Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, bacu napisał:

zainstalowałeś ? dobrze się sprawuje ta wersja ??

ogólnie z tego co napisane w necie to fajne zmiany są po tym updacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2018 o 10:30, schreder napisał:

Zauważyliście może jakąś poprawę w aparacie na MIUI 10? Bawiłem się ostatnio mi a2 i rn5 pro i byłem zadziwiony, że się da normalnie HDR używać (no i mają hdr auto a my we flagowcu nie mamy). Nie wiem jak u was ale u mnie na 9.5 jak używam HDR to zrobię zdjęcie, pojawi się miniaturka ale jak ruszę to zdjęcie rozmyte. W efekcie muszę zrobić zdjęcie i trzymać telefon nieruchomo z 4 sekundy żeby zdjęcie nie było rozmazane.

Zrobiłem dzisiaj aktualizacje do tego globala 10 i zdjęcia z hdr działają już normalnie. W sensie foteczka i nie trzeba trzymać telefonu kolejne 3 sekundy. Aczkolwiek na 9.5.8 faktycznie nie działało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, bacu said:

Działa :). Na razie biały pasek skrótów mi się nie podoba i nadal nie można wyciągnąć android beam. Skaner linii papilarnych działa lepiej i szybciej. Safety net nadal failure. 

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po 3 dniach testowania i włażenia we wszelkie możliwe ustawienia, stwierdziłem, że wezmę wszystko do kupy i opiszę wszystkie zmiany, jakie zauważyłem. Gdyby coś się nie zgadzało, dajcie znać, to poprawię

PLUSY:

- Łatwiejszy dostęp do sterowania głośnością. Suwaki po prawej stronie są w końcu w zasięgu palca.

- Możliwość wyciszania wybranych powiadomień na 15 min, 30 min, 1 godzinę, 2 godziny.

- Możliwość wyłączenia App Vault (tego ekranu po lewej stronie w domyślnym launcherze)

- Tryb rozmycia tła w przedniej kamerce.

- Wygodniejsze sterowanie ekspozycją w trybie ręcznym.

- Wsparcie dla przełączników w ekranie powiadomień z zewnętrznych aplikacji.

- Więcej opcji dla VPN: Możliwość ustawienia stałego połączenia i blokady transmisji danych, gdy go nie ma.

- Więcej opcji w hotspocie: Automatyczne wyłączanie przy nieaktywności oraz limit danych.

- Stoper pokazuje części setne (Szybko się zorientowali, że coś było nie tak :D).

MINUSY:

- Ikony powiadomień straciły kolory, przez co są mniej czytelne.

- Brak pogody w ekranie powiadomień.

- Z aparatu zniknęła opcja robienia zdjęć przy wyłączonym ekranie (Nie wiem, czemu zlikwidowali tak przydatną funkcję).

- Problemy z powiadomieniami na ekranie blokady przy niektórych aplikacjach. Gmail na przykład nie wyświetla ich wcale a większość aplikacji trzeba włączać ręcznie.

Podsumowując - wprowadzono kilka usprawnień, usunięto kilka użytecznych funkcji i tradycyjnie popsuto kwestię powiadomień. O wydajności i czasie pracy na baterii nie wspominam, bo zawsze każdy ma inne zdanie na ten temat, więc to warto sprawdzić samemu. Ja osobiście różnic nie odczułem.

 

 

Edytowane przez bacu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bacu napisał:

- Stoper pokazuje części setne (Szybko się zorientowali, że coś było nie tak :D).

Tylko sama aplikacja zegara/stopera oraz kalkulatora wygląda bardzo badziewnie. U góry czcionki jakieś duże i inne niż w pozostałych aplikacjach. Ktoś chyba zapomniał je zmienić :)

 

4 godziny temu, bacu napisał:

- Ikony powiadomień straciły kolory, przez co są mniej czytelne.

W czystym androidzie tak już jest od dawna. Mi osobiście tak się bardziej podoba ale w sumie mogliby dać użytkownikowi możliwość wyboru - chociaż zdaję sobie sprawę, że od strony technicznej mogłaby to być zbędna komplikacja.

 

Moim zdaniem aktualizacja na plus. Szkoda tylko, że dalej upierają się przy swoich ustawieniach powiadomień dla danej aplikacji zamiast skorzystać z tych co oferuje czysty android.

Edytowane przez krss32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się wahał to ja zmianę oceniam pozytywnie. Wszystko działa płynnie (nie robiłem wipe), nie grzeje się. Mam wrażenie, że bateria lepiej trzyma o kilka procent. Google Pay działa bez problemu mimo, że tester Safetynet jest na czerwono. Dobrze się korzysta z menu otwartych aplikacji, lepiej niż w 9. Z powiadomieniami nie mam problemów, z Gmail też się pojawiają.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...