-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
@Karls to był dowcip kolegi @zalezi
-
Brak ekranu połączenia...tylko "pasek" u góry ekranu
FromWP odpowiedział(a) na tomellada temat w Problemy techniczne
@tomellada w moim jest, ale to inny tel. Sprawdź czy masz inne aplikacje związane z telefonem, Kontakty i dialer, Usługi telefonu itp. Może tam to będzie. -
Brak ekranu połączenia...tylko "pasek" u góry ekranu
FromWP odpowiedział(a) na tomellada temat w Problemy techniczne
@tomellada sprawdź w zarządzaniu aplikacjami czy w powiadomieniach aplikacji Usługi telefonu masz w powiadomieniach ustawiony priorytet i wszystkie inne opcje zaznaczone. Może pomoże. Możliwe że jakaś aplikacja której w danej chwili używasz blokuje powiadomienia telefonu. -
Na globalu stable obsługuje, ale to jeszcze Miui 10.
-
Całkiem nie, ale można "prawie" odinstalować i efekt będzie taki jakby jej nigdy nie było (zostanie tylko jako nieaktywna i niewidoczna na partycji systemowej aż do momentu przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych). Link z tematem i skryptem ułatwiającym usunięcie niepotrzebnych aplikacji:
-
Jak płytkę nakleisz w miejscu cewki to w ładowaniu bezprzewodowym będzie przeszkadzać. Są takie z płytką w kształcie litery U i z funkcją ładowania bezprzewodowego. Ale osobiście na kratkę polecam grawitacyjny, bo nie trzeba niczego do tel. przyklejać i pasuje praktycznie do każdego, np. taki: https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Baseus-Mini-Uchwyt-grawitacyjny-na-kratke-SUYL-G0S/2646
-
O to że dla większości użytkowników nie jest w porządku, a z oficjalnym Mi Fitem nie można jej zmienić, bo z automatu nadpisuje każdą inną wgraną.
-
Kiepska jakość obrazu - postrzępione ikony
FromWP odpowiedział(a) na MM1MM temat w Problemy techniczne
Lupę masz w oczach, amoledy nie dla Ciebie. Tak są zbudowane i zawsze piksele są bardziej widoczne niż w lcd o podobnym ppi. -
Teraz widać jak mała jest ta czcionka. Na poprzednim zdjęcie tarczy wyświetla się na ekranie w sporym powiększeniu dlatego wygląda ok.
-
A co to za czcionka? U mnie oryginalna jest mniej więcej o połowę mniejsza.
-
Kiepska jakość obrazu - postrzępione ikony
FromWP odpowiedział(a) na MM1MM temat w Problemy techniczne
@MM1MM musisz porównać z innym egzemplarzem takiego samego telefonu, lub innego z serii Mi 9.... z superamoledem i zobaczyć jak to wygląda. Niestety te ekrany trochę gorzej wyświetlają przeskalowane obrazki od paneli lcd z którymi porównujesz. Jedynie przy wyświetlaniu piksel do piksela jest idealnie. To większości użytkowników nie przeszkadza, ale w porównaniu z dobrymi lcd jest zauważalne. -
Bez logowania do konta na urządzeniu (po wylogowaniu)? Bardzo ciekawe.
-
Nie wprowadzam w błąd. Wylogowanie z konta w telefonie w zupełności wystarcza. Robiłem to co najmniej kilkanaście razy na różnych telefonach i zawsze wystarczało. Wiem jak wygląda konto i chmura z poziomu przeglądarki, ale cała masa zwykłych użytkowników nigdy tam nie wchodziła. Możliwe że mechanizm wylogowania z konta Mi w telefonie na customowych Miui nie zawsze działa poprawnie. Dawno na romie miuieu tego nie robiłem, ale dawniej nie było z tym problemu.
-
To coś poszło z wylogowaniem nie tak. Też to robiłem wielokrotnie. Niby w jaki sposób chmura ma namierzyć telefon który nie jest zalogowany?
-
A jaka jest twoim zdaniem różnica pomiędzy odpięciem, a wylogowaniem? To to samo, telefon będzie wylogowany, a dane mogą pozostać, lub nie na koncie.
-
Język "prawie" polski tak, ale wyboru czcionki nie ma. Jest tylko jedna bardziej nieczytelna, bo za mała.
-
Kiepska jakość obrazu - postrzępione ikony
FromWP odpowiedział(a) na MM1MM temat w Problemy techniczne
To prawdopodobnie wina motywu (źle zrobione ikony). Zmień motyw, powinno pomóc. Nikt nie uzna reklamacji z powodu postrzępionych ikon w motywie. -
Tak wystarczy się wylogować w telefonie z konta Mi. Samo konto zostanie, może kiedyś Ci się jeszcze przyda.
-
A odblokowałeś bootloader i wgrywałeś sam twrp? Jeśli tak to samo uruchomienie ustawień fabrycznych w ustawieniach telefonu powinno uruchomić twrp. Jeżeli nie, to twrp nie jest ci potrzebne.
-
Tak jak napisałem, "factory reset" to to samo co ustawienia fabryczne. Usunięcie konta Googla z telefonu to Ustawienia, w zakładce Konta, Synchronizacja, Google, Dodatkowe ustawienia, usuń konto. Nawet jak nie usuniesz konta Googla to w najgorszym razie będzie trzeba podać hasło do twojego konta przy próbie zalogowania telefonu na inne konto Googla.
-
Niczego nie potrzebujesz, wszystko masz w Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Kopia i kasowanie danych, Ustawienia fabryczne. Jak to uruchomisz, poprosi o hasło do konta Mi żeby się wylogować i po wszystkim będziesz miał telefon jak z pudełka. Wcześniej konto Googla warto usunąć.
-
Słuchawka Xiaomi Headset - Basic, Youth - różnice
FromWP odpowiedział(a) na fake4r temat w Akcesoria uniwersalne
Bez przycisków były dwie wersje, chyba standart i youth. Ta z przyciskami głośności jest trochę grubsza, wyraźnie cięższa i chyba ma trochę większą baterię. -
A nie masz w telewizorze zmiany proporcji obrazu? Możesz się pozbyć jedynie przez wykadrowanie, lub zniekształcenie ( rozciągnięcie w pionie). Po prostu twoja stara plazma ma inne proporcje, dlatego wyświetla pełny obraz z pasami.
-
Tak jest różne dla różnych języków. Po zmianie języka z polskiego na angielski z najnowszym FW wgrywa wszystko od nowa, czyli FW, zasoby i czcionki. Angielskie czcionki są trochę większe i czytelniejsze od polskich (chyba wielkość pozostała taka jak poprzednie fabrycznie wgrane).
-
Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
@jjarik a zmiana regionu np na Szwajcarię (poza Unią) nie pomaga?
