Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, stereo0 napisał:

Czyżby temat o lte 2 plusie zwłaszcza poza miastami robił kolejne okrążenie ziemi? ;p od premiery było wiadomo,  że będą z tym jaja bo bodaj band 2(800mhz} jest nieobslugiwane przez mi5

A jakie częstotliwości LTE są w Plusie? Bo tutaj Plusa nie uwzględniono: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

800 MHz to band 20, a nie 2.

I nie chodzi tylko o "poza miastami".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, stereo0 napisał:

Czyżby temat o lte 2 plusie zwłaszcza poza miastami robił kolejne okrążenie ziemi? ;p od premiery było wiadomo,  że będą z tym jaja bo bodaj band 2(800mhz} jest nieobslugiwane przez mi5

Wszędzie nie tylko poza miastami jest ten problem. Jak już kiedys pisałem i czytałem pomagał ludziom reset kont abonenckich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus poza miastem często korzysta z 800MHz którego MI5 nie obsługuje (ale gdzieś coś jakiś mod widziałem na obsługę tego kanału także wszystko przed nami). Jeśli na ułamek sekundy 4g wskakuje to znaczy że złapał jakiś strzępek sygnału z miasta po prostu. Ja w orange też mam zasięg żyleta, rekordowo wyciągnąłem ponad 70mb/s downloadu ;) a to i tak zaledwie nieco ponad 10% z obsługiwanych 600mb/s dzięki LTE cat.6. Ciekawe kiedy w Polsce to LTE zaczną przyspieszać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, latet napisał:

A na czym on polega i jakim cudem pomaga na brak obsługi danej częstotliwości?

Mi5 obsługuje 1800 i 2100 ;) polega na tym ze mi5 zaczyna łapać lte tam gdzie je złapać powinno oraz mi5 ma kat 12 przecież ^^ a nie 6 ;P 

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg z lte i bateria.

Mam play jak ustawie automatycznie i preferowany tryb LTE, tel grzeje sie ciagle a bateria spada tak szybko jak sie laduje;), ale lte dziala normalnie. Natomiast jak wlacze preferowana 3g lub recznie ustawie jakas inna sie w play nic zlego sie nie dzieje. Tak wiec widac ten tel ma problemy z lte. A dodam ze play dziala na 2 slocie sim. Teraz sprawdze jak bedzie sie zachowywac pierwszy slot z tmobile i lte? Dam znac co zaobserwowalem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z tmobile jest dokładnie tak samo. Jest cały czas ciepły przy lte, a w 3g ten efekt nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek8608

Jakie masz temperatury w cpu-z tsens_tz_sensor5-8 i bms oraz baterii? Jaka wersja systemu?

Też sprawdzę jakie mam temperatury na 3G i 4G.

@Bobson

Pózniej popatrze kartę plusa, ale najpierw muszę dojść do porzadku z telefonem.

 

Teraz moje pytanka. Mam xiaomi.eu 6.5.30

Panowie i Panie, jakie macie temperatury w cpu-z tsens_tz_sensor5-8 i bms oraz baterii? I Jaka wersja systemu.

Jakie prędkości macie przy pobieraniu przez wifi w google play, bo ja mam 299-350kB/s i dzisiaj przez godzinę pobierałem hearthstone;/ Raz miałem skok, przez ułamek sekundy do 1,2MB/s, kilka razy do 550kB/s i tyle. Bardzo wolna prędkość. Może w ustawieniach coś mi ogranicza? Podczas pobierania telefon ciągle wydawał dźwięk jak "blob".

Gdzie jest opcja w systemie aby w google play też przez transmisje danych pobierało? (w google play już uruchomiłem)

 

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek8608

sprawdzales telefon po tym jak sobie polezal na biurku czy moze porobiles cos wczesniej? system xiaomi.eu czy global?

 

Ja na 4G play (tylko 1 karta) gdy z 10min pochodze po ustawieniach, wlaczone dane, i otwarcie 1 strony w przegladarce mam:

bms 35; sensor 5-8 38-40 C czasem skacze do 45; bat 34

i tak wydaje mi się ciepławy w rece

EDIT:

na 3G jest minimalnie na kazdym wyniku 2-5C, pozniej posprawdzam kartę plusa i obydwie naraz

PS. Ogolnie sensory 5-8 to cpu core 0-3

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku miałem alfę i nie miałem większych problemów. Teraz mam tą 6.6.16 zobaczymy jak będzie na razie jest ok.

Są drobne problemy to co zauważyłem to:

- czasem narzeka ze mam zakryty czujnik zbliżeniowy (co sprawia czasem problem z odebraniem połączenia)
- kapryśne jest przestawianie kolejności przełączników w trybie "single page"

Edytowane przez Kurian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam właśnie na odblokowanie bootloadera, ale do tego czasu musiałbym doprowadzić telefon z chińskim romem w miarę do stanu używalności. Są mi do tego potrzebne dwie rzeczy: import kontaktów z konta Google i aplikacja do nawigacji GPS, którą można używać bez znajomości chińskiego (można google maps wgrać jakoś z pliku apk?). Jakie mam opcje żeby to osiągnąć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paulonio napisał:

I wtedy uzyskam dostęp do aplikacji Google?  Nie bardzo mi się chcę wgrywać na te kilka dni

No raczej, Global to global.

A z tym  "kilka dni" to bym nie był taki pewien. Od dnia kiedy dostaniesz sms'a ze zgodą to ja bym poczekał z 7 kolejnych dni aż się ta zgoda uleży na serwerach Xiaomi. Masz szansę uniknąć w ten sposób słynnego błędu "50%"

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Przymierzam się w końcu do zakupienia urządzenia Xiaomi. Oczarował mnie Mi 5, ale nie w tym rzecz...

Przewertowałam kilkanaście stron od polskich po anglojęzyczne... ale dla mnie to wszystko brzmi kosmicznie. 

Nie wiem czy w dobrym wątku czy dziale piszę ale nurtuje mnie to bardzo. Rozumiem, iż ten model ma bootloader zablokowany i można go odblokować.

Czy odblokowując go gwarancja jeszcze obejmuje czy już nie? Nie wyobrażam sobie "siedzieć" na czystej chinszczyźnie. A może jest global z automatu wgrany?

Czytałam wątek o odblokowaniu jednak to wciąż wydaje mi się czarną magią. To faktycznie jest takie trudne czy to tylko mój strach ma wielkie oczy? Bo nie ukrywam chciałabym tutaj posiadać spolszczone wydanie.

Głównie to nie daje mi spokoju. :)

Za wszelakie odpowiedzi z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, goszka napisał:

Hej! Przymierzam się w końcu do zakupienia urządzenia Xiaomi. Oczarował mnie Mi 5, ale nie w tym rzecz...

Przewertowałam kilkanaście stron od polskich po anglojęzyczne... ale dla mnie to wszystko brzmi kosmicznie. 

Nie wiem czy w dobrym wątku czy dziale piszę ale nurtuje mnie to bardzo. Rozumiem, iż ten model ma bootloader zablokowany i można go odblokować.

Czy odblokowując go gwarancja jeszcze obejmuje czy już nie? Nie wyobrażam sobie "siedzieć" na czystej chinszczyźnie. A może jest global z automatu wgrany?

Czytałam wątek o odblokowaniu jednak to wciąż wydaje mi się czarną magią. To faktycznie jest takie trudne czy to tylko mój strach ma wielkie oczy? Bo nie ukrywam chciałabym tutaj posiadać spolszczone wydanie.

Głównie to nie daje mi spokoju. :)

Dla Mi5 jest ROM Global, więc można mieć w pełni j. polski bez odblokowywania.

Odblokowywanie jest trochę upierdliwe, ale wykonalne. Nie traci się gwarancji, choć pamiętaj, że gwarancja do umowa pomiędzy Tobą o sklepem, a nie producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

Dla Mi5 jest ROM Global, więc można mieć w pełni j. polski bez odblokowywania.

Odblokowywanie jest trochę upierdliwe, ale wykonalne. Nie traci się gwarancji, choć pamiętaj, że gwarancja do umowa pomiędzy Tobą o sklepem, a nie producentem. 

8 godzin temu, latet napisał:

Dla Mi5 jest ROM Global, więc można mieć w pełni j. polski bez odblokowywania.

Odblokowywanie jest trochę upierdliwe, ale wykonalne. Nie traci się gwarancji, choć pamiętaj, że gwarancja do umowa pomiędzy Tobą o sklepem, a nie producentem. 

Gdzie masz global do mi5 z językiem polskim? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bobson napisał:

Gdzie masz global do mi5 z językiem polskim? :>

Chcesz powiedzieć, że global DEV do Mi5 nie ma polskiego?!?!?!? Myślałem, że wszystkie global dev mają już tłumaczenie Acida. No, ale nawet jeśli nie Acida, to jakiś (gorszy) polski był w linii rom-ów Global od dawna. Nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, latet napisał:

Chcesz powiedzieć, że global DEV do Mi5 nie ma polskiego?!?!?!? Myślałem, że wszystkie global dev mają już tłumaczenie Acida. No, ale nawet jeśli nie Acida, to jakiś (gorszy) polski był w linii rom-ów Global od dawna. Nie?

Jest angielski i 4 inne języki chinsko podobne. Język polski ma xiaomi.eu ale nie china dev a tym bardziej nie global china. Ten język polski był w fake romach przecież 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...