Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Rafi napisał:

Dzięki. Okazało się, że na tej wersji stable da się odblokować BL. MIUI 8 Polska/EU już zagościło na moim MI5. Pozdrowienia dla deweloperów :-)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
 

Hm, a już myślałem, że to syfMIUI, bo 5 cyfr w numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  mam pytanie szybkie o widgety w mi5.  Obecnie moge dodac dowolny widget do ekranu tylko poprzez przytrzymanie lewego klawisza przez chwile.  Nie dziala opcja wywolania dodawania widgetow/ekranów po przez szczypniecie ekranu.  Czy jest to bug czy ficzer czy poprostu cos wyłączyłem w menu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MI3, którego mam ponad 2 lata też się lekko wykrzywił przez noszenie w kieszeni. Dlatego też jeśli nic poza tym się nie dzieje, to bym się nie martwił. Najlepiej uważać szczególnie podczas wiązania butów, ponieważ wtedy telefon w kieszeni narażony jest na największe naprężenia.
Dobrze, że MI5 jest trochę mniejszy i ma zaokrąglone rogi, bo pomaga to w "układaniu się" w kieszeni.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcuso86 napisał:

Tylko że nigdy nikt nie skarżył sie na wyginanie telefonu w kieszeni. A przypomnijcie sobie jak było z iphonem 6 po premierze - telefonem który kosztował 4kzł. Takie testy są dla mnie śmieszne - kazdy telefon da sie zlamać.

Też mnie nie ruszył ten test, bo go obejrzałem jaki pierwszego. Ale potem oglądnąłem inne filmiki tego gościa, gdzie łamie (lub próbuj złamać) inne telefony. Różnica jest niesamowita (co nie tylko widać, ale i słychać). Żaden inny tak łatwo nie dał się wygiąć jak Mi5. Mimo wszystko nie zamierzam się tym przejmować, generalnie traktuję telefony bardzo delikatnie, poza tym do Mi5 kupiłem coś takiego jak na obrazku.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-11-12 145517.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No właśnie zrobiłem to samo. Też obejrzałem jego inne bend testy. Naprawdę mi5 wyszedł jako jeden z bardziej łamliwych. Nie wiem kiedy telefon jest narażony naprężenia z rzędu takich które wywołał tamten gościu, chyba zaczął łamać od razu z całej siły. Mimo tego ja się boję, że kupię telefon za 1.5k i przez przypadek go złamię.

Bez sztywnego etui mi5 nosić nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, XiaoRén napisał:

 No właśnie zrobiłem to samo. Też obejrzałem jego inne bend testy. Naprawdę mi5 wyszedł jako jeden z bardziej łamliwych. Nie wiem kiedy telefon jest narażony naprężenia z rzędu takich które wywołał tamten gościu, chyba zaczął łamać od razu z całej siły. Mimo tego ja się boję, że kupię telefon za 1.5k i przez przypadek go złamię.

Bez sztywnego etui mi5 nosić nie będę.

A czy siedzisz sobie z telefonem w ręku i od tak sobie chwytasz go drugą ręką i zaczynasz go łamać? :D Ja widziałem inne testy i Xiaomi Mi5 ciężko było wgl wygiąć.

Nie masz czego się obawiać, nie złamiesz telefonu od tak sobie. No chyba, że trzymasz telefon w tylnej kieszeni i skaczesz dupką po krześle - choć wtedy to każdy telefon się wygnie/pęknie hehe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JacekBB napisał:

Jak włoże nano sim w drugie pole w tacce z pola bliżej krawędzi to znowu wyślę mi SMS za 50 groszy?

Wysłane z Mi5
 

 

A propos nano SIM-ów. Co mam zrobić, jeśli chcę zamiennie używać jednego numeru w Mi5 oraz w starszym telefonie o "normalnym" rozmiarze kart SIM? Da sie takiego nano wsadzić w jakaś rameczkę (tak jak mikro się daje)? A może trzeba mieć 2 karty SIM z tym samym numerem (o ile to w ogóle możliwe, chyba nie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

A propos nano SIM-ów. Co mam zrobić, jeśli chcę zamiennie używać jednego numeru w Mi5 oraz w starszym telefonie o "normalnym" rozmiarze kart SIM? Da sie takiego nano wsadzić w jakaś rameczkę (tak jak mikro się daje)? A może trzeba mieć 2 karty SIM z tym samym numerem (o ile to w ogóle możliwe, chyba nie)?

@latet Kupujesz w kiosku starter za 5 zł w standardzie nano sim, wyłamujesz samą kartę i masz przerzutkę. Ja sam korzystam z tego rozwiązania.

Jak nie chcesz się bawić w kombinowanie to możesz kupić w salonie operatora taką przerzutkę, ale drożej będzie, a nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, XiaoRén napisał:

@latet Kupujesz w kiosku starter za 5 zł w standardzie nano sim, wyłamujesz samą kartę i masz przerzutkę. Ja sam korzystam z tego rozwiązania.

OK, dzięki, tak zrobię. Ale po pierwszą kartę nano (do tej pory takiej nie miałem nigdy) muszę się udać do punktu swojego operatora, tak? Wycinanie z "normalnej" to ponoć zły pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

OK, dzięki, tak zrobię. Ale po pierwszą kartę nano (do tej pory takiej nie miałem nigdy) muszę się udać do punktu swojego operatora, tak? Wycinanie z "normalnej" to ponoć zły pomysł.

Tak, to zły pomysł. Lepiej wymienić.

Ja mam kartę w Orange, tam wymieniałem standard sima na nano. Tam jest tak, że jak kupisz coś za 25 zł to wymieniają kartę za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, XiaoRén napisał:

Tam jest tak, że jak kupisz coś za 25 zł to wymieniają kartę za darmo.

Zależy na kogo trafisz. Mój brat w Orange płacił 25 zł, ja sobie miło porozmawiałem z Panią pracującą w punkcie i kartę wymieniła mi za darmo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RSL napisał:

Zależy na kogo trafisz. Mój brat w Orange płacił 25 zł, ja sobie miło porozmawiałem z Panią pracującą w punkcie i kartę wymieniła mi za darmo.

Farta miałeś. Mnie też się przyfarciło bo jak wymieniałem 2gi raz to też porozmawiałem miło z panią i mi 2 karty za produkt za 35 zł wymieniła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Johann81 napisał:

Witam

W moim Mi5 lampa błyskowa sygnalizuje przychodzące połączenie. Gdzie mam możliwość zmiany tego stroboskopu, bo nie mogę nigdzie znaleźć w ustawieniach, czy też jest to wina motywu. Wgrany MIUI EU

Pozdrawiam

Ustawienia/ opcje aplikacji/ systemowe/ telefon/ połaczenia przychodzące/ pulsowanie flesza/ i już.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W jednej z ostatnich aktualizacji Chrome'a pojawiła się opcja odtwarzania wideo w tle (m.in. YouTube'a), ale na moim Mi 5 ti nie działa. Aplikacja jest zaktualizowana, wyłączone są jakiekolwiek opcje oszczedzania baterii i nawet po "założeniu kłódeczki" niestety odtwarzając cokolwiek z YouTube wyłącza się po wyjściu z Chrome'a czy nawet przejściu na inną kartę.

Na innym sprzęcie mi to działa. Jakaś rada?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące funkcji DT2W w Mi5:

  1. Czy jej aktywowanie ma wpływ na zużycie baterii w stanie uśpienia, czyli w stanie, w ktorym mój tel. będzie przez 95% doby? (na prosty rozum – mogłoby mieć, bo "coś" musi "czuwać" i czekać przy uśpionym telefonie na to tapnięcie)
  2. Czy są z nią jakieś znane problemy? Coś czytałem (ale nie wiem, czy to dotyczyło Mi5), że jest jakiś konflikt między nią, a ustawieniem blokady przed przypadkowym włączeniem w kieszeni.
  3. Właściwie to jaka jest przydatność DT2W, gdy stosuje się odblokowanie odciskiem palca na przycisku home? Trochę bez sensu. Nie sądzicie?
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nie każdy stosuje odcisk palca i wtedy ma dużo wygodniej. Pomimo stosowania odcisku palca wiele ludzi woli tak włączać ekran. Natomiast w przypadku posiadania CM zamiast MIUI ma mniejszy sens, gdyż tam czytnik działa dotykowo i można wybudzić telefon bez wciskania przycisku.

2. Nie ma problemów.

1. Wpływa, to jest dodatkowe kilka mikroamperów na czuwaniu. Natomiast czy to widać na wykresie rozładowania? Nie widać, zbyt mało obciąża, żeby było w jakikolwiek sposób odczuwalne dla użytkownika.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sp4ubw napisał:

3. Nie każdy stosuje odcisk palca i wtedy ma dużo wygodniej. Pomimo stosowania odcisku palca wiele ludzi woli tak włączać ekran. Natomiast w przypadku posiadania CM zamiast MIUI ma mniejszy sens, gdyż tam czytnik działa dotykowo i można wybudzić telefon bez wciskania przycisku.

2. Nie ma problemów.

1. Wpływa, to jest dodatkowe kilka mikroamperów na czuwaniu. Natomiast czy to widać na wykresie rozładowania? Nie widać, zbyt mało obciąża, żeby było w jakikolwiek sposób odczuwalne dla użytkownika.

Dziękuję.

Z ciekawości: nie ma chyba możliwości ustawienia odwrotnej akcji, czyli DT2S na pulpicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...