Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w MI5S działa tryb nocny?

Czy jest to opcja podobna do tej z Huawei, gdzie obraz naświetlany jest przez kilka, kilkanaście sekund (nawet do 32s.), czy jest to po prostu tryb wydłużający migawkę do 2-3s. z odpowiednim ustawieniem ISO i balansu bieli?

W Huawei ze statywem, tryb "super noc" dawał niesamowite efekty na zewnątrz nawet w całkowitej ciemności.

Edytowane przez divinevox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jestem posiadaczem KAZAM'A Tornado 348 :) Ma on 16gb wbudowanej pamięci z czego 6,5 zajmuje system. Narzeczona ma Huawei P8 lite.

Chcę zakupić 2 szt. z aliexpress Xiaomi MI5s i teraz zastanawiam się czy brać wersję 4/64 czy 4/128... różnica 300zł na sztuce a przy kupnie 2 oszczędze 600zł. Czy 64gb wystarczy jeśli ktoś chce tylko czasem nagrywać filmy i robić zdjęcia ? :) Jak wygląda to megabajtowo ile Mb zabiera jedna fota na max. rodziałce a ile 1m filmu? :) 

Kolejne pytanie :) czy jeśli załóżmy jutro zaprezentują MI6 to czy ceny MI5s mogą stopnieć ? :) Czy na tyle nie znacznie że nie ma co kalkulować :)

Za 2szt w wersji 4/64 zapłacę ok 2300zł za 2 szt. 4/128 ok 2900. różnica jest ale czy warto na rzecz tej pamięci ? ;)

Czekam z niecierpliwością na odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanka przed zakupem mi5s 3/64.

1 - Kto miał lub ma możliwość porównania głośniczka w mi5 do mi5s? MajsterPirzu mówił w teście, że głośniczek w mi5s jest kiepski i wyczuwalnie gorszy od mi5. Tak się zastanawiam czy dokładać 150zł do mi5s czy może brać mi5. Mi5 mam w domu i mam porównanie do Huawei Mate8 i P8lite i czego by nie słuchać wyraźnie "czuć" więcej basów z huawei, szczególnie z mate. W mi5 podoba mi się znów czystość dźwięku, szczególnie środka. Uważam, że mi5 jest idealny do oglądania YT. Nie chciałbym zrobić przesiadki na gorsze (basowy mate) i żałować wyboru mi5s.

2 - Jak wygląda aluminiowa obudowa szara, srebrna używana bez etui? Tutaj znów porównam do tego co mam mate8, w którym mam srebrne aluminium, naprawdę nie lubiące obtłukiwania. Nie chodzi tutaj o grzmocenie telefonem o przedmioty, ale ilość wgniotków i rysek na krawędziach po roku mnie przeraziła, a większość czasu spędził w etui. Piaskowane plecki za to nic się nie porysowały, a kładłem go wszędzie.

3 - Jakim szkłem jest pokryty mi5s? Nigdzie nic nie mogę znaleźć, nawet żadnego sensownego testu. Pytanie do posiadaczy normalnie korzystających z telefonu bez szkiełek i ochronek. Pojawiają się jakieś wyraźne rysy? Jak ze szkiełkiem aparatu jest jak w mi5 szafirowe?

Zaznaczam, że nie dłubię w romach bo tego nie lubię, preferuję global stable. Co do używania samego aparatu to bez etui etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BnQ napisał:

Zakupiłem dla cioci Mi5s, więc sama nie będzie się bawić w zmiany romów.

1. Wgrany jest Gobal 8.0.3.0, warto go zmieniać na coś innego?

2. Obecnie używa jakąś Lumie, jak wygląda sprawa przeniesienia kontaktów z Windows Phona?

Kontakty eksportuj do CSV czy jakiegos takiego pliku, który będziesz mógł później importować w koncie google przez stronę i dodasz za jednym zamachem wszystko i będziesz miał synchronizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamillm napisał:

Czesto ucina nazwy kompiujac na SIM ze wzgledu na ograniczneia liczby znakow, wiec najlpesyzm wyjsciem jednak jest eksport do csv lub synchornizacja z kontem googla.

Nie są to najlepsze metody, bo nie zachowują pełnej jakości zdjęć przy kontaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 13:36, BnQ napisał:

2. Obecnie używa jakąś Lumie, jak wygląda sprawa przeniesienia kontaktów z Windows Phona?

Spróbuj którąś z metod  https://mobiletrans.wondershare.com/transfer/4-ways-to-transfer-data-from-windows-phone-to-android-device-for-free.html

Ja przenosiłem między 2 telefonami na Androidzie przy pomocy programu CloneIt i poszło elegancko, nie ma co się bawić w importy do plików pośrednich.

 Przy windowsie może być trochę więcej zachodu, ale pierwsza metoda z tego linku wygląda obiecująco - program MobileTrans Phone Transfer

 

Edytowane przez jaruone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bosniak napisał:

Jak wyłączyć te powiadomienia w w wyszukiwaniu google, non stop pojawia się tam ikonnka 1 lub 2 w czerwonym kółeczku i jak nie wejde w to i coś nie powiem to nie zniknie. :x

Wchodzisz w ustawienia danej aplikacji, w tym przypadku Google > powiadomienia i odznaczasz "licznik na ikonie" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ludzie, wgrał ktoś z was już najnowsze MIUI 27.4 konkretnie. Jestem ciekaw czy warto bo jest napisane niby że optymalizacja stabliności i wydajności a po ostatnim updatcie i tak tak jest dobrze bo skoczyło o jakieś 30 k w benchmarku (teraz 147k) ale ze stablinością nie jest do końca jakbym sobie tego życzył :D Ktoś może się wypowiedzieć jak bench,bateria i ogólne działanie systemu po update?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj sprzedałem swoją mi5-kę. Dostałem dobrą cenę to się nie zastanawiałem. Generalnie z mi5 byłem bardzo zadowolony. Teraz czytam tematy typu 'mi5 vs mi5s'. Dużo ludzi narzeka a to na czytnik a to na aparaty, soft itd. Tyle tylko że większość tych tematów jest starych z przełomu listopada 2016 r. I teraz już sam nie wiem czy warto przesiąść się na mi5s czy kupić ponownie mi5. Budżet do 250$. Przez ten czas na pewno dużo się zmieniło, dopracowali soft ect..??

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MI 5S ogólnie to praktycznie nic się nie zmieniło.

Telefon był i jest stabilny, czytnik linii działa tak samo, aparat robi takie same zdjęcia.

Za 3 tygodnie ma dostać Androida 7 to się wtedy okaże jak to będzie chodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leonfp napisał:

Dużo ludzi narzeka a to na czytnik a to na aparaty, soft itd

Czytnik był dobry od początku. Aparat bez zmian i nigdy się nie zmieni, chyba że przy MIUI9 dostanie nerfa. Soft poprawiany jest regularnie, ale bugi zawsze są i będą. Czyli norma, nic specjalnego się nie działo i nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj mam Mi5s i mam problem z internetem sieciowym (a tylko tego używam )

Tuż po włożeniu karty SIM było ok, ale po paru godzinach coś się stało, i prędkość pobierania (torrenty, przeglądarka, wszystko) jest na poziomie 50 Kb/s.

Mam teraz Globala 8.0.3.0 i się zastanawiam czy to system jest winny? 

Dodam że mimo tak zenujacej prędkości w rogi mam ikonkę 4G+ cały czas 

I czy w ogóle mogę zainstalować xiaomi eu? Bo na obecnym systemie średnio się w ogóle ta go używać, więc wtedy zwracam do do sklepu 

Edytowane przez Olek619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisałem że mam zasięg na 4G+ 

MiCenter odpisało mi że mogę wgrać xiaomi.eu, tylko najpierw wgrać muszę wgrać chiński stable min. 8.1 - może spamuje ale mógłby mi ktoś pokrótce wytłumaczyć jak to zrobić skoro podobno nie mogę już z wersji 8.0.3.0 wejść do edl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...