inteligencji (mówię bajerów, bo i tak niektóre z nich są tylko na chiński rynek). Nowy wygląd panelu sterowania (w nowszych buildach)

Więc jeśli interesuje Cię nowy wygląd (nie powiem, jest fajny), to możesz wypróbować. Nowej funkcjonalności za bardzo  nie oczekuj.
Tylko jedna uwaga: Bateria na miui10 (zarówno SOT jak i standby) jest znacznie gorsza niż na miui9 (przynajmniej dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyliście może jakąś poprawę w aparacie na MIUI 10? Bawiłem się ostatnio mi a2 i rn5 pro i byłem zadziwiony, że się da normalnie HDR używać (no i mają hdr auto a my we flagowcu nie mamy). Nie wiem jak u was ale u mnie na 9.5 jak używam HDR to zrobię zdjęcie, pojawi się miniaturka ale jak ruszę to zdjęcie rozmyte. W efekcie muszę zrobić zdjęcie i trzymać telefon nieruchomo z 4 sekundy żeby zdjęcie nie było rozmazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na chwilę pojawiła się u mnie aktualizacji MIUI 10 ale po 10 minutach już jej nie było, ktoś miał może podobnie ?

1 godzinę temu, zbiecik napisał:

Działa wam Gmail? Nie potrafię go zmusić do powiadamiania o nowych mailach, inbox działa bez problemu

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

nie działa , pobierają się same przez wifi, na transmisji danych nie działa trzeba ręcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...