Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę powodu aby w ogóle ryzykować uceglenie i wyrywać polski firmware. Poza czcionką. Dwa lata temu był tylko chiński i ludzie normalnie używali.

Co do kolejności. FW wgrywa się pierwszy, kiedy wgrywa się inna wersję niż obecna w zegarku. Res to zasoby graficzne i nie powinny byc inne niż wersja FW. 

GPS i fontów nie ma w firmware bo to inny obszar pamięci.

Żaden mod nie naprawi problemu z GPS. Proponuję wgrać niższą wersję firmware i próbować aktualizować przy pomocy sklepowej wersji MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wersja 3.0 modu MNVolkov. oprócz kalkulatora i kalendarza, dodane została możliwość edycji alarmów z poziomu zegarka.
Na szybko spolonizowałem zasoby (zamieniając język Hiszpański - który pojawia się jako domyślny, na prawie polski).
Do tego posta dołączam modowany firmware w wersji 1.1.5.36, pogrubione czcionki i plik z częściowo przetłumaczonymi zasobami (do poprawy są obrazki z podpisami w menu i pare drobnych rzeczy).

Kolejność wczytywania: 1. firmware, 2. pliki zasobów, 3 - czcionki. Wszystkie 3 pliki muszą być wgrane.

 

alipay_menu.thumb.jpg.98c739d33b3d78713245178edb6052fb.jpgkalkulator.thumb.jpg.385daeb6de5cf4485feb02a178bd767f.jpgkalendarz.thumb.jpg.7618e1426b44c450cdc247f804b49dc7.jpgbudzik_01.thumb.jpg.b5cef6e5f756eca356ea51be136e8d01.jpgbudzik_02.thumb.jpg.6b5f90a0770136c7985f15df50ded0de.jpgfirmware_mod.zip

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, walek75 napisał:

Pojawiła się wersja 3.0 modu MNVolkov. oprócz kalkulatora i kalendarza, dodane została możliwość edycji alarmów z poziomu zegarka.
Na szybko spolonizowałem zasoby (zamieniając język Hiszpański - który pojawia się jako domyślny, na prawie polski).
Do tego posta dołączam modowany firmware w wersji 1.1.5.36, pogrubione czcionki i plik z częściowo przetłumaczonymi zasobami (do poprawy są obrazki z podpisami w menu i pare drobnych rzeczy).

Kolejność wczytywania: 1. firmware, 2. pliki zasobów, 3 - czcionki. Wszystkie 3 pliki muszą być wgrane.

 

alipay_menu.thumb.jpg.98c739d33b3d78713245178edb6052fb.jpgkalkulator.thumb.jpg.385daeb6de5cf4485feb02a178bd767f.jpgkalendarz.thumb.jpg.7618e1426b44c450cdc247f804b49dc7.jpgbudzik_01.thumb.jpg.b5cef6e5f756eca356ea51be136e8d01.jpgbudzik_02.thumb.jpg.6b5f90a0770136c7985f15df50ded0de.jpg firmware_mod.zip 431 kB · 9 downloads

Super że próbujesz spolsczyć tego moda. Czekam na Twoją pełną wersję spolszczenia i z poprawionymi grafikami. Puki co nie wgrywam. Poczekam na finalną wersję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek04 w modzie nie ma firmware'u do GPS. Ja osobiście mam wersję 18344.

Zainstalowałem w następujący sposób:

1. Instalacja bety z gps 18344
2. Aktualizaja za pomocą N&F firmware, res i czcionek
3. Używam zmidowanej wersji MiFit 3.6.0 (

"czwórka" mi nie odpowiada), w której jest pusty plik firmware.json (dokładnie jego zawsrtość to {} ), więc nie występuje problem downgrade'u oprogramowania GPS przez MiFit.

Edytowane przez walek75
poprawka nr wersji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy:
1.pobrać z apk mirror oficialną wersję MiFit 3.6.0
2. Wyedytować plik apk (podmieniając assert/firmware.json na plik z pustą listą
3. Podpisać apk i luuuu

Niestety nie udostępnię swojej wersji,  bo mam wpisane swoje klucze do Google Maps (póki co za free, ale za niedługo płatne).

 

Edytowane przez walek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej. Dzisiaj przyszedł mój. Po pierwsze sparowałem go z MI Fit z forum 4.0 aktualizacja. Później GB font big i znowu MI FIT modyfikowany. Pokazuje kto dzowni pogoda PL polskie znaki. Menu po angielu ale nie przeszkadza w niczym nie mam żadnego komunikatu odnośnie aktualizacji GPS. Jeżeli taki masz zmień tarcze na inną pomaga podobno. Info z grupy na FB.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4502]Zulwiczek1983[/mention]
Zachęcam do instalacji i feedbacku co poprawić, oraz czekam na sugestie dotyczące innego tłumaczenia, itp.
Stan pakietu jest taki, że nadaje się do codziennego używania.
Jak tylko znajdę chwilę, zainstaluję i dam znać jak to wszystko wygląda.
Mi fit mod czy oryginał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego Bipa do treningu (szybkie chodzenie) i zapis trasy jest nie akceptowalny. Rozjechany, dziwne anomalie i co najważniejsze źle naliczał dystans jakieś 170-190 m na 6 km. Dlatego uparłem się na zmianę wersji GPS na tą lepszą co potwierdzają użytkownicy. 

Jak na razie myślę że mi się udało. Mam język polski, powiadomienia i GPS w wersji 18344. Dzisiejszy zapis trasy wygląda dobrze. Różnica w dystansie to jakieś 20-30 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu GB nie wykrywa mi zegarka? Widoczność włączona, zegarek rozparowamy, mi fit z forum usunięty, fw 1.1.5.24. Nie pomagają restart tel nawet. 

 

GB wyszukuje tel przez parę sekund, później koleczko przestaje się kręcić. Gdy naciskam wyszukaj to następuje pół obrotu kółka i nic się nie dzieje. 

GB pobrany z linka z 1 strony. 

Edytowane przez marcinklin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Netoper napisał:

Nie ma konieczności, przetestuj jak obecna Twoja wersja będzie się sprawowała, jak ok, no to nie ma co ruszać.

Ogólnie pracuje dobrze, ale po aktualizacji kilka dni temu jakoś dziwnie bateria zaczęła spadać, 10% w dniu to dużo uważam, a nie używam GPS. Tylko powiadomienia, godzina, połączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...