Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Pusto, bo wszyscy pytaja w innych watkach.

Osobiscie jeszcze sobie czekam z zamowieniem. A zamowie chociazby aby sprobowac jak sie teraz ma. Bo od kiedy sprzedalem moja mi5 to jeszcze nei zebralem sie do kupna moich planowanych telefonow i juz mi sie znudzily.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy byłby ktoś w stanie stwierdzić jakiekolwiek za i przeciw Xiaomi Mi5s? Zastanawiam się, czy aby przypadkiem zwykła Mi5 też nie byłaby takim złym wyborem. Przesiadam się z Mi4, więc tu i tu byłby jakiś progres. W Mi5 obawiam się śliskiej obudowy, a nie lubię zbytnio nosić etui. Mi5S niestety został pozbawiony OIS więc coś za coś... A jak z normalnym użytkowaniem? No bo w zasadzie układy te same, to może... ekran? Jakieś rewolucje? I czy ten nowy czytnik jest naprawdę wiele szybszy czy różnica jest niezauważalna?

Możliwe, że kupiłbym już teraz Mi5 ale tylko dlatego, że jest dostępny w wersji BLACK, a Mi5S to głównie Silver z białym frontem i nieciekawym, czarnym obramowaniem dookoła ekranu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poszukuję telefonu dla siebie w budżecie + - 1500 PLN

Aktualnie używałem Redmi Note 2 który zdechł ale byłem z niego dość zadowolony.

Teraz zastanawiam się nad flagowcem i chciałem aby był bardziej poręczny

Wybór padł na Mi5 / Mi5 S

Inne marki jakoś mnie nie przekonują, mimo tego że trochę ‘z d*py’ wysypał się mój RN2 to Xiaomi jest jedyną marką która jakkolwiek mnie przekonuje i mam ochotę na ich telefon.

Skłaniam się minimalnie ku Mi5S ponieważ nie ma on fizycznego przycisku  ( ? dobrze mówię ? ) Ten ‘ samsungowy ‘ fizyczny przycisk okrutnie mnie wk*rwia i raczej go nie zdzierżę więc zwykłe Mi5 ma tutaj ogromny - .

Nie zależy mi zbyt na tej stabilizacji obrazu więc to też nie ma znaczenia, a Mi5S wypada lepiej cenowo.

 

Teraz kwestia zakupu.

Akutalnie prowadzę DG więc jeżeli zakupiłbym telefon w polsce z fakturką powiedzmy że mogę go mieć za 82% jego wartości ( odliczając 18% podatku którego w takim wypadku nie zapłace ) Kwestia tego czy gdziekolwiek w PL kupię za sensowną cenę Mi5s? z mojego szybkiego researchu nie znalazłem nic.

Interesuję mnie wersja 32 / 64. Jeżeli nie jest to duża różnica to dopłacę przyszłościowo do 64.

Tak więc gdzie aktualnie najlepiej i najbezpieczniej dokonać zakupu? Warto kupować gdzieś z gwarancją realizowaną w PL? Wolałbym taką opcję dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bombel napisał:

Tak więc gdzie aktualnie najlepiej i najbezpieczniej dokonać zakupu? Warto kupować gdzieś z gwarancją realizowaną w PL? Wolałbym taką opcję dla bezpieczeństwa.

Z tą gwarancją, to wychodzisz ze złego założenia, że jak w Polsce, to bezpieczniejsza. To nie zależy od kraju zakupu, ale od rzetelności i możliwości sprzedawcy. Ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Z tą gwarancją, to wychodzisz ze złego założenia, że jak w Polsce, to bezpieczniejsza. To nie zależy od kraju zakupu, ale od rzetelności i możliwości sprzedawcy. Ale to tak na marginesie.

Nie jestem za bardzo w temacie więc wyszedłem z założenia że w teorii powinno być to mniej problematyczne wysyłać telefon do Polski aniżeli bawić się w przesyłki za granicę. Bodajże IBuyGou ma serwis w PL - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za bardzo w temacie więc wyszedłem z założenia że w teorii powinno być to mniej problematyczne wysyłać telefon do Polski aniżeli bawić się w przesyłki za granicę. Bodajże IBuyGou ma serwis w PL - tak?

Zgadza się. Ibuygou ma serwis w PL, ES lub CN.
Zazwyczaj większość naprawiana jest w PL :)

A co do przycisku fizycznego w Mi5 to jest taka opcja, że może on działać jako przycisk dotykowy i nie ma potrzeby go naciskania by działał jak Home. :>

Aktualnie jest promocja na podwójną zniżkę na Mi5 3/64 black. Zobacz tutaj fb.com/ibuygoupoland

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bombel napisał:

Nie jestem za bardzo w temacie więc wyszedłem z założenia że w teorii powinno być to mniej problematyczne wysyłać telefon do Polski aniżeli bawić się w przesyłki za granicę.

Problematyczność (lub jej brak) zależy od gwaranta, a nie od tego w jakim kraju się znajduje. Poczytaj na forum wątki o różnych sprzedawcach. Na pewno najbezpieczniejsza i najpewniejsza jest gwarancja z Ibuygou, co nie znaczy, że inne też nie będą OK w razie czego.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz kwestia czy kupić Mi5 64 GB / Mi5S 64GB
S-ka troche bardziej przekonuje mnie ze względu na przycisk, stabilizacja obrazu nie ma dla mnie znaczenia. Jak to wypada cenowo? 

Przecież ceny są na ibuygou na przykład, ciężko samemu sprawdzić?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w kilku wątkach i nie sprecyzowałem pytania. IBuyGou sprawdziłem osobiście, ale nie jestem obeznany co do innych sklepów / sprzedawców na Aliexpress. Chodziło mi czy gdzieś dostane Mi5/Mi5S na tyle taniej aby opłacało się kupić bez gwarancji realizowanej w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu na święta dla mojej drugiej połówki. Zależy mi głównie na aparacie i baterii. Właśnie w wątku ogólnym chciałbym zapytać czy ktoś już testował i porównywał aparat Mi5 i Mi5S. Mi5S ma matrycę taką samą jak nowy Google Pixel - IMX378, która została uznana za najlepszy moduł aparatu - optyka wydaje się taka sama lub podobna, a mają f2.0. Swoją drogą dziwi mnie wyższość google pixel nad np. sgs7, który ma optykę f1.7 - ale poczekajmy na testy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bartaspoz napisał:

Mi5S ma matrycę taką samą jak nowy Google Pixel - IMX378, która została uznana za najlepszy moduł aparatu - optyka wydaje się taka sama lub podobna, a mają f2.0. Swoją drogą dziwi mnie wyższość google pixel nad np. sgs7, który ma optykę f1.7 - ale poczekajmy na testy.

To może obejrzyj ten test porównawczy:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartaspoz

Według testów/recenzji Mi5S ma bardzo dobry aparat ale wyłącznie za dnia. Po zmroku robi się wiele szumów co nie jest ciekawe. Po pierwszych amatorskich samplach widać, że te zdjęcia promowane przez samą firmę to chyba kolejny pic... No bo odbiegają trochę od rzeczywistości, więc jak to nazwać? Oczywiście czytałem też mnóstwo komentarzy, jakoby aplikacja aparatu od Xiaomi strasznie kuleje, ale cóż zrobić... Poza tym ktoś testował na YouTube jakość i płynność wideo i zamiast FullHD@30FPS było 25...

Frontowa zaś to chyba trochę nieporozumienie. W gorszym świetle to jakiś pokaz slajdów się robi (wideo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

To może obejrzyj ten test porównawczy:

 

Strasznie haczy to wideo, nie napawają mnie te próbki optymizmem. Jak bardzo nie lubiłem Samsung tak chyba skłniam się ku sgs7.

1 godzinę temu, dave napisał:

@bartaspoz

Według testów/recenzji Mi5S ma bardzo dobry aparat ale wyłącznie za dnia. Po zmroku robi się wiele szumów co nie jest ciekawe. Po pierwszych amatorskich samplach widać, że te zdjęcia promowane przez samą firmę to chyba kolejny pic... No bo odbiegają trochę od rzeczywistości, więc jak to nazwać? Oczywiście czytałem też mnóstwo komentarzy, jakoby aplikacja aparatu od Xiaomi strasznie kuleje, ale cóż zrobić... Poza tym ktoś testował na YouTube jakość i płynność wideo i zamiast FullHD@30FPS było 25...

Frontowa zaś to chyba trochę nieporozumienie. W gorszym świetle to jakiś pokaz slajdów się robi (wideo).

Szkoda, a zapowiadało się tak dobrze, miejmy nadzieje, ze to wina oprogrwamoania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu na święta dla mojej drugiej połówki. Zależy mi głównie na aparacie i baterii. Właśnie w wątku ogólnym chciałbym zapytać czy ktoś już testował i porównywał aparat Mi5 i Mi5S. Mi5S ma matrycę taką samą jak nowy Google Pixel - IMX378, która została uznana za najlepszy moduł aparatu - optyka wydaje się taka sama lub podobna, a mają f2.0. Swoją drogą dziwi mnie wyższość google pixel nad np. sgs7, który ma optykę f1.7 - ale poczekajmy na testy.
 

Została uznana za najlepszy moduł aparatu, ale nie wiem czy wiesz że wygrywa z s7, htc 10 czy x performance jedynie jednym punktem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m4ci3k_sz napisał:


Została uznana za najlepszy moduł aparatu, ale nie wiem czy wiesz że wygrywa z s7, htc 10 czy x performance jedynie jednym punktem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

W jakim teście bo chyba nie mówisz o DxOmobile, który ma się nijak do rzeczywistości? Te testy to pic na wodę i jedynie słupki z podsumowaniem... Nie widzę Lumii, które fotografują lepiej niż iPhone 7, no i jeszcze ten HTC na podium... Dobre sobie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim teście bo chyba nie mówisz o DxOmobile, który ma się nijak do rzeczywistości? Te testy to pic na wodę i jedynie słupki z podsumowaniem... Nie widzę Lumii, które fotografują lepiej niż iPhone 7, no i jeszcze ten HTC na podium... Dobre sobie  

O tym, sam jestem świadom że nie są to rzeczywiste testy ale to na jego podstawie Google chwali się że to "najlepszy aparat mobilny"

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić, kto dał w łapę ;) . Google wydaje Pixela, a wiadomo, jak ten gigant chce być postrzegany. To nie ma być kolejny Nexus z nową nazwą. To ma być najlepszy smartphone na teraz zamiatający iPhone i Galaxy S pod dywan. Nagle w rankingach smart-aparatów wystrzela w górę i staje na podium. Zobaczymy, czy przetestują Mi5S, żeby mieć porównanie. Masz nadzieję, że uzyska tyle samo punktów? Bo ja nie.

Wystarczy jeszcze poczytać testy o Mi5. W komentarzach, które zresztą pokasowali (została się garstka) ludzie się skarżą, że był jakiś lewy egzemplarz. Podobnie było w Lumii 1020 - testowane na oprogramowaniu wyciągniętym z pudełka, a nie najnowszym, które wprowadzało wiele zmian do funkcji aparatu. Jak więc serwis zajmujący się recenzją aparatów mógł pominąć taki aspekt?! Tym bardziej, że rynek wtedy huczał, że Nokia wydała foto-monstrum, a tu taka niespodzianka. HTC10 niby razem z Galaxy S7, a przecież ten drugi zjada HTC na śniadanie, które miało lub ma jeszcze problem z autofokusem. Jak więc można przyznać tę samą notę? A może ktoś integrował w nowsze oprogramowanie jednak?

Dlatego te testy to dla mnie ściema. Przeanalizowałem w weekend większość z nich, ponieważ na pewnym forum ktoś o to zapytał. Nie da rady... Lepiej oglądać/czytać recenzje osób, które udostępniają prawdziwe sample, nieedytowane niż przeglądać słupki i wykresy gigantów, których w zasadzie nie chce się czytać bo dla przeciętnej osoby liczy się wynik końcowy. Nie wspominając już, że takie firmy zazwyczaj sprzedają się na lewo lub prawo. :)

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dave napisał:

W jakim teście bo chyba nie mówisz o DxOmobile, który ma się nijak do rzeczywistości? Te testy to pic na wodę i jedynie słupki z podsumowaniem... Nie widzę Lumii, które fotografują lepiej niż iPhone 7, no i jeszcze ten HTC na podium... Dobre sobie ;) 

Właśnie DxOmobile miałem na myśli, ale dopisałem też, że należy poczekać na testy, bo sam nie do końca wierzę w te słupki :) Szczególnie, że tam brakuje OIS i jakoś nie wierzę, że da rade zastąpić to programowo. Chociaż DIS w nowym Goole Pixel wypada świetnie na filmach, które można znaleźć na YT, a w nowym Mi5s....szkoda gadać, przyjrzyjcie sie na jednym z powyższych filmików jak koleś podchodzi do murku nad brzegiem morza (od ok 2:30) ....rwie jak skurczybyk takie dziwne przeskoki się zdarzają - niby ten sam sensor apartu a jendak oprogramowanie robi kolosalną różnicę.

Edytowane przez bartaspoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym zakupić Xiaomi mi5s w wersji 4/128GB na iBuyGou. Czytam wciąż na temat tego telefonu i niestety mam dylemat a ta marka to dla mnie zupełna nowość. Nie wiem czy warto kupić telefon już teraz czy czekać na wersję na pozostałe rynki. Proszę o wyjaśnienie poniższych kwestii:

1. Czy obecna wersja tel z tego sklepu posiada LTE band 20?

2. Czy na tym telefonie będę mógł mieć zainstalowany MIUI w wersji polskiej (np. wysyłając do MiCenter?)

3. Co z aktualizacjami? Czy będę mógł aktualizować ten telefon przez OTA czy pozostaje jedynie aktualizacja za pośrednictwem komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chciałbym zakupić Xiaomi mi5s w wersji 4/128GB na iBuyGou. Czytam na temat tego telefonu i niestety mam dylemat a ta marka to dla mnie zupełna nowość. Nie wiem czy warto kupić telefon już teraz czy czekać na wersję na pozostałe rynki. Proszę o wyjaśnienie poniższych kwestii:
1. Czy obecna wersja tel z tego sklepu posiada LTE band 20?
2. Czy na tym telefonie będę mógł mieć zainstalowany MIUI w wersji polskiej (np. wysyłając do MiCenter?)
3. Co z aktualizacjami? Czy będę mógł aktualizować ten telefon przez OTA czy pozostaje jedynie aktualizacja za pośrednictwem komputera?

Nie istnieje póki co wersja z lte 800, możesz zainstalować miuipolska, nie ma ota ale nie wymaga komputera- wchodzisz na stronę, pobierasz rom i wybierasz go w aplikacji aktualizacje...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...